Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Helló!

Most olvasom itt a dízeleseket.

5 litert, hogy a bánatban tudtok beletölteni? :D

4.5-nél nálam maxon van úgy, hogy az udvaron a maszek gyártmányú rámpára meredeken felállok és jó sokáig csurgatom belőle az olajat.

Tuti kijön belőle az összes, ezért nem értem az 5 littyót. :huh:

Szűrőből nálam mindig a Mann ment bele ( 820 X ), de most Zalaegerszegen jártam barátnőméknél és ott Szilárd adott egy Boscht ( P 9199 ).

:icon10:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Megvolt az olajcserém.

Sok tapasztalattal lettem gazdagabb! :D

1. várd meg míg a motor lehűl :D

Faterral már mindenféle eszközt próbáltunk eszkábálni az olajszűrő kiszedéséhez, próbáltam kesztyűvel kicsavarni, meg sem mozdult.

Aztán amikor már lehűlt olyannyira hogy szabad kézzel ki meg lehessen fogni, kicsavartam simán... :D

2. ha béna vagy, használj tölcsért!

Sikerült az új olajat a "bugyogás" miatt jól mellétölteni, jutott a katalizátorra, meg a két szelepsor közé, a trafóhoz... :D

Remélem nem okoz gondot :)

A katalizátorról le lehetett törölni, a trafósort nem akartam kiszedni, onnal meg a váltó felé folyik kifelé.

Hagytam egy kis tócsát itt-ott :D

Tehát most jól összeganéztam a motort :)

3. az én használati szokásaim mellett bőven elég a 8-10E km-es csereperiódus...

9142 km-t mentem az Edge Titanium FST 0W40-el, elég fekete volt már olyan 7-8 E km-nél...

Magnatec 5W40-el még hamarabb feketére váltott (5E km körül), az Edge sokáig barnás volt még.

Egészségesebb szerintem így cserélni. Néztem a kocsi papírjait, korábban 12-17E km-es cseréket tartottak...

Nekem kb 50-50% város-országút az arány de méginkább 60-40%...

A friss olajjal szebb/csendesebb lett a hangja már nagyobb terhelésnél, nagyobb fordulaton.

Ugyanúgy Edge Titanium FST 0w40 ment bele, még maradt 1 liter az előző töltésből...

Link to comment
Megosztás:

Megvolt az olajcserém.

Sok tapasztalattal lettem gazdagabb! :D

1. várd meg míg a motor lehűl :D

Faterral már mindenféle eszközt próbáltunk eszkábálni az olajszűrő kiszedéséhez, próbáltam kesztyűvel kicsavarni, meg sem mozdult.

Aztán amikor már lehűlt olyannyira hogy szabad kézzel ki meg lehessen fogni, kicsavartam simán... :D

2. ha béna vagy, használj tölcsért!

Sikerült az új olajat a "bugyogás" miatt jól mellétölteni, jutott a katalizátorra, meg a két szelepsor közé, a trafóhoz... :D

Remélem nem okoz gondot :)

A katalizátorról le lehetett törölni, a trafósort nem akartam kiszedni, onnal meg a váltó felé folyik kifelé.

Hagytam egy kis tócsát itt-ott :D

Tehát most jól összeganéztam a motort :)

3. az én használati szokásaim mellett bőven elég a 8-10E km-es csereperiódus...

9142 km-t mentem az Edge Titanium FST 0W40-el, elég fekete volt már olyan 7-8 E km-nél...

Magnatec 5W40-el még hamarabb feketére váltott (5E km körül), az Edge sokáig barnás volt még.

Egészségesebb szerintem így cserélni. Néztem a kocsi papírjait, korábban 12-17E km-es cseréket tartottak...

Nekem kb 50-50% város-országút az arány de méginkább 60-40%...

A friss olajjal szebb/csendesebb lett a hangja már nagyobb terhelésnél, nagyobb fordulaton.

Ugyanúgy Edge Titanium FST 0w40 ment bele, még maradt 1 liter az előző töltésből...

1, melegen leengedni, amíg lecsöpög addig le is hűl. ;)

2, én nekem eddig még sosem sikerült mellé öntenem. :)Lassan kell önteni.

3, én G-ban 12-15e-nél szoktam cserélni, most J-ben 14300 után cseréltem le (még 33%-ot írt hátralévő élettartamnak). De a diesel gyorsan elszennyezi, kb 500km után fekete. De az a jó olaj, ami felveszi a szennyeződést, lebegteti, nem a motorban hagyja. ;) Jah, és ez 8 hónap alatt került bele ez a km.

Amúgy nekem leeresztéskor sikerült kiöntenem minimum 1l-t. 5l-t tudott a két edény amibe szoktam leengdeni, naná az egyiket nem engedtem tele, amíg öntöttem ki, addig meg folyt ki a másikból... Szóval nem szóltam. :D

Link to comment
Megosztás:

1. várd meg míg a motor lehűl :D

Faterral már mindenféle eszközt próbáltunk eszkábálni az olajszűrő kiszedéséhez, próbáltam kesztyűvel kicsavarni, meg sem mozdult.

Aztán amikor már lehűlt olyannyira hogy szabad kézzel ki meg lehessen fogni, kicsavartam simán... :D

Eddig két olajcserénél is próbáltam felmelegített motornál az olajszűrő levételt... hiába, pedig többször is nekigyürkőztem. Amikor kihűlt a motor, első mozdulatra sikerült meglazítani.

Következő olajcserénél lehet fel sem melegítem, ha ilyen meleg lesz még az idő. A visszacsapó szelep úgyis "tartalékol" olajat, amíg ki nem hűl a motor.

Link to comment
Megosztás:

Eddig két olajcserénél is próbáltam felmelegített motornál az olajszűrő levételt... hiába, pedig többször is nekigyürkőztem. Amikor kihűlt a motor, első mozdulatra sikerült meglazítani.

Következő olajcserénél lehet fel sem melegítem, ha ilyen meleg lesz még az idő. A visszacsapó szelep úgyis "tartalékol" olajat, amíg ki nem hűl a motor.

Én csiszolóvászonnal körbetekerem a szűrőt,mindig lejött üzemmeleg motornál is

Ha így sem akkor nagy csavarhúzóval a fémperemre tartva egy-két kalapács ütéssel megsegítve :icon1:

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Én csiszolóvászonnal körbetekerem a szűrőt,mindig lejött üzemmeleg motornál is

Ha így sem akkor nagy csavarhúzóval a fémperemre tartva egy-két kalapács ütéssel megsegítve :icon1:

Én olajszűrő leszedőt használok, eddig akár milyen meleg volt a motor és a szűrő mindig lejött vele.

Szerintem inkább arra figyeljetek hogy felrakáskor csak kézzel húzzátok meg attól jobban úgysem kell meghúzni.

LAS-2830.jpg?time=1433270016

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én láncos leszedővel szoktam levenni a szűrőt.Felrakáskor is egy kicsit ráhúzok.A sömör már megette félig az ízületeimet.Lassan a sörös dobozt sem tudom kinyitni:)Így nem próbálkozom kézzel meghúzni.

Gyorsan idemásolok egy képet róla, nehogy lemaradj egy kis sörről!

http://itmedia.sk/showitem.php?item=other-keychain_aluminium_bottleopener

:D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 170ezret futott z16xe-be milyen viszkozitásu olajat ajanlotok? Itthon van még pár Astra, egy x14xe, abba 10w40et töltök, egy z12xe és z14xep, azokba Gulf 5w30at, ami kifejezetten gm motorokhoz ajánlott. Viszont ezekben mind 100e alatti km van, a z16xe-ben meg ugye 170. Ilyenkor maradni kéne a gyárilag előírtnál, vagy a relatív sok miatt mehet bele a 10w40?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 170ezret futott z16xe-be milyen viszkozitásu olajat ajanlotok? Itthon van még pár Astra, egy x14xe, abba 10w40et töltök, egy z12xe és z14xep, azokba Gulf 5w30at, ami kifejezetten gm motorokhoz ajánlott. Viszont ezekben mind 100e alatti km van, a z16xe-ben meg ugye 170. Ilyenkor maradni kéne a gyárilag előírtnál, vagy a relatív sok miatt mehet bele a 10w40?

Ma-holnap 134k km lesz az én autómban, most épp ez van benne (novemberig, akkor cserés az intervallum lejárat miatt):

https://the-filtershop.com/spd/Mobil_Super_3000_XE_5W-30_4_L/Motorolaj-Mobil-Super-3000-XE-5W-30-4-L

De Isten látja lelkem, nagyon ezen gondolkozom köv cserére*:

https://the-filtershop.com/MOTUL_6100_Synergie_10w40_4_L_motorolaj

(Vagy ezen, de ez már azért drága: https://the-filtershop.com/MOTUL_Specific_dexos2_5W30_5_L_motorolaj)

*Tudom én jól, hogy nincs dexos2 jóváhagyása és hogy 10w, de eddig a legszebb hangja a mostani Mobil 5w-vel volt (az 5w kenőanyagok közt), de olyan szép mint a 10w-s időszak idején még egyik 5w kenőanyaggal sem volt...

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Ma-holnap 134k km lesz az én autómban, most épp ez van benne (novemberig, akkor cserés az intervallum lejárat miatt):

https://the-filtershop.com/spd/Mobil_Super_3000_XE_5W-30_4_L/Motorolaj-Mobil-Super-3000-XE-5W-30-4-L

De Isten látja lelkem, nagyon ezen gondolkozom köv cserére*:

https://the-filtershop.com/MOTUL_6100_Synergie_10w40_4_L_motorolaj

(Vagy ezen, de ez már azért drága: https://the-filtershop.com/MOTUL_Specific_dexos2_5W30_5_L_motorolaj)

*Tudom én jól, hogy nincs dexos2 jóváhagyása és hogy 10w, de eddig a legszebb hangja a mostani Mobil 5w-vel volt (az 5w kenőanyagok közt), de olyan szép mint a 10w-s időszak idején még egyik 5w kenőanyaggal sem volt...

Istenkáromló! ;)

Ennyiért már rendes olajat is lehet kapni :) ;) ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Istenkáromló! ;)

Ennyiért már rendes olajat is lehet kapni :) ;) ;)

Mármint a Motul helyett/árán? Feltételezem hogy valami 0w-s kenőanyagra (Mobil ESP NEW Life) vagy Castrol Titanium-ra (0w vagy 5w) gondolsz... 0-ás olajat én nem teszek bele, a Castrol-ban már csalódtam egyszer (igaz az még a Magnatec C3 5w40 volt), de valahogy a Motul-t "felsőbbrendűnek" ítélem a Castrol-nál... Továbbá ezek ára azonos mennyiség mellett nem kedvezőbbek lényegesen... Vagy nem tudom mire gondolsz... :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Janó32, on 17 Aug 2015 - 4:11 PM, said:

Mármint a Motul helyett/árán? Feltételezem hogy valami 0w-s kenőanyagra (Mobil ESP NEW Life) vagy Castrol Titanium-ra (0w vagy 5w) gondolsz... 0-ás olajat én nem teszek bele, a Castrol-ban már csalódtam egyszer (igaz az még a Magnatec C3 5w40 volt), de valahogy a Motul-t "felsőbbrendűnek" ítélem a Castrol-nál... Továbbá ezek ára azonos mennyiség mellett nem kedvezőbbek lényegesen... Vagy nem tudom mire gondolsz... :icon1:

Eddig két motoromba öntöttem Motult. Kár volt, Castrol Actevo után lett szarabb a hangja, meg a váltó is. Autóba biztos nem fogom kipróbálni ezek után, a 7100-asból neten rendeltem 4 litert, majdnem 16-ezer volt így is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma-holnap 134k km lesz az én autómban, most épp ez van benne (novemberig, akkor cserés az intervallum lejárat miatt):

https://the-filtershop.com/spd/Mobil_Super_3000_XE_5W-30_4_L/Motorolaj-Mobil-Super-3000-XE-5W-30-4-L

De Isten látja lelkem, nagyon ezen gondolkozom köv cserére*:

https://the-filtershop.com/MOTUL_6100_Synergie_10w40_4_L_motorolaj

(Vagy ezen, de ez már azért drága: https://the-filtershop.com/MOTUL_Specific_dexos2_5W30_5_L_motorolaj)

*Tudom én jól, hogy nincs dexos2 jóváhagyása és hogy 10w, de eddig a legszebb hangja a mostani Mobil 5w-vel volt (az 5w kenőanyagok közt), de olyan szép mint a 10w-s időszak idején még egyik 5w kenőanyaggal sem volt...

Jujj... ha ezt T. mantec olvasná,biztos "kapnál" érte "fejmosást". :D :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jujj... ha ezt T. mantec olvasná,biztos "kapnál" érte "fejmosást". :D :D

Kaptam eleget anno Tőle, mivel én elárultam az oldal olvasóinak, hogy az autómat újkorától szakszervizben 10 évig 10w40-el töltötték fel. Miután ide tévedtem és kiderült hogy azt nem szabad mert nem dexos2, utána álltam át mindenféle dexos2 jóváhagyásúra. Nos, mióta áttértem, még egyik kenőanyaggal sem volt olyan finom hangja mint a 10w40-es korszakban, de talán még a hidrotőke is tovább csattog hidegindításkor az 5w kenőanyagokkal... Én ezzel nem kívánok semmit leszögezni, kőbe vésni, habzó szájjal bele kiabálni a világba, én csak megosztom a tapasztalatom. (Nem másét, nem olyat ami "hallottam"valakinek a valakijétől, nem máshol olvastam, ezt valósan megtapasztaltam. Két márkaszerviz aktív látogatója voltam egy ideig, egyik szervizvezetővel elég sokat beszélgettünk az Opel-ekről és az Ecotec-ről /az autót is tőlük vettük/, ő az elmúlt 1x év szervizvezetői tapasztalatával is ragaszkodott azon álláspontjához, miszerint Twinport-tól kell 5w vagy 0w... Ez sem szentírás, csak személyes tapasztalat, elmondtam, ennyi és nem több...) Valószínűleg ezen véleményemért/tapasztalataimért nem tudott mantec a szívébe zárni engem (úgy mint másokat)... Az túlzás lenne hogy ha kijelenteném hogy hiányzik a stílusa, azonban a katalógus adatokban otthon volt, ezen téren hasznos tagja volt a mi kis közösségünknek, ez a része nem lehet vitás.

Link to comment
Megosztás:

Nos, mióta áttértem, még egyik kenőanyaggal sem volt olyan finom hangja mint a 10w40-es korszakban, de talán még a hidrotőke is tovább csattog hidegindításkor az 5w kenőanyagokkal...

Tényleg ennyit számítana a kinetikai viszkozitás 100 °C-on? 5w40 esetén jellemzően 13, 10w40-nál pedig 14.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Kaptam eleget anno Tőle, mivel én elárultam az oldal olvasóinak, hogy az autómat újkorától szakszervizben 10 évig 10w40-el töltötték fel. Miután ide tévedtem és kiderült hogy azt nem szabad mert nem dexos2, utána álltam át mindenféle dexos2 jóváhagyásúra. Nos, mióta áttértem, még egyik kenőanyaggal sem volt olyan finom hangja mint a 10w40-es korszakban, de talán még a hidrotőke is tovább csattog hidegindításkor az 5w kenőanyagokkal... Én ezzel nem kívánok semmit leszögezni, kőbe vésni, habzó szájjal bele kiabálni a világba, én csak megosztom a tapasztalatom. (Nem másét, nem olyat ami "hallottam"valakinek a valakijétől, nem máshol olvastam, ezt valósan megtapasztaltam. Két márkaszerviz aktív látogatója voltam egy ideig, egyik szervizvezetővel elég sokat beszélgettünk az Opel-ekről és az Ecotec-ről /az autót is tőlük vettük/, ő az elmúlt 1x év szervizvezetői tapasztalatával is ragaszkodott azon álláspontjához, miszerint Twinport-tól kell 5w vagy 0w... Ez sem szentírás, csak személyes tapasztalat, elmondtam, ennyi és nem több...) Valószínűleg ezen véleményemért/tapasztalataimért nem tudott mantec a szívébe zárni engem (úgy mint másokat)... Az túlzás lenne hogy ha kijelenteném hogy hiányzik a stílusa, azonban a katalógus adatokban otthon volt, ezen téren hasznos tagja volt a mi kis közösségünknek, ez a része nem lehet vitás.

Én is 5w-s olajat használok,pedig évjárat szerint lehet nekem is "elbírná" (uhh, de csúnyán fogalmaztam,bocsi) a 10w-s lötyit,bár Én sokat használom rövid távon,és ezért húzok inkább az 5w-s felé.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X16XEL-es motorkódú, 99-es Astrám van, lassan olajcsere előtt állok. Ecotechez méltóan szokta csipegetni az olajat, de semmi vészes. Eddig 10w40 es Hunoil volt benne, gondoltam váltok.

Első körben ezt a motorolajat szeretném kipróbálni:

CASTROL EDGE TITANIUM FST 5W-40

Véleményetek?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X16XEL-es motorkódú, 99-es Astrám van, lassan olajcsere előtt állok. Ecotechez méltóan szokta csipegetni az olajat, de semmi vészes. Eddig 10w40 es Hunoil volt benne, gondoltam váltok.

Első körben ezt a motorolajat szeretném kipróbálni: CASTROL EDGE TITANIUM FST 5W-40

Véleményetek?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Szerintem jó döntés.

Megbízható helyről vedd.

http://www.filterABC.hu

őket csak ajánlani tudom

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X16XEL-es motorkódú, 99-es Astrám van, lassan olajcsere előtt állok. Ecotechez méltóan szokta csipegetni az olajat, de semmi vészes. Eddig 10w40 es Hunoil volt benne, gondoltam váltok.

Első körben ezt a motorolajat szeretném kipróbálni:

CASTROL EDGE TITANIUM FST 5W-40

Véleményetek?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Nekem is ez van benne. most jár 7400kmnél. picit evett belőle igaz utolsó 1500kmen sokat pályáztam. színe egész jó. ilyet rakok a következő cserekor is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mármint a Motul helyett/árán? Feltételezem hogy valami 0w-s kenőanyagra (Mobil ESP NEW Life) vagy Castrol Titanium-ra (0w vagy 5w) gondolsz... 0-ás olajat én nem teszek bele, a Castrol-ban már csalódtam egyszer (igaz az még a Magnatec C3 5w40 volt), de valahogy a Motul-t "felsőbbrendűnek" ítélem a Castrol-nál... Továbbá ezek ára azonos mennyiség mellett nem kedvezőbbek lényegesen... Vagy nem tudom mire gondolsz... :icon1:

Csak ugrattalak. :P

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X16XEL-es motorkódú, 99-es Astrám van, lassan olajcsere előtt állok. Ecotechez méltóan szokta csipegetni az olajat, de semmi vészes. Eddig 10w40 es Hunoil volt benne, gondoltam váltok.

Első körben ezt a motorolajat szeretném kipróbálni:

CASTROL EDGE TITANIUM FST 5W-40

Véleményetek?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Én is ezt az olajat használom mióta megvettem a kocsit.10 ezer km-en megeszik 1-1.5 litert.Semmi gondom vele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.