Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hali nekem is ugyanez a problémám hidegen minden jó aztán mikor már üzemmelegen alapjárat van akkor kopog. Mi lehet ez? Próbáltam már sokféle olajat. Többnyire 5W40et vagy 30at és mindegyikkel csinálja. Mondjuk most hogy új az oil most egész korrekt hangja van. Leginkább akkor kopog ha melgegen le van állitva, és utána még melegen elinditva akkor elég jól hallható. Azért gondolom hogy nem tőke mert akkor hidegen is szóllni kéne neki vagy nem jól gondolom.

Én is ezzel szopok!Nálam az olaj nyomás hidegen 4.5 melegen meg 2.2 alapjáraton.És mégis kopog alapjáraton.Szerintem el van tömődve a furat valahol és ez okozza a problémát:Másik tipp a szelepek lógnak a vezetőben és ezért kopog.Ma szedtem le a szelepfedelet megnyomkodtam az összeset egyik sem mozog mondjuk ezzel elméletileg csak a teljessen döglöttet lehet kiszűrni.Mindeggyik jónak bizonyúlt!Lehet még hogy ki van kopva a tőke fészke a hengerfejben.De ehhez mondjuk kell pár km.Nekem 120e van benne csomó z14xe van ezzel a problémával 1.6 még nem láttam érdekes módon!De ami az érdekes elindítom és nincs hangja megy 1-2 km és már hallom hogy koporászik alapjáraton.

Link to comment
Megosztás:

Srácok,kicserélték nemrég a hidrotőkéket,ina hidrotőkékre és megint csattog indulásnál(menet közbe most még nem).most tettem bele új olajat,de igy is.Sőt kapott szelepes olajszürőt is.szerintetek meg lehet csinálni úgy a motort hogy ne csattogjon !?mert 70 ezerbe fájt a hidrotőke csere,olajnyomás megvan....mi a bünbánat miatt csattog?????

Én is ezzel szopok!Nálam az olaj nyomás hidegen 4.5 melegen meg 2.2 alapjáraton.És mégis kopog alapjáraton.Szerintem el van tömődve a furat valahol és ez okozza a problémát:Másik tipp a szelepek lógnak a vezetőben és ezért kopog.Ma szedtem le a szelepfedelet megnyomkodtam az összeset egyik sem mozog mondjuk ezzel elméletileg csak a teljessen döglöttet lehet kiszűrni.Mindeggyik jónak bizonyúlt!Lehet még hogy ki van kopva a tőke fészke a hengerfejben.De ehhez mondjuk kell pár km.Nekem 120e van benne csomó z14xe van ezzel a problémával 1.6 még nem láttam érdekes módon!De ami az érdekes elindítom és nincs hangja megy 1-2 km és már hallom hogy koporászik alapjáraton.

Hali nekem is ugyanez a problémám hidegen minden jó aztán mikor már üzemmelegen alapjárat van akkor kopog. Mi lehet ez? Próbáltam már sokféle olajat. Többnyire 5W40et vagy 30at és mindegyikkel csinálja. Mondjuk most hogy új az oil most egész korrekt hangja van. Leginkább akkor kopog ha melgegen le van állitva, és utána még melegen elinditva akkor elég jól hallható. Azért gondolom hogy nem tőke mert akkor hidegen is szóllni kéne neki vagy nem jól gondolom.

Érdekes módon, nekem az utolsó olajcsere óta nem igazán tetszik a hangja. Talán most először látott az elmúlt 10 évben 5w-s Dexos2-es olajat (Castrol), mivel az előző és egyetlen tulajnak elég volt a szakszerviz tanácsa és a 10w-olaj. Ez előtt mintha nem lett volna ilyen a hangja (olajcsere óta kb 1200km ment bele). Kíváncsi lennék, hogy a Ti autótoknak milyen a hangja... Egyébként a szerelő látatlanban azt mondta (csütörtökön reggel ha minden igaz megnézik), hogy (mivel nekem szét volt szedve és átmosva ill. összes szelepszár szimering és olajlehúzógyűrű cserélve), hogy lehet tényleg egy szintetikus 10w lenne a jobb bele, a Dexos2-re meg inkább nem szeretne semmit mondani...

Link to comment
Megosztás:

Ahogy fentebb is írja grofbandi, a lezárt AGR a motor egészségének jó. Kevésbé taknyosodik, kokszosodik el (főleg az 1-es henger szelepei). Tisztább marad az olaj, alacsony fordulatról is kicsit dinamikusabb lesz, etc. A környezetvédelem más kérdés. Bár arra nem tenném le a nagy esküt, hogy kimutathatóan ér-e annyit ez a szelep, mint amennyit állítanak róla, de a mérnököknek „zőőődet” kellett csinálni, és ez sikerült belőle...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Érdekes módon, nekem az utolsó olajcsere óta nem igazán tetszik a hangja. Talán most először látott az elmúlt 10 évben 5w-s Dexos2-es olajat (Castrol), mivel az előző és egyetlen tulajnak elég volt a szakszerviz tanácsa és a 10w-olaj. Ez előtt mintha nem lett volna ilyen a hangja (olajcsere óta kb 1200km ment bele). Kíváncsi lennék, hogy a Ti autótoknak milyen a hangja... Egyébként a szerelő látatlanban azt mondta (csütörtökön reggel ha minden igaz megnézik), hogy (mivel nekem szét volt szedve és átmosva ill. összes szelepszár szimering és olajlehúzógyűrű cserélve), hogy lehet tényleg egy szintetikus 10w lenne a jobb bele, a Dexos2-re meg inkább nem szeretne semmit mondani...

Sok kisfordulatú rövid út se tesz jót a csattogásnak. Nem épül fel a megfelelő olajáramlás, mini lerakódások lesznek, amik tovább rontják a dolgot.

Az olajjal variálás szerintem kevésbé hasznos, 10W szintetikus olaj pedig nincs. Különben néha célszerű elengedni a nagy Castrol-testvér kezét is, azért nem csak ők fújják a passzátszelet olaj témában...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ahogy fentebb is írja grofbandi, a lezárt AGR a motor egészségének jó. Kevésbé taknyosodik, kokszosodik el (főleg az 1-es henger szelepei). Tisztább marad az olaj, alacsony fordulatról is kicsit dinamikusabb lesz, etc. A környezetvédelem más kérdés. Bár arra nem tenném le a nagy esküt, hogy kimutathatóan ér-e annyit ez a szelep, mint amennyit állítanak róla, de a mérnököknek „zőőődet” kellett csinálni, és ez sikerült belőle...

Nekem már két teljesen legális műszakin ment át rossz AGR-rel. Nem tudom hogy mennyit számíthat akkor károsanyagban....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sok kisfordulatú rövid út se tesz jót a csattogásnak. Nem épül fel a megfelelő olajáramlás, mini lerakódások lesznek, amik tovább rontják a dolgot.

Az olajjal variálás szerintem kevésbé hasznos, 10W szintetikus olaj pedig nincs. Különben néha célszerű elengedni a nagy Castrol-testvér kezét is, azért nem csak ők fújják a passzátszelet olaj témában...

Mivel én 80%-ban városban használom, így sajnos sok a kisfordulaton megtett rövid táv, sok elindulás-megállás. Ez nem optimális, tudom, azonban nem hinném hogy ettől tömegével szabadna egy sima benzinesnek kifeküdnie. Van más is a Castrol-on felül nem vitás, de az elmúlt 13 évben az előző Astra-ban tökéletesen bevált és bizonyított.

Csak egy példa hirtelen (szerelő is ezt ajánlotta, ezt a -japán- változó szelepvezérléshez fejlesztették, talán egy GM terméknek sem árthat):

http://www.goldolaj.hu/szemelyauto/819-eneos-premium-plus-10w30-4l.html

http://www.eneos-olaj.hu/termekeink/motorolajok/premium/pp10w30

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Nekem már két teljesen legális műszakin ment át rossz AGR-rel. Nem tudom hogy mennyit számíthat akkor károsanyagban....

Nekem is teljesen levakoltan megy át a műszakin... Az is sokatmondó, hogy egyes évjáratoknál el is hagyták, meg többféle konstrukciót is próbálgattak.

Ha már zöldmatyiskodunk, olyanra kellene ezt megcsinálni, hogy az autós ne kapjon frászt az állandó AGR vacakolástól, meg netán olcsóbban adni, hogy a falazás fel se merüljön az emberben. De amíg relatíve drága, mindig a baj van vele, akár a hengerfejet le kell kapni a kokszolása miatt, stb., addig fal...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mivel én 80%-ban városban használom, így sajnos sok a kisfordulaton megtett rövid táv, sok elindulás-megállás. Ez nem optimális, tudom, azonban nem hinném hogy ettől tömegével szabadna egy sima benzinesnek kifeküdnie. Van más is a Castrol-on felül nem vitás, de az elmúlt 13 évben az előző Astra-ban tökéletesen bevált és bizonyított.

Csak egy példa hirtelen (szerelő is ezt ajánlotta, ezt a -japán- változó szelepvezérléshez fejlesztették, talán egy GM terméknek sem árthat):

http://www.goldolaj.hu/szemelyauto/819-eneos-premium-plus-10w30-4l.html

http://www.eneos-olaj.hu/termekeink/motorolajok/premium/pp10w30

Pedig sajnos a „modern” motoroknak sokkal kisebb a tolerancia szintje, mint a régebbieknek. Minden kikönnyített, egy szűkebb működési tartományra kihegyezett, agyonoptimalizált, így ha az ember nem ott használja, kehes lesz, kifekszik.

Olaj témában egyszer én már megégettem magam, azóta tartok a GM-approved olajokhoz. Ma már egyszerűbb ilyet találni, mint szándékosan mást keresni. Miért lenne jobb egy más konstrukcióhoz fejlesztett olaj, mint ami GM-hez való? Persze itt is van sok papírozás, meg susmus az olajkövetelményekkel, de akkor is...

Link to comment
Megosztás:

Érdekes módon, nekem az utolsó olajcsere óta nem igazán tetszik a hangja. Talán most először látott az elmúlt 10 évben 5w-s Dexos2-es olajat (Castrol), mivel az előző és egyetlen tulajnak elég volt a szakszerviz tanácsa és a 10w-olaj. Ez előtt mintha nem lett volna ilyen a hangja (olajcsere óta kb 1200km ment bele). Kíváncsi lennék, hogy a Ti autótoknak milyen a hangja... Egyébként a szerelő látatlanban azt mondta (csütörtökön reggel ha minden igaz megnézik), hogy (mivel nekem szét volt szedve és átmosva ill. összes szelepszár szimering és olajlehúzógyűrű cserélve), hogy lehet tényleg egy szintetikus 10w lenne a jobb bele, a Dexos2-re meg inkább nem szeretne semmit mondani...

Szia 2 videó csak megy mindenfele a hang alúl a kartelnál is halható.

ezek lennének

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mivel én 80%-ban városban használom, így sajnos sok a kisfordulaton megtett rövid táv, sok elindulás-megállás. Ez nem optimális, tudom, azonban nem hinném hogy ettől tömegével szabadna egy sima benzinesnek kifeküdnie. Van más is a Castrol-on felül nem vitás, de az elmúlt 13 évben az előző Astra-ban tökéletesen bevált és bizonyított.

Csak egy példa hirtelen (szerelő is ezt ajánlotta, ezt a -japán- változó szelepvezérléshez fejlesztették, talán egy GM terméknek sem árthat):

http://www.goldolaj.hu/szemelyauto/819-eneos-premium-plus-10w30-4l.html

http://www.eneos-olaj.hu/termekeink/motorolajok/premium/pp10w30

Próbáltam már mindenféle olajjal 10w40 5w40 Most castrol 5w30 edge fsi van benne.Én a szelepekre gondolok ezért megy le a hang a kartelba!De a végső a legroszabb ötlet valamelyik dugattyú szól!

Link to comment
Megosztás:

Nekem már két teljesen legális műszakin ment át rossz AGR-rel. Nem tudom hogy mennyit számíthat akkor károsanyagban....

Az EGR szelepen keresztűl visszavezetik a kipuffgáz egyrészét a szivőcsőbe,ami által az égési hőmérséklet csökken,így a nitrogén-oxid kibocsájtása is csökken

Azt meg nem mérik műszakin,nekem is igy volt levizsgázva legálisan

Link to comment
Megosztás:

Az EGR szelepen keresztűl visszavezetik a kipuffgáz egyrészét a szivőcsőbe,ami által az égési hőmérséklet csökken,így a nitrogén-oxid kibocsájtása is csökken

Azt meg nem mérik műszakin,nekem is igy volt levizsgázva legálisan

Ha már így előjött az EGR szelep kérdése, diesel esetében ennek a lefalazásnak mennyire van értelme, érdemes megcsinálni?

Link to comment
Megosztás:

Az EGR szelepen keresztűl visszavezetik a kipuffgáz egyrészét a szivőcsőbe,ami által az égési hőmérséklet csökken,így a nitrogén-oxid kibocsájtása is csökken

Azt meg nem mérik műszakin,nekem is igy volt levizsgázva legálisan

EGR témához...

Akkor mindenki jobban járna, ha fogná, és ledugózná, az EGR-t meg valahova felfogatná, s offlineban működne, azaz nem kapna égésterméket amitől megszorulna?!

Link to comment
Megosztás:

T Z14XE!

"... castrol 5w30 edge fsi ..."

Ha a Castrol Edge Fst 5W-30-ra gondolsz, az GM (Opel) követelményeket nem teljesít. Ezért GM (Opel) motorba nem való.

A BP konszern Castrol márkanéven GM dexos2-t teljesítő motorolajai:

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40,

Castrol Edge Titanium Fst 0W-30,

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40,

Castrol Magnatec 5W-40 C3.

Link to comment
Megosztás:

Pedig sajnos a „modern” motoroknak sokkal kisebb a tolerancia szintje, mint a régebbieknek. Minden kikönnyített, egy szűkebb működési tartományra kihegyezett, agyonoptimalizált, így ha az ember nem ott használja, kehes lesz, kifekszik.

Olaj témában egyszer én már megégettem magam, azóta tartok a GM-approved olajokhoz. Ma már egyszerűbb ilyet találni, mint szándékosan mást keresni. Miért lenne jobb egy más konstrukcióhoz fejlesztett olaj, mint ami GM-hez való? Persze itt is van sok papírozás, meg susmus az olajkövetelményekkel, de akkor is...

Az nem kérdés, hogy a modern motorok már másként vannak méretezve, optimalizálás címszó alatt annyira levittek bizonyos tűréseket, hogy lényegében nem maradt ”tartalék” a legtöbb alkatrészben. Ez sok mindenben visszaköszön negatívumként (főként tartósság/megbízhatóság terén). Az Ecotec motorok esetében is sikerült ezt-azt rosszul méretezni vagy rossz konstrukcióban szériagyártásúvá tenni (olajfogyasztás alapvető oka, AGR/EGR, elektromos anomáliák stb). Viszont sokkal modernebb alapanyagok (alkatrészek és technológiák), kenőanyagok állnak rendelkezésre, így inkább szégyen a tervezőkre nézve a tartósság csökkenése és a szervizigény növekedése.

Az olajkérdést viszont másként látom, több oldalról megközelítve is:

1, Mi itt a fórumon iszonyat energiát fordítunk a ”milyen kenőanyagot” és ”mikor” kérdéskörre. Van mondjuk 500 aktív regisztrált tag (G Astra), de ez csak egy ici-pici szelete az Opel gépkocsit használók körének. A többi sok ezer (több tízezer) tulajdonos közül szerinted mennyi ember foglakozik dexos2 vagy más jóváhagyások tanulmányozásával? Biztos vagyok abban, hogy nagyon kicsi töredéke. Az autójuk mindezek ellenére jön-megy, köszönik elvannak. Amilyen olaj van akcióban (vagy amit a szerelő épp beletesz), az megy bele. Kíváncsi lennék, hogy hány független szerviz/szerelő dexos2-zik Opel esetében… Sőt, mint gyakorlatból tudjuk, még a márkaszervizek sem egységes véleményűek. Nekem eddig minden (!) szakszervizben azt mondták, hogy láncostól kell 5w (dexos2), előtte 10-es olaj… Erről még cikk is van, ott egyenesen a km futástól teszik függővé hogy milyen kenőanyag kell bele…

2, Már lassan egy évtizede dolgozom autóipari területen mérnökként (jelenleg autóelektronika, előtte pedig könnyűfém vázak/elemek gyártása gépjárművekhez), már a második nagynevű multinál ”űzöm az ipart”. Sok mindent láttam már, sok mindenben részt vettem már, és hidd el nekem függetlenül az autógyártótól vagy az alkatrész gyártójától, sok minden papíron dől csak el, nincs műszakilag semmi a háttérben. A különbféle Approval-ok és Certificate-ek sőt teljes PSW-k gyakorta nélkülöznek minden megfeleltetést. Legtöbbször szó sincs semmi extráról, csak egy nagy gyártó kitalál valamit (sokszor csak egyfajta kreáció/fikció), ezzel csinál egy kis hírverést magának a szakmában (és a hétköznapi embereknek ez tetszik, hogy innovatív a gyártó, náluk ebből ennyi csapódik le), vannak akik ezt magukévá teszik mint beszállítók (természetesen kemény plusz pénzért) és ezzel megkapják a gyártó jóváhagyását (pl GM Dexos2), vannak akik nem. Ezzel az utóbbi csoport termékei nem rosszabbak, sőt bőven lehetnek jobbak, mindösszesen ők nem érzetek késztetést arra, hogy egy újabb procedúrát/minősítést végigvigyenek a termékükkel kapcsolatosan, hogy abba hatalmas összegeket invesztáljanak emiatt. Tehát ha egy termék nem rendelkezik egy adott jóváhagyással/minősítéssel (de rengeteg mással igen, amelyek jó eséllyel sokkal specifikusabbak*), az messze nem jelenti azt, hogy ne lenne alkalmas az adott felhasználásra probléma nélkül azonos területen.

* Ha egy kenőanyag mondjuk teljesíti a BMW, Mercedes, VW elvárásokat egyszerre, akkor csak azért mert nem dexos2 minősített már GM termékbe nem működik megfelelően?

Vagy ott az Eneos példája (bár van dexos2 minősített olaja). Sokan azt hiszik valamiért, hogy az csak Japán/Koreai autóba való. Pedig ez műszakilag is ”megfoghatatlan”/értelmezhetetlen, hiszen miben különbözik egy Japán/Koreai motor alapvető működése/felépítése egy más pl Európai motorétól? Ha előbbiben kiemelkedően teljesít, akkor az utóbbiban már nem fog helytállni? Nem hinném…

(Sőt, van itt egy olyan műhely, akiknek az országból hordanak megoldhatatlan problémával küzdő autókat diagnosztikára. Ha ők végzik a komplett motorgenerált, akkor függetlenül az autótól mindig Eneos-al töltik fel a bejáratós motorokat amire teljes garanciát vállalnak. Pedig itt helyben is elérhető bármi más kenőanyag akár olcsóbban is…) Szóval, szerintem árnyaltabb a dolog, nem csak pusztán fekete-fehér, így nem hinném hogy ha nem ”gyári” vagy dexos2 akkor már nem is szabad használni mert irgum-burgum… Persze ez csak az én szubjektív véleményem.

Próbáltam már mindenféle olajjal 10w40 5w40 Most castrol 5w30 edge fsi van benne.Én a szelepekre gondolok ezért megy le a hang a kartelba!De a végső a legroszabb ötlet valamelyik dugattyú szól!

Nekem nincs ilyen hangja (még?). Nálam gázadás után amikor visszaáll alapjárati fordulatra vagy reggel első indításkor egy darabig van érdekes hangja... Mintha halkan "kerepelne"...

EGR témához...

Akkor mindenki jobban járna, ha fogná, és ledugózná, az EGR-t meg valahova felfogatná, s offlineban működne, azaz nem kapna égésterméket amitől megszorulna?!

Hát, lényegében igen. Cromax-ba rákérdeztem hogy az övék milyen kialakítású (lefalazás-alátét), de a szaki nem tudta megmondani hogy a szelepet félre kell-e fordítani vagy ki van marva (zsákfurat) a szelep helye/útja. Nekem utóbbi tűnik jó megoldásnak.

Link to comment
Megosztás:

Az olajkérdést viszont másként látom, több oldalról megközelítve is:

Persze, a GM (vagy bármilyen más) megfelelőség mögött csak az érintettek (a gyártók, kibocsátók) tudják valójában, hogy van-e mögötte valós műszaki tartalom, vagy csak alkuk eredménye – az előzőekben említettem is a papírozást, ezt értettem alatta én is...

Ettől függetlenül az emberben él még(?...) a bizalom, hogy néha azért azt kapja, ami a dobozra van írva...

És ezt továbbgondolva hiszi el, hogy a GM-es mérnökök tényleg összeültek (?...) adott esetben az olajosokkal, elektromosokkal és a többivel, hogy tényleg az autójuk műszaki paramétereihez való alkatrészt, kelléket, akármit hozzanak össze.

És ezért mondom azt, hogy még mindig érdemesebb GM-megfelelő olajat keresni, mert a Jóskapista szerelő, meg a Szakszerviz aztán végképp nem rendelkezik azzal a technikával, hogy ő el tudná dönteni, hogy – jelen esetben – melyik olaj a jobb. A szerelő esküszik egy „bevált” típusra (de hosszú távú, műszeres mérési eredményei neki sincsenek pl...), a szerviz azt adja, amihez olcsóbban tud hozzájutni, kb. ennyi.

És ezt a gondolatmenetet követve – elméletben – fekete-fehér a dolog...

És továbbra sem értem azt, hogy ha mára már több tucat GM-LL..., GM dexos2... van a piacon a legkülönfélébb gyártóktól, miért kell még mindig direkt ellene menni az ajánlásoknak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudná valaki hozzáértő mondani hogy lehet-e hatlap fejű motorolaj leeresztő csavart kapni illetve alkalmazni a torx csavar helyett,vagy csak az utóbbi a jó a Z14 XEP-be?

Köszi

Ez engem is érdekelne.

Olaj témához: Nekem vmi super 3000 olajat tettek bele. Hát nem hinném, hogy jó bele, bizalmatlan vagyok, igaz ők át is akartak vágni a toronygumival (56e cakk pakk amit 20ba máshol megcsináltak).

Elötte castrol 5w40 raktam bele és lassan esedékes a csere megint azt fogok visszarakni. 10ezrenként cserélek amúgy.

Link to comment
Megosztás:

T Z14XE!

"... castrol 5w30 edge fsi ..."

Ha a Castrol Edge Fst 5W-30-ra gondolsz, az GM (Opel) követelményeket nem teljesít. Ezért GM (Opel) motorba nem való.

A BP konszern Castrol márkanéven GM dexos2-t teljesítő motorolajai:

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40,

Castrol Edge Titanium Fst 0W-30,

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40,

Castrol Magnatec 5W-40 C3.

Ok énm ezt értem de nem hiszem hogy ez számítana itt most a kopogásról van szó bgele valóval is csinálja sajnos:)

Link to comment
Megosztás:

Hát, lényegében igen. Cromax-ba rákérdeztem hogy az övék milyen kialakítású (lefalazás-alátét), de a szaki nem tudta megmondani hogy a szelepet félre kell-e fordítani vagy ki van marva (zsákfurat) a szelep helye/útja. Nekem utóbbi tűnik jó megoldásnak.

Szerintem jobban járnál ha készítettnél egyet. Nem nagy mutatvány egy hozzáértőnek és 3000Ft-ból (ha jól láttam kb annyi a Cromaxban) meg is lenne. Valóban az lehet a jó megoldás, hiszen ha működik akkor többé nem tud mitől megragadni mert el lesz zárva minden külső hatástól, ECU meg boldog hogy milyen frankón teszi a dolgát a szelep.

Persze, a GM (vagy bármilyen más) megfelelőség mögött csak az érintettek (a gyártók, kibocsátók) tudják valójában, hogy van-e mögötte valós műszaki tartalom, vagy csak alkuk eredménye – az előzőekben említettem is a papírozást, ezt értettem alatta én is...

Ettől függetlenül az emberben él még(?...) a bizalom, hogy néha azért azt kapja, ami a dobozra van írva...

És ezt továbbgondolva hiszi el, hogy a GM-es mérnökök tényleg összeültek (?...) adott esetben az olajosokkal, elektromosokkal és a többivel, hogy tényleg az autójuk műszaki paramétereihez való alkatrészt, kelléket, akármit hozzanak össze.

És ezért mondom azt, hogy még mindig érdemesebb GM-megfelelő olajat keresni, mert a Jóskapista szerelő, meg a Szakszerviz aztán végképp nem rendelkezik azzal a technikával, hogy ő el tudná dönteni, hogy – jelen esetben – melyik olaj a jobb. A szerelő esküszik egy „bevált” típusra (de hosszú távú, műszeres mérési eredményei neki sincsenek pl...), a szerviz azt adja, amihez olcsóbban tud hozzájutni, kb. ennyi.

És ezt a gondolatmenetet követve – elméletben – fekete-fehér a dolog...

És továbbra sem értem azt, hogy ha mára már több tucat GM-LL..., GM dexos2... van a piacon a legkülönfélébb gyártóktól, miért kell még mindig direkt ellene menni az ajánlásoknak.

Janó32 sehol nem írta hogy direkt megy bárki szembe az ajánlásokkal, hanem hogy a felhasználók x%-a nem nézi mi is az amit vesz és beleönt. Elnézve sok embert a nagy áruházak olajos polcainál, hát szerintem jó ha arra ráhibáznak hogy milyen viszkozitás kell nekik (nemhogy milyen előírás van érvényben az autóra). Ha valaki mondaná hogy az biztosan nem jó -elvileg- bele, akkor persze nem tenné bele, de nem olvas/kérdez/néz utána (főleg nem ilyen mélységig mint mi). Ezzel a magatartással nem direkt megy szembe az előírásokkal, pusztán tájékozatlanságból nyúl mellé. Vajon mennyi ilyen autós van???

(Nem olyan régen volt alkalmam "elnézegetni" egy csinos, ruházata alapján jól szituált hölgyet tanácstalanul ténferegni az Auchan autós részlegén. Nézegette az olajakat. Levett egyet, olvasgatta, visszatette. Nagy szórással válogatott /15w Hunoil-tól a 5w-s Total-ig/. Megkérdeztem hogy milyen autóba lenne, mondta hogy 2006-os Tdi Golfba. Szerelője mondta, hogy x ezer km-ként töltsön utána fél flakonnal. Kérdeztem hogy milyen márkájú és milyen olaj van az autóban. Válasz: "nagy, sötétszürke flakonos". Nem tudtam segíteni.) Gondolom ő is mélyen elmerült abban, hogy milyen az ha mindenféle olajat töltögetünk utána és az mivel járhat. Nem úgy tűnt, mint aki már elmerült a VW olaj jóváhagyások erdejében. Mégis jönnek-mennek az autók, közel sem kell mindből kidobni a motorokat. Gondolom ez betudható annak, hogy azért egy bizonyos szint felett a gyártók olajai jó minőségűek és teljesítenek egy alapot ami már elég lehet. (Így ha a hölgy mindig megveszi az azonos viszkozitású de jó nevű olajat és beleteszi, azzal nem nyírja ki a motort, pedig közel sem biztos hogy rendelkezik pl a Valvoline 5w-s azzal a minősítéssel mint mondjuk a Castrol 5w-je, csak mindegyik alapszinten egy jó olaj.) Nem tudom elképzelni hogy az autógyár minden egyes motorcsalád kifejlesztésénél leül minden olajgyártó szakijával...

Persze érdemesebb a megfelelő olajat keresni, csak éppenséggel azon túl is van élet a fent leírtak alapján.

A kiemelt részhez:

Pont erről van szó. Szerintem az autósok legnagyobb hányada beadja a szerelőjéhez hogy olajcsere, és ennyi. Fogalmam sincs arról hogy mit tesznek bele...

Ez engem is érdekelne.

Olaj témához: Nekem vmi super 3000 olajat tettek bele. Hát nem hinném, hogy jó bele, bizalmatlan vagyok, igaz ők át is akartak vágni a toronygumival (56e cakk pakk amit 20ba máshol megcsináltak).

Elötte castrol 5w40 raktam bele és lassan esedékes a csere megint azt fogok visszarakni. 10ezrenként cserélek amúgy.

Magnatec C3?

Módosítva : Morgó Medve
Link to comment
Megosztás:

Ez engem is érdekelne.

Olaj témához: Nekem vmi super 3000 olajat tettek bele. Hát nem hinném, hogy jó bele, bizalmatlan vagyok, igaz ők át is akartak vágni a toronygumival (56e cakk pakk amit 20ba máshol megcsináltak).

Elötte castrol 5w40 raktam bele és lassan esedékes a csere megint azt fogok visszarakni. 10ezrenként cserélek amúgy.

Mobil Super 3000 lesz az

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Janó32 sehol nem írta hogy direkt megy bárki szembe az ajánlásokkal, hanem hogy a felhasználók x%-a nem nézi mi is az amit vesz és beleönt. Elnézve sok embert a nagy áruházak olajos polcainál, hát szerintem jó ha arra ráhibáznak hogy milyen viszkozitás kell nekik (nemhogy milyen előírás van érvényben az autóra). Ha valaki mondaná hogy az biztosan nem jó -elvileg- bele, akkor persze nem tenné bele, de nem olvas/kérdez/néz utána (főleg nem ilyen mélységig mint mi). Ezzel a magatartással nem direkt megy szembe az előírásokkal, pusztán tájékozatlanságból nyúl mellé. Vajon mennyi ilyen autós van???

(Nem olyan régen volt alkalmam "elnézegetni" egy csinos, ruházata alapján jól szituált hölgyet tanácstalanul ténferegni az Auchan autós részlegén. Nézegette az olajakat. Levett egyet, olvasgatta, visszatette. Nagy szórással válogatott /15w Hunoil-tól a 5w-s Total-ig/. Megkérdeztem hogy milyen autóba lenne, mondta hogy 2006-os Tdi Golfba. Szerelője mondta, hogy x ezer km-ként töltsön utána fél flakonnal. Kérdeztem hogy milyen márkájú és milyen olaj van az autóban. Válasz: "nagy, sötétszürke flakonos". Nem tudtam segíteni.) Gondolom ő is mélyen elmerült abban, hogy milyen az ha mindenféle olajat töltögetünk utána és az mivel járhat. Nem úgy tűnt, mint aki már elmerült a VW olaj jóváhagyások erdejében. Mégis jönnek-mennek az autók, közel sem kell mindből kidobni a motorokat. Gondolom ez betudható annak, hogy azért egy bizonyos szint felett a gyártók olajai jó minőségűek és teljesítenek egy alapot ami már elég lehet. (Így ha a hölgy mindig megveszi az azonos viszkozitású de jó nevű olajat és beleteszi, azzal nem nyírja ki a motort, pedig közel sem biztos hogy rendelkezik pl a Valvoline 5w-s azzal a minősítéssel mint mondjuk a Castrol 5w-je, csak mindegyik alapszinten egy jó olaj.) Nem tudom elképzelni hogy az autógyár minden egyes motorcsalád kifejlesztésénél leül minden olajgyártó szakijával...

Persze érdemesebb a megfelelő olajat keresni, csak éppenséggel azon túl is van élet a fent leírtak alapján.

A kiemelt részhez:

Pont erről van szó. Szerintem az autósok legnagyobb hányada beadja a szerelőjéhez hogy olajcsere, és ennyi. Fogalmam sincs arról hogy mit tesznek bele...

Magnatec C3?

Így van.

Az emberek nagy többsége a különféle ételek csomagolására írt E-számokat sem nézi vásárláskor, pedig annak sokkal súlyosabb következményei lehetnek (adott esetben a saját egészségük), mint hogy az ajánlásnak megfelelő olajat töltenek-e az autójukba, vagy sem. Pláne hogy erre nézve még kutatásokat is végeztek hogy mondjuk az E407 bizonyítottan fekélyt okoz, míg a "helytelen" motorolajra nézve sehol nem publikálnak ilyesmit... tudomásul kell venni hogy általában véve meglehetősen anyagias társadalommá váltunk, emelett meg a legtöbben a mának élnek, szóval csak az számít hogy most olcsó legyen, hogy ez esetleg később drágább lesz, az keveseket érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.