Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Az, hogy 10 vagy 16 lábú-e a csati, inkább évjárat, ill. motorfüggő, nem az autótipus szerint van. Annál is megvan a lehetősége a kiolvasásnak, itt találsz róla infókat. Én így elsőre lambda szondát, ill. AGR szelepet gyanítanék, de mostanában sok itt a sebességjeladó probléma is... :unsure:

Létezhet motorvezérlési hiba a sárga motorelektronika-lámpa kigyulladása nélkül? Pl. a lambda vagy az üresjárati motor bekavarhat kijelzés nélkül?

Még nem jutottam el a tisztíttatásáig, de most rendben megy a vas és rendben az alapjáratom is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki engem is elért a végzet. Elkezdett valami zakatoló hangot adni a vezérlés felől. Ja és nem volt legutóbb cserélve a vízpumpa. :wacko: még nem tudtam a csíziót és a szerelő megdumált, hogy amig nem fogy a víz....

Most már tudom hülyeség volt.

Szóval... megveszem az alkatrészeket csergőnél (él még a kártyára a kedvezmény?) aztán irány szerelő.

Azért jó lenne nekem is egy ilyen hallgatózós szerelő :unsure: hátha csak generátor vagy ilyesmi és nem kell a vezérlést szétszedni....bár a vízpumpa miatt ...

Szóval kit ajánlotok akihez vigyem aki kultúráltan megcsinálja és nem kér horribilis összegeket.

Ja és ott megvárom stílusban jó lenne. Tudom több óra is lehet a csere, de inkább mint kétszer odamenni vagy több napig otthagyni.

Mik most az árak csergőnél? x16xel-re (szíj,feszítő-, terelőgörgők, vízpumpa)

Még valami. Télen nagy hidegben szoktak a szelepek is csattogni, de amint bemelegszik semmi hangja nincs. Ha már szétszedik érdemes a hidrotökéket is megnézetni...esetleg szelepszár szimeringet cserélni hátha az olajfogyasztás is csökken. Ez utóbbihoz le kell kapni a a hengerfejet?

Link to comment
Megosztás:

a szelepszárszimmeringezés már komolyabb hadművelet, azt már bizti nem várnád meg :unsure:

A csattogás meg a tőke, az meg cserés lenne, de elég drága a 16db :wacko:

Ajánlott szerelő a Patyi Laci a XIII. ker tatai úton, vagy a dedeó műhely a M5 kivezető auchan mögött.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma kaptam vissza a kocsit szereldéből (fékfelújítás, kipufogók, zöldkártya), és azt mondta a szaki, következő zöldkártya már nem nagyon fog menni motorfelújítás nélkül (C16NZ, 1992-es, 240e km, legalábbis a mutató szerint :unsure:

Szaki szerint ez 3-400 körül lenne... Bontós cuccban, bontott motorban nem akarok gondolkodni, annyira nem értek hozzá hogy meg tudjam állapítani, mit éri meg megvenni vagy mit nem... :S

Vagyis marad a generál, és ezzel kapcsolatban kérném a tanácsotokat. Reális ez a 3-400 ezer forint? Mit kell (kellene) tartalamznia egy teljes körű, szakszerű motorfelújításnak? Esetleg van olyan eleme, amit a szakik szívesen kifelejtenek (túl sok időt venne el, macerás, stb), pedig fontos lenne? Szóval, úgy egyáltalán, mire kellene figyelnem?

Előre is köszönöm a válaszotokat! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sok. 3 kilóból mindenképpen ki kell jönnie, de abban már tényleg minden benne van,

szelepek és hidrotőkék cseréje is teljesen gyári cuccra. Akkor aztán tényleg 0km-es

motort kapnál. :wacko:

Döntsd el, ez megéri-e neked, vagy inkább trükközöl a zöldkártyával, amíg lehet :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Sok. 3 kilóból mindenképpen ki kell jönnie, de abban már tényleg minden benne van,

szelepek és hidrotőkék cseréje is teljesen gyári cuccra. Akkor aztán tényleg 0km-es

motort kapnál. :lol:

Döntsd el, ez megéri-e neked, vagy inkább trükközöl a zöldkártyával, amíg lehet :unsure:

Oké, az árat nekem a Gombosban mondta egy szervízes, aki eddig is foglalkozott a kocsival, de állítólag nem is ők csinálnák, hanem egy alvállalkozó :wacko: Szóval lehet, keresni kéne valami mást... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szaki szerint ez 3-400 körül lenne... Bontós cuccban, bontott motorban nem akarok gondolkodni, annyira nem értek hozzá hogy meg tudjam állapítani, mit éri meg megvenni vagy mit nem... :S

Pedig ebből a pénzből nem kevés teljes motort lehetne kapni. (minimum 3-4-5 db) Ha bele is buknál 1-2 be még mindig jobban állsz anyagilag. (a rengeteg pótalkatrészről nem is beszélve) Én személy szerint felújítanám a hengerfejet és vennék egy alját hozzá. Persze mindenekelőtt egy veszteségmérés, hogy legalább tudni lehessen merre is van a legnagyobb baj.

Link to comment
Megosztás:

Oké, az árat nekem a Gombosban mondta egy szervízes, aki eddig is foglalkozott a kocsival, de állítólag nem is ők csinálnák, hanem egy alvállalkozó :unsure: Szóval lehet, keresni kéne valami mást... :wacko:

Ahogy T.szecső kolléga modja, előtte egy mérés nem ártana. Lehet hogy pár szelepszárszimeriggel megúsznád a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Megvolt a vezszíj+feszítő+vízpumpa cser.

És ez 34e volt, ebben 12e volt a munkadíj.

Az akció 24 órán belül meg is történt.

Eszembe jutott az alábbi felirat:

"Mi jól, olcsón és gyorsan dolgozunk.

Ezek küzül Ön kettőt választhat."

Link to comment
Megosztás:

Az a 12e munkadíj meglehetősen sok. Nekem a teljes vezérléscsere szelepfedéltömítés és termosztát cseréjével együtt 4e Ft munkadíjjal megvolt.

Hát a 4e Ft tényleg Tesco-s ajánlat volt. Idáig itt nekem is mindent 5e Ft-s egységáron csináltak, de ez most valamiért 12e lett.

Link to comment
Megosztás:

Az a 12e munkadíj meglehetősen sok. Nekem a teljes vezérléscsere szelepfedéltömítés és termosztát cseréjével együtt 4e Ft munkadíjjal megvolt.

A 4e elég ócsó vót. Bár én ilyenért nem hordom szerelőhöz. Nekem az anyag 30e alatt volt(termosztát és fedéltöm. nélkül). Azóta mentem vele 8ezret, asszem sikerült. :unsure: Persze aki nem ért hozzá az ne kezdjen bele, mert nagy galibát okozhat, ha elteszi a vezérlést.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis segitség kellene. Olyan problémám van, hogy amikor váltok , akkor leáll a motor. Igaz ez nagyon ritkán van. Amiota az auto nálunk van Kb.3 hónapja, vagy 5-6 alkalommal csinálta. De ma kétszer is megcsinálta velem. Az auto rögtön ujra indithato, és a motorellenőrző lámpa se világít. Mi lehet a baj?

Link to comment
Megosztás:

Alapjáratod van egyébként? Mert akkor lehet nem ártna kitisztítani az alapjárati motort, vagy pedig falsot szív valahol.

Az alapjáratom tökéletes. Igaz volt egy kis ingadozás, de az alapjárati motor és a folytoszelepház kitakaritása megoldotta a problémát. Hogy tudom ellenőrizni hogy falslevegőt szív? És merre keressem?

Link to comment
Megosztás:

Vagyis marad a generál, és ezzel kapcsolatban kérném a tanácsotokat. Reális ez a 3-400 ezer forint? Mit kell (kellene) tartalamznia egy teljes körű, szakszerű motorfelújításnak? Esetleg van olyan eleme, amit a szakik szívesen kifelejtenek (túl sok időt venne el, macerás, stb), pedig fontos lenne? Szóval, úgy egyáltalán, mire kellene figyelnem?

Előre is köszönöm a válaszotokat! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis segitség kellene. Olyan problémám van, hogy amikor váltok , akkor leáll a motor. Igaz ez nagyon ritkán van. Amiota az auto nálunk van Kb.3 hónapja, vagy 5-6 alkalommal csinálta. De ma kétszer is megcsinálta velem. Az auto rögtön ujra indithato, és a motorellenőrző lámpa se világít. Mi lehet a baj?

Gyújtás ráadásnál világít a sárga motorkontroll lámpa?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vezérműszíj csere még mindíg.

Mivel Patyi Lacit párszor csörgettem de vagy foglalt volt vagy nem vette fel megkérdeztem a csergőben és ők szerelőnek az Ujfalusi és társa opel szervízt ajánlották a Bécsi út 277-ben

Volt már valakinek velük tapasztalata? Nekem nagyon praktikus lenne mert egy köpésre van a melóhelyemtől és az alkatrészeket (gyári) sem adják csak picit drágábban a csergönél. A munkadíj viszont 5500/ó és 3 órával számolják.

Szóval alkatrészekkel, fagyállóval és munkadíjjal együtt 64500 lenne. Ez reális ár?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.