Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

24 perce, melyon írta:

Szia 

http://kepfeltoltes.hu/view/161022/y17dt_denzo_el_t_lt.szab.szelep_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ennek a szelepnek az elektromos csatlakozó tömítése elfárad és a vezetékek erezetében !!!  tehát belül !!!  felkúszik a gázolaj az EDU-ba.

Akármilyen hihetetlen, de így van.

Ez a szelep felel a hidegen indításért is, benne van a nevében is.

Nem tűnik annak, de nagy szívás kicserélni,   ...... viszont csak újat szabad helyette betenni.

Üdv.

 

 

ezt irtam én is csak másképp.

26 perce, melyon írta:

Szia 

http://kepfeltoltes.hu/view/161022/y17dt_denzo_el_t_lt.szab.szelep_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ennek a szelepnek az elektromos csatlakozó tömítése elfárad és a vezetékek erezetében !!!  tehát belül !!!  felkúszik a gázolaj az EDU-ba.

Akármilyen hihetetlen, de így van.

Ez a szelep felel a hidegen indításért is, benne van a nevében is.

Nem tűnik annak, de nagy szívás kicserélni,   ...... viszont csak újat szabad helyette betenni.

Üdv.

 

 

ne koklerekkel csináltasd.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A G Astrákban gyárilag elektrohidraulikus szervo van, ami egy hibrid, lényegében annyi hogy a hidraulikus szervopumpát nem a főtengelyről hajtják szíjjal, hanem egy külön kis elektromotor forgatja. Az benne a ráció, hogy így nem megy állandóan a szervopumpa, csak akkor ha elkezded tekerni a kormányt, ezáltal nem vesz el feleslegesen teljesítményt a motortól, viszont van egy újabb meghibásodási lehetőség.

@paparelli: Igen, normális.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, zsendejsanyi írta:

Köszönöm szépen Srácok!

Igy már mindjárt egyszerübb a dolog.

Üdv,Sándor

Szia

astra írta, hogy a fejszelepet is cserélni kell....  hát abban az esetben kell csak cserélni ha meghal az EDU, mert nagy valószínűséggel a fejszelep miatt "is" meg tud égni. Az EDU tulajdonképpen egy erősítő, ami a fejszelepet vezérli, semmi más teendője nincs. Ha megég az EDU, akkor az valószínű, hogy a fejszelep nagyobb elektromos teljesítményfelvétele miatt van, az viszont a fejszelep szorulására vagy beégésére utal.

Szerintem csak az előtöltés szabályozót kell cserélned és kipucolni az "ECU"-t a gázolajtól, vagyis a "komputert", mivel az meg azzal van kapcsolatban, abba jut fel a gázolaj.

http://kepfeltoltes.hu/view/161023/y17dt_denzo_el_t_lt.szab.szelep_www.kepfeltoltes.hu__www.kepfeltoltes.hu_.jpg  

Üdv.

Módosítva : melyon
Link to comment
Megosztás:

1 perc, melyon írta:

Szia

astra írta, hogy a fejszelepet is cserélni kell....  hát abban az esetben kell csak cserélni ha meghal az EDU, mert nagy valószínűséggel a fejszelep miatt "is" meg tud égni. Az EDU tulajdonképpen egy erősítő, ami a fejszelepet vezérli, semmi más teendője nincs. Ha megég az EDU, akkor az valószínű, hogy a fejszelep nagyobb elektromos teljesítményfelvétele miatt van, az viszont a fejszelep szorulására vagy beégésére utal.

Szerintem csak az előtöltés szabályozót kell cserélned és kipucolni az ECU-t, vagyis a komputert, mivel az meg azzal van kapcsolatban.

http://kepfeltoltes.hu/view/161023/y17dt_denzo_el_t_lt.szab.szelep_www.kepfeltoltes.hu__www.kepfeltoltes.hu_.jpg  

Üdv.

nekem nem az EDU halt meg hanem az ad.elektronika miota mind a 2. kicserélték nics problem.

 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, astra írta:

nekem nem az EDU halt meg hanem az ad.elektronika miota mind a 2. kicserélték nics problem.

 

Szia

annak idején leírtam, cseréltem előtöltésszabályozót a gázolajos ECU miatt és egy jó darabig nem is volt gondom.

én akkor szívtam nagyot amikor szénné égett az EDU. akkor 360000 Km volt benne.

Annyira, hogy visszapofázott a komputernek is abban semmilyen adat nem maradt meg.

Márton Csaba csinálta meg nekem Gyulán, adott 3 év garit !    azóta is közel 60000 Km-t ment és szuperul működik. 420000 Km-nél tartok.

Elküldtem neki az immobilizert, az EDU-t és az ECU-t is. Újra kellet programoznia az ECU-t, összehangolni az immo-val és egy új EDU-t hegessztett nekem.

Felrakta donorra, és úgy kaptam vissza kompletten kipróbálva. Visszapakoltuk, és azóta is hibátlanul dolgozik.... persze akkor a fejszelepet is újra cseréltem.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Rossz gombot nyomtál. Jelentés gomb. Az nekem jön :) Jó fórumozást kívánok.

Következő veszett el:

"Sziasztok!

Egyenlőre csak annyi a gond h felkuszik az üzemagyag a "computerbe",(ahogyan irtátok)kicserélem azt a fránya szelepet,aztán meglátjuk.kaptam egy olyan infót h toyotába ugyan ilyen szelep megy,csak olcsóbb,utánanézek."

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 25. at 7:58, zsendejsanyi írta:

Irtam,de eltünt :)Valamit riportoztam melyonnak :)

Először cserélem csak a szelepet,ami tuti ludas,aztán meglátjuk.

van még valami ilyesmi:

http://kepfeltoltes.hu/view/161025/toyota_timing_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

talán ugyan az,csak olcsóbb

Szia

ami a képen van ez az előtöltés szabályozó szelep, ami felel ("a komputerben a gázolajért is") a hidegindításért és a nevében is benne van az előtöltésért  a nem üzem-meleg motornál... pontosabban nem jó szó a nem üzem-meleg mert már valamivel hamarabb átveszi az ECU a vezérlés szerepét. Inkább úgy mondanám, hogy nem hideg motornál.

Hogy Toyotában ilyen van-e nem tudom, de állítólag van ilyen DENSO adagoló Toyotában is és Mazdában is, úgy hogy elképzelhető....

..... más:

Nem érem... mit riportoztál? Mi, vagy ki tünt el?

Üdv.

Módosítva : melyon
Link to comment
Megosztás:

Szia

Semmi extra,csak mellényomtam valamit(riportot küldtem) nem pedig az üzenöfalra irtam.Köszönöm a segitséget,egyértelmű a dolog,hamarosan kicserélem a szabályzót :)

és jelentkezem.amugy a "komputert" ki kell valahogy tisztitani az üzemanyagtól? vagy elpárolog magától belőle utánpótlás hiányában.

Üdv

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zsendejsanyi írta:

Szia

Semmi extra,csak mellényomtam valamit(riportot küldtem) nem pedig az üzenöfalra irtam.Köszönöm a segitséget,egyértelmű a dolog,hamarosan kicserélem a szabályzót :)

és jelentkezem.amugy a "komputert" ki kell valahogy tisztitani az üzemanyagtól? vagy elpárolog magától belőle utánpótlás hiányában.

Üdv

 

Nem árt ha hozzáértő szedi szét és nézi meg a belsejében a gázolajat. Szóval aki már többször is csinált ilyet.

Belűl azok a vékony szálak, amik mennek a csatlakozóra állítólag van, hogy egyszerűen "elpárolognak".  De ezt nekem is elektromos szakember mondta.

Üdv.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 órája, zsendejsanyi írta:

Szia

Semmi extra,csak mellényomtam valamit(riportot küldtem) nem pedig az üzenöfalra irtam.Köszönöm a segitséget,egyértelmű a dolog,hamarosan kicserélem a szabályzót :)

és jelentkezem.amugy a "komputert" ki kell valahogy tisztitani az üzemanyagtól? vagy elpárolog magától belőle utánpótlás hiányában.

Üdv

 

Üdv!

Cseréltem ilyen szelepet, ha visszaolvasol megleled képekkel itt.

A motorvezérlőt érdemes levenni és megrázni, nem lötyög-e benne a gázolaj, ha igen szét kell szedni, de csak roncsolással lehet, mert a hátlapja ha jól néztem ragasztott.., ha belejutott a gázolaj meg kell nézetni szakemberrel.Enyémben nem lötyögött, így nem is foglalkoztam vele, csak az előtöltés áll. szelepet cseréltem, ami nem fehér embernek való munka..!

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2016.10.12. at 19:36, Frezer3 írta:

 

Üdv mindenkinek

Pár jó tanácsra lenne szükségem.Kitisztítottam az egr szívósorz és ugyebár le kellett venni az adagolóról a csöveket,és most nem indul az autó gondolom belevegősödött. Az lenne a kérdésem hogy légteleníti magát a rendszer vagy lazítsam fel a hollandereket ?

Köszi 

Link to comment
Megosztás:

Üdv!Àllok be a garàzsba ès làm mire lettem figyelmes!Vmi füstől elölröl!!!!Motorhàztető felnyit,làtom h füstől de nem tudom honnan...!!!Tuti nem olaj,valoszinű nem hűtőviz(mivel nem csökken a kiegyenlitőből).olyan mintha a generator es a kompresszor között lenne vmi.De mi???(y17dt)

Módosítva : paparelli
Link to comment
Megosztás:

12 órája, paparelli írta:

Üdv!Àllok be a garàzsba ès làm mire lettem figyelmes!Vmi füstől elölröl!!!!Motorhàztető felnyit,làtom h füstől de nem tudom honnan...!!!Tuti nem olaj,valoszinű nem hűtőviz(mivel nem csökken a kiegyenlitőből).olyan mintha a generator es a kompresszor között lenne vmi.De mi???(y17dt)

Több minden lehet, forró felületre csepegő hűtőfolyadék, zárlat vezetéknél, a generátornál és az önindítónál védelem nélküli kábelek vannak. A füst szaga árulkodó lehet. Innen nem lehet megmondani, ha nem jössz rá, irány a szerelő mielőtt kigyullad az autó esetleg. 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Frezer3 írta:

Üdv mindenkinek

Pár jó tanácsra lenne szükségem.Kitisztítottam az egr szívósorz és ugyebár le kellett venni az adagolóról a csöveket,és most nem indul az autó gondolom belevegősödött. Az lenne a kérdésem hogy légteleníti magát a rendszer vagy lazítsam fel a hollandereket ?

Köszi 

Ez engem is érdekelne, mert ezért nem merem levenni a szívósort és kicserélni a tömítést alatta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtörtént az ominózus előtöltés szabályzó csere.nem volt egyszerü,de megoldottam.azóta tutinak tűnik,ma mentem vele egy ezer km-es kört is az országban :) .

Megszünt a rángatás is.már csak arra lennék kiváncsi h az EDU-t tartó konzol oldalán van egy kis lapos fekete csatival rendelkező dobozka,kiálló pici csonkkal.mi a fene az.nem ment rá semmilyen pici cső sem hmm...

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.