Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

mi előtt kicseréled próbáld meg kitakarítani

ha csere akkor wahler

Az enyémben új kora óta lassan melegszik víz üzemhőfokra.

Ez a gyári termosztát hideg indításkor nyit valamennyire?

Minden gyújtáskor megvárom míg beáll alapjáratra és csak utána indulok (sőt még többet is várok). Utána nem pörgetem (max 2200) míg be nem áll üzemire.

Lehet én vagyok a türelmetlen, de láttam már más autót ami hamarabb bemelegedett.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben új kora óta lassan melegszik víz üzemhőfokra.

Ez a gyári termosztát hideg indításkor nyit valamennyire?

Minden gyújtáskor megvárom míg beáll alapjáratra és csak utána indulok (sőt még többet is várok). Utána nem pörgetem (max 2200) míg be nem áll üzemire.

Lehet én vagyok a türelmetlen, de láttam már más autót ami hamarabb bemelegedett.

Jól teszed, én is így csinálom/csináltam is mindig.

Jó tudni!Én is újvárosi vagyok!

Én pedig évente szoktam oda járni 1-2 szer. Mikor megyek meglátogatni a rokonokat! :D

Akkor lassan kéne tenni valamit egy helyi meet-re, nem? :)

Link to comment
Megosztás:

Újvárosi opel tali? -nem csak újvárosiaknak. Jó ötlet! A csevegőben megbeszélhetnénk.

Megoldódott a termosztát gondom, köszönet Zozornak a segítségért. Szerencsére csak takarítani kellett, de hogy hogyan volt az odataknyolva... Fekete kátrányos sziló plusz a a gyári tömítés, és a csavarok szinte kézzel kitekerhetők voltak. Szilót leszedtük a teljes peremről, most csak a gyári gumi fogja, de rendesen tömít. Belül nem látszott semmi, csak megjárattuk a levegőn és a feszítőrugót megforgattam a szeleptányérral. Visszaraktuk és szuper. Bár én a hűtőben lévő tömítőanyagra gyanakszom, hogy az lehet a probléma okozója. Olyan a hűtővizem mintha löszös talajon kutat fúrnék... Majd kedden átmosom és kap valami szép bugyirózsaszínt :)

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben új kora óta lassan melegszik víz üzemhőfokra.

Ez a gyári termosztát hideg indításkor nyit valamennyire?

Minden gyújtáskor megvárom míg beáll alapjáratra és csak utána indulok (sőt még többet is várok). Utána nem pörgetem (max 2200) míg be nem áll üzemire.

Lehet én vagyok a türelmetlen, de láttam már más autót ami hamarabb bemelegedett.

a z14xep relatív lassan melegszik be ,nem tudom miért..

az enyém ami volt az meg gyorsan... :)

Link to comment
Megosztás:

Újvárosi opel tali? -nem csak újvárosiaknak. Jó ötlet! A csevegőben megbeszélhetnénk.

Megoldódott a termosztát gondom, köszönet Zozornak a segítségért. Szerencsére csak takarítani kellett, de hogy hogyan volt az odataknyolva... Fekete kátrányos sziló plusz a a gyári tömítés, és a csavarok szinte kézzel kitekerhetők voltak. Szilót leszedtük a teljes peremről, most csak a gyári gumi fogja, de rendesen tömít. Belül nem látszott semmi, csak megjárattuk a levegőn és a feszítőrugót megforgattam a szeleptányérral. Visszaraktuk és szuper. Bár én a hűtőben lévő tömítőanyagra gyanakszom, hogy az lehet a probléma okozója. Olyan a hűtővizem mintha löszös talajon kutat fúrnék... Majd kedden átmosom és kap valami szép bugyirózsaszínt :)

Hát igen, a fekete tömítés helyett rendesen meg kellett volna húzni a csavarokat, aztán kész.

Ja és szívesen! :)

Link to comment
Megosztás:

uraim y17dt tulaja vagyok a fütésemet szeretném megcsinálni behr tipusu van az auton de már régóta szórja az utastérbe a vizet addaig eljutok hogy látom a fütörad. burkolatát de mintha leblokkoltak volna tovább nem merek lépni élek hogy valami rosszat teszek az autoval ha esetleg volna olyan hozzáértö aki vágja ezt a témát gyál vagy a környéken és segitene megcsinálni megköszönném de nagyon.a 4db tömitögyürü megvan hozzá.

Link to comment
Megosztás:

uraim y17dt tulaja vagyok a fütésemet szeretném megcsinálni behr tipusu van az auton de már régóta szórja az utastérbe a vizet addaig eljutok hogy látom a fütörad. burkolatát de mintha leblokkoltak volna tovább nem merek lépni élek hogy valami rosszat teszek az autoval ha esetleg volna olyan hozzáértö aki vágja ezt a témát gyál vagy a környéken és segitene megcsinálni megköszönném de nagyon.a 4db tömitögyürü megvan hozzá.

hy

hütöviz leenged, kardánbox ki, a motorté bal oldalán,ha kocsival szemben álsz, a tüzfalon van kettö torx csavar a vizelvezetöt fogja jo szar helyen van azt kivesz, utánna a füttöradiátor takaro kivesz, és ott már látod a füttéscsapot sasszeggel csatlakozva a füttöradiátorhoz!ott szokott ereszteni a gumitömitésnél gondolom neked is ott enged! segitenék de messze vagy olyan 2. 5órás müvelet

http://kepfeltoltes.hu/view/101021/20101020037_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/101021/20101020036_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/101021/20101020038_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

igy néz ki kiszerelve

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben új kora óta lassan melegszik víz üzemhőfokra.

Ez a gyári termosztát hideg indításkor nyit valamennyire?

Minden gyújtáskor megvárom míg beáll alapjáratra és csak utána indulok (sőt még többet is várok). Utána nem pörgetem (max 2200) míg be nem áll üzemire.

Lehet én vagyok a türelmetlen, de láttam már más autót ami hamarabb bemelegedett.

Próbáld meg,hogy hidegindítás után egyből indulsz persze kiméletesen,úgy előbb melegszik a terhelés miatt

A mostani külső höm.mellett(3-10 C fok) kb.3-4km után mozdul meg a mutató nálam,ugyhogy nem járatom inditás után(a termosztát 1 éve lett cserélve)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z12XE motorkódú 1.2-es benzines G Astra szívótorok rendellenességről tud valaki valamit mondani? Olvastam a neten, hogy többek között ezen motorkódú autóknak a szívótorokban kikopnak a fém rudacskák vagy mi, és kopogni kezdenek. Nekem elkezdett kopogni az autóm motorja, de csak hidegben és hidegindításnál. Melegen és jó időben, azaz nyáron sosem csinálja. Szerelő szerint tutira nem hidrotőke, hanem a szívótorokból jön a kopogás. Ha valóban innen jön a hang, ezt hogy képzeljem el?

Segítsetek!

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg,hogy hidegindítás után egyből indulsz persze kiméletesen,úgy előbb melegszik a terhelés miatt

A mostani külső höm.mellett(3-10 C fok) kb.3-4km után mozdul meg a mutató nálam,ugyhogy nem járatom inditás után(a termosztát 1 éve lett cserélve)

Erről van szó!

Beülsz ha elindul, akkor már lehet is menni vele, kettesben bőven 30-ig akár, az meg hogy később nyit a termosztát, csak örülj neki, nincs az elromolva, teszi a dolgát és kész.

Én csak télen szoktam beülni, elindítani, hátsóablakfűtés bekapcs, ajtó becsuk, hó levakar, visszaülök és utána indulok. Nagy hó esetén is, még bőven nem melegedett be az utastér és a vizem sincs még 80-on.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kiégett az izzóm és cserénél amint megmozdítottam eltört a foglalat (gondolom 13 év alatt elöregedett az anyag :) )... Tudnátok segíteni, hogy hol tudok olcsón venni újat?

Olcsó = 1.000 Ft alatt... Neten ~2 eFt körül találtam, de könyörgöm egy műanyagdarabról beszélünk..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kiégett az izzóm és cserénél amint megmozdítottam eltört a foglalat (gondolom 13 év alatt elöregedett az anyag :) )... Tudnátok segíteni, hogy hol tudok olcsón venni újat?

Olcsó = 1.000 Ft alatt... Neten ~2 eFt körül találtam, de könyörgöm egy műanyagdarabról beszélünk..

Szia!

fényképezed le melyik alkatrész tört el, lehet van itthon olyanom.

Link to comment
Megosztás:

hy

hütöviz leenged, kardánbox ki, a motorté bal oldalán,ha kocsival szemben álsz, a tüzfalon van kettö torx csavar a vizelvezetöt fogja jo szar helyen van azt kivesz, utánna a füttöradiátor takaro kivesz, és ott már látod a füttéscsapot sasszeggel csatlakozva a füttöradiátorhoz!ott szokott ereszteni a gumitömitésnél gondolom neked is ott enged! segitenék de messze vagy olyan 2. 5órás müvelet

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

igy néz ki kiszerelve

köszi lehet hogy szombaton megprobálom megcsinálni , majd referálok. KÖSZ A VÁLASZT.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kiégett az izzóm és cserénél amint megmozdítottam eltört a foglalat (gondolom 13 év alatt elöregedett az anyag :) )... Tudnátok segíteni, hogy hol tudok olcsón venni újat?

Olcsó = 1.000 Ft alatt... Neten ~2 eFt körül találtam, de könyörgöm egy műanyagdarabról beszélünk..

Milyen izzó, melyik foglalat?

Ha a főfényszóró sima H7-es izzójának (tompított) foglalata akkor olyat ma délután dobtam ki a kukába mert nekem már egy ideje xenonom van annak meg más a foglalata...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.