Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Szia!

Opcom-mal a komfortzárás, központi zár zárás, vészfékvillógás megoldható. Az AUX bizonytalan (nem biztos, hogy van az opcom-ban megfelelő kód index)+vezetékelni is kell, a BC-t még nem teszteltem.

A központi zárhoz egyébként kell egy opcom programozás, és utána már kapcsolható a funkció a középkonzol gombjával. Az autóhoz kapott biztonsági kódra a programozáshoz szükség lesz, bárhol is csináltatod.

Üdv: Laci

Sziasztok!

az autó:

Opel Astra H Caravan Edition

Z19DT

1,9 CDTI kW:88

Radio CD70 Navi

Grafik Info Display (GID)

Nem kell hozzá Tech2 op-commal is megy? Az az igazság, hogy én Németországban élek és csak pár napot töltök "otthon" és gyorsan szeretném ezeket lerendezni mert most vettem az autót és ezek a funkciók jó lennének bele. Tehát olyant keresek aki egyből és tuti megoldja.

Üdv,

Laci

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Opcom-mal a komfortzárás, központi zár zárás, vészfékvillógás megoldható. Az AUX bizonytalan (nem biztos, hogy van az opcom-ban megfelelő kód index)+vezetékelni is kell, a BC-t még nem teszteltem.

A központi zárhoz egyébként kell egy opcom programozás, és utána már kapcsolható a funkció a középkonzol gombjával. Az autóhoz kapott biztonsági kódra a programozáshoz szükség lesz, bárhol is csináltatod.

Üdv: Laci

Szia!

Szeretném megkérdezni, hogy a komfortzáráshoz és a központi zár automatikus záráshoz tényleg szükséges a REC modul?

Köszi

Laci

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szeretném megkérdezni, hogy a komfortzáráshoz és a központi zár automatikus záráshoz tényleg szükséges a REC modul?

Köszi

Laci

Elvileg igen, bár sok csodát láttunk már. :) De még ha van is REC, nem mindegy az évjárat sem, mert újabb évjáratoknál hiába a modul, akkor sem lehet aktiválni bizonyos funkciókat. Jó esetben egy szervizben megpróbálják, aztán ha megy akkor örül az ember, ha nem akkor meg így járt sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg igen, bár sok csodát láttunk már. :) De még ha van is REC, nem mindegy az évjárat sem, mert újabb évjáratoknál hiába a modul, akkor sem lehet aktiválni bizonyos funkciókat. Jó esetben egy szervizben megpróbálják, aztán ha megy akkor örül az ember, ha nem akkor meg így járt sajnos.

Köszönöm.

Bocs, hogy ennyit "nyaggatlak" benneteket.

Tech2-t már láttam, Opcom-ot még nem. Fogalmam sincs mire jó az Opcom . Az Opcom-mal több funkciót lehet aktiválni/beállítani/programozni stb. (ha egyáltalán lehet), mint a Tech2-vel ?

Az autóm 2007-es EssentiaPlus. Azt is csak hallottam, hogy ettől az évjárattól vagy már korábbitól is talán, Opel már sok mindent kispórolt az autókból, mint ahogy a REC modult is.

Te már találkoztál olyan autóval, amiben nincs REC és ezeket a funkciókat működésre lehetett bírni?

Vagy így REC híján ne is nagyon reménykedjek?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.

Bocs, hogy ennyit "nyaggatlak" benneteket.

Tech2-t már láttam, Opcom-ot még nem. Fogalmam sincs mire jó az Opcom . Az Opcom-mal több funkciót lehet aktiválni/beállítani/programozni stb. (ha egyáltalán lehet), mint a Tech2-vel ?

Az autóm 2007-es EssentiaPlus. Azt is csak hallottam, hogy ettől az évjárattól vagy már korábbitól is talán, Opel már sok mindent kispórolt az autókból, mint ahogy a REC modult is.

Te már találkoztál olyan autóval, amiben nincs REC és ezeket a funkciókat működésre lehetett bírni?

Vagy így REC híján ne is nagyon reménykedjek?

A tech2-t használják a szakszervizek sokkal drágább mint az op-com, de többet is tud.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.

Bocs, hogy ennyit "nyaggatlak" benneteket.

Tech2-t már láttam, Opcom-ot még nem. Fogalmam sincs mire jó az Opcom . Az Opcom-mal több funkciót lehet aktiválni/beállítani/programozni stb. (ha egyáltalán lehet), mint a Tech2-vel ?

Az autóm 2007-es EssentiaPlus. Azt is csak hallottam, hogy ettől az évjárattól vagy már korábbitól is talán, Opel már sok mindent kispórolt az autókból, mint ahogy a REC modult is.

Te már találkoztál olyan autóval, amiben nincs REC és ezeket a funkciókat működésre lehetett bírni?

Vagy így REC híján ne is nagyon reménykedjek?

Ahogy lesliegill írta, a Tech2 a gyári cucc, az Opcom meg egy független termék. Értelemszerűen a Tech2 a jobb (és drágább).

Az Opel folyamatosan változtatta a kocsikba pakolt cuccokat, az első években tényleg sokminden benne volt mindegyikben, lehetett is azokkal a szériákkal jobban varázsolni. Nekem is 2007-es az autóm, szintén Essentia+, és szintén nincs REC modulom. Após 2006-os darabjában még van. És nem csak egy modul hiánya miatt nem lehet néha dolgokat megcsinálni, hanem számos funkció programozását az Opel már letiltja, mondván hogy az biztonsági beállítás és nem lehet utólag piszkálni (pl.: öv bekapcsolására figyelmeztető hang, ami ugye ideje nincs, és hiába is szeretnék... :) ).

Link to comment
Megosztás:

Ahogy lesliegill írta, a Tech2 a gyári cucc, az Opcom meg egy független termék. Értelemszerűen a Tech2 a jobb (és drágább).

Az Opel folyamatosan változtatta a kocsikba pakolt cuccokat, az első években tényleg sokminden benne volt mindegyikben, lehetett is azokkal a szériákkal jobban varázsolni. Nekem is 2007-es az autóm, szintén Essentia+, és szintén nincs REC modulom. Após 2006-os darabjában még van. És nem csak egy modul hiánya miatt nem lehet néha dolgokat megcsinálni, hanem számos funkció programozását az Opel már letiltja, mondván hogy az biztonsági beállítás és nem lehet utólag piszkálni (pl.: öv bekapcsolására figyelmeztető hang, ami ugye ideje nincs, és hiába is szeretnék... :) ).

Köszönöm szépen az infókat.

Üdv:

Laci

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Szia!

A Speedlock és a Komfortablakprogram csak akkor fog működni, ha van az autóban REC modul. A REC modul a csomagtérben, bal oldalon, a lenyitható kárpit mögött van. Nézd meg, van-e neked ilyen. REC modul nem egyenlő azzal, ha csak biztosítékokat látsz a csomagtérben. Ha van, alapból kéne működnie szerintem.

REC modul így néz ki:

http://kepfeltoltes.hu/110808/REC_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az automatikus ajtózár aktiválására én az az infót kaptam, hogy a középkonzolon nyomva kell tartani az ajtózár gombot, pár mp múlva kattanást kell hallani és utána már működik.

Üdv.

Laci

Ha ez a program be van élesítve a komputerben,akkor valóban már csak egy gombnyomás,gyújtás alatt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

az előzőekhez hozzászólva 2007 es év után gyártott Astra h ban már rec modul csak bizonyos felszereltséghez van társítva

REC modullal tényleg tudja a komfortzárat a speedlockot nem feltétlen a bc adatokat is tudja csak a kijelző tipus függő annak a megjelenítése!

Komfortzárat rec modul nélkül ablakfelmodullal lehet kiválltani én most 15 ért rakattam bele.

Lenne egy kérdésem a segítségetek várnám hogy Z14XEP motorú Astra H 2007 év véginél milyen időközönként kell szervízelni és miket kell km vagy év függvényében cserélni mert az enyém nemsoká 4 éves és szerintem az olaj és olajszűrőn kivűl nem hiszem hogy cseréltek mást mivel 30000km van benne!

Üdv

L.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

az opcom által kért biztonsági kódot honnan tudom meg?

speedlockot szeretném bekapcsolni, rec modul gondolom van (2005ös 1.6os, BC van, ablakot is tudom távirányítóval fel/le mozgatni)

Speedlockot a műszerfali ajtózárógomb hosszan megnyomásával tudod aktiválni (sípoló hangig kell nyomni), a car pass kártyán van a négyjegyű kód, ha ez nincs meg, akkor a márkaszervizben lehet érdeklődni ahol újkorában vették az autót, ha nekik sincs meg akkor alvázszám alapján 5ezer-10ezer forint körül azt hiszem le tudják kérdezni a gyárból:)!

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Faceliftes, 2007-ben gyárott, de 2008-as modellévű Enjoy 1.7 CDTI H Astrát vásároltam a közelmúltban. Az alap TID kijelző van benne, most vettem egy GID-et. Sajnos nincs a kocsiban REC modul, kérdésem, hogy milyen funkciókat tudok használni, egyáltalán van értelme beletenni a GID kijelzőt? Ami nekem kellene az az átlagfogyasztás, pillanatnyi fogyasztás.

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Faceliftes, 2007-ben gyárott, de 2008-as modellévű Enjoy 1.7 CDTI H Astrát vásároltam a közelmúltban. Az alap TID kijelző van benne, most vettem egy GID-et. Sajnos nincs a kocsiban REC modul, kérdésem, hogy milyen funkciókat tudok használni, egyáltalán van értelme beletenni a GID kijelzőt? Ami nekem kellene az az átlagfogyasztás, pillanatnyi fogyasztás.

Köszönöm a választ!

Szia!

Nekem is 2008-as, de 1.6-os astrám van (Z16XER), nincs benne REC modul, viszont GID kijelzője van. Van benne Bordkomputer, kijelzi a fogyasztásokat, külső hőmérsékletet, hatótávot, a klíma beállításait.

IMG_20120723_090302_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Faceliftes, 2007-ben gyárott, de 2008-as modellévű Enjoy 1.7 CDTI H Astrát vásároltam a közelmúltban. Az alap TID kijelző van benne, most vettem egy GID-et. Sajnos nincs a kocsiban REC modul, kérdésem, hogy milyen funkciókat tudok használni, egyáltalán van értelme beletenni a GID kijelzőt? Ami nekem kellene az az átlagfogyasztás, pillanatnyi fogyasztás.

Köszönöm a választ!

ezt tudja a BID is. nem akarsz cserélni velem? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újonc vagyok még a témában, ezért érdeklődnék.

Lett egy H Astrám (Z16XER) 2007.07.

Olyan dolgok érdekelnének, hogy van-e benne, be lehet-e kapcsolni olyan funkciókat, hogy:

  • ha kulccsal bezárom az ajtót (nyomógombbal) akkor húzza fel az elektromos ablakokat (2x el. ablak van elöl)
  • ha adott sebeséggel megy az autó, automatikusan záródjanak az ajtók

Olvastam korábban, valami REC modulról, ez most kell-e ezekhez a funkciókhoz, vagy sem, benne van-e a kocsiban, esetleg meg tudom-e nézni, hogy benne van?

Valamint érdekelne még, hogy lehetséges-e, és ha igen, akkor kb. mennyiért lehet kicserélni a középső kijelzőjét és milyenre (jelenleg azt hiszem a 2 soros van benne, csak időt, hőmérsékletet meg esetleg a rádiót mutatja) és ugyanígy a CD30 as rádiót ki lehet e cserélni MP3-asra, esetleg valami egyedire (nem gyári)?

Még egy kérdés, lehet nem tartozik ide szorosan, de ha már írom, legyen meg ez is.

Előjött benne többször is az a hiba, ECN 218217, ha jól emléxem.

A szervízben kicserélték a hőfokjelző gombát, de mondták, hogy esetleg termosztátot kell majd cserélni.

Volt valakinek ilyen típusú hibája valaha??

Bocs a sok kérdésért, igyekszem beletanulni amennyire lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan dolgok érdekelnének, hogy van-e benne, be lehet-e kapcsolni olyan funkciókat, hogy:

  • ha kulccsal bezárom az ajtót (nyomógombbal) akkor húzza fel az elektromos ablakokat (2x el. ablak van elöl)
  • ha adott sebeséggel megy az autó, automatikusan záródjanak az ajtók

Javaslom olvasgasd az "Elektronikák, elektromos kérdések" témát, ebben szerepelnek kérdéseid nagy része. Többek között, hogy az automata ablakfelhúzás csak a távirányító gomb hosszanti nyomására megy fel (ha felmegy), automatán nem lehet.

Az ajtó záródást fel lehet programozni, de ez sem biztos. Autó felszereltségétől függ. Esetleg próbáld meg a központi bezáró gombot kétszer megnyomni úgy, hogy a második nyomást úgyhagyod néhány másodpercre. Hátha.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.