Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

14 órája, nyikszi írta:

Sziasztok! Hátsó ablaktörlőhöz (5 ajtós) hol lehet kapni gumit? Vettem a Homasitában, de az "sz@rt" se ér. Vagy az egészet ki kell cserélni?

Szia! Én autósboltban vettem csak gumit.

A boltos kijött a kocsimhoz lemérte hogy mekkora kell, és ki is cserélte.pár száz forint lehetett.

Minőségre nem rossz, én minden ablaktisztításnál lemosom a lapátokon a gumit is.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, toma2105 írta:

Szia! Én autósboltban vettem csak gumit.

A boltos kijött a kocsimhoz lemérte hogy mekkora kell, és ki is cserélte.pár száz forint lehetett.

Minőségre nem rossz, én minden ablaktisztításnál lemosom a lapátokon a gumit is.

Hol? Melyik bolt? A fene akar kidobni gumi csere miatt +5k-t az ablakon. A Homasitással az a bajom, hogy nem tart, így a gumi ráfekszik az ablakra és a kar meg karistolná az ablakot.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, nyikszi írta:

Hol? Melyik bolt? A fene akar kidobni gumi csere miatt +5k-t az ablakon. A Homasitással az a bajom, hogy nem tart, így a gumi ráfekszik az ablakra és a kar meg karistolná az ablakot.

Én Barcson vettem mivel itt lakom. De szerintem bármelyik autósboltban van ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Remélem tudtok segíteni. Próbáltam átnézni a fórumot mielőtt írok de eddig nem találtam megoldást a problémámra.

Adott egy 1999-es 1.2 benzines G astra X12XE motorkód. Reggelente nem igazán akar indulni. Valamint úgy veszem észre minél hidegebb a reggel annál nehezebben. Hibakód nincs. Gyertyasor cserélve lett, gyújtótrafó cserélve lett, Vezérműtengely jeladó cserélve lett még a tavaszal mert akkor elromlott hibakóddal, két hónapja cserélve lett a légtömegmérő és a benzinszűrő is. De a kocsi csak nem indul hiegen önindítóval csak nagyon-nagyon hosszas tekerés után. lassan az aksit is ki fogom nyírni a sok tekeréssel.  Néha puhog közben a kipufogó mintha a gyújtás lenne elálítva. Tolásra viszont egyből indul bármikor 2m gurulás után szépen jár a motor. Üzemmeleg motornál önindítóval is indul könyedén bár nem teljesen úgy mint a hiba előtt de könyen. Megy rendesen, alapjárat hibátlan anyi van még talán, hogy üzemmeleg motornál ha nem nyomom neki csak tartom a sebességet néha megtorpan. Remélem tudtok segíteni mert már unom a találgatást.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

6 órája, nyikszi írta:

Hol? Melyik bolt? A fene akar kidobni gumi csere miatt +5k-t az ablakon. A Homasitással az a bajom, hogy nem tart, így a gumi ráfekszik az ablakra és a kar meg karistolná az ablakot.

Cromaxban 2,2k a gyári lapát, csak rosszul rakta be nekem a linket így telefonról. Nyilván kar nélkül is kapható.

Én talán 1500 ért vettem a gyári lapátot ugyanúgy a Cromaxban. Most drágább egy kicsit. Nézd meg más boltban is...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, walty írta:

Üdv.

Remélem tudtok segíteni. Próbáltam átnézni a fórumot mielőtt írok de eddig nem találtam megoldást a problémámra.

Adott egy 1999-es 1.2 benzines G astra X12XE motorkód. Reggelente nem igazán akar indulni. Valamint úgy veszem észre minél hidegebb a reggel annál nehezebben. Hibakód nincs. Gyertyasor cserélve lett, gyújtótrafó cserélve lett, Vezérműtengely jeladó cserélve lett még a tavaszal mert akkor elromlott hibakóddal, két hónapja cserélve lett a légtömegmérő és a benzinszűrő is. De a kocsi csak nem indul hiegen önindítóval csak nagyon-nagyon hosszas tekerés után. lassan az aksit is ki fogom nyírni a sok tekeréssel.  Néha puhog közben a kipufogó mintha a gyújtás lenne elálítva. Tolásra viszont egyből indul bármikor 2m gurulás után szépen jár a motor. Üzemmeleg motornál önindítóval is indul könyedén bár nem teljesen úgy mint a hiba előtt de könyen. Megy rendesen, alapjárat hibátlan anyi van még talán, hogy üzemmeleg motornál ha nem nyomom neki csak tartom a sebességet néha megtorpan. Remélem tudtok segíteni mert már unom a találgatást.

Köszönöm

Lehet hülye kérdés, de az akksit nézted már? Ha tolva indul (ami egyébként nem használ a katalizátornak) akkor gyanús...

Akksi boltban ki tudják mérni, hogy jó-e. De estére rádughatod töltőre és reggel töltött akksival megnézni indul-e.

Bár lehet akkor forgatni sem bírná...

Üzemanyag nyomás nem esik le reggelre? Bár azon meg talán a tolás nem segít.

Csak abból gondolom, hogy mikor nekem akksinál se kép se hang volt, tolásra viszont "pöccre" indult.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 30. at 17:26, Kölyök írta:

A csomiajtóból kikerült az enyém és egy az egybe odaadtam a kart egy ismerősnek akinek rosszul törölt már a gyári. Nem úgy nézett ki a történet mintha darabjaira szedhető lett volna.

én egy régi de jó lapátból vettem ki a gumit 3 éve és még mindig jó.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, gezoli írta:

Fogkefével hogyan férsz hozzá a tengelyhez? Mert tulajdonképpen az szorul meg.

Akkor szét is kell szedni? (szét lehet egyáltalán roncsolás nélkül?) Vagy elég beleönteni a féktisztitót a nyitott szelepnél aztán az majd kiold mindent?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gezoli írta:

Fogkefével hogyan férsz hozzá a tengelyhez? Mert tulajdonképpen az szorul meg.

Ahhoz sehogy, de szerintem ha az megszorul akkor kuka. Nyitni kell a szelepet, befújni a féktisztítót és várni amíg hat majd kiönteni ami benne maradt. Én ezt 6-szor játszottam el vele, a fogkefével pedig a furatot suvickoltam meg és a homlokfelületet. 1 éve csináltam, azóta nincs hiba.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, trassher írta:

Ahhoz sehogy, de szerintem ha az megszorul akkor kuka. Nyitni kell a szelepet, befújni a féktisztítót és várni amíg hat majd kiönteni ami benne maradt. Én ezt 6-szor játszottam el vele, a fogkefével pedig a furatot suvickoltam meg és a homlokfelületet. 1 éve csináltam, azóta nincs hiba.

Na akkor elsőre nekifutok így, aztán meglátjuk. Egyébként ha minden kötél szakad, milyen márkájút érdemes venni?

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrég vásároltam meg az első opelemet, ez egy g astra coupe, 2.2es lpg/benzines, 2004es. Furcsa problémám akadt és sajnos nem találok szervízt aki itt Pesten vállalná, márkaszervízből elkergetnek mert lpg, lpg-sek nem fogadnak mert ilyen folyékony gázbefecskendezéses(icom jtg) és nem ismerik a típust...

Szóval a gondom az, hogy amikor fél/háromnegyed/tele van a benzin tank, hidegen sokáig indítózik, 4-5 mp, majd fordulatszám felugrik 1500-ra és 10-15 mp múlva esik le 1000 környékére. Ha viszont negyedig van csak a benzintank(gáztank üres)  akkor majdnem pöccre indul, fordulatszám csak 1000ig megy fel, szinte azonnal lemegy 700ra és dinamikusabb is az autó. Benzinpumpa volt cserélve már, gyertyák is, egy szervíz szerint nincs gond az üzemanyag nyomás szabályozóval de sajnos ők pont akkor látták amikor negyedig volt a benzintank, most utólag vettem észre az összefüggést. Hibakód nincs. 

Szerintetek az ecu-nak lehet köze ehhez? Tudom hogy a gázbefecskendezést az ecu vezérli ennél a rendszernél, azon gondolkodok, hogy vajon megpiszkálták az ecut? Ki akarom dobni a gázszettet belőle amúgy is de jó lenne tudni pontosabban mi a gondja. Köszönöm 

Módosítva : Bakolajosbela
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Merkava írta:

Na akkor elsőre nekifutok így, aztán meglátjuk. Egyébként ha minden kötél szakad, milyen márkájút érdemes venni?

 

EGR-ből nem tudom melyik az ajánlott, nekem még nem kellett cserélni. Sokan megveszik a legolcsóbbat aztán levakolják a szelepet így többet nincs vele gond.

Link to comment
Megosztás:

35 perce, trassher írta:

EGR-ből nem tudom melyik az ajánlott, nekem még nem kellett cserélni. Sokan megveszik a legolcsóbbat aztán levakolják a szelepet így többet nincs vele gond.

Én úgy tudom hogy nem elég csak simán lefalazni. Le is kell programozni, gondolom az se ingyenes. Bár jobban belegondolva lehet jobban megéri még így is. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, trassher írta:

EGR-ből nem tudom melyik az ajánlott, nekem még nem kellett cserélni. Sokan megveszik a legolcsóbbat aztán levakolják a szelepet így többet nincs vele gond.

Gyári,az utángyártottak keveset bírnak,nekem volt ERA márkájú(nem a legóccsóbb) ami lefalazva ment 1,5 évig...

Majd az E-bay-ről vettem egy óccsót ami lefalazva ment vagy 2 ezer km-t aztán sárgalámpa:(

Aztán az ERÁ-nak adtam egy kis műszerolajat utána nem lámpázott,így adtam el a kocsit áprilisban,azóta beszéltem többször is a vevővel nem mondta,hogy kapott volna sárgát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megint itt.

A váltó probléma "megoldva" Kell egy f17w355 váltót vennem ;) Öcsém csinált egy táblázatot ahol láttam a különbséget. Ha megvan akkor csak fel és kész is? Nem kell elektronikával dolgoznom még rajta?

Másik: Ajtózárat kell cserélnem. Van donorom amiben az ajtózár és a gy.kapcsoló hibátlan. Azt szeretném átrakni. A mechanika részét megtudom csinálni, de elektronika mit mutat? Immos, gyári riasztos és persze hogy ultrahangos :D Zár és gy.kapcsolót cserélem, kulcs megmarad. Elég ha csak a kulcsokat széthúzom és az immo maradhat a régi?
Ha nem akkor Immo csere is kell gondolom ami a motorvezérlőben van ha jól sejtem. Donor: X16XEL. amibe menne: X18XE1. Ilyen esetben a m.vezérlők nem vesznek össze? Csereszabatosak?

A végére még egy kérdés: Ha akarok mindent (kulcs, immo, z.betét uh.riasztó) akkor mi mindent kell cserélnem? Jah és ez időben mennyi lehet? Uh.riasztó a tetőkárpitban van az "okos" lámpánál. (donor: mecha tetőablak - uj autó: elektromos) Van itt minden :D

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gergely2319 írta:

Megint itt.

A váltó probléma "megoldva" Kell egy f17w355 váltót vennem ;) Öcsém csinált egy táblázatot ahol láttam a különbséget. Ha megvan akkor csak fel és kész is? Nem kell elektronikával dolgoznom még rajta?

Másik: Ajtózárat kell cserélnem. Van donorom amiben az ajtózár és a gy.kapcsoló hibátlan. Azt szeretném átrakni. A mechanika részét megtudom csinálni, de elektronika mit mutat? Immos, gyári riasztos és persze hogy ultrahangos :D Zár és gy.kapcsolót cserélem, kulcs megmarad. Elég ha csak a kulcsokat széthúzom és az immo maradhat a régi?
Ha nem akkor Immo csere is kell gondolom ami a motorvezérlőben van ha jól sejtem. Donor: X16XEL. amibe menne: X18XE1. Ilyen esetben a m.vezérlők nem vesznek össze? Csereszabatosak?

A végére még egy kérdés: Ha akarok mindent (kulcs, immo, z.betét uh.riasztó) akkor mi mindent kell cserélnem? Jah és ez időben mennyi lehet? Uh.riasztó a tetőkárpitban van az "okos" lámpánál. (donor: mecha tetőablak - uj autó: elektromos) Van itt minden :D

Köszi előre is!

Ha ECU-t cserélsz, akkor azt immoval együtt kell tenned. Össze vannak párosítva. Többnyire a használt ECU-kat az immoval együtt szokták árulni. Az immo ugye 2 db-ból áll. Egy pici chip a kulcs egyik szegletében, és egy nagy böhöm valami a gyújtáskapcsoló körül. Mindegyiket szokták szerintem adni az ECU-val együtt.

Ha a két motor ECU-ja ugyanaz a típus is (amit így látatlanban kétlek), szerintem a program biztosan különbözik. Biztosan nem plug&play.

Bár ha jól értem, te nem is vezérlőt  cserélnél... :)

Tehát az immo az ECU-val van "szoros kötelékben". Lehet hogy átprogramozható carpass-al, szakszervízben (márkakereskedés), de nem biztos, hogy megtérül... :)

Link to comment
Megosztás:

Hello. / astra g caravan 1.4 2002/

Az auto reggel indult, 14kor is mentem vele kb 43 km-t leàllitottam induláskor meg se mozgatta az inditót. Az akksi sarukat levettem tettem bele tartr. akksit persze az le volt merülve. Visszaraktam a délutánit indult egyből az autó. Ez akksi 2016  febr. vettem. Igy elvittem az akksishoz szerinte jó ,azért tölti egy 24  órát. 

Semmi nem lehetet hallani, nem halványodat el a kijelző.

Mi lehetet akkor? Köszi.

Módosítva : llaci89
Link to comment
Megosztás:

2 perce, llaci89 írta:

Hello. / astra g caravan 1.4 2002/

Az auto reggel indult, 14kor is mentem vele kb 43 km-t leàllitottam induláskor meg se mozgatta az inditót. Az akksi sarukat levettem tettem bele tartr. akksit persze az le volt merülve. Visszaraktam a délutánit indult egyből az autó. Ez akksi 2016  febr. vettem. Igy elvittem az akksishoz szerinte jó ,azért tölti egy 24  órát. 

Mi lehetet akkor? Köszi.

Semmi sem történt amikor elfordítottad a kulcsot, vagy azt hallottad, hogy próbálja átfordítani, de nem tudja? Visszajelzők elhalványodtak közben? 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, gergely2319 írta:

Megint itt.

A váltó probléma "megoldva" Kell egy f17w355 váltót vennem ;) Öcsém csinált egy táblázatot ahol láttam a különbséget. Ha megvan akkor csak fel és kész is? Nem kell elektronikával dolgoznom még rajta?

Másik: Ajtózárat kell cserélnem. Van donorom amiben az ajtózár és a gy.kapcsoló hibátlan. Azt szeretném átrakni. A mechanika részét megtudom csinálni, de elektronika mit mutat? Immos, gyári riasztos és persze hogy ultrahangos :D Zár és gy.kapcsolót cserélem, kulcs megmarad. Elég ha csak a kulcsokat széthúzom és az immo maradhat a régi?
Ha nem akkor Immo csere is kell gondolom ami a motorvezérlőben van ha jól sejtem. Donor: X16XEL. amibe menne: X18XE1. Ilyen esetben a m.vezérlők nem vesznek össze? Csereszabatosak?

A végére még egy kérdés: Ha akarok mindent (kulcs, immo, z.betét uh.riasztó) akkor mi mindent kell cserélnem? Jah és ez időben mennyi lehet? Uh.riasztó a tetőkárpitban van az "okos" lámpánál. (donor: mecha tetőablak - uj autó: elektromos) Van itt minden :D

Köszi előre is!

Ha csak a zárhengert cseréled a gyújtáskapcsolóból (amibe a kulcs megy), és a körülötte levő nagy böhöm valamit (az immokarikát) meghagyod, akkor nem kell foglalkoznod az elektronikával, max. annyi hogy az immochipet a régi kulcsból át kell tenned az újba, de az immo és a motorvezérlő is maradhat a régi. A motorvezérlőket meg se próbáld átrakni, egy motor ne fog elindulni a másikhoz való vezérlővel ritka kivételeket leszámítva (pl. Z20LET elindítható Z12XE vezérlővel, természetesen ha rá van programozva, és természetesen a turbó nem fog menni mert a Z12XE motorvezérlő azt nem vezérli, de alapjáraton tud járni a motor, láttam!)

Váltócsere meg csak simán annyi hogy régi levesz, új felrak, ott nincsen semmi elektronika.

Ha mindent akarsz cserélni, akkor ahogy outsider cartárs írta, gyújtáskapcsoló, immokarika, ajtózárak, a motorvezérlőhöz viszont hozzá kell programozni az új immot, és ebben nem vagyok biztos hogy lehetséges, elképzelhető hogy csak vadonatúj, még soha nem programozott motorvezérlővel működik. A riasztó átpakolásához csak az érzékelők, a komplett vezetékelése és a gyári riasztó vezérlője kell, ezeket egy az egyben át kell raknod a másik autóba (a kábelköteg nem lesz egyszerű), de különösebben programozni nem kell.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.