Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

Caravan rendszámtábla világítás: https://sites.google...dszam-vilagitas

12 darab SMD 3228 hideg fehér, erős fényű LED-del, a Sofita helyén. Persze kettő van belőle, kétszer.

Hármas csoportokban, 560R előtét ellenállással.

10 ponton kell átvágni a fóliát, és 2 helyen átkötést beforrasztani. Ez a kettő, a plusz, és mínusz (test) pólus. Ezeket kell az érintkezőre kötni.

A két foglalat egyforma, de az érintkezők polaritása fordított!

Caravan csomagtér világítás, SMD 3228 hideg fehér, erős fényű LED-dekkel. https://sites.google...n/led-csomagter

4 helyen kell átvágni a fóliát, a többi vágás, biztonsági okokból. A pozitív, és a test a panel két végére kerül.

A foglalatban, egy-egy alkatrészlábat hajlítottam.

Kérném mind a kettőt. :wub:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Megadta magát a 2002-es G Astrámban a kilométeróra számláló izzó és nem tudom hogy milyen foglalatos. Valaki tudja esetleg?

krsngri4yw8gucvz08ts.jpg

Bocs a minőségért de csak mobil van. A foglalat "alja" hatlapfejű 12v 1,5W-os maga az izzó. Ilyen lapított izzót ráadásul opálosat még nem láttam! Hol tehetek ilyenre szert? Egyébként nagyon megszenvedtem a vissza szereléssel!

A műszer egység hátlapja vagy fedele csavaros olyan mint DarthVödör oldalán a 3. kép.

Segítsetek légyszi fontos!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megadta magát a 2002-es G Astrámban a kilométeróra számláló izzó és nem tudom hogy milyen foglalatos. Valaki tudja esetleg?

krsngri4yw8gucvz08ts.jpg

Bocs a minőségért de csak mobil van. A foglalat "alja" hatlapfejű 12v 1,5W-os maga az izzó. Ilyen lapított izzót ráadásul opálosat még nem láttam! Hol tehetek ilyenre szert? Egyébként nagyon megszenvedtem a vissza szereléssel!

A műszer egység hátlapja vagy fedele csavaros olyan mint DarthVödör oldalán a 3. kép.

Segítsetek légyszi fontos!

Eredeti Opel izzó, csak ott tudsz venni ilyent, ahol eredeti alkatrészeket is árulnak. Más nem lesz jó bele!!!

Bolttól függően 600-1000,-Ft :closedeyes:

Azért vidd magaddal, mert van ahol gőzük sincs, mit kérsz - Én így jártam :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megadta magát a 2002-es G Astrámban a kilométeróra számláló izzó és nem tudom hogy milyen foglalatos. Valaki tudja esetleg?

krsngri4yw8gucvz08ts.jpg

Bocs a minőségért de csak mobil van. A foglalat "alja" hatlapfejű 12v 1,5W-os maga az izzó. Ilyen lapított izzót ráadásul opálosat még nem láttam! Hol tehetek ilyenre szert? Egyébként nagyon megszenvedtem a vissza szereléssel!

A műszer egység hátlapja vagy fedele csavaros olyan mint DarthVödör oldalán a 3. kép.

Segítsetek légyszi fontos!

itt meg is rendelheted, azt hiszem ez ugyanaz

http://www.mullerauto.net/kategoriak/327-opel-astra-g-muszerfal-izzo-feher.html

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Rendeltem az astrámhoz hátsó ledes index izzót. Kicseréltem a wolfram szálast a ledesre és nem működik vele. Az izzók jók mert 12V-ról működnek viszont a helyükön nem. Mi ennek az oka és, hogy tudom kiküszöbölni ezt a hibát?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

Az index elektronika "figyeli" az áramkör épségét. Azt jelenti, hogy ha kiég egy vagy több izzó, kisebb a terhelés, ezért gyorsabban villogással jelzi ezt.

Ha egyáltalán nem villog, a foglalattal lesz a gond.

Ha jól emlékszem, a foglalatban a külső, nagy felület a pozitív!

A LED-nek nem mindegy a polaritás! Fordított esetben nem világít!

Én LED-es izzót soha többé! Mióta a tempomattal megszívatott. :icon4:

Bár biztosan léteznek jó minőségűek is.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a hátsólámpa foglalatot: a helyzetjelző/fék lámpán kívül az összes izzó fordított polaritású!

Tehát az alsó, kicsi érintkező a test! A hengeres, nagy érintkező a pozitív!

(caravan)

Szerinted kapható kétszínű 3mm-es LED piros-fehér színben? Piros-sárgát már találtam!

Nem autóba kell!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Az index elektronika "figyeli" az áramkör épségét. Azt jelenti, hogy ha kiég egy vagy több izzó, kisebb a terhelés, ezért gyorsabban villogással jelzi ezt.

Ha egyáltalán nem villog, a foglalattal lesz a gond.

Ha jól emlékszem, a foglalatban a külső, nagy felület a pozitív!

A LED-nek nem mindegy a polaritás! Fordított esetben nem világít!

Köszi a gyors választ!

Igen ezt tudom, hogy nem mindegy a polaritás. Valóban gyors villogással jelezte, hogy valami gond van ha beraktam a ledes izzót ha nem. Azaz valószínűsíthető, hogy meg kell fordítanom az izzóban a kötést. Nyilván fordítva kötötték össze a kis sárgák az izzót?! :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ!

Igen ezt tudom, hogy nem mindegy a polaritás. Valóban gyors villogással jelezte, hogy valami gond van ha beraktam a ledes izzót ha nem. Azaz valószínűsíthető, hogy meg kell fordítanom az izzóban a kötést. Nyilván fordítva kötötték össze a kis sárgák az izzót?! :)

Nem kötötték azt fordítva, általában az izzófoglalat alsó, kis érintkezője a pozitív, körben a nagy felület meg a negatív. Hogy az Astrában ez mégis fordítva van, hát így jártál :) Egyébként az lesz a baj ezzel a ledes "izzóval", hogy sokkal kisebb áramot vesz fel, mint az izzó, így szerintem simán hibásnak fogja minősíteni az elektronika, hiába működik, vagyis akkor is megszaporázza a villogást.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.