Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

vehetsz alkatrész boltban benzinálló gumicsövet 8-as furattal 25cm hosszút 500ftért is.

Ha az a cső kívül olyan gumiszerű, akkor azt ellenőrizd le, hogy milyen állapotban van, én ugyanis megszoptam volna vele, ha nincs az LPG és annak vészindítás funkciója. Ugyanis annak a csőnek csak a BELSŐ rétege benzinálló, a külső rétege nem az, és néhány hét után a külső réteg szétmállik a tankban, egy része talán fel is oldódik a benzinben, és ott marad a belső réteg szorítás nélkül, a nyomás meg letolja a pumpáról a végét és nincs tovább benzinnyomás. Ha a tartályon kívül lenne a cső, akkor jó lenne, mert a belseje valóban bírja a benzint, de tartályon belülre csak rövid időre alkalmas, tedd be minél előbb a gyárit.

Módosítva : potyo
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali Urak!

Olyan gondom akadt, adott egy 2001-es z14xe motoros astra. 0136 hibakódot produkál , utána nézve ezt találtam :

P0136=Lambdaszonda (Bank 1, szonda 2) funkció-rendellenesség

Haldoklik a szonda talán, mert van hogy gondol egyett és elalszik a hibalámpa magától, és pár napig elő sem jön. Illetve nem nyilvánul meg a menet teljesítményben sem, nincs többlet fogyasztás meg ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

Hali Urak!

Olyan gondom akadt, adott egy 2001-es z14xe motoros astra. 0136 hibakódot produkál , utána nézve ezt találtam :

P0136=Lambdaszonda (Bank 1, szonda 2) funkció-rendellenesség

Haldoklik a szonda talán, mert van hogy gondol egyett és elalszik a hibalámpa magától, és pár napig elő sem jön. Illetve nem nyilvánul meg a menet teljesítményben sem, nincs többlet fogyasztás meg ilyenek.

A kettes szonda a katalizátort figyeli, a keverék képzésbe nem szól bele. Legtöbbször a csatlakozója szokott a sok trutyitól és a hőtől oxidálódni, törni, célszerű megmozgatni, átnézni.
Link to comment
Megosztás:

Az erőtlenség főként meleg motornál jön elő, a motor pörög de az autó nem akar ennek megfelelően rendesen gyorsulni .

Emelkedőn is érezhető ez a jelenség, nyomom mint az őrült és nem akar menni.

Nálam is előfordul ez, jellemzően hosszabb utak közben, emelkedőnél 2-esben hiába padlózom, olyan mintha túl szegény lenne a keverék... Hidegen ill rövid távon ok.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nálam is előfordul ez, jellemzően hosszabb utak közben, emelkedőnél 2-esben hiába padlózom, olyan mintha túl szegény lenne a keverék... Hidegen ill rövid távon ok.

Ex céges Astra ugyanilyen motorral úgy ment az osztrák autópályán bazi meredek emelkedőkön fel-le 3 emberrel csomagokkal megpakolva mint a kisangyal...

Tegnap megcsináltam, hogy 3-asban próbáltam elindulni behúzott kézifékkel, de sikerült lefullasztanom.

Lehet nem jól csináltam, túl finom voltam :P

Nem mennek nekem ezek az állat dolgok :D

Egyébként a kuplung nem fog túlzottan fent. Ez is a bűnössége ellen szól.

Ha meg csúszna, égett szagnak kellene lenni, illetve szerintem időnként fel kéne bőgni a motornak (amikor megcsúszik a tárcsa).

Az én hibám esetében folyamatos átvitelnek és folyamatos csúszásnak kellene lenni... :blink:

Korábban a szerelő jelezte hogy hiányzott asszem 7 deci olaj a váltóból...

Ez elég sok (azt hiszem 1,6 L van benne alapból).

Lehet ez mind a kuplungnál van?

Tócsám sosem volt...

Szegény keverék esetén lambdaszonda, nem?

OPcom-on már néztem párszor a gépet.

Az egyes lambda szonda folyamatosan a rich-lean értékek között mozgott.

De annak elvileg az a dolga, hogy ezt korrigálja.

Idővel állítólag csak lassabbak szoktak lenni ezek a szondák.

Nem 100ms lesz a sebessége, hanem kisebb.

De ez gondolom nem az opcom által képernyőn megjeleníthető tartomány :)

Tehát 100ms-ként nem fogom látni, hogy változik az értéke.

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

A hiba egy 10 km megtétele után jött elő! Addig minden rendben volt! De utána menet közben is ha kinyomtam a kuplungot akkor is megállt ha leesett a fordulat,és ha megálltam akkor is leállt! Próbából párszor aló helyben tiltásig pörgettem és utána tudtam vele menni nem állt le és volt alapjárat is rendesen! Ha az üzemanyag ellátással lenne a gond akkor ha oda lépsz neki akkor is meg kéne hogy torpanjon nem? És arra valamilyen hibakódnak is jönnie kéne gondolom.

Létezik hogy EGR szelep miatt lett volna ez a hibajelenségem? Tegnap szétkaptam mindent (egr/folytószelepház/vákumcső) és kitakarítottam és ma már nem volt hibám!

Nem volt vészesen kormos a az EGR és ahogy megmozgattam egy párszor mozgott szépen és szemre úgy nézett ki hogy zár rendesen! Bosszantó ez igy hogy nincs hibakód! Igy bármi szar lehet és azért nem kevés pénzt el lehet tapsikolni feleslegesen ha mégse az a hiba! :(

Link to comment
Megosztás:

Ex céges Astra ugyanilyen motorral úgy ment az osztrák autópályán bazi meredek emelkedőkön fel-le 3 emberrel csomagokkal megpakolva mint a kisangyal...

Tegnap megcsináltam, hogy 3-asban próbáltam elindulni behúzott kézifékkel, de sikerült lefullasztanom.

Lehet nem jól csináltam, túl finom voltam :P

Nem mennek nekem ezek az állat dolgok :D

Egyébként a kuplung nem fog túlzottan fent. Ez is a bűnössége ellen szól.

Ha meg csúszna, égett szagnak kellene lenni, illetve szerintem időnként fel kéne bőgni a motornak (amikor megcsúszik a tárcsa).

Az én hibám esetében folyamatos átvitelnek és folyamatos csúszásnak kellene lenni... :blink:

Korábban a szerelő jelezte hogy hiányzott asszem 7 deci olaj a váltóból...

Ez elég sok (azt hiszem 1,6 L van benne alapból).

Lehet ez mind a kuplungnál van?

Tócsám sosem volt...

Szegény keverék esetén lambdaszonda, nem?

OPcom-on már néztem párszor a gépet.

Az egyes lambda szonda folyamatosan a rich-lean értékek között mozgott.

De annak elvileg az a dolga, hogy ezt korrigálja.

Idővel állítólag csak lassabbak szoktak lenni ezek a szondák.

Nem 100ms lesz a sebessége, hanem kisebb.

De ez gondolom nem az opcom által képernyőn megjeleníthető tartomány :)

Tehát 100ms-ként nem fogom látni, hogy változik az értéke.

Szkóppal kellene azt nézni. ;)

Ugrálnia kellene.

De ELM327-esl is látszik az 'ugrabugra'

Módosítva : imy
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Létezik hogy EGR szelep miatt lett volna ez a hibajelenségem? Tegnap szétkaptam mindent (egr/folytószelepház/vákumcső) és kitakarítottam és ma már nem volt hibám!

Nem volt vészesen kormos a az EGR és ahogy megmozgattam egy párszor mozgott szépen és szemre úgy nézett ki hogy zár rendesen! Bosszantó ez igy hogy nincs hibakód! Igy bármi szar lehet és azért nem kevés pénzt el lehet tapsikolni feleslegesen ha mégse az a hiba! :(

Nekem se volt sose hibakódom.

Így nézett ki az EGR-em (néhány héttel tisztítás után):

https://picasaweb.google.com/jacksonguitars82/EGR?authkey=Gv1sRgCJWl1YKZuI6u-gE

Zárjad te is lefele...

MÁS:

Borg & Beck alkatrészekről hallott már valaki?

Cromax-nál premium alkatrészként van feltüntetve.

Árban nem vészes egy kuplungszett (csapággyal együtt) a nagy márkákhoz képest...

Link to comment
Megosztás:

Nekem se volt sose hibakódom.

Így nézett ki az EGR-em (néhány héttel tisztítás után):

https://picasaweb.google.com/jacksonguitars82/EGR?authkey=Gv1sRgCJWl1YKZuI6u-gE

Zárjad te is lefele...

MÁS:

Borg & Beck alkatrészekről hallott már valaki?

Cromax-nál premium alkatrészként van feltüntetve.

Árban nem vészes egy kuplungszett (csapággyal együtt) a nagy márkákhoz képest...

Köszi! Akkor lehet hogy lezárom én is a francba! Lessz esetleg valami hátránya a lezárásnak? Értem itt a sárga lámpázást esetleg a töbletfogyasztást?

Link to comment
Megosztás:

MÁS:

Borg & Beck alkatrészekről hallott már valaki?

Cromax-nál premium alkatrészként van feltüntetve.

Árban nem vészes egy kuplungszett (csapággyal együtt) a nagy márkákhoz képest...

Már nézegettem én is kuplungot (szerencsére még semmi jele annak, hogy cserélni kéne) és most hogy említetted ezt megnéztem én is, de nem találom ezt a márkát szettben.

Úgy értve, hogy csapággyal együtt. Csapágy nélkül megvan az említett márka + külön a csapágy is.

Link to comment
Megosztás:

Már nézegettem én is kuplungot (szerencsére még semmi jele annak, hogy cserélni kéne) és most hogy említetted ezt megnéztem én is, de nem találom ezt a márkát szettben.

Úgy értve, hogy csapággyal együtt. Csapágy nélkül megvan az említett márka + külön a csapágy is.

Én is csak külön találtam meg. Nekem a csapágyas szettek fel se jöttek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én is csak külön találtam meg. Nekem a csapágyas szettek fel se jöttek.

Akkor oké, nem én vagyok a vaksi.

Szerintem ha kuplungozni kell akkor Sach, de ettől függetlenül akkor már engem is érdekelne, hogy ismeri e valaki az említett márkát.

Bár lehet, hogy csak mérlegelni kell, hogy egy közel 180ezret futott autóba(jelen esetben) kell e egy olyan kuplung ami kibír szintén 180 ezret, és nem e elég csak egy olyan ami mondjuk csak 100ezret bír.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Cserélt már valaki a szélvédő alsó díszlécét? Ablaktörlő mechanika javítás közben szembesültem vele, hogy teljesen el van rozsdásodva a belső "szorító" fém része. Egyik oldalt már el is áll az üvegtől.

Találtam 3-at is, esetleg valakinek tapasztalata valamelyikkel? Mert a gyári igen húzósnak tűnik. A többi milyen minőségű?

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570187-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei/143127-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei-opel-astra-g-1998-2009

Köszike!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Cserélt már valaki a szélvédő alsó díszlécét? Ablaktörlő mechanika javítás közben szembesültem vele, hogy teljesen el van rozsdásodva a belső "szorító" fém része. Egyik oldalt már el is áll az üvegtől.

Találtam 3-at is, esetleg valakinek tapasztalata valamelyikkel? Mert a gyári igen húzósnak tűnik. A többi milyen minőségű?

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570187-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei/143127-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei-opel-astra-g-1998-2009

Köszike!

Ez sajnos 'széria' hiba. Mindenkinek rozsdásodik. Én sem vettem még rá, mert hátha a következő is így jár. pedig nem ártana, mert csúnya.

Link to comment
Megosztás:

Én cseréltem, mert tönkrement az enyém is. A legolcsóbb "Német utángyártott"-at vettem a Cromaxból tavaly, de akkor még csak 6400 Ft-ba került teliáron. :doze:

A végei kissé "elállnak" az ablaktól, mint ami nem pattan be tökéletesen a csatornába a végeknél, de nekem ennyit megért a dolog, a régi elég ótvar volt már...

Hali!

Cserélt már valaki a szélvédő alsó díszlécét? Ablaktörlő mechanika javítás közben szembesültem vele, hogy teljesen el van rozsdásodva a belső "szorító" fém része. Egyik oldalt már el is áll az üvegtől.

Találtam 3-at is, esetleg valakinek tapasztalata valamelyikkel? Mert a gyári igen húzósnak tűnik. A többi milyen minőségű?

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570187-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei/143127-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei-opel-astra-g-1998-2009

Köszike!

Link to comment
Megosztás:

Én cseréltem, mert tönkrement az enyém is. A legolcsóbb "Német utángyártott"-at vettem a Cromaxból tavaly, de akkor még csak 6400 Ft-ba került teliáron. :doze:

A végei kissé "elállnak" az ablaktól, mint ami nem pattan be tökéletesen a csatornába a végeknél, de nekem ennyit megért a dolog, a régi elég ótvar volt már...

Hali!

Cserélt már valaki a szélvédő alsó díszlécét? Ablaktörlő mechanika javítás közben szembesültem vele, hogy teljesen el van rozsdásodva a belső "szorító" fém része. Egyik oldalt már el is áll az üvegtől.

Találtam 3-at is, esetleg valakinek tapasztalata valamelyikkel? Mert a gyári igen húzósnak tűnik. A többi milyen minőségű?

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570187-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei/143127-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei-opel-astra-g-1998-2009

Köszike!

Link to comment
Megosztás:

Ha az a cső kívül olyan gumiszerű, akkor azt ellenőrizd le, hogy milyen állapotban van, én ugyanis megszoptam volna vele, ha nincs az LPG és annak vészindítás funkciója. Ugyanis annak a csőnek csak a BELSŐ rétege benzinálló, a külső rétege nem az, és néhány hét után a külső réteg szétmállik a tankban, egy része talán fel is oldódik a benzinben, és ott marad a belső réteg szorítás nélkül, a nyomás meg letolja a pumpáról a végét és nincs tovább benzinnyomás. Ha a tartályon kívül lenne a cső, akkor jó lenne, mert a belseje valóban bírja a benzint, de tartályon belülre csak rövid időre alkalmas, tedd be minél előbb a gyárit.

Köszönöm a felvilágosítást! meg is ejtem hamarosan a cserét.

Link to comment
Megosztás:

Akkor oké, nem én vagyok a vaksi.

Szerintem ha kuplungozni kell akkor Sach, de ettől függetlenül akkor már engem is érdekelne, hogy ismeri e valaki az említett márkát.

Bár lehet, hogy csak mérlegelni kell, hogy egy közel 180ezret futott autóba(jelen esetben) kell e egy olyan kuplung ami kibír szintén 180 ezret, és nem e elég csak egy olyan ami mondjuk csak 100ezret bír.

Jaja. Ezt úgy is lehet nézni, hogy én pl. évi 10E km-t megyek, tehát egy 100E km-t bíró kuplung nekem 10 évig kitart.

10 év alatt eddig ez a harmadik kocsim... :)

Tehát ha 5 évet bír, nekem már az is bőven jó... :)

Link to comment
Megosztás:

Mennyire jellemző a váltó akadása? Általában indulásnál, mikor egyesbe tenném, akkor fordul elő leginkább, hogy megakad. Ha visszaengedem picit a kart, utána másodikra szinte mindig beveszi. Volt már olyan is, hogy 3.-ból 2.-ba váltásnál akadt, ott is az üresbe visszaengedés és újra próba segített. A kuplungot nem engedtem föl ilyenkor, tehát emiatt arra gondolok, hogy a kulisszával lehet a gond. Hideg-meleg állapot nem befolyásolja. Ha mégsem a kulissza kopása a gond (192e km-nél jár, 2003-as, Z14XE caravan), akkor mi lehet a baj?

Költséges a felújítás? Hol csinálnak ilyet?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Üdv All.

Itt a jó idő lehet csónakázni. Most hétvégén Baranyában lesújtott az égi áldás és lemosta a földet aminek a vége egy jó félméteres iszapos saras víz volt. Kimenetellel nem volt gond csak berondította a motorteret. GOndoltam kimosom. Na most amikor már úgy jól rászáradt mindenre indításnál hallatni vmi kerregő hangot, mintha csúszna vmi, nem tudna feloldani. GOndoltam a sár, kimostam a teret úgy ahogy de a hang fenn áll. Kbb 10 km megtétele útán (ennyi a munkahely-otthon táv) nem csinálja. De ha hidegen többszöri próbára is. Szerelő azt mondta h önindítót kell csak kipucolni, mondom ok de csak kövi héten tudnak fogadni. Na most a mai nap gondoltam kapcsolok klímát a pára ellen és lám csodát nem tudok. Sarazás után ment mert bekapcsolva jöttem fel pestre. Mai nap sehogy sem tudtam bekapcsolni..... Felvillan ha úgy nyomom és csak leesik az alapjárat mintha simá ráengedném a kuplungot. Na ez mi? Kocsi megy, indul, menetközben semmi furcsaság. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Már egy ideje világit a Motorvezérlő rendszer kis ábrája,ma vettem a fáradtségot és kivillogtattam...Ezeket az értékeket kaptam 0100..0036..0136..0567... Igazából a 0100-ast nem értem,hogy mi lehet a problémája a légtömegmérővel?Nem értem mire utal a rendellenenséggel?Esetleg vlki? Elvileg a többi 3-rom a 2.lambda szonda azt veszek újat és remélem megjavul...Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.