Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az index bajuszkapcsolóm valószínűleg kontaktos lett. Magától kisebb nagyobb bukkanókra villogtatja nekem a refit.

A kicserélése csak annyi, hogy a kormányoszlopról lecsavarozom a műanyagot és akkor azt ott ki kell pattintani vagy hogy van? Valaki csinált már ilyet?

Szereznem kell bontóból egyet mert újonnan 12 ezer körül van...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az index bajuszkapcsolóm valószínűleg kontaktos lett. Magától kisebb nagyobb bukkanókra villogtatja nekem a refit.

A kicserélése csak annyi, hogy a kormányoszlopról lecsavarozom a műanyagot és akkor azt ott ki kell pattintani vagy hogy van? Valaki csinált már ilyet?

Szereznem kell bontóból egyet mert újonnan 12 ezer körül van...

Próbálj meg egy utángyártottat, ennyit megér... http://cromax.hu/290000000-utasterbelsoter/291460000-iranyito-es-kezelo-egysegek/291460441-kormanykapcsolo/143916-iranyjelzo-kapcsolo-opel-astra-g-zafira-a-nem-tempomatos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az index bajuszkapcsolóm valószínűleg kontaktos lett. Magától kisebb nagyobb bukkanókra villogtatja nekem a refit.

A kicserélése csak annyi, hogy a kormányoszlopról lecsavarozom a műanyagot és akkor azt ott ki kell pattintani vagy hogy van? Valaki csinált már ilyet?

Szereznem kell bontóból egyet mert újonnan 12 ezer körül van...

kb ennyi

de inkább újat nézzél (szerintem )

a bontott nagyon lutri

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az index bajuszkapcsolóm valószínűleg kontaktos lett. Magától kisebb nagyobb bukkanókra villogtatja nekem a refit.

A kicserélése csak annyi, hogy a kormányoszlopról lecsavarozom a műanyagot és akkor azt ott ki kell pattintani vagy hogy van? Valaki csinált már ilyet?

Szereznem kell bontóból egyet mert újonnan 12 ezer körül van...

Igen, leveszed a kormányborítást, széthúzod az elektromos csatlakozót, és a két rögzítő fül összenyomása után lehúzod a helyéről. Látni fogod, egyértelmű és egyszerű művelet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az index bajuszkapcsolóm valószínűleg kontaktos lett. Magától kisebb nagyobb bukkanókra villogtatja nekem a refit.

A kicserélése csak annyi, hogy a kormányoszlopról lecsavarozom a műanyagot és akkor azt ott ki kell pattintani vagy hogy van? Valaki csinált már ilyet?

Szereznem kell bontóból egyet mert újonnan 12 ezer körül van...

Nekem van egy itthon! Tempomat beépítés miatt kiszedve. 90Ekm ment az autóban. Ha érdekel küldj egy Pü-t.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ma hogy eleredt az eső és elég hideg volt mennek kellet autóval,de úgy 5 km er után előjött a káros kipufogó gázok sárga hibalámpa.Eddig nemvolt szárazon sosem.Elképzelhető hogy vmi víz került vhova? lambda szonda..talán? De az út folyamán néha néha felvillant aztán úgymaradt aztán megint elment a sárgalámpa. idegesít kicsit. persze közben érezhetően gyengébb volt a gép mikor világított..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ma hogy eleredt az eső és elég hideg volt mennek kellet autóval,de úgy 5 km er után előjött a káros kipufogó gázok sárga hibalámpa.Eddig nemvolt szárazon sosem.Elképzelhető hogy vmi víz került vhova? lambda szonda..talán? De az út folyamán néha néha felvillant aztán úgymaradt aztán megint elment a sárgalámpa. idegesít kicsit. persze közben érezhetően gyengébb volt a gép mikor világított..

Szerintem találgatás helyett kérdezd meg mi baja: olvastass hibakódot, mert ezer dolog lehet ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ma hogy eleredt az eső és elég hideg volt mennek kellet autóval,de úgy 5 km er után előjött a káros kipufogó gázok sárga hibalámpa.Eddig nemvolt szárazon sosem.Elképzelhető hogy vmi víz került vhova? lambda szonda..talán? De az út folyamán néha néha felvillant aztán úgymaradt aztán megint elment a sárgalámpa. idegesít kicsit. persze közben érezhetően gyengébb volt a gép mikor világított..

Szerintem találgatás helyett kérdezd meg mi baja: olvastass hibakódot, mert ezer dolog lehet ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy 2001-es G astrám. 1.2-es benzines z12xe motorkóddal. 2000 km-el ezelőtt vezérműlánc csere volt, olajcserével, szűrökkel, mindennel. Szerelő ajánlásával Texaco 5w40-es olaj került bele. Nagyon szép hangja lett, hibátlan. Volt, kb 2 héttel ezelőtt észrevettem, hogy hidegindításnál amíg jár az autómataszívató, addig csattog a motor. Vagyis inkább csörög. Egyre hangosabbá vált. Ahogy üzemmeleggé válik az autó hibátlan, csendes. Szerelő szerint hidrotőke, szerinte semmi komoly. Szerinte egy olajcsere megoldhatja a gondot. GM 10w40 jó lehet? Ő ezt ajánlja. De olvasok én hidegetmeleget az olajokról. Van valakinek tapasztalata, hogy mit kéne bele önteni?

Köszi-

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy 2001-es G astrám. 1.2-es benzines z12xe motorkóddal. 2000 km-el ezelőtt vezérműlánc csere volt, olajcserével, szűrökkel, mindennel. Szerelő ajánlásával Texaco 5w40-es olaj került bele. Nagyon szép hangja lett, hibátlan. Volt, kb 2 héttel ezelőtt észrevettem, hogy hidegindításnál amíg jár az autómataszívató, addig csattog a motor. Vagyis inkább csörög. Egyre hangosabbá vált. Ahogy üzemmeleggé válik az autó hibátlan, csendes. Szerelő szerint hidrotőke, szerinte semmi komoly. Szerinte egy olajcsere megoldhatja a gondot. GM 10w40 jó lehet? Ő ezt ajánlja. De olvasok én hidegetmeleget az olajokról. Van valakinek tapasztalata, hogy mit kéne bele önteni?

Köszi-

Elég, ha ezt elolvasod, nem kell túl bonyolítani. :icon1:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1613

Link to comment
Megosztás:

Idegesít, hogy rezeg műszerfalon lévő szellőző - a hosszú csík amik közvetlen a szélvédőre nyomja a levegőt. Középen van egy pont ami a hangot produkálja, így ha ráteszem a kezem megszűnik a rezgés. Műanyag hangja van, de van ott valami csavar aminek esetleges lazulása okozhatja?

A jobb oldali ajtóborítás 'szintén zenész', a belső kilincs vonalából jön a hang, szintén kézrátét kell, hogy elnémuljon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban kérni segítségetek, hogy szeretném az izzókat, növelt fényerejű izzókra cserélni az autóban (Z14XEP, 2006-os). De nem tudom, milyen márka lenne jobb, ami esetleg élettartalomban is remekel, és hogy vajon a helyzet jelzőt is érdemes-e cserélni? Fehér fényűt szeretnék, ha valaki tudja, milyen típus kell bele az esetleg megírhatná, mert azért nem akarnám megbontani, hogy megtudjam.

Az autót most vásároltam és, ha valaki tudja, mikor kell a fönt említett típusnál vezérlést cserélni, az legyen szíves írja már meg. Én úgy olvastam valahol, hogy 90,000 Km, mert ez már láncos. De azért olajat azt biztos cserélek szűrőkkel együtt.

Olaj - ezt itt olvastam a fórumon:

GM DEXOS2 5W-30 (de ezt „DEXOS2” nem csak dízelbe lehet tenni?)

Előre is köszönöm a válaszok. :icon1:

Szép napot mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban kérni segítségetek, hogy szeretném az izzókat, növelt fényerejű izzókra cserélni az autóban (Z14XEP, 2006-os). De nem tudom, milyen márka lenne jobb, ami esetleg élettartalomban is remekel, és hogy vajon a helyzet jelzőt is érdemes-e cserélni? Fehér fényűt szeretnék, ha valaki tudja, milyen típus kell bele az esetleg megírhatná, mert azért nem akarnám megbontani, hogy megtudjam.

Én vettem Osram Night Breaker +90%-os H7-es izzókat. Sokkal fehérebb a fénye mint a hagyományos halogén izzóknak!

A tompított H7-es, az országúti HB3-as és a ködlámpa pedig H1-es alap gyári helyzetben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok segítséget szeretnék kérni. MOst már rájöttem amikor bemelegedik a motor üzemi hőfokra utánna bejön a sárgalámpa ,szétszedtem már amit lehetett egr-t . Gyertyékat megnéztem..Lambda szondára gyanakszok azt nembírtam kiszedni. csak a csatlakozóját néztem. Amikor még hideg a motor addig tökéletes. de mikor bejön a sárga lámpa akkor egyből elmegy az ereje és a kipuffogón is hallani,hogy máshogy megy a motor,gondolom vészprogramra kapcsol. Hibakódók a következők voltak ha jól néztem.. 0200,0135,170,140, ezek a lambda szondára utalnak főként. ezlehet a baj? vagy vigyem el diagnosztikára?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban kérni segítségetek, hogy szeretném az izzókat, növelt fényerejű izzókra cserélni az autóban (Z14XEP, 2006-os). De nem tudom, milyen márka lenne jobb, ami esetleg élettartalomban is remekel, és hogy vajon a helyzet jelzőt is érdemes-e cserélni? Fehér fényűt szeretnék, ha valaki tudja, milyen típus kell bele az esetleg megírhatná, mert azért nem akarnám megbontani, hogy megtudjam.

Az autót most vásároltam és, ha valaki tudja, mikor kell a fönt említett típusnál vezérlést cserélni, az legyen szíves írja már meg. Én úgy olvastam valahol, hogy 90,000 Km, mert ez már láncos. De azért olajat azt biztos cserélek szűrőkkel együtt.

Olaj - ezt itt olvastam a fórumon:

GM DEXOS2 5W-30 (de ezt „DEXOS2” nem csak dízelbe lehet tenni?)

Előre is köszönöm a válaszok. :icon1:

Szép napot mindenkinek.

Szia!

Én a tompítottat cseréltem ilyenre:

http://metalcomex.co.uk/ebay/products/product_images/ge/h7%20ge%20sportlight%20kopia.png

Előző kocsiban ugyanebből a H4-es kibírt másfél évet, azzal is adtam el.

Észrevehetően fehérebb és erősebb a fénye mint az alap izzónak :)

Link to comment
Megosztás:

Én vettem Osram Night Breaker +90%-os H7-es izzókat. Sokkal fehérebb a fénye mint a hagyományos halogén izzóknak!

A tompított H7-es, az országúti HB3-as és a ködlámpa pedig H1-es alap gyári helyzetben.

Az Osram tényleg fehérebb,de vizes úton nagyon halovány,inkább nyári útviszonyok között jobb(H4 be használtam)

A Tungsram Megalight +90% is jó és még vizes úton is látni vele H7 be ezt használom 1,5 éve és az ára is elfogadható

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy alapjáraton a belső műszerfal világítás, középső kijelző, klíma kijelző, "villog" tehát így picit halványabb, picit erősebb. Ha már

megy az autó, magasabb fordulaton, nincs ilyen probléma. Igazából nem olyan nagy baj csak picit idegesít. Mit lehetne tenni?

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Idegesít, hogy rezeg műszerfalon lévő szellőző - a hosszú csík amik közvetlen a szélvédőre nyomja a levegőt. Középen van egy pont ami a hangot produkálja, így ha ráteszem a kezem megszűnik a rezgés. Műanyag hangja van, de van ott valami csavar aminek esetleges lazulása okozhatja?

A jobb oldali ajtóborítás 'szintén zenész', a belső kilincs vonalából jön a hang, szintén kézrátét kell, hogy elnémuljon.

Én már túl vagyok a szélvédő szellőző zörején.

Megoldás : rács felpattint, kivesz.

30 cm ablak szigetelő szivacs-csík (purfix) hosszában sniccerrel félbe vág

a rács hátsó hosszú oldalán kb 5 cm kihagyásokkal kb 5 cm-es darabok felragaszt,a rövid oldalon és a közepén telibe kihagyás nélkül.

a szélétől a szivacs kicsit beljebb legyen!! visszapattintod, a purfix megfelelő vastagságra összenyomódik és mindenhol láthatatlan,

autó elindít, kipróbál és.... :D

Link to comment
Megosztás:

Én már túl vagyok a szélvédő szellőző zörején.

Megoldás : rács felpattint, kivesz.

30 cm ablak szigetelő szivacs-csík (purfix) hosszában sniccerrel félbe vág

a rács hátsó hosszú oldalán kb 5 cm kihagyásokkal kb 5 cm-es darabok felragaszt,a rövid oldalon és a közepén telibe kihagyás nélkül.

a szélétől a szivacs kicsit beljebb legyen!! visszapattintod, a purfix megfelelő vastagságra összenyomódik és mindenhol láthatatlan,

autó elindít, kipróbál és.... :D

nekem is így van megoldva, fél éves korában már belekerült, mert újan is zörgött, márkaszerviz meg kiszedte, nyomogatta, de semmi... mondták akkor ez ilyen. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.