Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdés: Z14XEP19MM1231 motorkódú motorba melyik fajta olajszűrő kell? A rövidebb és szélesebb vagy a hosszabb, keskenyebb. Mert eddig egyértelműnek gondoltam, most már nem annyira...

Mondjuk Mann gyártmányú: https://catalog.mann-filter.com/EU/hun/vehicle/MANN-FILTER Katalog Europa/Gépjárművek/SZEMÉLYGÉPKOCSIK ÉS KISTEHERGÉPJÁRMŰVEK/OPEL/Astra G ~ Astra G Cabrio~Coupé/1.4 16V Z 14 XEP (T99843)

Illetve hanyas torx a gyári olajleeresztő mérete? Mert azt is egyértelműnek gondoltam...

 

Köszönöm

Módosítva : nzozz
Link to comment
Megosztás:

44 perce, nzozz írta:

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdés: Z14XEP19MM1231 motorkódú motorba melyik fajta olajszűrő kell? A rövidebb és szélesebb vagy a hosszabb, keskenyebb. Mert eddig egyértelműnek gondoltam, most már nem annyira...

Mondjuk Mann gyártmányú: https://catalog.mann-filter.com/EU/hun/vehicle/MANN-FILTER Katalog Europa/Gépjárművek/SZEMÉLYGÉPKOCSIK ÉS KISTEHERGÉPJÁRMŰVEK/OPEL/Astra G ~ Astra G Cabrio~Coupé/1.4 16V Z 14 XEP (T99843)

Illetve hanyas torx a gyári olajleeresztő mérete? Mert azt is egyértelműnek gondoltam...

 

Köszönöm

Az "MM" motorszám az "MA"után következik, tehát a 612-es.

Ha PC-n nézed, akkor az aláírásomban találsz egy linket, hogy hogyan kell értelmezni a GM motorszámokat. Előtte nekem se volt világos...

Link to comment
Megosztás:

Just now, outsider írta:

Az "MM" motorszám az "MA"után következik, tehát a 612-es.

Ha PC-n nézed, akkor az aláírásomban találsz egy linket, hogy hogyan kell értelmezni a GM motorszámokat. Előtte nekem se volt világos...

Hát igen, de a balf@sz (mármint ÉN) mit nézett: 9234 alatti a "számozott" rész: HU712/8x mehet. Aztán leengedtem az olajat, kitekertem a szűrőház kupakját és megnéztem a szűrőt és úgy éreztem én itt és most felrobbanok, mert a másik szűrőt rendeltem és szombaton 14 óra után már nincs bolt nyitva. Pedig úgy voltam vele, hogy tavaly ugyanezt a Mann szűrőt rendeltem - csak akkor úgy alakult, hogy nem tudtuk otthon kicserélni az olajat, elvittük szervízbe ahol egy ismerős is dolgozik és ott megoldották - gondoltam, ha nem szóltak vagy nem adták vissza a szűrőt, mert nem ez a megfelelő típus, akkor valóban a 712 -es passzol bele, tehát idén is jó lesz. Csak valahogy a Mann szűrőből egy év alatt Bosch lett...

A T45 torx (ami tudtommal kéne a leeresztőhöz) meg nem megy bele a nyílásba, a T40 -es meg kicsit ledarálta a csavart, de már az is mindegy...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Elkiabáltam a dolgot fojtószelepház tisztítás után 100-200 km semmi rángatás olyan volt mint új korában most viszont ugyanúgy rángat mit tisztítás előtt. Hibát nem ír. Fogyasztása is megnőtt. Talán lambdaszonda, de akkor hibát írna.?

Módosítva : hosszug
Link to comment
Megosztás:

14 órája, Maverick087 írta:

Köszönöm.  Holnap neki akartam álni,  de tömítést nem tudtam szerezni,  ha utólag cserélem,  lehet valami problem,  gondolom a jelenlegi állapotától is függ?!

Szerintem nem gond nálam el volt szakadva a tömítés azért is cseréltem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem lenne.

Mik a gyári méretek az ablaktörlő lapátokra (első), illetve milyet ajánlatok? Bosch, Valeo. stb..?

A kocsit a jelenleg rajta lévő lapátokkal vettem, amik már nem törölnek rendesen (egy vékony réteget hagynak) és véleményem szerint nem a gyáriak lehetnek rajta.

Link to comment
Megosztás:

56 perce, ajtai.csaba írta:

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem lenne.

Mik a gyári méretek az ablaktörlő lapátokra (első), illetve milyet ajánlatok? Bosch, Valeo. stb..?

A kocsit a jelenleg rajta lévő lapátokkal vettem, amik már nem törölnek rendesen (egy vékony réteget hagynak) és véleményem szerint nem a gyáriak lehetnek rajta.

Ablaktörlők:

Bal első:    490 mm (max. 520 mm)
Jobb első: 470 mm (max. 475 mm)
Hátsó:       410 mm (max. 420 mm)

Márkájukra nem igazán tudok tanácsot adni. Bosch-t még nem vettem, Valeot már igen. Volt olyan, hogy a Valeo már újonnan csíkot húzott. Úgyhogy legutóbb az Auchan-ba vettem valami névtelent, ami már lassan két éve fent van és tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ajtai.csaba írta:

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem lenne.

Mik a gyári méretek az ablaktörlő lapátokra (első), illetve milyet ajánlatok? Bosch, Valeo. stb..?

A kocsit a jelenleg rajta lévő lapátokkal vettem, amik már nem törölnek rendesen (egy vékony réteget hagynak) és véleményem szerint nem a gyáriak lehetnek rajta.

Az előző autóra is és erre is csak a sima/mezei (nem ezt a hajlékony új trendi cuccot) Bosch-t vettem, maximálisan elégedett vagyok vele, a tartóssága is rendben. Szülők kocsiján a Valeo hamar elvérzett, azt nem erőltetném, de a Champion bejött náluk, két éve van fent és nincs vele gond. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, ajtai.csaba írta:

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem lenne.

Mik a gyári méretek az ablaktörlő lapátokra (első), illetve milyet ajánlatok? Bosch, Valeo. stb..?

A kocsit a jelenleg rajta lévő lapátokkal vettem, amik már nem törölnek rendesen (egy vékony réteget hagynak) és véleményem szerint nem a gyáriak lehetnek rajta.

Szia!

Pár hónapja cseréltem, Bosoko 480-510 mm párosban. Bevált (nem hagy csíkot, csendes, olcsó).

Link to comment
Megosztás:

48 perce, Bombero írta:

Ablaktörlők:

Bal első:    490 mm (max. 520 mm)
Jobb első: 470 mm (max. 475 mm)
Hátsó:       410 mm (max. 420 mm)

Márkájukra nem igazán tudok tanácsot adni. Bosch-t még nem vettem, Valeot már igen. Volt olyan, hogy a Valeo már újonnan csíkot húzott. Úgyhogy legutóbb az Auchan-ba vettem valami névtelent, ami már lassan két éve fent van és tökéletes.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Janó32 írta:

Az előző autóra is és erre is csak a sima/mezei (nem ezt a hajlékony új trendi cuccot) Bosch-t vettem, maximálisan elégedett vagyok vele, a tartóssága is rendben. Szülők kocsiján a Valeo hamar elvérzett, azt nem erőltetném, de a Champion bejött náluk, két éve van fent és nincs vele gond. 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, ajtai.csaba írta:

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem lenne.

Mik a gyári méretek az ablaktörlő lapátokra (első), illetve milyet ajánlatok? Bosch, Valeo. stb..?

A kocsit a jelenleg rajta lévő lapátokkal vettem, amik már nem törölnek rendesen (egy vékony réteget hagynak) és véleményem szerint nem a gyáriak lehetnek rajta.

 

18 perce, Cs. Zoltán írta:

Szia!

Pár hónapja cseréltem, Bosoko 480-510 mm párosban. Bevált (nem hagy csíkot, csendes, olcsó).

Én is Bosoko-t raktam fel. Teljesen jó, és nem volt 2E Ft a két darab...

Azt hogy halk nem mondanám. De igazából csak az a hangos, amikor irányt vált, legalábbis a hagyományoshoz képest van egy ilyen fura koppanó hangja. De már megszoktam.

Szerintem minden fexibilis ilyen, de törlés közben nincs hangja.

Hagyományost már nem vennék. Csak több vele a gond, meg drága is...

Nekem már kb egy éve fent van, semmi probléma vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elég összetett problémám jelentkezett ma a Z14XE motoros Astrámmal. Ha valakinek bármilyen ötlete van, kérem, segítsen!

Gond nélkül autóztam, amikor egy elindulás után az tűnt fel, hogy ég az ü.a. lámpa, majd kialszik és a műszer felkúszik a valós fél tankig. (Mint később kiderült, az egész műszeregységet érintette a probléma.) Más hibát nem tapasztaltam, ezért nem foglalkoztam vele. Következő elindulásnál az összes mutató darabosan leesett, a kontrollámpák és a km-számláló vibrált, és ekkor már a motor is erőtlen lett, durrogott. Kb. 3-4 mp múlva helyreállt minden. A 3. eset után sikerült megfigyelnem, hogy a dolog úgy idézhető elő, ha jobban (60-70%-ig) benyomom a gázpedált. Helyre pedig akkor állt a dolog, amikor visszább engedtem, vagy a fordulatszám elérte a 3000-et.

Egy idő után már a műszerfalas mizéria elmaradt, de a motorprobléma állandósult, pedálállástól független lett: erősebb a motor, mint 3 hengerrel, de rázkódva húz kb 3000-ig, aztán hirtelen megjönnek a lovak. Az alapjárat is simább, mint 3 hengerrel, de érződik a rázkódás. Kisebb gázadás után egészen kisimul, majd egy idő után újra rázza a kormányt. A check-lámpa nem világít, a hibatároló üres, és leállítás-újraindítás után sem változik semmi.

Villamossági szerelőként szeretem, ha egy hibának több tünete van, mert könnyebb behatárolni, de ez nekem túlságosan szerteágazó tünetegyüttes, ezért kérem a hozzáértők segítségét.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, outsider írta:

 

Én is Bosoko-t raktam fel. Teljesen jó, és nem volt 2E Ft a két darab...

Azt hogy halk nem mondanám. De igazából csak az a hangos, amikor irányt vált, legalábbis a hagyományoshoz képest van egy ilyen fura koppanó hangja. De már megszoktam.

Szerintem minden fexibilis ilyen, de törlés közben nincs hangja.

Hagyományost már nem vennék. Csak több vele a gond, meg drága is...

Nekem már kb egy éve fent van, semmi probléma vele.

Nekem is koppan,mikor visszafordul.Én meg azt hittem a rendszer rossz :) 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, lunimaci írta:

Sziasztok!

Elég összetett problémám jelentkezett ma a Z14XE motoros Astrámmal. Ha valakinek bármilyen ötlete van, kérem, segítsen!

Gond nélkül autóztam, amikor egy elindulás után az tűnt fel, hogy ég az ü.a. lámpa, majd kialszik és a műszer felkúszik a valós fél tankig. (Mint később kiderült, az egész műszeregységet érintette a probléma.) Más hibát nem tapasztaltam, ezért nem foglalkoztam vele. Következő elindulásnál az összes mutató darabosan leesett, a kontrollámpák és a km-számláló vibrált, és ekkor már a motor is erőtlen lett, durrogott. Kb. 3-4 mp múlva helyreállt minden. A 3. eset után sikerült megfigyelnem, hogy a dolog úgy idézhető elő, ha jobban (60-70%-ig) benyomom a gázpedált. Helyre pedig akkor állt a dolog, amikor visszább engedtem, vagy a fordulatszám elérte a 3000-et.

Egy idő után már a műszerfalas mizéria elmaradt, de a motorprobléma állandósult, pedálállástól független lett: erősebb a motor, mint 3 hengerrel, de rázkódva húz kb 3000-ig, aztán hirtelen megjönnek a lovak. Az alapjárat is simább, mint 3 hengerrel, de érződik a rázkódás. Kisebb gázadás után egészen kisimul, majd egy idő után újra rázza a kormányt. A check-lámpa nem világít, a hibatároló üres, és leállítás-újraindítás után sem változik semmi.

Villamossági szerelőként szeretem, ha egy hibának több tünete van, mert könnyebb behatárolni, de ez nekem túlságosan szerteágazó tünetegyüttes, ezért kérem a hozzáértők segítségét.

Köszönöm!

Nekem, pontról pontra ezek a tünetek jelentkeztek, trafó hibánál.

A végén már képtelenség volt használni, annyira rángatott, kihagyott a motor. Hibajelzés nálam sem volt, azt sem értettük miért bolondítja a mutatókat, de trafó csere után minden jelenség megszűnt.

Nem biztos, hogy nálad is ez a hiba forrása, de ha tudsz csere darabot szerezni, esetleg próbáld meg azzal!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, lunimaci írta:

Sziasztok!

Elég összetett problémám jelentkezett ma a Z14XE motoros Astrámmal. Ha valakinek bármilyen ötlete van, kérem, segítsen!

Gond nélkül autóztam, amikor egy elindulás után az tűnt fel, hogy ég az ü.a. lámpa, majd kialszik és a műszer felkúszik a valós fél tankig. (Mint később kiderült, az egész műszeregységet érintette a probléma.) Más hibát nem tapasztaltam, ezért nem foglalkoztam vele. Következő elindulásnál az összes mutató darabosan leesett, a kontrollámpák és a km-számláló vibrált, és ekkor már a motor is erőtlen lett, durrogott. Kb. 3-4 mp múlva helyreállt minden. A 3. eset után sikerült megfigyelnem, hogy a dolog úgy idézhető elő, ha jobban (60-70%-ig) benyomom a gázpedált. Helyre pedig akkor állt a dolog, amikor visszább engedtem, vagy a fordulatszám elérte a 3000-et.

Egy idő után már a műszerfalas mizéria elmaradt, de a motorprobléma állandósult, pedálállástól független lett: erősebb a motor, mint 3 hengerrel, de rázkódva húz kb 3000-ig, aztán hirtelen megjönnek a lovak. Az alapjárat is simább, mint 3 hengerrel, de érződik a rázkódás. Kisebb gázadás után egészen kisimul, majd egy idő után újra rázza a kormányt. A check-lámpa nem világít, a hibatároló üres, és leállítás-újraindítás után sem változik semmi.

Villamossági szerelőként szeretem, ha egy hibának több tünete van, mert könnyebb behatárolni, de ez nekem túlságosan szerteágazó tünetegyüttes, ezért kérem a hozzáértők segítségét.

Köszönöm!

A műszeregység nem tudom hogy jön a képbe, de a fojtószelep-gázpedálérzékelő párost is érdemes lehet megnézni.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés.
Ha leveszem mind két ablaktörlőlapátom, akkor alatta a két bordás tüske ott van, és mind a kettő, nagyon lötyög. 
Azokat ha leszerelem a műanyag borítás, akkor motorral, mindennel lehet cserélni, vagy van neki valami más módja is, hogy ne lötyögjenek a lapát tartó tüskék.

https://goo.gl/photos/bouh2HHvGwHByw8G6

 

Módosítva : alibi
Link to comment
Megosztás:

6 órája, alibi írta:

Kérdés.
Ha leveszem mind két ablaktörlőlapátom, akkor alatta a két bordás tüske ott van, és mind a kettő, nagyon lötyög. 
Azokat ha leszerelem a műanyag borítás, akkor motorral, mindennel lehet cserélni, vagy van neki valami más módja is, hogy ne lötyögjenek a lapát tartó tüskék.

https://goo.gl/photos/bouh2HHvGwHByw8G6

 

Nem magán a motoron vannak a lapátok hanem egy mechanikán. Meg kell nézni hogy az egész mechanika lötyög, vagy maga a tengely a perselyben. Ha az előbbi akkor meg kell húzni a rögzítést ami valószinűleg egy műanyag anya kivülről, ha az utóbbi akkor csere. De amúgy ha ott nem jut be víz, és más problémát nem okoz, én csak megzsíroznám a tengelyt és visszaraknám. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Cs. Zoltán írta:

Nekem, pontról pontra ezek a tünetek jelentkeztek, trafó hibánál.

A végén már képtelenség volt használni, annyira rángatott, kihagyott a motor. Hibajelzés nálam sem volt, azt sem értettük miért bolondítja a mutatókat, de trafó csere után minden jelenség megszűnt.

Nem biztos, hogy nálad is ez a hiba forrása, de ha tudsz csere darabot szerezni, esetleg próbáld meg azzal!

Köszönöm a választ. Igen, ma már szinte használhatatlan volt a kocsi, legjobb esetben is csak 3 henger megy + már világít mindkét hibajelző. Az 1. henger teljesen halott, aztán alapjáraton járatva pár mp. után valamelyik másik is megáll, majd pörgetve az újraindul. Kompresszió van; szikrát néztem, volt mindegyiken, de elég gyengének és rendszertelennek tűnnek.

Holnap megpróbálok szerezni egy trafót, remélem csak annyi baja lesz. Majd megírom, hogy sikerrel jártam-e.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.