Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Van biztosítékja, a 34-es számú (jobb alulról számolva a 8.)és 20A-s biztosíték kell neki. Csere és ha így is rossz akkor más bibi van.

Bontott váltótól nem félsz? Kaptál rá garit?

hi! Megvan a problema!!

Az aksim adta meg magát sajna szóval holnap veszek egy újat.Reggelre lekettyent az egész még a zár se működött.

Feltöltöttem kicsit aztán már jó volt.

A bontott váltóra nincs garim legalábbis nem beszéltem az emberrel erről.Egy ismerősöm hozta el a váltót a szomszéd falubol mert nem tudtam mozdulni akkor kocsi nélkül.

Én már semmitől sem félek hallod mert annyi szar történt már velem mostanság autó ügyben.

Szerintem eladom a vectrát és veszek valami baromi drága új autót aztán mire 100 éves leszek lejár majd a hitelem is. :D

Katasztrófa ez a kocsi!! még ennyire semmi nem hagyott ott pedig már volt fiat Bravam is!! nemtudom ti hogy vagytok vele de nem jött be az opel vectra nekem!! Bocs hogy ezt mondom de semmi örömöm vele!!!

Volt már ford mondeom semmi baja nem volt soha pedig 2 évig nyúztam építkezés meg minden.Opel 3 hónapja van ebből 1 et állt mert váltó megragadt kész.Most már megcsináltattam váltó kuplung timing belt vízpumpa meg minden és most meg aksi beszart,jo mondjuk 9 éves opel aksi gyári volt még benne.

Azért remélem mindenki rendben van a vecijével,szerintem én átűlök másba!! (TRABANT FOREVER)

Link to comment
Megosztás:

Hasonló storyk miatt adtam én is inkább el.

És mit vettél helyette???

Nagyon nézegetem a 2003 utáni Ford Mondeokat a 2.0 tdci 115 hp ami érdekel.2003 ban volt 1 kis frissítés rajta aztán 2005 ben.mindegy

Nagyon nehéz jó és megbízhtaó kocsit venni!!

ÜDV

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy kis segitségre lenne szükségem légzsák kijelző lámpa problémával kapcsolatba Vectra b 1,6 16v (1997)-nél!

A gondom az, hogy időről időre hibakódot kap a légzsákkijelzőm. Néhány alkalomma már töröltettem tech-hel, de egy idő után újra-meg újra kivilágit. Állitólag a vezető ülés alatti scart feszültségingadozása miatt történik, mivel az ülés napi szinten állitva van előre hátra. Már többet költök erre a hibakódra mint olajcserére :lol: !

Létezik e, hogy az feszültségingadozás a gond?

Esetleg tudtok e erre a problémára pénztálcakimélő megoldást?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segitségre lenne szükségem légzsák kijelző lámpa problémával kapcsolatba Vectra b 1,6 16v (1997)-nél!

A gondom az, hogy időről időre hibakódot kap a légzsákkijelzőm. Néhány alkalomma már töröltettem tech-hel, de egy idő után újra-meg újra kivilágit. Állitólag a vezető ülés alatti scart feszültségingadozása miatt történik, mivel az ülés napi szinten állitva van előre hátra. Már többet költök erre a hibakódra mint olajcserére :lol: !

Létezik e, hogy az feszültségingadozás a gond?

Esetleg tudtok e erre a problémára pénztálcakimélő megoldást?

Össze kell forrasztatni a vezetékeket, vagy ha ezt nem akarod, akkor kicserélni a csatlakozót. Mindkét ülés alatt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

ne hallgass rá, suzukit vett :lol:

ON:

Mesélj kisit a Vekiről......miért is adtad el? :lol: :P

A stifti pedig: kényelmetlenebb, szűkösebb a hely benne, kisebb a csomagtartója, katasztrófális ütközésbiztonsága van.

Viszont: Bolondbiztos technika, városi autónak kitűnő az alacsony, alig 6L-s fogyasztása miatt, botrányosan alacsony a gyári alkatrészek ára is, kis helyen elfér, könnyen lehet vele parkolni.No meg összeségében olcsóbb a fentartása, klasszisokkal, ez igaz az új Stiftre is, amit már nem lehet egylapon említeni a régivel. :)

Amire én/mi használjuk, tökéletes.

OFF vége. :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok e segiteni nekem a kompjuteres diagnosztika terén Vectra b 1,6 16v (1997)-nél?

Sokat hallottam a TEH2 programról, de felhasználói véleményre nem akadtam. Mi a véleményetek róla? Használható program? A netről letöltöttem, de tapasztalat és csatlakozókábel hijján nem tudok mit kezdeni vele. Hibakódot szeretnék törölni. Csatlakozókábelt házilag is lehet kásziteni? Ha valakinek van sémája......jól jönne.

Üdv. mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem olvastam vissza, úgyhogy előre is bocsi, ha már volt esetleg ilyen téma. Egy '98-as 2.0D Vectrám van, ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy gyújtásnál a műszerfal bal alsó részén felvillanó narancsárga jel mit jelent? Sajnos leírásom nincs az autóhoz, ezért nem tudtam kikeresni. Néha menet közben is fel-fel villan. Előre is köszönöm a segítségeteket! :lol:

Link to comment
Megosztás:

ejsze mégis olvass vissza.... sőt pár hozzászólást kell csak és rengeteg infót kapsz... hadd ne ismételjük... amugy motordiagnosztikai lámpa.... ha kigyul akkor még egy darabig járhatsz.... és pénzt is gyüjthetsz....többet vagy kevesebbet... Jah... ha inditás elött kigyul, az OK

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem olvastam vissza, úgyhogy előre is bocsi, ha már volt esetleg ilyen téma. Egy '98-as 2.0D Vectrám van, ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy gyújtásnál a műszerfal bal alsó részén felvillanó narancsárga jel mit jelent? Sajnos leírásom nincs az autóhoz, ezért nem tudtam kikeresni. Néha menet közben is fel-fel villan. Előre is köszönöm a segítségeteket! :lol:

Már egy pár helyre feltettem, töltsd le ezt itt:

http://data.hu/get/680711/Vectra-B-adatok-konyvek.zip.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocsi, hogy bekapcsolódok, de Vectrásként engem is érdekelnének ezek a letölthető infók, de sajnos nem tudtam letölteni. Mi lehet a gond?

Üdv. mindenkinek!

Mivel többen panaszkodtatok, feltettem egy másik helyre is, itt lassan jön de biztosan.

Ha gond lesz felteszem még máshová is.

Link:

http://rapidshare.com/files/162959251/Vect...onyvek.zip.html

Üdv mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Vectra B (1997).

Ilyennel szemezgetek: Lámpácska

Próbálta-e már valaki, pontosan illik-e a gyári helyére, jobb a fénye normál izzóval, mint a gyári stb.?

Egy ismerős Vectra-s kocsjában láttam angel-t, de mivel egy raklap fajta van, nem tudom, konkrétan ez volt e az. A lényeg: Ő nagyon megvolt elégedve vele, egy 6000k-s xenonnal használja, és ránézésre tényleg sokat dob az autón. A negatívum, hogy ha B1-be kell, figyelned kell a magasságállító motorokra is, mert némelyikkel nem működik együtt. B2-ben tudtommal a probléma megoldott, ehhez más lámpákat is kínálnak, erre figyelj. Sajnos konkrétabbat nem tudok mondani erről a problémáról, de az biztos, hogy valami a magasságállítással kapcsolatban van. Ha rosszul választasz, elvakítja majd a népet, és nem leszel népszerű.

Link to comment
Megosztás:

Tudok szerezni ilyen lápmicsokat, ha kell valakinek, 2 héten belül az árakat is megtudom.

opel_vectra_hl_rs-02541_45.jpg

Opel_Astra_B_RS-04569_450.jpg

Opel_Vectra_B_RS-04566_450.jpg

Hátsókat is, abból még több van.

Ha esetleg off, mert van más hely az ilyen adósveszős témának, kérlek helyezzétek át, és akkor püben írjatok, ide nem nagyon járok, csak Debrecen topicba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

B Vectra 1997. bár szerintem évjárat mindegy ebben a kérdésben.

1.6os moci

vízhőfok mérő meg se moccan a műszerfalon.

Valakinek ötlete??

Melyik szenzor lehet a gond??

a 2 érintkezős vagy csak a sima 1 érintkezös?

Köszönöm mindenkinek aki válaszol.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

B Vectra 1997. bár szerintem évjárat mindegy ebben a kérdésben.

1.6os moci

vízhőfok mérő meg se moccan a műszerfalon.

Valakinek ötlete??

Melyik szenzor lehet a gond??

a 2 érintkezős vagy csak a sima 1 érintkezös?

Köszönöm mindenkinek aki válaszol.

Mikortól nem mozdul? Fagyálló van benne? Mert lehet benne akár 1 fagydugó is mentél vele hosszabb távot? Mert ha igen akkor nem lehet ilyen gond.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!!Egy 2.5 v6-os vectrám van.Pontosabban 1 i500-as.Kiolvastam a hibatárolóját és ez a hibakód van benne:P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség .Egy leírásba azt olvasam,h.alapból a 340 villogja,ha nincs beindítva benne a moci,ami a vezézműtengely jeladót jelenti.Akkor most szar lenne a főtengely jeladóm???Mert én hirtelen arra gondoltam,h.ugyanúgy áll a főtengely mint a vezérműtengely és azért írja ezt.Más hibát nemír.Amúgy semmilyen hibajelenség nem tapasztalható...A fogyasztás 10 liter körüli.De ha nagyon nyugdíjas m1ek akkor se m1 nagyon 9 alá...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!Egy 2.5 v6-os vectrám van.Pontosabban 1 i500-as.Kiolvastam a hibatárolóját és ez a hibakód van benne:P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség .Egy leírásba azt olvasam,h.alapból a 340 villogja,ha nincs beindítva benne a moci,ami a vezézműtengely jeladót jelenti.Akkor most szar lenne a főtengely jeladóm???Mert én hirtelen arra gondoltam,h.ugyanúgy áll a főtengely mint a vezérműtengely és azért írja ezt.Más hibát nemír.Amúgy semmilyen hibajelenség nem tapasztalható...A fogyasztás 10 liter körüli.De ha nagyon nyugdíjas m1ek akkor se m1 nagyon 9 alá...

Tudtommal a 0340-es hibakód valóban a vezérműtengely-jeladót jelenti, de ha a nem járó motor miatt nincs fordulatszámjel, akkor 0335-öt villog, pont amit nálad is. Ebből kiindulva az égvilágon semmi baja nincs az autódnak, de ha biztosra akarsz menni akkor járó motornál is kiolvasod a kódokat, akkor elvileg nem jelenhet meg a 0335 sem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.