Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T tgabika76!

"... baj ..."

Nem.

Ebben a szóösszetételben szereplő jelző nem minőségre utal.

Más várható el egy piacvezető, teljes vertikumú, globális energetikai cégtől és egy csomagolótól.

A két véglet között még van néhány fokozat.

"... GM ..."

A említett cég nem csomagol, hanem beszállítókkal gyártat alkatrészeket, majd gépjárművet szerel össze, illetve értékesít a saját értékesítési hálózatában.

A csomagoló nem fejleszt, vásárolja az alapolajat a finomítótól, az adalékcsomagot a fejlesztő vegyipari cégtől. Összekeveri, csomagolja, értékesíti.

Link to comment
Megosztás:

Astra G Z17DTL-be milyen olajat ajánlotok? 290e-nél tart , ilyenkor érdemesebb valami vastagabb olajat beletenni? Ahogy nézem egy 5w-40 és egy 5w-30 közt 100C-on annyi a különbség, hogy kicsit vastagabb a 40-es.

Van valami ajánlott típus? Ami jó, és emberi áron van :)

Elkezdtem a dexos2 listából keresni, de az 5w-40 mind aranyáron volt.

Link to comment
Megosztás:

Vigyázz az ilyen szavakkal, kifejezésekkel, hogy " vastagabb" olaj mert jön OILGARCHA azaz Mantec professzor és be fog téged is idézni :hiya: :hiya: :D :D mint újoncot. De Ő a kérdésedre bizonyára választ fog adni.

Astra G Z17DTL-be milyen olajat ajánlotok? 290e-nél tart , ilyenkor érdemesebb valami vastagabb olajat beletenni? Ahogy nézem egy 5w-40 és egy 5w-30 közt 100C-on annyi a különbség, hogy kicsit vastagabb a 40-es.

Van valami ajánlott típus? Ami jó, és emberi áron van :)

Elkezdtem a dexos2 listából keresni, de az 5w-40 mind aranyáron volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Astra G Z17DTL-be milyen olajat ajánlotok? 290e-nél tart , ilyenkor érdemesebb valami vastagabb olajat beletenni? Ahogy nézem egy 5w-40 és egy 5w-30 közt 100C-on annyi a különbség, hogy kicsit vastagabb a 40-es.

Van valami ajánlott típus? Ami jó, és emberi áron van :)

Elkezdtem a dexos2 listából keresni, de az 5w-40 mind aranyáron volt.

Mennyi az az aranyár?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T tejeskifly!

"... milyen olajat ..."

GM Dexos 2 teljesítőt.

"... ilyenkor érdemesebb ..."

A olajkövetelmény futásteljesítménytől független.

" Ahogy nézem ..."

Hol nézed?

"... annyi a különbség ..."

Nem.

"... vastagabb ..."

A motorolajnak ilyen tulajdonsága nincs.

"... ajánlott típus ..."

Mo-on, jelenleg a Castrol Edge Fst 5W-40 teljesíti az igényedet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T tejeskifly!

"... milyen olajat ..."

GM Dexos 2 teljesítőt.

"... ilyenkor érdemesebb ..."

A olajkövetelmény futásteljesítménytől független.

" Ahogy nézem ..."

Hol nézed?

"... annyi a különbség ..."

Nem.

"... vastagabb ..."

A motorolajnak ilyen tulajdonsága nincs.

"... ajánlott típus ..."

Mo-on, jelenleg a Castrol Edge Fst 5W-40 teljesíti az igényedet.

Köszönöm a választ akkor ez lesz az én olajom. ITT nézegettem egyébként az olajakat. Illetve fórumokat nézegettem., A különbséget ott láttam, hogy volt egy összehasonlítás, abban az esetben üzemhőmérsékleten magasabb volt a viszkozitása.

A fenti listában lévők nagyrészét nem is találtam meg sehol, illetve ami volt az 5l 20e-ért, ami picit sok :)

Ebből a castrolból egy 4l-es gondolom nem elég nekem, mert 4.5L kell a kocsiba ahogy néztem.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ akkor ez lesz az én olajom. ITT nézegettem egyébként az olajakat. Illetve fórumokat nézegettem., A különbséget ott láttam, hogy volt egy összehasonlítás, abban az esetben üzemhőmérsékleten magasabb volt a viszkozitása.

A fenti listában lévők nagyrészét nem is találtam meg sehol, illetve ami volt az 5l 20e-ért, ami picit sok :)

Ebből a castrolból egy 4l-es gondolom nem elég nekem, mert 4.5L kell a kocsiba ahogy néztem.

A megoldás a GM 5w30 olaj, az 5 literes kiszerelésben van 6600ft-ért!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A megoldás a GM 5w30 olaj, az 5 literes kiszerelésben van 6600ft-ért!

a 30-as milyen hőmérsékletre van? Azért 40-est néztem, mert azt írták pár helyen, hogy nyáron szokott elég meleg lenni így a 40-es ajánlott.

Énmeg elhittem, mert nem igazán értek hozzá :)

Illetve Gm olajról sok helyen nem pozitívan nyilatkoznak...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ennek a két fajta olajnak még van GM-LL-B-025 illetve DEXOS 2 jóváhagyása?

Fuchs Titan Supersyn Ecoflex 5W-30

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30,

Jól tudom,hogy 2002-es DIESEL-be még nem kötelező a DEXOS 2 jóváhagyás,hanem elég a GM-LL-B-025 is?

Jelen pillanatban Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 van a vasban.

Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2001-es Z 18 XE-hez milyen olajat ajánlotok..???

A másik kérdésem, hogy ki szenved a műanyag kupakos, olajszűrő házzal? Valami tipp a leszedéséhez!? Mert nekem nem akar sikerülni!

Köszönöm a válaszotokat!

Szia!

Motorolaj témában nem szeretnék állást foglalni, mindenki másra esküszik. A lényeg, hogy a gyári előírásoknak megfeleljen.

Ha nem olvastad volna még ezt a topicot: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1613

Az olajszűrő házzal eleinte én is tököltem, mert csak dugókulcsom volt megfelelő méretben, azzal meg nem fértem el rendesen. Aztán vettem egy megfelelő méretű (sajnos nem emlékszem mekkora, de jó nagy) csillagvillást, ezzel lényegesen

javultak az esélyek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2001-es Z 18 XE-hez milyen olajat ajánlotok..???

A másik kérdésem, hogy ki szenved a műanyag kupakos, olajszűrő házzal? Valami tipp a leszedéséhez!? Mert nekem nem akar sikerülni!

Köszönöm a válaszotokat!

Nekem simán lejön dugókulccsal, és nyomatékkulccsal teszem vissza mindig... (Z14XEP, de ugyanaz a megoldás)

Link to comment
Megosztás:

Simán kézzel?

Az ott nem jó, meg kellene ám húzni, vagy annyira erős vagy? :D

Átlagosan erős vagyok :D Most komolyan, rendesen, óvatosan becsavarom és meghúzom érzéssel. Szépen belesimul az egész a helyére, száraz azóta is a peremnél. Nem először csináltam így, nem értem a problémát :blush:

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom olajcserét még langyos olajjal érdemes csinálni, hogy biztosan kihozzon minden szutykot magával mikor leereszted.

igen...nem...pont azért, hogy simán, s gyorsan kihozzon minden lebegtetett szutykot, üzemmeleg, éppen leállított motorból engedd le :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.