Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Még nem volt módomban kiolvastatni a hibakódot. Gondolom kezdjem ezzel és utána jöhet a többi...de mégis mi a fene történhetett?! Régebben is pörgettem már meg a gépet, de soha ilyen probléma nem jött elő. Egyáltalán merjem-e használni, amíg el tudom vinni szervizbe?!

Link to comment
Megosztás:

14 perce, vectorka írta:

Még nem volt módomban kiolvastatni a hibakódot. Gondolom kezdjem ezzel és utána jöhet a többi...de mégis mi a fene történhetett?! Régebben is pörgettem már meg a gépet, de soha ilyen probléma nem jött elő. Egyáltalán merjem-e használni, amíg el tudom vinni szervizbe?!

Hibakódot mindenképpen ki kell olvasni... Lehet hogy csak valami átmenetileg bekattant nála, például a hirtelen nagy terheléstől (pl hőtől?), lehet hogy kiheveri magától... 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, vectorka írta:

Még nem volt módomban kiolvastatni a hibakódot. Gondolom kezdjem ezzel és utána jöhet a többi...de mégis mi a fene történhetett?! Régebben is pörgettem már meg a gépet, de soha ilyen probléma nem jött elő. Egyáltalán merjem-e használni, amíg el tudom vinni szervizbe?!

Szerintem ez nem átmeneti és nem is úgy hangzik, mintha elhanyagolható mértékű probléma lenne. Ha lehet akkor ne nagyon használd az autót. Legalábbis nekem ez a véleményem.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, vectorka írta:

Még nem volt módomban kiolvastatni a hibakódot. Gondolom kezdjem ezzel és utána jöhet a többi...de mégis mi a fene történhetett?! Régebben is pörgettem már meg a gépet, de soha ilyen probléma nem jött elő. Egyáltalán merjem-e használni, amíg el tudom vinni szervizbe?!

Szia! villogtasd ki otthon, nem kell azért mindjárt szervízbe vinni. Ha megvan, akkor itt a fórumon van egy hibakód lista, ami alapján könnyebb behatárolni hogy mi okozza a hibát.

 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, corsarulez írta:

Astra G (1999, X16XSZ), következő problémát (?) produkálja: hidegben, az indulás utáni pár másodpercben nagyon halványan felvillan a folyadékszintjelző, de igen rövid ideig, már egy perces járás után nem látszik. A vízszint tökéletes, nem fogyaszt semmit, idén tavasszal minden át lett nézve, kivízkőtlenítve, motorhűtés tökéletesen működik, bár az utastéri fűtés nem annyira, mert a fűtőradiátor be van rakódva, már tisztították, de igazából cserélni kell. Nyáron volt egy hűtőventillátor kapcsoló hiba, akkor is mindent átnéztek hivatalos szervízben, azóta is tökéletesen megy minden. Klímás. Klíma is tökéletes, pillanatok alatt jéghideget csinál, gázt 4 év után is minimálisat kellett tölteni rá. Szóval, miért villanhat egy pillanatra a szintjelző? :)

Várjál, a motorhűtés visszajelző lámpájára gondolsz, ami a fordulatszámmérőben van?

hutovezerlo.jpg

Amennyire tudom, a tied hűtőmodulos, szóval ennek millió oka lehet a klíma hibától a nem kapcsoló hűtőventilátorig, de a folyadékszint pont nem, mert szintjeladó csak a MID-es autókban van. Ki lehet olvasni a hibát, ha gondolod tudok segíteni, van Op-Com-om.

Csak ötletszintű amúgy, de ezért én ránéznék az akku állapotára is, mert azt írtad csak rövid időre villan ki indítás után, és a hűtőrendszer hibái nem szoktak maguktól megjavulni, ellenben ha egy idő után elalszik, az lehat akár attól is hogy nem jut elég feszültség a hűtőmodulhoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2000-es évjáratú x14xe motoros astránál a következő jelenség tapasztalható:
Nagyjából minden sebességfokozatban, de leginkább 4 és 5-ben vettem észre, hogy egy bizonyos fordualtszám tartományon furcsa öblös hangja van az egész autónak.
Ez konkrétan 2300-2600-as fordulat között észlelhető, ötödikben nagyjából 85-95km/h között. Előtte és utána normális a hangja az autónak.

Van bárkinek ötlete, hogy mi okozhatja ezt? Furcsa hogy csak ebben a szűk tartományban jelentkezik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!


Egy olyan problémám lenne, hogy van egy 2006-os évjáratú Opel Astra G 1.4 típusú gépkocsim (motorkód: Z14XEP)! Használtan vettem vagy 4 éve! Mióta nálam van észrevettem, hogy mikor indulok el vele, vagyis engedem fel a kuplungot, majd megtartom egy kis ideig akkor nagyon berángat az autó, piros lámpánál ha hirtelen engedem fel a kuplungot, akkor annyira leesik a fordulat, hogy szinte lefullad. A következő amit észrevettem, hogy egyre nehezebb berakni sebességbe. Ami nagyon megijesztett pár napja, az az volt, hogy elindultam, majd kicsit odaléptem neki 1es fokozatban, aztán a következő sebességbe akartam rakni, és olyan volt mintha pukkant volna a váltó. 

Volt már valakinek ilyesmi gondja? Mi lehet a baja?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

49 perce, kacsa9010 írta:

Sziasztok!


Egy olyan problémám lenne, hogy van egy 2006-os évjáratú Opel Astra G 1.4 típusú gépkocsim (motorkód: Z14XEP)! Használtan vettem vagy 4 éve! Mióta nálam van észrevettem, hogy mikor indulok el vele, vagyis engedem fel a kuplungot, majd megtartom egy kis ideig akkor nagyon berángat az autó, piros lámpánál ha hirtelen engedem fel a kuplungot, akkor annyira leesik a fordulat, hogy szinte lefullad. A következő amit észrevettem, hogy egyre nehezebb berakni sebességbe. Ami nagyon megijesztett pár napja, az az volt, hogy elindultam, majd kicsit odaléptem neki 1es fokozatban, aztán a következő sebességbe akartam rakni, és olyan volt mintha pukkant volna a váltó. 

Volt már valakinek ilyesmi gondja? Mi lehet a baja?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia!

Váltóban nézess olajszintet, minél hamarabb!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kacsa9010 írta:

Sziasztok!


Egy olyan problémám lenne, hogy van egy 2006-os évjáratú Opel Astra G 1.4 típusú gépkocsim (motorkód: Z14XEP)! Használtan vettem vagy 4 éve! Mióta nálam van észrevettem, hogy mikor indulok el vele, vagyis engedem fel a kuplungot, majd megtartom egy kis ideig akkor nagyon berángat az autó, piros lámpánál ha hirtelen engedem fel a kuplungot, akkor annyira leesik a fordulat, hogy szinte lefullad. A következő amit észrevettem, hogy egyre nehezebb berakni sebességbe. Ami nagyon megijesztett pár napja, az az volt, hogy elindultam, majd kicsit odaléptem neki 1es fokozatban, aztán a következő sebességbe akartam rakni, és olyan volt mintha pukkant volna a váltó. 

Volt már valakinek ilyesmi gondja? Mi lehet a baja?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Nálam ez kopott kuplungtárcsánál fordult elő. Nem csak elcsúszni tud a kuplungtárcsa (klasszikus eset), hanem a nem megfelelő tapadás miatt nem tudja leküzdeni a fordulatszámkülönbséget a két oldal között, ezért vissza-visszarúg a rugózat a tárcsán, ami rángatásként érzékelhető. Próbáld ki rövid ideig, hogy meredek emelkedőn kézifék nélkül alacsony fordulaton kuplunggal játszva meg tudod-e tartani az autót különösebb rázkódás nélkül. Ha nem sikerül, gyanús a tárcsa kopórétege. Lehet, hogy a vastagsága még megvan, de már fel van üvegesedve és ezért nem lehet vele finoman csúsztatni.

Módosítva : Krajcso
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Krajcso írta:

Nálam ez kopott kuplungtárcsánál fordult elő. Nem csak elcsúszni tud a kuplungtárcsa (klasszikus eset), hanem a nem megfelelő tapadás miatt nem tudja leküzdeni a fordulatszámkülönbséget a két oldal között, ezért vissza-visszarúg a rugózat a tárcsán, ami rángatásként érzékelhető. Próbáld ki rövid ideig, hogy meredek emelkedőn kézifék nélkül alacsony fordulaton kuplunggal játszva meg tudod-e tartani az autót különösebb rázkódás nélkül. Ha nem sikerül, gyanús a tárcsa kopórétege. Lehet, hogy a vastagsága még megvan, de már fel van üvegesedve és ezért nem lehet vele finoman csúsztatni.

Ezt az emelkedős próbát már csináltam és akkor is beremeg. Még egy nagyon fura dolgot vettem észre amiről következtettem, hogy a váltó körül keresendő a baj, mert ha nincs beindítva az autó, bármelyik fokozatban előre hátra mozgatva, erős kattogó hang hallatszik a váltó felől! Remélem tényleg csak a kuplung lesz az! (Az autóban 364e km van és elvileg nem volt cserélve kuplung, 4 éve van nálam, előtte autópályán használták 90%-ban)

Módosítva : kacsa9010
Link to comment
Megosztás:

3 órája, kacsa9010 írta:

Sziasztok!


Egy olyan problémám lenne, hogy van egy 2006-os évjáratú Opel Astra G 1.4 típusú gépkocsim (motorkód: Z14XEP)! Használtan vettem vagy 4 éve! Mióta nálam van észrevettem, hogy mikor indulok el vele, vagyis engedem fel a kuplungot, majd megtartom egy kis ideig akkor nagyon berángat az autó, piros lámpánál ha hirtelen engedem fel a kuplungot, akkor annyira leesik a fordulat, hogy szinte lefullad. A következő amit észrevettem, hogy egyre nehezebb berakni sebességbe. Ami nagyon megijesztett pár napja, az az volt, hogy elindultam, majd kicsit odaléptem neki 1es fokozatban, aztán a következő sebességbe akartam rakni, és olyan volt mintha pukkant volna a váltó. 

Volt már valakinek ilyesmi gondja? Mi lehet a baja?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Nekem szóról szóra ez a bajom, egyelőre kicseréltek egy kis stiftet a váltóban, ami az üres és egyes közt van, mert törött volt, de nem orvosolta a bajt :( Minden egyéb fokozatot szépen vesz, nem csúszik, hátramenet is tökéletes :( Vissza kell vinnem a szervízbe....

Link to comment
Megosztás:

10 órája, tgabika76 írta:

Várjál, a motorhűtés visszajelző lámpájára gondolsz, ami a fordulatszámmérőben van?

hutovezerlo.jpg

Amennyire tudom, a tied hűtőmodulos, szóval ennek millió oka lehet a klíma hibától a nem kapcsoló hűtőventilátorig, de a folyadékszint pont nem, mert szintjeladó csak a MID-es autókban van. Ki lehet olvasni a hibát, ha gondolod tudok segíteni, van Op-Com-om.

Csak ötletszintű amúgy, de ezért én ránéznék az akku állapotára is, mert azt írtad csak rövid időre villan ki indítás után, és a hűtőrendszer hibái nem szoktak maguktól megjavulni, ellenben ha egy idő után elalszik, az lehat akár attól is hogy nem jut elég feszültség a hűtőmodulhoz.

Igen, ő az, de az akksi szerintem rendben van, mínusz 10 fokban is több heti állás után szépen beindítja a kocsit.  Mint írtam, minden funkció tökéletesen működik. :) Régebben is láttam már ilyet, tavaly télen is, csak most kérdeztem rá :)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 31. at 0:24, Balazs831 írta:

A hűtőfolyadék nem fogy szerencsére.  Akkor hétvégén megkergetem kicsit! Teszek bele szabványnak megfelelő olajat is.Egyébként tavasszal vettem az autót ismerőstől, aki vigyázott rá, a legkisebb felmerülő hibát is megcsináltatta. Érdekes, hogy amíg a miskolci Opel Hámorba hordta, addig megkapta a belevaló olajat. A kereskedés megszünése után az Opel Sajóhoz vitte, ahol már 10W40 került bele. A kereskedés pecsétje ott a szervízkönyvben, és a számlák is megvannak. No comment......  

Köszönöm a válaszokat, és BUÉK mindenkinek!

Picit off, de: Végre még egy ember borsodból, üdv! :icon13::-) 
Érdekes..van volt Hámoros ismerősöm, illetve a Sajóba is akad pár, de mikor beszélgettem velük pl. szervíz4+ olajcseréről, mindegyikük tisztában volt vele, hogy XEP-be ne rakják bele pl. a szervíz4+-os 10w40-et. Lehet, hogy akkor még mások voltak ott, vagy csak az előző tulaj nem ismert bent senkit és előbújt a magyar mentalitás :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, kacsa9010 írta:

Ezt az emelkedős próbát már csináltam és akkor is beremeg. Még egy nagyon fura dolgot vettem észre amiről következtettem, hogy a váltó körül keresendő a baj, mert ha nincs beindítva az autó, bármelyik fokozatban előre hátra mozgatva, erős kattogó hang hallatszik a váltó felől! Remélem tényleg csak a kuplung lesz az! (Az autóban 364e km van és elvileg nem volt cserélve kuplung, 4 éve van nálam, előtte autópályán használták 90%-ban)

Akkor ahogy előttem is javasolták, első körben váltóolaj csere. Ha nem javul meg tőle, akkor a következő lépés úgyis a váltó leszedése lesz és akkor már a kuplungot is meg lehet nézegetni.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 31. at 20:15, vectorka írta:

Sziasztok!

Ma egy viszonylag hosszabb utazás során, főúton, kicsit meghajtottam az autót, mivel sok a rövid út, alapvetően városi használat (G Astra, 2005-ös, 1.4 twinport). Éppen 3. fokozatban mentem kb. 5000 fordulaton néhány kilométeren át, amikor kigyulladt és világítani kezdett a check engine lámpa. Az autó teljesítménye érezhetően visszaesett (érzésre kb. 10-20 lóerőt), alapjárat rángat, menet közben a motor hangja "dízeles", morgó, rezonál, nehezen gyorsul. Újraindulás után egy darabig minden ok, de ismételt terhelésre (pl. intenzív terhelés előzéskor) újra előjön a probléma.

Tudja valaki, hogy mi történhetett. Lehet-e komoly baja az autónak. Vigyem el szervizbe minél előbb?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv.

Ugyanez volt nekem is egyszer, az M3-as autópályán hazafelé. Másnap szerviz, és nem ment az egyik henger. Gyújtás trafót kellett cserélni, meg gyertyákat.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 31. at 9:14, gezoli írta:

Akkor még egyszer, a kopás jelző benne van a betétben. Amiről te beszélsz az az elektromos vezetéke, nem ez fogja érzékelni a betét kopását.

https://www.google.hu/search?q=opel+astra+g+fékkopás+jelző&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjC2L7e_Z3RAhXIDcAKHazsAv8QsAQIHw&biw=1366&bih=604#imgrc=F-KUoDrxiU4x_M%3A

Köszönöm! Ebből a vezetékből melyiket érdemes megvenni gyártó alapján?Vagy teljesen mindegy?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 
Új vagyok még a fórumban. 
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy leáll az autóm menet közben. 1994 Opel Astra F Caravan GL C14NZ (Benzines)
Amit tudni kell az autóról hogy 2016 elején került hozzám 165 000Km-el hengerfej problémával. előéletében anyit tudtam hogy egyszer lelőtte a vízcsövet és utána 2-3 hónapig ált az autó egy garázsban. 
amióta nállam van 2016 februárjában kapott egy motor felújítást "(hengerfej felújítás, hidrotőke vezérműszíj, vízpumpa, feszítőgörgő, termosztát cserélve lettek és egy blokkmosást kapott még utána olajszúrő és olaj csere is volt )". felújítás után kb 300km-ert mentem és egyszer leált 5-6 percre rá újra sikerült beindítani és egészen december közepéig anyi volt az összes hibája az autónak hogy ha hosszabban használtam a motorféket (90-100-ről lasítva 70re ) és újra gázt adtam akkor felvillant az [ENGINE CHECK] Lámpácska. újraindítást követően nem villant fel a követkelző hosszabb motorfékezésig. Üzemanyag rendszer Augusztusban lett kitakarítva. De most december közepe óta nem kiszámíthatóan leáll az autó menet közben. 
időjárástól és hömérsékletektől függetlenűl. 2016 december vége fele kilett cserélve az üzemanyagszűrő, gyujtás elosztó és rotorja, generátor, gyujtás modul, gyertyakábelek. azóta is össze vissza leáll az autó utobbi pár napban reggel (-8°C) mentem vele és pár km után felvillant a [Check] lámpa s hirtelen lassulni kezdett az autó ( nem rángatott be elötte  ) aztán gurultam vele tovább 5.ik fokozatban s újra beindult aztán délután mentem vele akkor a parkolóbol nem jutottam ki és leált de 3.ik indításra beindult és utána nem volt baj. Ma reggel megint mentem és semmi baja nem volt nem állt le. 

Szerintetek mi lehet a probléma oka vagy esetleg itt Békéscsabán hova érdemes elvinni ahol ténylegesen orvosolni tudják a problémát?

Válaszaitokat előre is köszönöm. 
Üdvözlettel.: L.Attila.

Módosítva : Utyy
Link to comment
Megosztás:

6 perce, Utyy írta:

Sziasztok. 
Új vagyok még a fórumban. 
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy leáll az autóm menet közben. 1994 Opel Astra F Caravan GL C14NZ (Benzines)
Amit tudni kell az autóról hogy 2016 elején került hozzám 165 000Km-el hengerfej problémával. előéletében anyit tudtam hogy egyszer lelőtte a vízcsövet és utána 2-3 hónapig ált az autó egy garázsban. 
amióta nállam van 2016 februárjában kapott egy motor felújítást "(hengerfej felújítás, hidrotőke vezérműszíj, vízpumpa, feszítőgörgő, termosztát cserélve lettek és egy blokkmosást kapott még utána olajszúrő és olaj csere is volt )". felújítás után kb 300km-ert mentem és egyszer leált 5-6 percre rá újra sikerült beindítani és egészen december közepéig anyi volt az összes hibája az autónak hogy ha hosszabban használtam a motorféket (90-100-ről lasítva 70re ) és újra gázt adtam akkor felvillant az [ENGINE CHECK] Lámpácska. újraindítást követően nem villant fel a követkelző hosszabb motorfékezésig. Üzemanyag rendszer Augusztusban lett kitakarítva. De most december közepe óta nem kiszámíthatóan leáll az autó menet közben. 
időjárástól és hömérsékletektől függetlenűl. 2016 december vége fele kilett cserélve az üzemanyagszűrő, gyujtás elosztó és rotorja, generátor, gyujtás modul, gyertyakábelek. azóta is össze vissza leáll az autó utobbi pár napban reggel (-8°C) mentem vele és pár km után felvillant a [Check] lámpa s hirtelen lassulni kezdett az autó ( nem rángatott be elötte  ) aztán gurultam vele tovább 5.ik fokozatban s újra beindult aztán délután mentem vele akkor a parkolóbol nem jutottam ki és leált de 3.ik indításra beindult és utána nem volt baj. Ma reggel megint mentem és semmi baja nem volt nem állt le. 

Szerintetek mi lehet a probléma oka vagy esetleg itt Békéscsabán hova érdemes elvinni ahol ténylegesen orvosolni tudják a problémát?

Válaszaitokat előre is köszönöm. 
Üdvözlettel.: L.Attila.

Ha kivillan a motorkontrol lámpa akkor van tárold hibakód amit ki lehet olvasni-olvastatni. Ha nem indul el azonnal az a jobbik eset, mert ekkor ki lehet deríteni hogy az üzemanyag hiányzik-e neki vagy  a szikra. Ha kap benzint, de nem tudja elégetni akkor a kipufogó erősen benzinszagú. Szikra megléte meg egy lehúzott gyertyapipára dugott és letestelt gyertyával ellenőrizhető. Valaki indítózik, odafogod a végét a hengerfejhez szikrázik-nem szikrázik. Ha az üzemanyag gyanús, leveszed a nagy műanyag fekete injektorház fedelet, és öntesz egy kevés benzint a pillangó szelepre. Ha beröffen benzin hiánya van. Ha se szikra se benzin, akkor esélyes az elosztó alatt található Hall-jeladó amit ha jól láttam még nem cseréltél. Hibakód kiolvasás :http://www.opelforum.hu/topic/1823-hibakód-leolvasás/

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Utyy írta:

Kedves zotya975 
Összeköttöttem a diagnosztikai lábakat és két kódot ismételt csak a 12-es ami diagnosztika kezdete és a 24-est ismételte ami Sebesség érzékelő.  csak ezt a két kódot ismételte

A sebesség érzékelő vagy másnéven útjeladó az óraegység hátuljában található. Innen tudja a motorvezérlő hogy az autó mozgásban van és magassan tartja a fordulatszámot motorfék üzemben vagy kinyomott kuplungkor. Jellemzően akkor szokott előfordulni ez a hiba ha kilométer óra bowdenje elszakad, mert az útjeladót is ez "hajtja" . Ellenőrizheted, ha menet közben a rádió feletti kijelző két gombját lenyomod egyszerre úgy 5 másodpercre, ilyenkor ki kell írnia a pillanatnyi sebességet 53km/h-ig, kiírja a kijelzővel kapcsolatos hibakódokat ( ha vannak) majd kijelzőtesztet csinál ,bekapcsolja az összes pixelt. Ha nem írja ki a sebességet csak két vonalat: "--" akkor rossz. Amúgy így néz ki ez a jeladó:

2435366-20170103-3XQRbR.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

36 perce, Utyy írta:

Sziasztok. 
Új vagyok még a fórumban. 
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy leáll az autóm menet közben. 1994 Opel Astra F Caravan GL C14NZ (Benzines)
Amit tudni kell az autóról hogy 2016 elején került hozzám 165 000Km-el hengerfej problémával. előéletében anyit tudtam hogy egyszer lelőtte a vízcsövet és utána 2-3 hónapig ált az autó egy garázsban. 
amióta nállam van 2016 februárjában kapott egy motor felújítást "(hengerfej felújítás, hidrotőke vezérműszíj, vízpumpa, feszítőgörgő, termosztát cserélve lettek és egy blokkmosást kapott még utána olajszúrő és olaj csere is volt )". felújítás után kb 300km-ert mentem és egyszer leált 5-6 percre rá újra sikerült beindítani és egészen december közepéig anyi volt az összes hibája az autónak hogy ha hosszabban használtam a motorféket (90-100-ről lasítva 70re ) és újra gázt adtam akkor felvillant az [ENGINE CHECK] Lámpácska. újraindítást követően nem villant fel a követkelző hosszabb motorfékezésig. Üzemanyag rendszer Augusztusban lett kitakarítva. De most december közepe óta nem kiszámíthatóan leáll az autó menet közben. 
időjárástól és hömérsékletektől függetlenűl. 2016 december vége fele kilett cserélve az üzemanyagszűrő, gyujtás elosztó és rotorja, generátor, gyujtás modul, gyertyakábelek. azóta is össze vissza leáll az autó utobbi pár napban reggel (-8°C) mentem vele és pár km után felvillant a [Check] lámpa s hirtelen lassulni kezdett az autó ( nem rángatott be elötte  ) aztán gurultam vele tovább 5.ik fokozatban s újra beindult aztán délután mentem vele akkor a parkolóbol nem jutottam ki és leált de 3.ik indításra beindult és utána nem volt baj. Ma reggel megint mentem és semmi baja nem volt nem állt le. 

Szerintetek mi lehet a probléma oka vagy esetleg itt Békéscsabán hova érdemes elvinni ahol ténylegesen orvosolni tudják a problémát?

Válaszaitokat előre is köszönöm. 
Üdvözlettel.: L.Attila.

A hengerfej felújításnál a szelepek rendbetétele biztosan jól sikerült? Előző autómnál (1992.11. Astra F C16NZ) 17 éves korában kb 170k km-nél kezdődött hasonló jelenség, egy év alatt eljutott odáig hogy menet közben elkezdett gyengülni (random) majd leállt. Félreálltam, újraindult. Nyomásveszteség-kompresszió mérésnél gyanús lett a dolog, leszedték a hengerfejet és az egyik kipufogó oldali szelep annyira kokszos volt, hogy nem zárt rendesen. Szerelő megmutatta h mi a baj, benyomta helyére a szelepeket, töltött mindegyikre némi benzin és megkínált kávéval. Még a kávénak neki sem álltunk de az egyik szelepnél szépen leszökött a benzi amíg a többi egész jó tartotta, tehát zárt állapotban sem zárt jól. Ekkor hengerfej felújítás (szelepek rendbetétele), majd összerakták friss olajjal és soha többet nem volt ilyen gond a kocsival. Alapjáraton ha járt egy ideig és meghallgattad, akkor lehetett hallani hogy fura a hangja bizonyos időközönként (állítólag ilyenkor nem zárt jól). Bármelyik szervizben megmérik pár ezresért a kompressziót, ennyit megérhet kiindulási alapnak, mert amíg a mechanikai hibák nincsenek biztosan kizárva, addig a hibakiolvasás nagyon félre tudja vinni a diagnosztikát. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Zotya975

Nos a középső órám az nem működik már egy ideje. amikor működött még akkor menet közben megnyomtam a két gombot 30-40-nél és a kmph-hoz érve már akkor csak két -- vonal volt. ez tudja befojásolni azt hogy az autó random idő után menet közben leál?

Janó32

a Szelepeket is becsiszolták szépen. a hengerfejet teljesen ki is takarították besíkolták.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Utyy írta:

Zotya975

Nos a középső órám az nem működik már egy ideje. amikor működött még akkor menet közben megnyomtam a két gombot 30-40-nél és a kmph-hoz érve már akkor csak két -- vonal volt. ez tudja befojásolni azt hogy az autó random idő után menet közben leál?

Janó32

a Szelepeket is becsiszolták szépen. a hengerfejet teljesen ki is takarították besíkolták.

Igen, ha csak két vonalat láttál akkor az az útjeladó rossz volt, hibás vagy semmilyen adatokat nem kapott innen a motorvezérlő. Ki kellene venni az órát megnézni az útjeladót, és bontóban venni egy ugyanilyet. Valószinűleg csak kompletten fogják adni. Tehát az egész óraegységet. 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, zotya975 írta:

Igen, ha csak két vonalat láttál akkor az az útjeladó rossz volt, hibás vagy semmilyen adatokat nem kapott innen a motorvezérlő. Ki kellene venni az órát megnézni az útjeladót, és bontóban venni egy ugyanilyet. Valószinűleg csak kompletten fogják adni. Tehát az egész óraegységet. 

És ha ez sem oldja meg a fennálló problémát? 
amióta nálam van akárhányszor megnyomtam a két gombo az órán mindig a két kis -- vonalka volt és ezért nem értem az összefüggést hogy ez miért csak most kezdené el leállítani az autót ha eddig nem. 
Bocsánat érte lehet én vagyok értelmetlen :/ 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.