Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szeretném még kérdezni, hogy ti szoktatok-e, és ha igen, akkor mennyi km-nél, olajat cserélni a váltóban? a kormányműben? egyéb helyen? 
Szeretném jól tartani a masinát.
Továbbá mit gondoltok a Metabond olajba öntéséről? Megéri? Tényleg olyan jól védi a súrlódó alkatrészeket??

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, SCsongor írta:

Szeretném még kérdezni, hogy ti szoktatok-e, és ha igen, akkor mennyi km-nél, olajat cserélni a váltóban? a kormányműben? egyéb helyen? 
Szeretném jól tartani a masinát.
Továbbá mit gondoltok a Metabond olajba öntéséről? Megéri? Tényleg olyan jól védi a súrlódó alkatrészeket??

Váltóolajra örököt mondanak azaz 1 millió km, max ha nehezen veszi a fokozatokat ami nem jellemző. Szervo is hasonló. utántölteni szokták. Ami lényeges a motor olaj, fékfolyadék, hűtővíz. olajadalék nem javasolt, max motoröblítő csere előtt de erről mások véleményeznek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 órája, SCsongor írta:

Köszi srácok, jókat mondtatok!! Megvannak a hibák!!  
Szerelőnél van a gép, pár szót váltottunk ma telefonon: nem volt benzinnyomás, ezért indult nehezen, most állítólag 4 bar lett (nem lett cserélve a pumpa, csak valami cső, ha jól értettem).
Továbbá még az első Lambda szonda is megadta magát. A szerelő szerint a gáz "megsüti", mert magasabb az égéshője, mint a benziné. Állítólag cserélt már egy párat LPG-s autókban :-(
Ha jó, akkor irány a gázos, aki újra állítja a gáz vezérlőt.

Ugyan melyik szerelő mondja ezt Szegeden?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 01. at 20:20, SCsongor írta:

Köszi srácok, jókat mondtatok!! Megvannak a hibák!!  
Szerelőnél van a gép, pár szót váltottunk ma telefonon: nem volt benzinnyomás, ezért indult nehezen, most állítólag 4 bar lett (nem lett cserélve a pumpa, csak valami cső, ha jól értettem).
Továbbá még az első Lambda szonda is megadta magát. A szerelő szerint a gáz "megsüti", mert magasabb az égéshője, mint a benziné. Állítólag cserélt már egy párat LPG-s autókban :-(
Ha jó, akkor irány a gázos, aki újra állítja a gáz vezérlőt.

A szegény keveréktől lesz magasabb a kipugáz hőmérséklete.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

20 órája, outsider írta:

P0170 hibával van valakinek tapasztalata?

Tegnap minden tünet nélkül motorféknél jött elő...

Még nem olvastam ki, csak kivillogtam...

Fuel Trim Malfunction (Bank 1)

Gyorsan rágugliztam, külföldi oldalak szerint kb ez is bármire utalhat :)

Szia!

Nekem pötyögtetéssel jött ki ugyanez a hibakód, ami megoldódott egy gumicső törött el. Olvass vissza a 34088 bejegyzéshez ott leírtam, hogy nálam mi volt a megoldás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Sasu írta:

Szia!

Nekem pötyögtetéssel jött ki ugyanez a hibakód, ami megoldódott egy gumicső törött el. Olvass vissza a 34088 bejegyzéshez ott leírtam, hogy nálam mi volt a megoldás.

Nehéz lesz, mert látom a bejegyzés számokat. :S. Vagy én vagyok vak?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 01. at 22:03, Atala írta:

Ami lényeges a motor olaj, fékfolyadék, hűtővíz. olajadalék nem javasolt, max motoröblítő csere előtt de erről mások véleményeznek.

köszi. Úgy érted, hogy semmi motorolajba tölthető adalék (Metabond meg ilyesmi)
A fékfolyadékot mennyi időnként érdemes cserélni?

Link to comment
Megosztás:

1 perc, SCsongor írta:

köszi. Úgy érted, hogy semmi motorolajba tölthető adalék (Metabond meg ilyesmi)
A fékfolyadékot mennyi időnként érdemes cserélni?

Sztem ezekbe a motorokba nem kell. Fater töltött annó motorfelújítót 2109be olyan 160e környékén. ott ért valamit, mert egyszer csak megindult a kocsi. most jár 195e környékén ebből 80e gázzal.

De ezt majd kommentelik, akik raktak bele.

fékfolyadék (láttam olyat h fékolaj van ráírva) 2 évente. hűtő 4 évente.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Sasu írta:

Szia!

Nekem pötyögtetéssel jött ki ugyanez a hibakód, ami megoldódott egy gumicső törött el. Olvass vissza a 34088 bejegyzéshez ott leírtam, hogy nálam mi volt a megoldás.

Nehéz lesz, mert látom a bejegyzés számokat. :S. Vagy én vagyok vak?

 

Bocsi!

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Esedékes az első tárcsafékek és a hátsó dobfékek cseréje, valamint az első lengéscsillapítókra is úgy látom ráférne a csere.

A fékéknél szerintem TRW vagy Zimmermann lesz, de inkább hajlok a TRW felé, ha szerintetek is jó választás. Vagyis TRW féktárcsa, fékbetét, fékdob, fékpofa. Ezzel együtt a fékfolyadékot is lecserélnénk. Szerintetek mennyi a reális munkadíj, ha én hozom az alkatrészeket erre a műveletre (természetesen nem szakszervizben)? Tudtommal nem túl bonyolult az egész. Úgy kb. jó lenne tudni, hogy amit mondanak árakat, az mennyire reális.

Az első lengéscsillapítónál gázos lesz, abból is lehet, hogy TRW, esetleg Monroe vagy Sachs. Utóbbit nem könnyű beszerezni, ha a TRW vagy a Monroe jó választás, akkor az lesz. Itt mire van, lehet még szükségem, illetve mennyire bonyolult a csere és ez is kb mennyi lehet? A normál, nem erősített vagy sport lengéscsillapítókat néztem, esetleg érdemes erősített vagy sport változatot venni? Nem hajtok sportosan, a megbízhatóság és kényelem a szempont.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

13 perce, kukori írta:

Sziasztok!

Esedékes az első tárcsafékek és a hátsó dobfékek cseréje, valamint az első lengéscsillapítókra is úgy látom ráférne a csere.

A fékéknél szerintem TRW vagy Zimmermann lesz, de inkább hajlok a TRW felé, ha szerintetek is jó választás. Vagyis TRW féktárcsa, fékbetét, fékdob, fékpofa. Ezzel együtt a fékfolyadékot is lecserélnénk. Szerintetek mennyi a reális munkadíj, ha én hozom az alkatrészeket erre a műveletre (természetesen nem szakszervizben)? Tudtommal nem túl bonyolult az egész. Úgy kb. jó lenne tudni, hogy amit mondanak árakat, az mennyire reális.

Az első lengéscsillapítónál gázos lesz, abból is lehet, hogy TRW, esetleg Monroe vagy Sachs. Utóbbit nem könnyű beszerezni, ha a TRW vagy a Monroe jó választás, akkor az lesz. Itt mire van, lehet még szükségem, illetve mennyire bonyolult a csere és ez is kb mennyi lehet? A normál, nem erősített vagy sport lengéscsillapítókat néztem, esetleg érdemes erősített vagy sport változatot venni? Nem hajtok sportosan, a megbízhatóság és kényelem a szempont.

Köszönöm!

Én most cseréltem (2 napja) első tárcsákat és betétet. Zimmermann mind a kettő. A tárcsák alumíniummal gőzöltek így nem fognak (remélem) rozsdásodni.

Kovács autót (Szeged) nézd meg. Nagyon jó áraik vannak!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 05. at 9:39, Sasu írta:

Szia!

Nekem pötyögtetéssel jött ki ugyanez a hibakód, ami megoldódott egy gumicső törött el. Olvass vissza a 34088 bejegyzéshez ott leírtam, hogy nálam mi volt a megoldás.

Köszi.
Nekem nemrég lett takarítva a fojtószelepház.
Azóta nem is nagyon van szutyok rajta.

Nekem egyébként semmilyen tünetet nem okozott.
Szerintetek ha többször nem jön elő, ne foglalkozzak vele?

Kiolvastam, kitöröltem a kódot:

P0170 - Fuel Trim System Lean
 (02) - Not present

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gezoli írta:

Én most cseréltem (2 napja) első tárcsákat és betétet. Zimmermann mind a kettő. A tárcsák alumíniummal gőzöltek így nem fognak (remélem) rozsdásodni.

Kovács autót (Szeged) nézd meg. Nagyon jó áraik vannak!

Ez gondolom csak addig érvényes, amíg nem kopik le róla a felületi réteg.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, gezoli said:

Én most cseréltem (2 napja) első tárcsákat és betétet. Zimmermann mind a kettő. A tárcsák alumíniummal gőzöltek így nem fognak (remélem) rozsdásodni.

Kovács autót (Szeged) nézd meg. Nagyon jó áraik vannak!

Évek óta onnan szoktam elsősorban rendelni. Valóban nagyon korrekt áraik vannak, főleg más helyekhez képest, ahol pofátlanul drágán adnak mindent. Valahogy a TRW-ben jobban bízom, de itt is csak jót írtak a Zimmermannról, szóval lehet mégis az lesz, meglátjuk. Erről emígy én is olvastam, hogy alumíniummal vannak kezelve, így ahol nem éri a fékbetét, ott jóval tovább állja a sarat.

Munkadíj mennyi lehet szerintetek, első fékekre és hátsóra is?

Lengéscsillapító ügyben segítenétek?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

34 perce, kukori írta:

Évek óta onnan szoktam elsősorban rendelni. Valóban nagyon korrekt áraik vannak, főleg más helyekhez képest, ahol pofátlanul drágán adnak mindent. Valahogy a TRW-ben jobban bízom, de itt is csak jót írtak a Zimmermannról, szóval lehet mégis az lesz, meglátjuk. Erről emígy én is olvastam, hogy alumíniummal vannak kezelve, így ahol nem éri a fékbetét, ott jóval tovább állja a sarat.

Munkadíj mennyi lehet szerintetek, első fékekre és hátsóra is?

Lengéscsillapító ügyben segítenétek?

2013-ban a két első lengéscsillapítót cseréltettem gázos Sachs-ra, illetve mindkét oldalon cseréltek toronycsapágy szilentet (Ruville, azóta nagyobb a hézag), 60-at fizettem tokkal-vonóval. 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ha tud valaki segíteni azt megköszönném .

Van egy hatalmas problémám az én autómmal és már nem egy szerelőnél jártam vele azt hogy meg már mennyit költöttem rá nem is merem elmondani . :-)
És van aki azt mondja motor felújítás és megszűnik a hiba van aki azt mondja hogy biztos más a baja de senki nm tudja megmondani hogy mi a baja csak találgatnak és viszik a pénzt.

Kb 2 éve kezdődött  az hogy az autóm elkezdett 3 hengerezni és néha erősebben néha gyengébben de egyenletlen a motor járása ( ezt értem néha olyan mint ha traktorban ülök néha szinte csak épp hogy érzem hogy nem egyenletesen jár a motor )
Amit ki ír a gép az az hogy gyújtás kimaradás van a hengereknél  illetve a katalizátor hatásfoka alacsony .
A Check Engine lámpa világít ha elérem az 55 Km/ órát akkor villog és kb 70 nél majd szét esik az autó. Aztán van hogy csak ég de az autó tökéletesen megy van hogy szinte meg kellene lökni hogy el induljon mert szinte semmi erő sincs benne . Az új szokása hogy a lámpa néha elalszik de ugyanúgy rángat az autó.
Ez mellet ma kaptam egy motorvezérlő hiba lámpát is 2-3 alkalommal aztán eltűnt .
A másik problémám hogy leginkább nagyobb sebességnél fékezés és kanyarodásnál el kezd a fordulat lefelé ugrálni majd leáll az autó gyújtás le újra indít és mintha misem történt volna .

Az ominózus autó egy 2001-es G astra 1.6 (z16xe) automata 230ekm van benne

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 02. at 19:59, Bombero írta:
7 órája, Stofl írta:

gy-úgy!

Zimmermann Coated Z vs Brembo:

Nekem tavaly a vizsgánál cserélték a gyárit Brembo-ra, azelőtt soha nem fordult elő, hogy letapadt volna esős időben, de ezzel már 2-3-szor igen, szóval Brembo-t többé kösz' nem.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, szellem írta:

Sziasztok ha tud valaki segíteni azt megköszönném .

Van egy hatalmas problémám az én autómmal és már nem egy szerelőnél jártam vele azt hogy meg már mennyit költöttem rá nem is merem elmondani . :-)
És van aki azt mondja motor felújítás és megszűnik a hiba van aki azt mondja hogy biztos más a baja de senki nm tudja megmondani hogy mi a baja csak találgatnak és viszik a pénzt.

Kb 2 éve kezdődött  az hogy az autóm elkezdett 3 hengerezni és néha erősebben néha gyengébben de egyenletlen a motor járása ( ezt értem néha olyan mint ha traktorban ülök néha szinte csak épp hogy érzem hogy nem egyenletesen jár a motor )
Amit ki ír a gép az az hogy gyújtás kimaradás van a hengereknél  illetve a katalizátor hatásfoka alacsony .
A Check Engine lámpa világít ha elérem az 55 Km/ órát akkor villog és kb 70 nél majd szét esik az autó. Aztán van hogy csak ég de az autó tökéletesen megy van hogy szinte meg kellene lökni hogy el induljon mert szinte semmi erő sincs benne . Az új szokása hogy a lámpa néha elalszik de ugyanúgy rángat az autó.
Ez mellet ma kaptam egy motorvezérlő hiba lámpát is 2-3 alkalommal aztán eltűnt .
A másik problémám hogy leginkább nagyobb sebességnél fékezés és kanyarodásnál el kezd a fordulat lefelé ugrálni majd leáll az autó gyújtás le újra indít és mintha misem történt volna .

Az ominózus autó egy 2001-es G astra 1.6 (z16xe) automata 230ekm van benne

Nem lehet, hogy a szelepek el vannak kokszosodva? Az pl. szokott ilyen gyújtás kimaradás égés kimaradás hibakódot dobni és egyenetlen motorjárást okozni.

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Bombero írta:

Nem lehet, hogy a szelepek el vannak kokszosodva? Az pl. szokott ilyen gyújtás kimaradás égés kimaradás hibakódot dobni és egyenetlen motorjárást okozni.

Ugyan nem említetted de Z16XE, szóval levakoltad, és kifordítottad már az EGR-t ugye?

Módosítva : KMiki
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.