Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én csak adtam egy linket ,hogy itt is lehet találni,a sült galamb nem repül a ember szájába! De úgy látom ,hogy te mindenbe bele kötsz !!

Egy A Zafira alkatrészhez???  Akkor miért nem a konkrét üzlet linkjét adtad meg ennyi erővel? Nem értem a háborgásod... Elnézést hogy szóvá tettem, hogy ismét zsákutca a segítséged (mint amikor anno a Z14XEP-s fórumtársad riogattad szíjszakadással, amitől dugattyú és szelepsérülések lehetnek). Biztosan értékelik a szándékot, de feltételezhető hogy bárki képes rákeresni egy adott alkatrészre, nem szükségszerű egy légből kapott hirtelen linkre egy A Zafira tükörlapról miközben G Astra-ról van szó...  

Sarkosan fogalmazok, de Te mit szólnál ahhoz, ha mondjuk autófestéket keresnél, és én linkelném a Tesco-t? Festéket ott is árulnak.. Festék-festék/tükörlap-tükörlap... 

Link to comment
Megosztás:

Egy A Zafira alkatrészhez???  Akkor miért nem a konkrét üzlet linkjét adtad meg ennyi erővel? Nem értem a háborgásod... Elnézést hogy szóvá tettem, hogy ismét zsákutca a segítséged (mint amikor anno a Z14XEP-s fórumtársad riogattad szíjszakadással, amitől dugattyú és szelepsérülések lehetnek). Biztosan értékelik a szándékot, de feltételezhető hogy bárki képes rákeresni egy adott alkatrészre, nem szükségszerű egy légből kapott hirtelen linkre egy A Zafira tükörlapról miközben G Astra-ról van szó...  

Sarkosan fogalmazok, de Te mit szólnál ahhoz, ha mondjuk autófestéket keresnél, és én linkelném a Tesco-t? Festéket ott is árulnak.. Festék-festék/tükörlap-tükörlap... 

Ezt kifejtenéd bővebben"mint amikor anno a Z14XEP-s fórumtársad riogattad szíjszakadással, amitől dugattyú és szelepsérülések lehetnek)"

Link to comment
Megosztás:

Ezt kifejtenéd bővebben"mint amikor anno a Z14XEP-s fórumtársad riogattad szíjszakadással, amitől dugattyú és szelepsérülések lehetnek)"

Kifejteném de okafogyott lenne mivel benéztem, másik fórumtárssal sikerült összekevernem Téged az említett eset kapcsán (neki is finoman jeleztem, hogy óvatosan a segítség nyújtással/tanácsokkal).... Elnézésed kérem a tévedésem miatt! Valamiért ez ragadt meg az olaj topic-os melléírásod helyett (ott volt keverés az XEP-XE-hez ajánlott kenőanyagokkal, de ebbe se szeretnék belemélyedni...)

A segítőkészség egy baromi értékes tulajdonság (mint a való életben, mint itt  fórumon), azonban segíteni egyben felelősség is. A valótlanságok/tévedések/téves információk nem csak anyagi kárt okozhatnak. Tehát segíteni csak kellő körültekintéssel ill. megfelelő hozzáértéssel(?)/tapasztalattal szabad.  Egyre többször látni, hogy a segítség téves. Vagy mert nincs kellő tapasztalat/ismeret/tudás, vagy mert nem körültekintő a segítséget nyújtó. Mellékes hogy melyik eset áll fenn, a lényeg az, hogy ez veszélyes arra aki tanácsot kért (hiszen rossz információkat kap), illetve a fórum egészére is, mivel aki csak a neten keresgél és a fórumon talál választ, azt hiszi hogy megtalálta a megoldást miközben totál tévúton kezd járni. Erre szeretném felhívni a figyelmet, ne "hígítsuk fel" a fórumot.  A segíteni akarás nagyon fontos, de ha nem vagyunk teljesen tisztában a problémával ill. a megoldással kapcsolatban, akkor vagy tegyük hozzá hogy nem tapasztalat vagy tudás amit megosztunk (csak a véleményünk), vagy inkább ne szóljunk hozzá a témához. Összefoglalva: tehát vagy konkrétan a valós/tényleges segítséget/megoldást nyújtsuk (ne egy A Zafira alkatrészre mutató linket egy G astra hiba kapcsán), vagy jelezzük hogy amit hozzászólunk, az mindösszesen a mi álláspontunk/véleményünk (tehát ne vegye készpénznek). Én ezt így látom. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kis problémám a kocsival.

Már régóta hallok furcsa zajt a motor felől de most felerősödött, és valószínűleg be lehet azonosítani.

Kerregő hang van, ha benyomom a kuplungot elhalkul, kiengedett kuplungnál ismét ott a hang.

Szóval a váltó/kuplungnál lehet a gond, esetleg kinyomócsapágy?

Nem tudom, meddig lehet így használni?

A javításhoz mennyire szedik szét a kocsit, mennyibe fáj egy ilyen javítás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kis problémám a kocsival.

Már régóta hallok furcsa zajt a motor felől de most felerősödött, és valószínűleg be lehet azonosítani.

Kerregő hang van, ha benyomom a kuplungot elhalkul, kiengedett kuplungnál ismét ott a hang.

Szóval a váltó/kuplungnál lehet a gond, esetleg kinyomócsapágy?

Nem tudom, meddig lehet így használni?

A javításhoz mennyire szedik szét a kocsit, mennyibe fáj egy ilyen javítás?

Valószínűleg kinyomócsapágy.

Használni? Látatlanban nehéz megmondani.

Motor-váltó széthúz és csere.

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe kerül kb egy ilyen javítás?

1000 tényezőtől függ: milyen gyártmányú (márkájú) alkatrész (szett?) kerül beépítésre és honnan lesz beszerezve? Hol javíttatod? Ha már szét lesz bontva, a tárcsát is megnézetném (vagy ha szükséges akkor komplett csere ugyebár), sőt ha jól tudom a főtengely szimeringet is ilyenkor érdemes cserélni/megnézni. Így nagy a szórás, 30-tól akár 90 ezerig vagy fölé (tehát konkrétan nem segítettem).

Link to comment
Megosztás:

Hurrá...................de jó, van mire költeni, megint...........

Nem vigasz gyanánt, de nem vagy ám egyedül... Régi cimbim majd egy évig kereste álmai Focus kombiját (voltak elvárásai), olaszból meglett az áhított példány, pénteken 14h-ra ért vele haza. este átjött megmutatni. A bevezető úton belefutott egy őz az oldalába. Az eddig sérülésmentes Focus első sárvédője durrant (ajtó nem nyílik ki mert beleér), lámpa és lökös is oda (lehet hogy még a motorháztető is elment a helyéről). Na ez a sz.pás. 

Hogy maradjunk az Opel-nél: már egy ideje húzom a a főtengely szimering cserét (csepeg). 30 ezer a csere miközben az alkatrész pár ezer Ft. Szerviz jelezte, hogy gondolkodjak el egy teljes kuplung cserén ha már leszedik (szett árnak 35-öt mondtak), mert ha emiatt x éven belül hozzá kell nyúlni, akkor dupla szervizt fizetek (tehát a szerelés díján megvan a kuplung csere). A gondolatmenetük jó és logikus, de 60-70ezer, hát... Most meg csepeg a hűtőm (havi 1-2dl töltök utána), 35e munkadíjjal együtt.... 

A legjobb autó a céges autó... 

Link to comment
Megosztás:

Nem vigasz gyanánt, de nem vagy ám egyedül... Régi cimbim majd egy évig kereste álmai Focus kombiját (voltak elvárásai), olaszból meglett az áhított példány, pénteken 14h-ra ért vele haza. este átjött megmutatni. A bevezető úton belefutott egy őz az oldalába. Az eddig sérülésmentes Focus első sárvédője durrant (ajtó nem nyílik ki mert beleér), lámpa és lökös is oda (lehet hogy még a motorháztető is elment a helyéről). Na ez a sz.pás. 

Hogy maradjunk az Opel-nél: már egy ideje húzom a a főtengely szimering cserét (csepeg). 30 ezer a csere miközben az alkatrész pár ezer Ft. Szerviz jelezte, hogy gondolkodjak el egy teljes kuplung cserén ha már leszedik (szett árnak 35-öt mondtak), mert ha emiatt x éven belül hozzá kell nyúlni, akkor dupla szervizt fizetek (tehát a szerelés díján megvan a kuplung csere). A gondolatmenetük jó és logikus, de 60-70ezer, hát... Most meg csepeg a hűtőm (havi 1-2dl töltök utána), 35e munkadíjjal együtt.... 

A legjobb autó a céges autó... 

Nekem is körűl kell nézni a motortérben,mikor beállok a garázsba érzem a fagyálló szagot

Úgyanúgy kb.havi 2-3dl megy utána,már nézegettem de nem láttam semmit egyenlőre.

Holnap jön a termosztát,cserélve lesz,azt vettem észre,hogy óra szerint már 85foknál nyit,ekkor indul vissza a mutató,régebben elment 90fokig is

Link to comment
Megosztás:

Sok a probléma és még több lesz. Nekem annó 3 termosztát cserébe került, meg 2 vízpumpába, hogy hol folyik a vizem el.

Persze, legjobb autó a céges, vagy mégsem.

Azért a G Astrák java része már túl van a 10 éven, ha addig nem költött rá senki semmit, persze, hogy ennyi idő alatt elfáradnak az alkatrészek.

Ez ilyen el kell fogadni. De szerintem bármelyik ilyen korú autóra illik ez a leírás.

Link to comment
Megosztás:

Hurrá...................de jó, van mire költeni, megint...........

Nekem már két éve ilyen. Elléggé hangulat függő. Van hogy 1-2 hónapig csönd van, azután megint előjön. 

Egyébként én úgy tudom, ha felengedett pedálnál van hangja akkor nyeles tengely csapágy, ha kinyomott pedálnál van hangja akkor kinyomócsapágy.

Nekem is felengedve zörög, kinyomva csönd van. De rákeresve találtam is ilyen írásokat:

"Egyébként a kinyomócsapágy kinyomott kuplungpedál esetében forog,tehát ha rossz,ilyenkor hangos. A nyelestengely kinyomott kuplungpedál esetén a kuplungtárcsával együtt megáll,majd a pedál felengedésekor ismételten forogni kezd ha rossz a csapágyazása, ellentétes működése miatt könnyen azonosítható be jellegzetes hangja ."

Ez tényleg így van? Valaki megerősíthetne, aki keni-vágja ezt a témát.....

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Nekem már két éve ilyen. Elléggé hangulat függő. Van hogy 1-2 hónapig csönd van, azután megint előjön. 

Egyébként én úgy tudom, ha felengedett pedálnál van hangja akkor nyeles tengely csapágy, ha kinyomott pedálnál van hangja akkor kinyomócsapágy.

Nekem is felengedve zörög, kinyomva csönd van. De rákeresve találtam is ilyen írásokat:

"Egyébként a kinyomócsapágy kinyomott kuplungpedál esetében forog,tehát ha rossz,ilyenkor hangos. A nyelestengely kinyomott kuplungpedál esetén a kuplungtárcsával együtt megáll,majd a pedál felengedésekor ismételten forogni kezd ha rossz a csapágyazása, ellentétes működése miatt könnyen azonosítható be jellegzetes hangja ."

Ez tényleg így van? Valaki megerősíthetne, aki keni-vágja ezt a témát.....

 

Yes-yes!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A nyelestengely kinyomott kuplungpedál esetén a kuplungtárcsával együtt megáll

Legalábbis álló helyzetben, illetve "üresben" gurulva, mert egyébként a tengely és a tárcsa a fokozattól illetve a sebességtől függő mértékben forog kinyomáskor is.

A lényegen nem változtat, csak a pontosítás végett.

Illetve annyit változtathat, hogy ha álló helyzetben, kinyomott kuplungnál is hallani a zajt, akkor az nem származhat a nyelestengelytől, fokozatban gurulva viszont igen.

Hozzáteszem, nem vagyok szagember, csak próbáltam logikusan végiggondolni a meghajtás működését, remélem, nem írtam hülyeséget.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Legalábbis álló helyzetben, illetve "üresben" gurulva, mert egyébként a tengely és a tárcsa a fokozattól illetve a sebességtől függő mértékben forog kinyomáskor is.

A lényegen nem változtat, csak a pontosítás végett.

Illetve annyit változtathat, hogy ha álló helyzetben, kinyomott kuplungnál is hallani a zajt, akkor az nem származhat a nyelestengelytől, fokozatban gurulva viszont igen.

Hozzáteszem, nem vagyok szagember, csak próbáltam logikusan végiggondolni a meghajtás működését, remélem, nem írtam hülyeséget.

Hát kellett 2-3 perc míg végig gondoltam, de igazad van! :)

Link to comment
Megosztás:

Pesten ma araszolgatva 90fok volt

Jobban belegondolva a termosztát nem lehet:ha egyszer kinyit teljesen(víz 85-90fok)utána már csak zárni tud,akkor meg túlmelegedne

Ez a jelenség tavaly télen kezdődött,de akkor hidegebb volt mint most és nem is hűlt vissza ennyire

Most nyáron sem hűlt vissza(az óra szerint)

Nagy valószínűséggel termosztát, nálam legalábbis az okozta. Cserélve Wahlerre, azóta nyitás után meg sem moccan a mutató...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot kérek! Tegnap észrevettem hogy a bal oldali visszapillantóm tükre eléggé lóg, (csak a tükör) le kellett szednem különben útközben esik le. Visszaragsztanám, ehhez kellene tanács, hogy mivel? (fbs ragasztóra gondoltam, elvileg jól tűri a hőt)

Megkaparhatom-e a azt a felüleletet amire a tükör van ráragasztva? Az fém felület ugye?
Hogy kell szétszedni a tükröt, ha szükség lesz rá?
Elektromos tükör, fűthető.

Köszi!

Nem érdemes vergődni a ragasztással, úgysem lesz olyan mint az eredeti, olcsón lehet fűthető tükörlapot venni! Amúgy műanyag a hátlap, amin a fűtőszálak vannak.

Egy kis segítség a kiszereléshez:
https://www.dropbox.com/s/e6w9suxxx6zc54n/mirror.jpg?dl=0

 

Módosítva : celebrin
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Oké, kb ez a problémám, kérdés, mennyire kell szétszegni a motort.

Leszedik a váltót? vagy egyszerűbben cserélhető?

OpelAtti: Leszedik a váltót a kuplung cseréhez, nem annyira kis meló, ezért a magas munkadíj.

csicsó: A fagyállószag volt nekem is a nyitó pont, már vagy egy éve éreztem, de lig fogyott, nyoma sehol nem volt. Aztán egyszer csak megjelent egy pici folt a garázspadlón. Felemeltül, megnéztük, a hűtő élénél könnyezik. Amíg csak kevés jön, a melegtől elpárolog, nyoma sehol nincs és csak a szagát érezni (főleg zárt térben). Mint olvasom, még szerencsésnek kell éreznem magam hogy -talán egyértelműen- megvan a hibaforrás és tudom mivel állok szemben...

Handbrake: Persze, ahogy korosodik egy autó úgy fogy el, ez eddig oké. Csak nekem anno az F-is pont ua km-nél/korában csinálta pl ezt a hűtő csepegéses mutatványt. No most akkor vagy valami problémás (khm, tervezett avultatás?; alultervezett) vagy csak simán sikerült mindegyik modellből a több millióból kiválasztanom pont azon egyedeket ahol ez ua megtörténik? Azért szerintem annyira nem kellene egy hűtőrendszer hibának (fagyállószag, fogyó hűtőfolyadék) általánosnak lennie mint itt ahányszor hallani. azért nem 20 éves autókról van szó... (Ráadásul a fórum látogatók javarészt megadják a kellő törődést a kocsiknak). Kíváncsi leszek, hogy au hibák előjönnek-e mint az F-en anno (ha igen, több Opel-t nem veszek). (Az F-et szüleimtől vettem át, mindig ők használták, 21 évesen adtam el 171k km-el, tehát nem volt elhasznált darab, ellenben én szervizeltettem, mindent megkapott amit kellett. Emlékszem az eladás pillanatára, az első aki eljött megvette alku nélkül, pedig nem kínáltam olcsón. Letettem elé sok-sok évnyi szerviz és alkatrész számlát, képeket amiről csak lehetett, látta hogy 5 év alatt költöttem a kocsira majdnem annyit mint amennyiért árulom, a szerelője semmibe nem tudott nagyon belekötni. Ezek mellett ne akarjon meghibásodni egy autó amit sose kop el felkiáltással éltetnek.)    

Link to comment
Megosztás:

Most jöttem a szerelőtől, nyeles tengely a hiba.

Azt javasolta hogy vegyek egy bontott váltót és csere, ha felújítja a váltót többe kerül az egész.

Azt mondta hogy ha már szét van szedve, és csak azt az egy alkatrészt cseréli, és később előjön még valami, akkor újra szétszedés +költség, ha meg felújítja az egészet az nagyom drága.

A cserére két napot mondott, és kb 40.000-Ft olajjal együtt.

Módosítva : OpelAtti
Link to comment
Megosztás:

Most jöttem a szerelőtől, nyeles tengely a hiba.

Azt javasolta hogy vegyek egy bontott váltót és csere, ha felújítja a váltót többe kerül az egész.

De mégis mennyi? Mondott árat? És a bontott váltó.... :S

Nem lehet, hogy fél a váltó javítástól? Sok helyen nem vállalják, mert nem értenek hozzá. Cserélni könnyebb. 

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G, eltört az ablakmosó tartályban lévő szintmérő pálca és a nagy része beesett a tartályba.

Pótolnám egy kábelkötegelővel, de nem tudom, hol vannak a beosztások az eredeti pálcán. Megírná valaki, hogy hány milliméterre vannak a sárga kupaktól az 1/1, 3/4, 1/2, 1/4 jelzések és a pálca vége?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Kaptam árajánlatot, 45e a váltó, beépítési garanciával, 30e a beépítés. (astrabonto.hu)

Most cseréltettem ki a váltóolajat, utolsó esély a szerelés előtt, 7e volt, azt mondta a Szaki hogy nem volt meg a szint, na most lényegesen csendesebb lett.

Remélem egy darabig bírni fogja így.

De jó hogy lementem az aknába, a kipufogó nemsokára cserés lesz, a középső és a hátsó dob elég szarul néz ki. Melyik típust keressem?

Néztem a Bárdinál, a hátsóra 9e, a középső 10e, de van több típus is, nem tudom..............

Meg láttam hogy csöpög a hűtőfolyadék, fent van egy rész onnan, ott elég a csöveket és a bilincset cserélni? Esetleg a nevét megtudjátok mondani, hogy mire keressek rá?

012_resize.JPG

005_resize.JPG

Módosítva : OpelAtti
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Kaptam árajánlatot, 45e a váltó, beépítési garanciával, 30e a beépítés. (astrabonto.hu)

Most cseréltettem ki a váltóolajat, utolsó esély a szerelés előtt, 7e volt, azt mondta a Szaki hogy nem volt meg a szint, na most lényegesen csendesebb lett.

Remélem egy darabig bírni fogja így.

De jó hogy lementem az aknába, a kipufogó nemsokára cserés lesz, a középső és a hátsó dob elég szarul néz ki. Melyik típust keressem?

Néztem a Bárdinál, a hátsóra 9e, a középső 10e, de van több típus is, nem tudom..............

Meg láttam hogy csöpög a hűtőfolyadék, fent van egy rész onnan, ott elég a csöveket és a bilincset cserélni? Esetleg a nevét megtudjátok mondani, hogy mire keressek rá?

 

Kipufogó, Bosal vagy Walker.

Bontott váltóra mennyi a garancia?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.