Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

7 órája, PGA írta:

Enyémben most bő egyhetes a Wahler termosztát. Egy megbolondult Febi-t váltott. Hát nem tudom... Mondjuk 80 fok alá nem megy, de 85 fölé se... És nem finomak az átmenetek se. Mikor kinyit, eléggé durván behűl. Aztán kezd felfelé vánszorogni, majd újra vissza. Úgy eszi az autóm a termosztátokat, mint valami napi fogyóeszközt... Új korában szépen felmelegedett és minimálisan, alig észrevehetően tért csak ki picit a hőfékmérő mutatója, nyári melegben néha bekapcsolt a ventilátor is. Mostanában évek óta nem hallottam működni... Mondjuk a hőfokmérő jeladója is fáradhat esetleg... A hőfok kijelzést nem lehet esetleg valahogy kalibrálni?

 

Manapság azért már hűvösebb van. 15 fok alatt nekem se virgonckodott a mutató. 

Egyébként valóban, a hőfok jeladó is lehet ludas.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, matrix19 írta:

Hello.
Sajnos úgy alakult, hogy ki kell cserélnem a motort, nem sajnos nem lehet megmenteni ezt csak is csere hozza helyre vagy teljes motor felújítás ami azért nem egy pénztárba barát megoldás.Szó mi szó jelenleg x16szr motor van benne.Tudomásom szerint ezt a motor kódot F Astrákba is rakták.Kérdésem az lenne, hogy miben tér el f astrás a g astrástól?igazából csak egy blokkra lenne szükségem és ha találok egy jó áron f astrásat megvehetem e?A másik, hogy bele lehet e tenni másik motorkódú motort amivel kommunikál az eredeti motorvezérlő?Amennyiben találnák egy újabb tipusú motort  motorvezérlővel pl egy 16 szelepest, bele lehetne tenni?vagy ez nem ilyen 1x ű?
Papírozni úgy is kell szóval meghallgatok minden változatot aztán úgy is az ár érték arány fog dönteni.Segítségeket előre is köszönöm

A motorkódnak kell azonosnak lennie hivatalosan is a (papírozás szempontjából) meg műszakilag is, ez megy át egy az egyben. A motorvezérlő maradhat a jelenlegi, lehúzkodod a csatikat  jeladókról, érzékelőkről,  DIS kockáról stb,  bent hagyod a kábelköteget is, csak magát a motort cseréled ki. A motortartó bak nem biztos hogy passzol, ugye más a karosszéria, váltó számát is meg kell nézni jó ha ugyanolyan a donor és a saját kocsin, de ha nem az általában megoldható, vagy passzol egy az egyben. Más típusú motor hivatalosan nem mehet bele, nem hivatalosan bármi ami befér. Okmányirodás móka, kell egy adásvételi az új motorról, (talán szervíztől is aki belerakja, ezt nem tudom biztosan,) és kapsz új forgalmit új motorszámmal. Bele kell kalkulálni az árba a vezérlés, olaj, hűtőfolyadék cserét is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, wasquez írta:

A te verziód ott van elrontva, hogy a forrasztások miatt a kapcsolót nem lehet elmozdítani, de egy ovális hornyos csavaros kapcsolófelfogatással teljesen jó lehetne.

A kapcsolókat valóban nem lehet mozgatni, de nálam a kismotorra való felfogatás eleve úgy lett megoldva (s talán a képen is látható  kissé - az oválisra csinált furatokon), hogy a teljes panel magán a motorházon mozgatható (és állítható be) - egy nagyon kis mértékben.

A lemezes mikrokapcsolók alkalmazása persze minden bizonnyal jobb megoldás, mert az jóval nagyobb játékot enged a beállításhoz.
Én a motor házának 2 meglevő furatába a számítógép-házaknál szokásos távtartókat ragasztottam be. Nálam az tartotta meg magát az "elektronikát". Végül aztán mégsem az maradt a kocsimban.
A csak simán ellenállásos megoldást én sokkal egyszerűbbnek láttam, és a dolgot végső célként úgy oldottam meg.

https://www.kepfeltolto.com/kep/opel-zsalumotor

 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, matrix19 írta:

Hello.
Sajnos úgy alakult, hogy ki kell cserélnem a motort, nem sajnos nem lehet megmenteni ezt csak is csere hozza helyre vagy teljes motor felújítás ami azért nem egy pénztárba barát megoldás.Szó mi szó jelenleg x16szr motor van benne.Tudomásom szerint ezt a motor kódot F Astrákba is rakták.Kérdésem az lenne, hogy miben tér el f astrás a g astrástól?igazából csak egy blokkra lenne szükségem és ha találok egy jó áron f astrásat megvehetem e?A másik, hogy bele lehet e tenni másik motorkódú motort amivel kommunikál az eredeti motorvezérlő?Amennyiben találnák egy újabb tipusú motort  motorvezérlővel pl egy 16 szelepest, bele lehetne tenni?vagy ez nem ilyen 1x ű?
Papírozni úgy is kell szóval meghallgatok minden változatot aztán úgy is az ár érték arány fog dönteni.Segítségeket előre is köszönöm

 

13 órája, zotya975 írta:

A motorkódnak kell azonosnak lennie hivatalosan is a (papírozás szempontjából) meg műszakilag is, ez megy át egy az egyben. A motorvezérlő maradhat a jelenlegi, lehúzkodod a csatikat  jeladókról, érzékelőkről,  DIS kockáról stb,  bent hagyod a kábelköteget is, csak magát a motort cseréled ki. A motortartó bak nem biztos hogy passzol, ugye más a karosszéria, váltó számát is meg kell nézni jó ha ugyanolyan a donor és a saját kocsin, de ha nem az általában megoldható, vagy passzol egy az egyben. Más típusú motor hivatalosan nem mehet bele, nem hivatalosan bármi ami befér. Okmányirodás móka, kell egy adásvételi az új motorról, (talán szervíztől is aki belerakja, ezt nem tudom biztosan,) és kapsz új forgalmit új motorszámmal. Bele kell kalkulálni az árba a vezérlés, olaj, hűtőfolyadék cserét is.

Hát itt azt írják, hogy egy picit nagyobb motor (1,4 helyett 2,0) is mehet bele bizonyos feltételek mellett.

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/10/17/igy_cserelj_motort_az_autodban_legalisan/

Ha ez igaz, akkor én is cserélek. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Bmájki írta:

 

Hát itt azt írják, hogy egy picit nagyobb motor (1,4 helyett 2,0) is mehet bele bizonyos feltételek mellett.

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/10/17/igy_cserelj_motort_az_autodban_legalisan/

Ha ez igaz, akkor én is cserélek. :hehe:

Persze, minden megcsinálható hivatalosan is, de mivel ez már nagyobb költség mintha kompletten cserélnéd az autót másikra, kevesen viszik végig. A sima motorcsere papírköltsége most talán 15-20 ezer forint nem tudom pontosan, ha nagyobb motort teszel bele jóval bonyolultabb és drágább, nem véletlenül virágzik az autóépítők körében a fekete műszaki pont ezért ( és nem azért mert roncs és simán nem menne át). Még az is egyszerűbb ha külföldről hozzák be az eleve átépített autót a honosításnál valamiért simán elfogadják még azt is ha ilyen autó sosem került ki a gyárból..( f astrában V6 pölö)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 órája, Janó32 írta:

 

Talán másfél hónapja van benne a Wahler, alig 4km alatt eléri a 90 fokot és azt tartja is, valahol 85 és 90 közt amikor nyit visszább esik aztán se-perc alatt ismét lényegében 90-et mutat. Nekem még ilyen időkbe is néha kapcsol a hűtés a városi közlekedéskor... 

Nekem is így működött az új Wahler.

20 órája, matrix19 írta:

Hello.
Sajnos úgy alakult, hogy ki kell cserélnem a motort, nem sajnos nem lehet megmenteni ezt csak is csere hozza helyre vagy teljes motor felújítás ami azért nem egy pénztárba barát megoldás.Szó mi szó jelenleg x16szr motor van benne.Tudomásom szerint ezt a motor kódot F Astrákba is rakták.Kérdésem az lenne, hogy miben tér el f astrás a g astrástól?igazából csak egy blokkra lenne szükségem és ha találok egy jó áron f astrásat megvehetem e?A másik, hogy bele lehet e tenni másik motorkódú motort amivel kommunikál az eredeti motorvezérlő?Amennyiben találnák egy újabb tipusú motort  motorvezérlővel pl egy 16 szelepest, bele lehetne tenni?vagy ez nem ilyen 1x ű?
Papírozni úgy is kell szóval meghallgatok minden változatot aztán úgy is az ár érték arány fog dönteni.Segítségeket előre is köszönöm

És mi a garancia az "új" motorra, hogy az milyen állapotban van, hogy működik.
Ráadásul azt papírozni is kell tudtommal...

Attól függően, hogy a motorban mihez kell hozzányúlni, érdemes lehet elgondolkodni a felújításon...

Link to comment
Megosztás:

Leírom az egész történetet, hogy megértsétek és hátha tudtok vmi tanácsot is adni.Egy jó fél éve kezdődött, hogy elkezdte egy picit eszegetni az olajat mondom ha már a fél motor új és az egész autó is át lett festve ezt a "kis apróságot" bevállalom.Mindig egy mesterhez vittem nem volt még gondom vele.Azt mondja ismeri ezt az autót már rendesen hengerfej is szinte új, ez biztosan dugóknál eszi az olajat és ezt gyűrűzni kell.Mondom oké mennyibe fájna? 300 euba.Belementem ez még kifizethető ár.Mikor elvittem rögtön mondta bele kell hajtani 10000 km ert, hogy normálisan össze kopjon a gyűrű a hengerrel.Ez is rendbe az 1. 3000 km ert félve hajtottam max 2000 2500 as fordulat még 5. be is is nem volt semmi gond.nem fogyott az olaj sem hanem 4000 km után közbejött egy 1300km es út megállás nélkül.Most nem tudom ennek köszönhető e vagy valami másnak de az út végén mikor megnéztem az olaj szintet még a nívópálcát sem érte el.Nem akartam elhinni.Majd szép lassan összejött a 10000 km v még több de kb 15 L olajat megeszegetett.Mikor visszavittem hogy mi ez? szétszedték és mondták, hogy ezt nem lett volna szabad meggyűrűzni fúrás nélkül.Közölték velem hogy ezt a motort most már csak fúrni lehet,de mivel hogy ők csinálták a szarást ezért olcsóbban megcsinálják a motor felújítást.Konkrétan 600 eut kéne fizetnem a fúrásért új dugókért gyűrűkért a fűtengellyel is csinálnak valamit mert az sincs rendben meg kicserélik a kuplung lamellákat,hengerfejhez nem nyúlnak mert az jó állapotba van.Tehát 900 eu lenne ez a motor felújítás.Azért ez nem kis pénz...
Szóval most nagyon gondolkodok egy másik motoron...Úgy szeretném hogy 2 ből csinálni 1 et, hogy mi a garancia, hogy a másik motor jobb?hát olyan helyről venném ahol adnak garanciát, szétszedve szét lesz tehát a vallatáson úgy is kiderülne milyen állapotban van.
Mivel, hogy külföldi vagyok nálunk egy kicsit más a papír munka. Attól nem félek ,de azt hiszem nálunk is kb ez van, ha másik típusút tennék bele az már drágább lenne,szóval ez az ötlet kilőve.
Kiváncsi vagyok ti mit mondtok vagy mit csinálnátok a helyemben ez normál ár érte vagy kellene még hozzátenni valamit esetleg az árból faragni, elég nyitottak meg lehetne velük beszélni főként, hogy beismerték, hogy ők szarták el...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valaki már találkozott hasonló hibával.

Adott egy 2003-as Z14XE motorkódú G Astra, amivel a következő problémám akadt. Nemrégiben a műszerfalon megjelent a motorvezérlő rendszer, elindulásgátló hiba. Kezdetben nem vettem észre folyamatos teljesítménycsökkenés, csak néha 3 hengerezett, mindegy volt, hogy hidegen vagy melegen. Azóta történt egy trafósor csere, gyertya csere, EGR, folytószelepház kitakarítás, de a hibát ez sem oldotta meg. Ezt követően is véletlenszerűen megjelenik a műszerfalon a hiba. Amikor nem adja ki, tökéletesen megy az autó szépen jár a motor, érezni a nyomatékot, viszont ha előjön a hiba teljesen erőtlenné válik (3800-4000-es fordulat fölé alig megy az autó. A hiba ki lett olvasva, ha jól tudom - hűtőventillátorok reléinek vezérlési hibája: P1481, P1482, P1483. Produkálhat-e ez ilyen jelenséget? Volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata? Mit érdemes megnézni?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, leyattila írta:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valaki már találkozott hasonló hibával.

Adott egy 2003-as Z14XE motorkódú G Astra, amivel a következő problémám akadt. Nemrégiben a műszerfalon megjelent a motorvezérlő rendszer, elindulásgátló hiba. Kezdetben nem vettem észre folyamatos teljesítménycsökkenés, csak néha 3 hengerezett, mindegy volt, hogy hidegen vagy melegen. Azóta történt egy trafósor csere, gyertya csere, EGR, folytószelepház kitakarítás, de a hibát ez sem oldotta meg. Ezt követően is véletlenszerűen megjelenik a műszerfalon a hiba. Amikor nem adja ki, tökéletesen megy az autó szépen jár a motor, érezni a nyomatékot, viszont ha előjön a hiba teljesen erőtlenné válik (3800-4000-es fordulat fölé alig megy az autó. A hiba ki lett olvasva, ha jól tudom - hűtőventillátorok reléinek vezérlési hibája: P1481, P1482, P1483. Produkálhat-e ez ilyen jelenséget? Volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata? Mit érdemes megnézni?

Előre is köszönöm!

Keress egy szerelőt. Nem egyszerű. Úgy látszik eddig csak "alkatrészcserélőkhöz" hordtad az autót...

Ha a háromhengerezés nem szűnt meg, akkor miért kérdezed, hogy mi lehet a gond? :)

Háromhengerrel egyébként nem nagyon érdemes menni, pláne nem 3800-4000 fölé játszani a fordulatszámot, mert rövidúton kinyírhatod a katalizátort.

Szerintem a hűtőventilátor vezérlésének a hibája nem okoz ilyet. A háromhengerezés viszont igen...

A háromhengerezés, azaz égéskimaradás is ezer dolog miatt lehet. Üzemanyag, levegő, szikra (és ezek összehangolatlansága) miatt.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, matrix19 írta:

Leírom az egész történetet, hogy megértsétek és hátha tudtok vmi tanácsot is adni.Egy jó fél éve kezdődött, hogy elkezdte egy picit eszegetni az olajat mondom ha már a fél motor új és az egész autó is át lett festve ezt a "kis apróságot" bevállalom.Mindig egy mesterhez vittem nem volt még gondom vele.Azt mondja ismeri ezt az autót már rendesen hengerfej is szinte új, ez biztosan dugóknál eszi az olajat és ezt gyűrűzni kell.Mondom oké mennyibe fájna? 300 euba.Belementem ez még kifizethető ár.Mikor elvittem rögtön mondta bele kell hajtani 10000 km ert, hogy normálisan össze kopjon a gyűrű a hengerrel.Ez is rendbe az 1. 3000 km ert félve hajtottam max 2000 2500 as fordulat még 5. be is is nem volt semmi gond.nem fogyott az olaj sem hanem 4000 km után közbejött egy 1300km es út megállás nélkül.Most nem tudom ennek köszönhető e vagy valami másnak de az út végén mikor megnéztem az olaj szintet még a nívópálcát sem érte el.Nem akartam elhinni.Majd szép lassan összejött a 10000 km v még több de kb 15 L olajat megeszegetett.Mikor visszavittem hogy mi ez? szétszedték és mondták, hogy ezt nem lett volna szabad meggyűrűzni fúrás nélkül.Közölték velem hogy ezt a motort most már csak fúrni lehet,de mivel hogy ők csinálták a szarást ezért olcsóbban megcsinálják a motor felújítást.Konkrétan 600 eut kéne fizetnem a fúrásért új dugókért gyűrűkért a fűtengellyel is csinálnak valamit mert az sincs rendben meg kicserélik a kuplung lamellákat,hengerfejhez nem nyúlnak mert az jó állapotba van.Tehát 900 eu lenne ez a motor felújítás.Azért ez nem kis pénz...
Szóval most nagyon gondolkodok egy másik motoron...Úgy szeretném hogy 2 ből csinálni 1 et, hogy mi a garancia, hogy a másik motor jobb?hát olyan helyről venném ahol adnak garanciát, szétszedve szét lesz tehát a vallatáson úgy is kiderülne milyen állapotban van.
Mivel, hogy külföldi vagyok nálunk egy kicsit más a papír munka. Attól nem félek ,de azt hiszem nálunk is kb ez van, ha másik típusút tennék bele az már drágább lenne,szóval ez az ötlet kilőve.
Kiváncsi vagyok ti mit mondtok vagy mit csinálnátok a helyemben ez normál ár érte vagy kellene még hozzátenni valamit esetleg az árból faragni, elég nyitottak meg lehetne velük beszélni főként, hogy beismerték, hogy ők szarták el...

Nekem még mindig nem egészen kerek a történet.

"egy jó fél éve kezdődött, hogy elkezdte egy picit eszegetni az olajat"

Én egy "pici eszegetés" miatt nem bontottam volna motort... Mennyi volt az a pici?
1 dl hány km alatt? Ennyi 1000 km alatt is tök vállalható, de még 300 km alatt is.
Itt kellett volna először hagynod az egészet a francba.

Nekem 1000 km alatt 5-6 dl volt az olajfogyasztás, ami még belefért a gyári adatokba, de rövid gazdaságossági számítások (utántötlött olaj ár kontra felújítás költsége) hatására letettem a felújításról.
Aztán végül fel kellett újítanom kényszerűségből, más miatt.

"Mindig egy mesterhez vittem nem volt még gondom vele.Azt mondja ismeri ezt az autót már rendesen hengerfej is szinte új, ez biztosan dugóknál eszi az olajat és ezt gyűrűzni kell"

Szerintem itt vertek át először...
Itt kellett volna másodszor hagynod az egészet...

Az "eu" az euro lenne?

Ha az egészet "beismerték, hogy ők szarták el" minimum lenne, hogy ingyen megcsinálják az egészet, de a beismerés gondolom eddig a mértékig nem annyira őszinte...
Sajnos a kényszerűség azt diktálná, hogy ha ők ingyen megcsinálnák, amit nemigen fognak, akkor hozzák helyre ők. ezzel szemben én akkor se bíznék bennük, hogy képesek ezt a feladatot megfelelő minőségben abszolválni, ha már egyszer ilyen csúfosan belebuktak. De innentől viszont neked plusz költség (ha hozzáértővel csináltatod) más dilletantizmusa...

Ki fog garanciát adni egy használt motorra?
Én max akkor adnék (ha szerlőműhely volnék), ha én szerelném be...
Más esetben nem...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

első fékbetéteim megérettek a cserére, így hamarosan be is iktatom a műveletet.

Honnan lehet kideríteni, hogy milyen típusú fékrendszerhez kell keresnem alkatrészt?

Láttam olyanokat, hogy ATE, Teves, Lucas, ... Hogyan azonosítható, hogy az enyémben milyen van?

A gép egy Z14XE, 2004-es évjárat, ABS-szel szerelve, elektromos fékkopásjelzés nélkül.

Esetleg: Tapasztalatok alapján melyik gyártót ajánlanátok?

Fékről lévén szó, a minőség az elsőrendű szempont, az ár emellett eltörpül.

Viszont csak márkajelzést nem szeretnék megfizetni, de a jobb minőséget és megbízhatóságot hajlandó vagyok.

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, OAG78 írta:

Sziasztok,

első fékbetéteim megérettek a cserére, így hamarosan be is iktatom a műveletet.

Honnan lehet kideríteni, hogy milyen típusú fékrendszerhez kell keresnem alkatrészt?

Láttam olyanokat, hogy ATE, Teves, Lucas, ... Hogyan azonosítható, hogy az enyémben milyen van?

A gép egy Z14XE, 2004-es évjárat, ABS-szel szerelve, elektromos fékkopásjelzés nélkül.

Esetleg: Tapasztalatok alapján melyik gyártót ajánlanátok?

Fékről lévén szó, a minőség az elsőrendű szempont, az ár emellett eltörpül.

Viszont csak márkajelzést nem szeretnék megfizetni, de a jobb minőséget és megbízhatóságot hajlandó vagyok.

Köszönöm a válaszokat!

Szia, 

Leveszed a kereket és megnézed. Nem azért mondom ezt mert nem akarok segíteni, ellenkezőleg. Jártam úgy hogy a hátsó Bosch féknyergemnél, hogy a két fékbetétből a rövidebbet vettem meg, szétszedtem az egészet, mehettem vissza. Ugyanezt megcsináltam akkor is, amikor a féknyerget újítottam fel, 2mm-rel volt nagyobb az átmérője a fékdugattyúnak, ok vissza az egész. Megvettem a jót de a kiképzése más volt belül ezért a zégergyűrűt nem tudtam beletenni.... rémálom....

A fórumtársak írásai alapján én Zimmermann féktárcsákat és betétetek használok egyébként. Meg vagyok elégedve velük

Leírásod alapján most fogsz ilyet csinálni először, szoktál azért szerelgetni, csak azért mert a fék mégsem egy ablakmosó folyadék utántöltés.... 

Módosítva : Maverick087
Link to comment
Megosztás:

2 perce, Maverick087 írta:

Szia, 

Leveszed a kereket és megnézed. Nem azért mondom ezt mert nem akarok segíteni, ellenkezőleg. Jártam úgy hogy a hátsó Bosch féknyergemnél, hogy a két fékbetétből a rövidebbet vettem meg, szétszedtem az egészet, mehettem vissza. Ugyanezt megcsináltam akkor is, amikor a féknyerget újítottam fel, 2mm-rel volt nagyobb az átmérője a fékdugattyúnak, ok vissza az egész. Megvettem a jót de a kiképzése más volt belül ezért a zégergyűrűt nem tudtam beletenni.... rémálom....

A fórumtársak írásai alapján én Zimmermann féktárcsákat és betétetek használok egyébként. Meg vagyok vele elégedve velük

Leírásod alapján most fogsz ilyet csinálni először, szoktál azért szerelgetni, csak azért mert a fék mégsem egy ablakmosó folyadék utántöltés.... 

Helló!

Nekem TRW a tárcsa és a betét is, elöl-hátul. Ajánlani tudom, én meg vagyok vele elégedve. G.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, OAG78 írta:

Sziasztok,

első fékbetéteim megérettek a cserére, így hamarosan be is iktatom a műveletet.

Honnan lehet kideríteni, hogy milyen típusú fékrendszerhez kell keresnem alkatrészt?

Láttam olyanokat, hogy ATE, Teves, Lucas, ... Hogyan azonosítható, hogy az enyémben milyen van?

A gép egy Z14XE, 2004-es évjárat, ABS-szel szerelve, elektromos fékkopásjelzés nélkül.

Esetleg: Tapasztalatok alapján melyik gyártót ajánlanátok?

Fékről lévén szó, a minőség az elsőrendű szempont, az ár emellett eltörpül.

Viszont csak márkajelzést nem szeretnék megfizetni, de a jobb minőséget és megbízhatóságot hajlandó vagyok.

Köszönöm a válaszokat!

Elvileg a féknyergen rajta van a típusa a hátsón biztos(ha tárcsa van persze)

Én Textart ajánlom tárcsa és betétbe is,G-be és H-ba is ezt raktam teljes megelégedésemre idáig

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Maverick087 írta:

Leírásod alapján most fogsz ilyet csinálni először, szoktál azért szerelgetni, csak azért mert a fék mégsem egy ablakmosó folyadék utántöltés.... 

Cserélni még csak a hátsót cseréltem, minden rendben van vele. :) De az elsőt is szétszedtem már többször (és össze is raktam) "csak úgy", nem nagy ördöngösség szerintem, adja magát.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 28. at 16:50, matrix19 írta:

Sajnos ez nem elirás vagy elszámolás.Gyűrűzés előtt 1 dl fogyott jelenleg 300 km alatt 1 L

Hááát - az a kocsi akkor úgy füstöl, mint gyárkémény! Még tán egy kétütemű motorban sincs annyi olaj ...
Egyáltalán - vannak ott gyűrűk a motorban? És milyen a kompresszió?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 29. at 16:28, OAG78 írta:

Cserélni még csak a hátsót cseréltem, minden rendben van vele. :) De az elsőt is szétszedtem már többször (és össze is raktam) "csak úgy", nem nagy ördöngösség szerintem, adja magát.

Tényleg nem nagy ördöngősség.
És a valamikori Skodáimon és Suzukimon nem is egyszer teljes féktisztítást, fékszerelést, majd fékolaj-cserét végeztem, és utána minden OK volt. Mára meg már úgy vagyok vele, öreg fejjel nem fetrengek az utcán - a kocsi alatt/mellett. A szervizem elég olcsón lerendezi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
Az alábbi gondom van a szekérrel:
Valami nagyon kopog hátul a csomagtartó környékén, eddig is kopogott nyáron, de akkor nem volt ennyire zavaró.
Már mindent kipakoltam hátulról, pótkerék, két oldalsó tároló...... és még mindíg zörög-kotyog valami.
Nemrég cseréltem a kipufogó gumikat, úgyhogy az nem lehet...a 2 hátsó csillapító meg 2010-ben 70e km-el ezelőtt volt cserélve.....
Nem a bukkanóknál..kátyúknál kopog, hanem inkább akkor mikor sima úton megyek és kicsit egyenetlen az aszfalt és mocorog a kaszni hátul....
Ötlet valakinek???
Lassan már ott tartok, hogy beugrok hátra míg a párom vezet 2 utcát és hallgatózok mint valami mumus......
Bezzeg ha bent van hátul 4 zsák cement akkor nincs hangja.....

 

Módosítva : bonat
Link to comment
Megosztás:

6 perce, bonat írta:

Sziasztok,
Az alábbi gondom van a szekérrel:
Valami nagyon kopog hátul a csomagtartó környékén, eddig is kopogott nyáron, de akkor nem volt ennyire zavaró.
Már mindent kipakoltam hátulról, pótkerék, két oldalsó tároló...... és még mindíg zörög-kotyog valami.
Nemrég cseréltem a kipufogó gumikat, úgyhogy az nem lehet...a 2 hátsó csillapító meg 2010-ben 70e km-el ezelőtt volt cserélve.....
Nem a bukkanóknál..kátyúknál kopog, hanem inkább akkor mikor sima úton megyek és kicsit egyenetlen az aszfalt és mocorog a kaszni hátul....
Ötlet valakinek???
Lassan már ott tartok, hogy beugrok hátra míg a párom vezet 2 utcát és hallgatózok mint valami mumus......
Bezzeg ha bent van hátul 6 4 zsák cement akkor nincs hangja.....

 

64 zsák cement az nem kevés:-)

Amúgy a rugók rendben vannak?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, bonat írta:

Ötlet valakinek???

Nem a gumijaid túl öregek?
Nekem a kocsiban a hátsó részéből állandóan "daráló-dübörgő" hangokat hallottam - a kerekek irányából - akármilyen sík úton. Egyszer aztán nagyon berágtam és elvittem a szervibe, hogy ugyan nézzék máá meg - tán a hátsó csapágyak darálnak?
Szinte a fél autót szétszerelték hátul, de nem találtak semmit.
Még rösteltem is kissé magam, hogy majd fél napig dolgozgattak vele, de valójában nem csináltak semmit (hiszen nem találtak hibát), így aztán utána fizetnem se kellett.

Aztán egyszer valaki azt mondotta nekem - nem túl öregek a gumijaim? Mert ha a gumi futófelülete elöregszik, felkérgesedik, általában az ad ilyen görgös-dübörgős hangokat.
Tény és való, a gumijaim bizony egyidősek voltak az autómmal. Éppen akkor jött a gumiváltás, hát vettem is rá, majd felszereltettem egy teljesen új gumiszériát. És akkor lőn a NAGY csoda - hirtelen elmúlt az a hülye hanghatás!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.