Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

On 2016. 12. 01. at 0:17, Cs. Zoltán írta:

Eneos P.H-t használok, alapjáraton talán egy hangyányit valóban zajosabb (olajcsere után lettem figyelmes erre, bár nem biztos, hogy effektíve az olajhoz van köze), viszont fordulaton, menetközben kétség nélkül halkabb.

Nem tartom kerülendő olajnak, rosszat még nem olvastam és nem tapasztaltam vele kapcsolatban (eddig, 2000km).

Én sem azt mondom, hogy rossz a PH típus, szerintem egy erős közepes olaj, csak van nála jobb ugyanannyiért. Személy szerint többre tartom a Mobil1 ESP Formulát nála, ha választanom kéne, utóbbira voksolnék. 2000km után cseréltem le a PH Multi 5W-30-at, miután az autóm motorját "meggyűrűzték". Bejáratós olajnak használtam. Most a 2. töltet Sustina van benne, de a holnapi, soron következő éves olajcserén visszaállok a Liqui Molyra, mert az volt az eddigiek közül magasan a legjobb. Megjegyzem, talán kissé pazarlásnak tűnhet, amiért a mostani Sustina töltetet 6000km után engedem le, de betartoma  gyártó által előírt éves olajcsere periodust (is). 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 01. at 0:22, Cs. Zoltán írta:

A flakonon található, többi minősítés sem dekoratívabb. :)

Én hatalmas különbséget látok abban, ha a termék főcímkéjén egy dexos2 logó található, mintha a hátoldalon egy kis sarokban apró fekete betűkkel odavetik hogy szerintük tudja dexos2 követelményeknek való megfelelést... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

42 perce, Janó32 írta:

Én hatalmas különbséget látok abban, ha a termék főcímkéjén egy dexos2 logó található, mintha a hátoldalon egy kis sarokban apró fekete betűkkel odavetik hogy szerintük tudja dexos2 követelményeknek való megfelelést... 

A logó hiánya érthető, ha nincs a GM részéről "visszaigazolás". Amit egyébként valószínűleg nem pusziért ad... Ettől még effektíve teljesítheti a követelményt.

Csak úgy, szerintem nem firkálhat oda akármit a dobozolásra. Ha megnézed, több gyártói minősítést is feltüntet, nem gondolom, hogy egyiknek sem felelne meg.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

32 perce, Cs. Zoltán írta:

A logó hiánya érthető, ha nincs a GM részéről "visszaigazolás". Amit egyébként valószínűleg nem pusziért ad... Ettől még effektíve teljesítheti a követelményt.

Csak úgy, szerintem nem firkálhat oda akármit a dobozolásra. Ha megnézed, több gyártói minősítést is feltüntet, nem gondolom, hogy egyiknek sem felelne meg.

Én erősen műszaki beállítottságú ember vagyok (12 éve autóipari területen-minőségbiztosításban), és a "teljesítheti" kifejezés pont annyit jelent hogy nem teljesíti. Az teljesíti, amit az előírt vizsgálati módszerekkel bevizsgáltak, megfelelően jegyzőkönyveztek/dokumentáltak, és a minősítésben részvevő felek egyetértésben kijelentették hogy teljesíti a követelményt/specifikációt. Amíg ez hiányzik, addig csak fikció és feltétezés minden eredmény/tulajdonság. Ez nem azt zárja ki hogy nem tudhatja amit kell, de nulla visszacsatolás/alátámasztás van arra hogy tudja. Ez a lényeg.  Sok mindenről-sok mindent kijelentenek a gyártók (mindegy milyen területről van szó), azért vigyázzunk az olyan bemondott adatokkal amik semmivel nincsenek alátámasztva/bizonyítva. :icon13:

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

43 perce, marton.csaba2 írta:

T Urak!

A gépjármű gyártója GM dexos2 elfogadással (liszensszel) rendelkező motorolajat ír elő.

Az ígérgetés mennyisége és önmagában a grafika minősége nem játszik.

Ez érthető. Viszont a dexos2-t teljesítő olajok listáján így megtévesztő az Eneos feltüntetése.

Link to comment
Megosztás:

17 perce, marton.csaba2 írta:

T Cs.Zoltán!

"... megtévesztő ..."

Miért?

A teljesítést nem az elfogadás igazolja?

Felhasználói szemszögből nézve, az Eneos Premium Hyper 5w30 beletölthető a GM Opel motorjaihoz támasztott olajkövevetelménye alapján?

Rövidebben: kell a liszensz vagy elég a gyártói vélemény?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Cs. Zoltán írta:

A teljesítést nem az elfogadás igazolja?

Felhasználói szemszögből nézve, az Eneos Premium Hyper 5w30 beletölthető a GM Opel motorjaihoz támasztott olajkövevetelménye alapján?

Rövidebben: kell a liszensz vagy elég a gyártói vélemény?

A gyártó (GM) nem azt írja elő, hogy a motorolajat gyártó cég véleménye szerint megfelelő olajat kell használni :)

Ha valaminek van gyártói jóváhagyása (GM), akkor (a gyártó szerint) az megfelelő.

Az, hogy az olajat gyártó mit állít (nyilván önös üzleti érdekek által vezérelve) önmagában kevés.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Kishenceg írta:

picit túlpörgitek ezt a Dexos2 lista-dolgot. megnézed ITT, ha szerepel, oké, ha nem, ... :)

Én általában igyekszem a tisztánlátásra, illetve a helyes információ továbbadására.

Az Eneos, véleményem/eddigi tapasztalatom szerint jó olaj. Viszont dexos2-t teljesítő olajként ajánlani, így félrevezető.

Az más kérdés, hogy a GM üzleti érdek vagy minőségi eltérés, hiányosság (esetleg más tényező) okán nem adott igazolást a gyárnak. Szerintem az előbbi, de ezzel részemről lezártam az eszmefuttatást.

 

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Cs. Zoltán írta:

GM üzleti érdek vagy minőségi eltérés, hiányosság (esetleg más tényező) okán nem adott igazolást a gyárnak. 

:blink: őőőő

Egy multikultis gyárban vezetőként dolgozom és több - általában parasztvakító és marketing célt szolgáló - minősítéssel is rendelkezik vállalatcsoport ill. a magyar gyártóközpont is. Olyan nincs, amit írtál!! A minősítést kérni kell, fizetni kell érte, meg is kell felelni. Nem egyszer kell fizetni, hanem végig amíg a termékeden rajta virít. 

Szerintem az Eneos nem kért ilyen minősítést egyetlen termékére sem vagy direkt nem akart olyan terméket csinálni ami megfelne a minősítésnek. Ennek számos oka lehet. Az egyik valószínű ok, hogy erre nincsenek rászorulva, mert teljesen más piacokon mozognak.

Módosítva : bluemirage
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ginola írta:

A  Castrol Magnatec 5W 40 C3-ról milyen tapasztalatok vannak?

Mobil ESP formula 5W 30 mennyire számít jó minőségűnek, ajánlottnak?

A Mahle olajszűrők mennyire számítanak ajánlottnak?

Néhány éve nagyjából 2000km-ig volt a kocsimban. Semmivel nem volt sem előtte sem azóta annyira csattogós/zajos. Akkor inkább a Mobil amit említettél ill. ajánlom a Mobil Super 3000XE 5w30-at. A Mahle szűrők rendben vannak, de ajánlom a Mann-t is. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1 óra, presidentÁkos írta:

Mi okozza azt a jelenséget, hogy hidegen ha megnézem az olajszintet akkor fullon van, minden oké, de ha letörlöm a pálcát és visszarakom egy kis időre akkor csak a maximumon van olaj, de az alatta levő részek üresek? 3 egymásutáni alkalommal is ugyanezt tapasztaltam. (Utolsó olajcsere 7-8 hónap, kb 3500 km azóta)

Ha fordítasz 180 fokot a pálcán, akkor is?

Link to comment
Megosztás:

6 órája, presidentÁkos írta:

Mi okozza azt a jelenséget, hogy hidegen ha megnézem az olajszintet akkor fullon van, minden oké, de ha letörlöm a pálcát és visszarakom egy kis időre akkor csak a maximumon van olaj, de az alatta levő részek üresek? 3 egymásutáni alkalommal is ugyanezt tapasztaltam. (Utolsó olajcsere 7-8 hónap, kb 3500 km azóta)

Alapból úgy kell ellenőrizni, hogy kihúzod, letörlöd, visszadugod, és kihúzod még egyszer akkor nézed a szintet. Ugye az első alkalommal a motor által felcsapott olajat is látod, ezért kell letörölni.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, presidentÁkos írta:

Mi okozza azt a jelenséget, hogy hidegen ha megnézem az olajszintet akkor fullon van, minden oké, de ha letörlöm a pálcát és visszarakom egy kis időre akkor csak a maximumon van olaj, de az alatta levő részek üresek? 3 egymásutáni alkalommal is ugyanezt tapasztaltam. (Utolsó olajcsere 7-8 hónap, kb 3500 km azóta)

A mostani hidegekben elég dermedt az olaj, ez is megtéveszthet. Üzemmelegen nézd, ahogy írták. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.