Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Imy!

Nekem is ugyanezt csinálja,ha épp hogy kicsit fékezek nyikorog,ha jobban akkor semmi,és szintén elég uj az auto,és egy ismerösömnek szintén ugyanez a jelenség.

Szerintem ez valami gyári dolog,vagy valami gyengébb minöségü fékbetét lehet.....föleg hogy uj autoknál,pár ezer km környékén...mi lehetne más?????????

Link to comment
Megosztás:

opel16v, mackosajt!

Köszönöm a válaszokat, hétvégén a dolog végére járok. Jól tudom, hogy a hibatároló törléséhez 30* kell rátenni kb 5 másodpercig a gyújtást?

opel16v: a másik kocsiban a BC-d még mindig jól működik, lehet hogy ebbe is kell majd egy (igazából már csak a pénzem hiányzik hozzá).

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Hello Kedves Fórumtársak!

Néhány nappal ezelőtt tanácsot kértem, és kaptam is „nyiszorgó” váltóhanggal kapcsolatban.

Tömören a probléma annyi volt, hogy 1. és 3. fokozatban (később már 2. és 4-ben is) váltáskor kis nyikorgó-nyiszorgó hangot hallottam a váltókar alól. Lebontva a váltózsákot nem láttam semmit.

Vettem teflonos kenő sprayt, és befújtam a váltókar utastérben lévő részein a problémás helyeket, ahogy tanácsolták többen is, de a hang nem múlt el. :D

Ekkor nekiduráltam magam, és lebontottam a kardánboxot. Nagy küzdésre számítottam, de pár perc alatt lenn volt. Ekkor mit látok? A motortér felé követve a rudazatot, a sarokban (ahol már éppen átlép a rúd a motortérbe) egy kis lemez beszorult a rúd és a padló közé, és ettől keletkezett a fémes hang (éppen olyan is volt egyébként, mint amikor két lemez összeér-súrlódik). Aztán kiderült, hogy az előző tulaj által használt kihangosítónak volt egy tartója (konzol) egy kis fém lap, ami arra szolgált, hogy ne a műszerfalat kelljen szétfúrni. Ezt a lapot beillesztették a középkonzol mellé, ott ahol összeér a műszerfallal (az anyósülés felől), a rádió magasságában, és egyik fele a középrész alatt volt rögzítve, a másik meg kilógott az utastérbe, erre lehetett ráaplikálni a kihagosítós aktív tartót.

Namármost, amikor megvettem az autót elvittem egy autóvillamossági szerelőhöz (régi jólbejáratott kapcsolat, eddig mindig jól dolgozott), és mivel úgyis kellett pár apróságot csináltatni rajta magnó miatt, mondtam a srácnak, hogy ha már mozgatja a középkonzolt, vegye már ki azt a lemezt, mert a feleségem lába mindig beleakadt, és nem is használtam semmire.

A szerelő le is vette a lemezt, de az ellendarabja lecsúszhatott, egészen a padlóig, ahol megakadt a váltórúdban. Így keletkezett a rémes nyikorgó hang váltás közben.

Miután kiderült felhívtam a szerelőt, és ő is meglepődött korrektül elnézést is kért. (Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy mielőtt nekikezdtem a kardánbox szétszedésének szintén felhívtam, elmondtam a problémát, és felajánlotta, hogy ingyen szétkapja nekem és belenézhetek, mivel mégiscsak több ilyet kapott már le mint én, de először én akartam megpróbálni)

Az egészet csak azért írtam le nektek, mert az az eset konzekvenciája, hogy néha nem árt próbálkozni a saját munkával (persze csak addig a pontig amíg biztosan vissza is tudom csinálni), mert így jobban megismeri az ember az autóját. Ez főleg annak (nekem) fontos aki alapvetően nem autószerelő beállítottságú. :D

Na meg az is eszembe jutott utána, hogy ha elvittem volna egy szakszervizbe (tényleg nagyon csúnya hangja volt váltás közben) mennyit legomboltak volna rólam a „javításért”. :D

Link to comment
Megosztás:

opel16v, mackosajt!

Köszönöm a válaszokat, hétvégén a dolog végére járok. Jól tudom, hogy a hibatároló törléséhez 30* kell rátenni kb 5 másodpercig a gyújtást?

opel16v: a másik kocsiban a BC-d még mindig jól működik, lehet hogy ebbe is kell majd egy (igazából már csak a pénzem hiányzik hozzá).

Üdv!

korántsem biztos, hogy törlődnek a hibakódok :D

amúgy nincs mit. szívesen. :D

Link to comment
Megosztás:

Imy!

Nekem is ugyanezt csinálja,ha épp hogy kicsit fékezek nyikorog,ha jobban akkor semmi,és szintén elég uj az auto,és egy ismerösömnek szintén ugyanez a jelenség.

Szerintem ez valami gyári dolog,vagy valami gyengébb minöségü fékbetét lehet.....föleg hogy uj autoknál,pár ezer km környékén...mi lehetne más?????????

Igen, akkor valószínű hogy fékbetét :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ugyanezt csinálja,ha épp hogy kicsit fékezek nyikorog,ha jobban akkor semmi,és szintén elég uj az auto,és egy ismerösömnek szintén ugyanez a jelenség.

Szerintem ez valami gyári dolog,vagy valami gyengébb minöségü fékbetét lehet.....föleg hogy uj autoknál,pár ezer km környékén...mi lehetne más?????????

Egyáltalán nem rossz az, ha a betétnek van egy kis hangja. :D Ilyenek pl a Ferodo betétek, főleg nedves időben kicsi fékezéskor van

egy kis hangjuk. Ez azért van, mert fémpor alapú az anyaga, nem grafit, mint az eddigi gyáriak. És az ilyen betétek bezony 1,5x nagyobb

fékerővel bírnak, mint a grafitos betétek :D Lehet hogy már gyárilag ilyen betéteket raknak...

Köszönöm a válaszokat, hétvégén a dolog végére járok. Jól tudom, hogy a hibatároló törléséhez 30* kell rátenni kb 5 másodpercig a gyújtást?

opel16v: a másik kocsiban a BC-d még mindig jól működik, lehet hogy ebbe is kell majd egy (igazából már csak a pénzem hiányzik hozzá).

Sajnos nem ilyen egyszerű a hibakódok törlése. Van ami pár indítás után törlődik, van amit csak tech2 műszerrel lehet törölni.

Ha kell még BC, szólj :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már a fékeknél tartunk: nem tudja vki pontosan mekkora a C Corsánál a tárcsa megengedett legkisebb mérete, vagy mekkora az új tárcsáé, mennyire kophatnak el?

Szimpla tárcsa, nincsenek benne hűtőbordák.

A fékhatás tökéletes... :D

nem tudom pontosan, de olyan 12mm körül lehet az újkori vastagság, a minimum meg 9,5mm körül.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet minden kedves fórumozónak!

Új vagyok itt mint G Astrás. Tegnap vásároltam egy '98-as x18xe motoros G Astrát és egyből felmerült pár probléma. Ezekben szeretnék segítséget kérni mielőtt szervízbe viszem. Az egyik hogy alkalomszerűen felgyulladnak a TC/ABS lámpák egyszerre. Van hogy újrainduláskor eltűnik, van hogy marad. A másik pedig hogy járó motornál, álló helyzetben mozog a kilóméteróra néha. Kicsiket ugrál.

Előre is köszönöm a válaszokat és igyekszem ha tudok én is hasznos tagja lenni a fórumnak a továbbiakban!

Üdvözlettel:

Kiss Zoltán

Link to comment
Megosztás:

A két hiba összefügghet, ugyanis ha jól emlékszem, ennél a típusnál is az ABS szolgáltatja a sebességjelet.

A hiba valamelyik szenzor(ok)nál keresendő szerintem, a 4 keréknél levők közül. Vagy esetleg az ABS vezérlő

is lehet ludas, illetve a kábelkötegben is lehet valami zavar.

Link to comment
Megosztás:

Kértem egy hibakódolvasást és kiderült hogy a bal első kerékjeladó rossz. Vagyis néha ad jelet néha meg nem. És hogy állítólag a sebességmérő is arról a jeladóról kapja a jelet. Viszont a jeladót integrálták a kerékagyba :-( így nem olcsó.

Másik felmerült probléma hogy tegnap a városból kimenve visszahült a víz, a mutató szerint teljesen kifeküdt. Gondolom termosztát csere.

Nagyon rosszul teszem ha csak a betétet cserélem benne? Vagyis nem 12ezerrel drágábban házzal/érzékelővel együtt?

Link to comment
Megosztás:

Ahol eddig kérdeztem csak qh betét volt. Gyáriban kizárólag házzal.

Eddig egy c20xe vectrám volt, abba minden ősszel vettem egy 1900ft-os betétet. Így évekig eljártam vele és tőkéletesen működött.

A jeladót persze megnézem mielőtt kicseréltetem. Hátha :D ....

Amúgy tetszik az autó nagyon. De félek is tőle mert az előzőt könnyebb és olcsóbb volt szervizelni. Sok mindent magam is meg tudtam javítani mikor úgy adódott. Ezen sokkal több az elektronika. Sokminden csak gyáriban van, ami tönkremegy azt szinte nem is érdemes bontottra cserélni mert mintha belekódolták volna hogy mikor menjen tönkre, legyen akár egy 6os alátét :-).

Link to comment
Megosztás:

Olajcsere megvolt. Végül is Castról ment bele. Észrevettem, hogy 2000 fordulaton, csak ott , és álló helyeztben, mivel menetközben nem hallom, vacsok a motor, olyan hangot ad, mintha tocsogna az olajban, vagy valami olyasmi, sem alatta, sem felette ezt nem lehet hallani csak ott.

Ez mi lehete?

Link to comment
Megosztás:

...Nagyon rosszul teszem ha csak a betétet cserélem benne? Vagyis nem 12ezerrel drágábban házzal/érzékelővel együtt?

Én az enyémbe tudtam szerezni 8500-ért házzal együtt(Vernet).Szakember pedig azt mondta a szervízben, hogy érdemes házzal együtt cserélni, mert a ház felső részében van illesztve a termosztát felső csapja, ami idővel kikopik és újabb hiba forrása lehet.

Link to comment
Megosztás:

Én az enyémbe tudtam szerezni 8500-ért házzal együtt(Vernet).Szakember pedig azt mondta a szervízben, hogy érdemes házzal együtt cserélni, mert a ház felső részében van illesztve a termosztát felső csapja, ami idővel kikopik és újabb hiba forrása lehet.

Akkor téged is jól megetettek...az a termosztát ott semmit sem mozdul...ha ezt tenné szétesne :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor téged is jól megetettek...az a termosztát ott semmit sem mozdul...ha ezt tenné szétesne :D

az a legjobb ha bemész egy olyan autosboltba vagy bontoshoz aki foglalkozik uj alkatrész forgalmazással és nem utolsosorban megbizol benne az elmeséli neked hogy mi a pálya söt még talán megis mutatja a számitogépén neked hogy miröl van szó és akkor te is eldöntheted hogy mi a jo neked az enyém azy17dti ott másmilyen a term.

Link to comment
Megosztás:

Vásároltam betétet a Müller Opelnél 3000 Ft körüli összegért és sikerült kicserélni. Egyenlőre tökéletesen üzemel.

Befújkáltam az ABS szenzort is bal elől, és határozottan változott. Most már egy darabig 10-15 percig tökéletes minden aztán egyszercsak totál elszáll. A kmóra 0át mutat és ezzel szinkronba ABS/TC lámpácska. Viszont már állóhelyzetben nem pulzál amikor épp jó :-)

Link to comment
Megosztás:

Befújkáltam az ABS szenzort is bal elől, és határozottan változott. Most már egy darabig 10-15 percig tökéletes minden aztán egyszercsak totál elszáll. A kmóra 0át mutat és ezzel szinkronba ABS/TC lámpácska. Viszont már állóhelyzetben nem pulzál amikor épp jó :-)

Mármint a csatlakozót gondolom. Menj körbe a többin is, hátha... :D Vezetéksérülést nem látsz?

Nyakban a szenzornál nincs kikezdve a vezeték szigetelés, illetve nincs megtörve a kábel?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.