Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Síkon 188-190 között óra szerint, itt néztem a GPS-t is közben, 178-at mutatott, H-nál ez a gyári adat z14xep-re, így hozta az ígéretet. Az egyik leejtőn az órán megérintette a 200-at is, itt nem tudtam a GPS-re nézni, mert valami "gagyi" A6 quattro kijött elém, vissza kellett lassítani... :D :( Nagyon elégedett voltam a géppel az út (utak) után, 70%-ban a maximális terhelésen vagy afölött ( 3fő+a többi rész tetőig pakolva+ box csurig, majd a utolsó két napon box nélkül de utánfutóval szintén mindenhol tele) ment, nem tudom, hogyan esett neki a sok megpróbáltatás, de semmilyen hiba nem jött elő... :)

Nem ismerem a benyások sebességhatárát,de ez már szerintem szép teljesítmény.

Én eddig 130-at mentem a Diesel-emmel,tovább nem mertem pörgetni (lehet ment volna még),az F Astra Isuzumat 140-ig toltam fel próbaképpen,szerintem az is ment volna többet is,de nem verseny tempóra vettem a gépet. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem ismerem a benyások sebességhatárát,de ez már szerintem szép teljesítmény.

Én eddig 130-at mentem a Diesel-emmel,tovább nem mertem pörgetni (lehet ment volna még),az F Astra Isuzumat 140-ig toltam fel próbaképpen,szerintem az is ment volna többet is,de nem verseny tempóra vettem a gépet. :)

Megy az 150-et is vígan, legalábbis nekem ennyi volt a kipróbált max. :)
Link to comment
Megosztás:

Mérhetetlenül szomorú vagyok, mert a Bertone elkezdte enni az olajat. Méghozzá nem is keveset, 4000km alatt 1 litert. Azt mondjuk hozzá kell tennem hogy ennek a 4000km-nek a 20%-ban jóval 180 feletti tempóval közlekedtem... most kicsit aggódom, visszább veszek a tempóból és meglátjuk úgy is fogy-e.

Kevesebbet kellene Németországba járnod. Ugye. ;) :D

Egyébként pörgetve nem csoda, ha elkezdi enni, az xev-m állandóan lepörgetve képes volt megenni 1L olajat 1000-1500km alatt, egyébként pedig egy olajcserét ki lehetett bírni kb. ennyivel...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni.

Augusztus végén cseréltettem olajat a gépben (Astra (G) Classic II, 1.4 Caravan; 2008/08). Kissé túlfutottam az előírt intervallumon (közel két évig mentem vele). Ha jól emlékszem a megboldogult márkaszervízben a Mobil 1-ből az 5W-40-et töltötték bele akkor.

Most egy szakműhelybe vittem és azt mondtam, elfogadom amit javasolnak csak megfelelő legyen. Végül gazdaságossági (kiszerelés) szempontok alapján a Castrol Magnatec 10W-40 került bele.Kb. 1000 km megtétele után a következő dolgok tapasztalhatóak:

1. hidegindításkor az alapjárat nehezebben nyugszik meg. Az "indítási zörejek" elhalkulása után, az automata szivató üzemideje alatt a fordulatszám kb. egy fél percig ingadozik, aztán beáll

2. a már meleg motor mintha zajosabb lenne. A "csattogó lepke" effektus hallható a motortérből

Az autó teljesítmény azonban szerencsére nem érezhető változás. Az olajfogyasztásról pedig korai lenne még bármit is mondani ennyi idő után.

Kérdésem a követkeő lenne:

Maradhat-e ez a következő cseréig és akkor cseréljem le esetleg egy "vékonyabb" 5W-40-re vagy 5W-30-ra?

Okozhat-e esetleg nagyobb kopást a 10W-40, ezért minnél hamarabb cseréljem le az előbb említett viszkozitású termékekre?

infó: jelenleg 72000 km futott, nagyrészt városi használat

Előre is köszönöm!

Ja...és ha csere, akkor mit javasoltok? :)

Módosítva : zores
Link to comment
Megosztás:

T zores!

"... minnél hamarabb cseréljem le ..."

Igen.

A követelmény nem viszkozitási osztály, hanem az aktuális gyártóművi előírás (GM dexos2) megléte.

Nincs GM (Opel) követelményt teljesítő 10W-40-s motorolaj.

Aki beletette, azt rúgjad tökön!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni.

Augusztus végén cseréltettem olajat a gépben (Astra (G) Classic II, 1.4 Caravan; 2008/08). Kissé túlfutottam az előírt intervallumon (közel két évig mentem vele). Ha jól emlékszem a megboldogult márkaszervízben a Mobil 1-ből az 5W-40-et töltötték bele akkor.

Most egy szakműhelybe vittem és azt mondtam, elfogadom amit javasolnak csak megfelelő legyen. Végül gazdaságossági (kiszerelés) szempontok alapján a Castrol Magnatec 10W-40 került bele.Kb. 1000 km megtétele után a következő dolgok tapasztalhatóak:

1. hidegindításkor az alapjárat nehezebben nyugszik meg. Az "indítási zörejek" elhalkulása után, az automata szivató üzemideje alatt a fordulatszám kb. egy fél percig ingadozik, aztán beáll

2. a már meleg motor mintha zajosabb lenne. A "csattogó lepke" effektus hallható a motortérből

Az autó teljesítmény azonban szerencsére nem érezhető változás. Az olajfogyasztásról pedig korai lenne még bármit is mondani ennyi idő után.

Kérdésem a követkeő lenne:

Maradhat-e ez a következő cseréig és akkor cseréljem le esetleg egy "vékonyabb" 5W-40-re vagy 5W-30-ra?

Okozhat-e esetleg nagyobb kopást a 10W-40, ezért minnél hamarabb cseréljem le az előbb említett viszkozitású termékekre?

infó: jelenleg 72000 km futott, nagyrészt városi használat

Előre is köszönöm!

Ja...és ha csere, akkor mit javasoltok? :)

Annyira elkeserítő, hogy még a nyomorult márkaszerviz sem képes a forgalmazott márka által világosan előírt olajnak megfelelni, elegem van... Szerintem örülj neki, hogy 5W40-et kaptál, és nem a jó kis hordós Magnatec 10W40-et. És most mindegy, hogy jó-e az 5W40 vagy 10W40 vagy sem (persze, hogy nem az, főleg az utóbbi), de ha a GM előírja a dexos2-őt Európában 2010 óta, de a régebbi szabványt is nézhetjük, és ugyan nem viszkozitási osztályt ír elő, de a tervező mérnökök szerint a dexos2 minősítésű 5W30 olaj a legmegfelelőbb, akkor mért kell minden nyomorult márkaszerviznek és szakinak eltérni ettől rosszabb irányba, ha már nem 0W40-et raknak bele, természetesen tisztelet a kivételnek.

2008-as, kevés kilométeres autód van, jön a hideg, városban használod, cseréltesd le egy normális helyen 5W30 vagy 0W40 olajra, amit TE veszel meg, viszel be, és nézed végig, amíg beleöntik! És egy új olajszűrő is kell (eredeti GM)!

Legyen meg a dexos2 minősítése, én ezek közül választanék:

Mobil1 ESP 0W40

Castrol Edge Titanium FST 0W40

Fuchs Titan GT1 PRO FLEX 5W30

Ezekkel nem foghatsz mellé, és neten megtalálod jó áron és megbízható forrásból is. Egyszerűen nem tétel a Magnatec és ezek közt az árkülönbség a mai üzemanyagárak és adók mellett, ne ezen spóroljon senki.

Link to comment
Megosztás:

...Végül gazdaságossági (kiszerelés) szempontok alapján a Castrol Magnatec 10W-40 került bele....

Megmondtam én már régen, hogy ez az olaj AzUniverzumOlaja... :omg:

Cseréld le mihamarabb, ahogy fentebb is írják a többiek, valami értelmes anyagra. Dexos2, a márka pedig, amit jónak érzel.

(A szerelők döntő többségének meg sajnos az a legjobb olaj/adalék/bármi, ami nekik készleten van, és el lehet passzolni... :blush: )

Módosítva : PGA
Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat és tanácsokat. Már polírozom a cipőm orrát! ;-)

Utana nézek az általatok javasolt tételeknek, aztán megcsinálom magam a beavatkozást. Az a biztos!

Mégegszer köszönöm!

Üdv.

Én Magnatec C3 5w40et raktam most bele. Amikor megvettem akkor is ezt tettem bele, utána elvittem egy helyre ott vmi super 3000 5w40et raktak bele elvileg, de sztem csak kiszámlázták nekem... (amilyen árajánlatot adtak utána egy toronygumira kinézem). HIdegen hát nem tudom, van hangja persze, de mikor hogy, olajfogyás nincs, menni megy, és azért nincs az a csattogó hangja amiket szoktam hallani más márkatársaknál. De itt olvasgatva számomra nekem nem lett világos h akkor mi is való bele.

Sok mindentől függ a dolog, rakhat az ember bele hiper super akármilyen olajat ha a tulaj szarik a kocsira és tapossa neki mint állat és nem törődik a csereperiódusokkal.

Vagy 15w50et de óvatosan megy vele és mindig cseréli az olajat.

De itt olvasgatva a dolgokat nem jutunk a végére h akkor mi is az ideális. Szervizek mást raknak bele, mert ugye érdeke h minél olcsóbban megszerezze és nekünk minél nagyobb haszonnal tudja eladni.

Én az otthoni cserét javaslom persze aki meri és ért hozzá mert akkor tuti h cserélve lett arra amire akarja az ember.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni.

Augusztus végén cseréltettem olajat a gépben (Astra (G) Classic II, 1.4 Caravan; 2008/08). Kissé túlfutottam az előírt intervallumon (közel két évig mentem vele). Ha jól emlékszem a megboldogult márkaszervízben a Mobil 1-ből az 5W-40-et töltötték bele akkor.

Most egy szakműhelybe vittem és azt mondtam, elfogadom amit javasolnak csak megfelelő legyen. Végül gazdaságossági (kiszerelés) szempontok alapján a Castrol Magnatec 10W-40 került bele.Kb. 1000 km megtétele után a következő dolgok tapasztalhatóak:

1. hidegindításkor az alapjárat nehezebben nyugszik meg. Az "indítási zörejek" elhalkulása után, az automata szivató üzemideje alatt a fordulatszám kb. egy fél percig ingadozik, aztán beáll

2. a már meleg motor mintha zajosabb lenne. A "csattogó lepke" effektus hallható a motortérből

Az autó teljesítmény azonban szerencsére nem érezhető változás. Az olajfogyasztásról pedig korai lenne még bármit is mondani ennyi idő után.

Kérdésem a követkeő lenne:

Maradhat-e ez a következő cseréig és akkor cseréljem le esetleg egy "vékonyabb" 5W-40-re vagy 5W-30-ra?

Okozhat-e esetleg nagyobb kopást a 10W-40, ezért minnél hamarabb cseréljem le az előbb említett viszkozitású termékekre?

infó: jelenleg 72000 km futott, nagyrészt városi használat

Előre is köszönöm!

Ja...és ha csere, akkor mit javasoltok? :)

Az 5W40 nem 'vékonyabb', mint a 10W40. Ugyanúgy 40-es. Hidegben viszont jobban szivattyúzható, tehát hamarabb van kenés.

De ez csak viszkozitási jellemző...

A dexos2 esetében vizsgálják lerakódás, iszapképződés stb szempontjából is.

Ez is befolyásolhatja a motor élettartamát...

Én többek között emiatt (is) döntöttem az 5W-s olaj használata mellett:

http://youtu.be/cL6uMHqSSJ4

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Én Magnatec C3 5w40et raktam most bele. Amikor megvettem akkor is ezt tettem bele, utána elvittem egy helyre ott vmi super 3000 5w40et raktak bele elvileg, de sztem csak kiszámlázták nekem... (amilyen árajánlatot adtak utána egy toronygumira kinézem). HIdegen hát nem tudom, van hangja persze, de mikor hogy, olajfogyás nincs, menni megy, és azért nincs az a csattogó hangja amiket szoktam hallani más márkatársaknál. De itt olvasgatva számomra nekem nem lett világos h akkor mi is való bele.

Sok mindentől függ a dolog, rakhat az ember bele hiper super akármilyen olajat ha a tulaj szarik a kocsira és tapossa neki mint állat és nem törődik a csereperiódusokkal.

Vagy 15w50et de óvatosan megy vele és mindig cseréli az olajat.

De itt olvasgatva a dolgokat nem jutunk a végére h akkor mi is az ideális. Szervizek mást raknak bele, mert ugye érdeke h minél olcsóbban megszerezze és nekünk minél nagyobb haszonnal tudja eladni.

Én az otthoni cserét javaslom persze aki meri és ért hozzá mert akkor tuti h cserélve lett arra amire akarja az ember.

Mobil S 3000 lesz az,ezt használom én is teljes megelégedésemre :icon1:

Link to comment
Megosztás:

T Atala, csicsó!

Az ExxonMobil konszern GM dexos2 elfogadással rendelkező - Mo-on kapható - motorolajai:

Mobil 1 ESP 0W-40,

Mobil Super 3000 XE 5W-30.

T mantec99!

Köszönöm az utánajárást. Akkor ha jól értelmezem az általunk említett mobil s 3000 5w40 nem tartalmazza dexos2 elvárásokat. Gondolom ezeket a szervizek nem veszik figyelembe(tisztelet a kiv.) és csak töltögetik. Na ezek után tuti h én magam fogom cserélni. (már cseréltem eddig is) és h abba a szervízbe többet nem megyek. Még jó h csak 8ezret mentem vele.

Persze lehet h vkinek bejön azaz olaj, csak kicsit kellemetlen h elmegy az ember és ennyire tojnak a fejére sőt még le is akarják húzni kamu melókkal.

Link to comment
Megosztás:

T imy!

"... akkor jó volt ..."

Szerintem már neked is leírtam néhányszor, de az ismétlés, meg a tudás ...

De mindig jönnek, és mondják, mert ők tudják, sőt jobban tudják.

Nincs ACEA A3-98 követelményt teljesítő olaj a piacon, mert már a követelmény is megszűnt 2002-ben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

tegnapi nap folyamán vásároltam egy 1.4 GCC-t (X14XE motorkód) Astrát. A tulajdonosa rokonom és első tulajdonosa volt, 135.000 km van benne [garantáltan] (azaz most jön épp olajcsere/szervíz). Olvastam a fórumot, de annyi féle (és annyi különböző) véleményt láttam, hogy egyszerűen nem tudok olaj kérdésben dönteni. Ha minden igaz, ebbe a motorba 10w40-es olaj kell, de már ebből sem merem megvenni egyik márkát sem (már tudom, hogy a Castrol Magnatec a főgonosz, de láttam [hogy mivel a GM is tenderezteti a beszállítóit], hogy az eredeti Opel olajban sem szabad megbízni), sőt láttam, hogy ebbe a motorba is van aki tölt 0w40-es, 5w40-es olajat, stb. Tehát a kérdésem, milyen olajat vegyek bele? Minden másból (olajszűrő, pollenszűrő, levegőszűrő, üzemanyagszűrő) a gyárit vásárolom, de persze ha tudtok jobbat, akkor hallgatom. A vezérműszíj csere megvolt 120.000-nél, így azt nem cserélek. Illetve még egy kérdés, mert erre az egész nagy google-ben nam találtam választ. Van/létezik olyan információforrás, ami megmondja, hogy adott szervízperiódusnál az olajcserén és az ezzel járó egyéb alkatrészek cseréjén kívül mit kell még cserélni az autón? Köszönöm, Balu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

tegnapi nap folyamán vásároltam egy 1.4 GCC-t (X14XE motorkód) Astrát. A tulajdonosa rokonom és első tulajdonosa volt, 135.000 km van benne [garantáltan] (azaz most jön épp olajcsere/szervíz). Olvastam a fórumot, de annyi féle (és annyi különböző) véleményt láttam, hogy egyszerűen nem tudok olaj kérdésben dönteni. Ha minden igaz, ebbe a motorba 10w40-es olaj kell, de már ebből sem merem megvenni egyik márkát sem (már tudom, hogy a Castrol Magnatec a főgonosz, de láttam [hogy mivel a GM is tenderezteti a beszállítóit], hogy az eredeti Opel olajban sem szabad megbízni), sőt láttam, hogy ebbe a motorba is van aki tölt 0w40-es, 5w40-es olajat, stb. Tehát a kérdésem, milyen olajat vegyek bele? Minden másból (olajszűrő, pollenszűrő, levegőszűrő, üzemanyagszűrő) a gyárit vásárolom, de persze ha tudtok jobbat, akkor hallgatom. A vezérműszíj csere megvolt 120.000-nél, így azt nem cserélek. Illetve még egy kérdés, mert erre az egész nagy google-ben nam találtam választ. Van/létezik olyan információforrás, ami megmondja, hogy adott szervízperiódusnál az olajcserén és az ezzel járó egyéb alkatrészek cseréjén kívül mit kell még cserélni az autón? Köszönöm, Balu

Azért közel sem akkora fő gonosz az a Castrol Magnatec (max abból van a legtöbb hamis állítólag), a Tiédbe mehet a 10w40, 5w40/5w30. Én 0w-s kenőanyagot nem tennék bele az x-es motorba, de minden bizonnyal majd jönnek páran akik ajánlani fogják bele. A márka pedig olyan, hogy passz. Eneos, Mobil, Motul, Mequin, Liqui Moly, Fuchs, Castrol (és sorolhatnám estig) mehet bele, én ezt tenném a helyedben a masinádba: http://www.goldolaj.hu/motul/335-motul-6100-synergie-plus-10w40-4l.html

Az persze más kérdés, hogy mennyire utazol arra, hogy a választott motorolaj rendelkezzen a szükséges jóváhagyással/gyári ajánlással.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.