Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok tudna nekem valaki abban segíteni,hogy van egy 1200cm3 , 2003 -as G astrám az lenne a nagy problémám vele,hogy nem tudom hogy vezérműszíjas -e vagy vezérműláncos. Nem nagyon értek e kocsikhoz de ha láncos lenne akkor nem kellene látom egy láncot.Mert én a motornál csak egy hosszbordás szíjat látok.Az egyik autó szerelő meg azt mondta , hogy ezek a fajták láncosak.Ha valaki tudna segíteni az jó lenne, meg ha tudjátok írjátok már meg ,hogy hány kilóméternél kell cserélni a szíjat vagy a láncot.Köszönöm a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Érdeklödnék picit!

Hátramenetbe kapcsolok szépen engedem fel a kuplungot az autó elindul adok neki kis gázt is és a motor picikét beremeg és ilyen kerepelő hangot ad.

Miután kicsit már megyek vele hátra ahogy nö a fordulat el is haggya.

Mi lehet ez a hang????????????????????????????????????????????????

A ti autotok is csinálja ezt?????????????????????????????????????????

Vagy csak nagyobb gázzal induljak el?????????????????????????????

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok tudna nekem valaki abban segíteni,hogy van egy 1200cm3 , 2003 -as G astrám az lenne a nagy problémám vele,hogy nem tudom hogy vezérműszíjas -e vagy vezérműláncos. Nem nagyon értek e kocsikhoz de ha láncos lenne akkor nem kellene látom egy láncot.Mert én a motornál csak egy hosszbordás szíjat látok.Az egyik autó szerelő meg azt mondta , hogy ezek a fajták láncosak.Ha valaki tudna segíteni az jó lenne, meg ha tudjátok írjátok már meg ,hogy hány kilóméternél kell cserélni a szíjat vagy a láncot.Köszönöm a segítségeteket.

Láncos lesz.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Érdeklödnék picit!

Hátramenetbe kapcsolok szépen engedem fel a kuplungot az autó elindul adok neki kis gázt is és a motor picikét beremeg és ilyen kerepelő hangot ad.

Miután kicsit már megyek vele hátra ahogy nö a fordulat el is haggya.

Mi lehet ez a hang????????????????????????????????????????????????

A ti autotok is csinálja ezt?????????????????????????????????????????

Vagy csak nagyobb gázzal induljak el?????????????????????????????

Meg is válaszoltad a kérdésedet. Picit nagyobb gáz kell. Nekem elindulásnál csinálja ha araszolok a reggeli csúcsban. :rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Érdeklödnék picit!

Hátramenetbe kapcsolok szépen engedem fel a kuplungot az autó elindul adok neki kis gázt is és a motor picikét beremeg és ilyen kerepelő hangot ad.

Miután kicsit már megyek vele hátra ahogy nö a fordulat el is haggya.

Mi lehet ez a hang????????????????????????????????????????????????

A ti autotok is csinálja ezt?????????????????????????????????????????

Vagy csak nagyobb gázzal induljak el?????????????????????????????

bazzzz, mennyi kérdőjel... :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

Az opel váltója általában sem kapcsolható menet közben (még lassú gurulásnál sem) egyes fokozatba, nem nagyon kellene erőltetni, ez nem lada.... :rolleyes:

de lehet visszaváltani 2-1 v. 3-1 be saját tapasztalat és még erölködni sem kell csak egy bizonyos fordulatot kell megvárni és sikerül. y17dti-m van 2001es .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Most találtam meg ezt az oldalt és igen örülök neki. Végre találok válaszokat talán a problémáimra.

Több problémám is lenne.

Először az, hogy a fordulatot nem tudom megtartani 1000-1500 között. Ez engem annyira eddig nem is zavarna, csak hát menet közben is igy van. Ez úgy jön ki hogy akkor meg ugrál rángat abban a fordulat tartományban. Szóval 20-al kettesben nemigen tudok gurulászni, ami jó lenne városban néha 4 órakor, dugó közepén. Visszafelé olvastam a fórumot és láttam hogy ez lehet attól hogy a fojtószelep piszkos. Ez a jelenség lehet attól ebben a formában? Hibajelző nem világit, igy kiolvastatni sem tudunk semmit mi lehet az oka.

A fűtéssel két problémám is van. Mégpedig az egyik hogy ha a levegő irányát a szélvédőre irányitom akkor oda is fúj meg a középső szellőzőkön is jön a levegő. Szóval az ablakot nem igen fújja rendesen. A másik probléma, hogy ilyenkor télen amikor nyomom a gázt valami kattog a műszerfalban. Pontosabban sztem a kesztyűtartó mögött. De csak ha nyomom a gázt és télen hidegben. Remélem érthető.

Már majdnem végeztem :rolleyes:

Még egy probléma: A jobb első fényszóró nagyon remeg az úthibákon. Annyira rájöttem hogy a foncsor (?) mozog nagyon. Ezzel mit tudok csinálni?

Válaszokat előre is köszönöm. üdv:Dani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Most találtam meg ezt az oldalt és igen örülök neki. Végre találok válaszokat talán a problémáimra.

Több problémám is lenne.

Először az, hogy a fordulatot nem tudom megtartani 1000-1500 között. Ez engem annyira eddig nem is zavarna, csak hát menet közben is igy van. Ez úgy jön ki hogy akkor meg ugrál rángat abban a fordulat tartományban. Szóval 20-al kettesben nemigen tudok gurulászni, ami jó lenne városban néha 4 órakor, dugó közepén. Visszafelé olvastam a fórumot és láttam hogy ez lehet attól hogy a fojtószelep piszkos. Ez a jelenség lehet attól ebben a formában? Hibajelző nem világit, igy kiolvastatni sem tudunk semmit mi lehet az oka.

A fűtéssel két problémám is van. Mégpedig az egyik hogy ha a levegő irányát a szélvédőre irányitom akkor oda is fúj meg a középső szellőzőkön is jön a levegő. Szóval az ablakot nem igen fújja rendesen. A másik probléma, hogy ilyenkor télen amikor nyomom a gázt valami kattog a műszerfalban. Pontosabban sztem a kesztyűtartó mögött. De csak ha nyomom a gázt és télen hidegben. Remélem érthető.

Már majdnem végeztem :)

Még egy probléma: A jobb első fényszóró nagyon remeg az úthibákon. Annyira rájöttem hogy a foncsor (?) mozog nagyon. Ezzel mit tudok csinálni?

Válaszokat előre is köszönöm. üdv:Dani

Egyre több a friss astrás aki ide talál..remélem majd azért nem csak kérdezni tudnak, hanem besegítenek., hogy ne mindíg mi tépjük a "billentyűzetünket"...

A kérdéseidre a válasz...

1. fojtoszelepház takarítás...szerintem aki a kalapácsot nem fordítva fogja annak ez menni fog...

2. fűtés...zárd le a középsőket, ezen azt is le lehet :)

3. kattogás....a benzingőz szelepre tippelnék, nem volt túl tankolva? vagy nem teli tanknál jelentkezik?

4. fényszóró remegés... lehet a magaság állítód van tönkre menve vagy csak kiakadva, így szabadon mozog...helyre kell tenni vagy cserélni..ha mégsem a magasság állító moci, akkor a lámpa van reccsenve, azt kell cserélni...

Most ennyi jutott eszembe... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy X14XE kódú Astrám. A probléma a következő vele: Erőtlen, és hirtelen gázadásnál (nem kell padlóig, csak hirtelen) hörög a motor. Eközben pedig sokat eszik és világosan füstöl. Az erőtlent úgy értem, hogy kb 3-ban húz úgy, mint 4-ben szokott. A hörgés pedig olyan, mint régen a Ladán elrakott gyújtással, vagy szívatóval lepadlózva. Talán nem is dolgozik minden henger ilyenkor. Szabadgyorsításkor is megvan a jelenség, és csak kb 4000 fordulatnál padlózva nem jön már elő, de ekkor sem gyorsul úgy, mint kéne.

Amit már megcsináltam, illetve átnéztem:

Nemrég össz szűrő és vezérműszíj csere, alapjáratállító és fojtószelepház tisztítás, AGR belemezelés volt, és új gyertyát is kapott. (A hiba már ezek előtt is fennállt.)

Ma jött haza a szervizből, ahol kicserélték a benzincsöveket (azt mondták, hogy ha sokat áll a benzin, akkor "megromlik", elsavasodik és megeszi a csöveket... hát érdekes magyarázat). Azért került oda, mert már nem is indult hidegen. Most már indul, de visszaadták, hogy többet nem tudnak tenni vele.

Most kicseréltem a levegőhőm. jeladót, bevizsgáltam a MAP-szenzort, csináltam hengerlekapcsolás-tesztet, számítógéppel végigmértem az összes szenzor értékét, és minden rendben. A hibatároló is üres. Egyedül az alapelőgyújtás értéke tűnt érdekesnek: 4-6 fok a program által jónak tartott 8-12 helyett, de egy másik Astrán is megmértem, és ugyanaz lett az eredmény.

Ezek után becsődöltem, több ötletem nincs.

Ha valaki tudna tanácsot adni, hogy merre keressem még a hibát, nagyon megköszönném!

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy X14XE kódú Astrám. A probléma a következő vele: Erőtlen, és hirtelen gázadásnál (nem kell padlóig, csak hirtelen) hörög a motor. Eközben pedig sokat eszik és világosan füstöl. Az erőtlent úgy értem, hogy kb 3-ban húz úgy, mint 4-ben szokott. A hörgés pedig olyan, mint régen a Ladán elrakott gyújtással, vagy szívatóval lepadlózva. Talán nem is dolgozik minden henger ilyenkor. Szabadgyorsításkor is megvan a jelenség, és csak kb 4000 fordulatnál padlózva nem jön már elő, de ekkor sem gyorsul úgy, mint kéne.

Amit már megcsináltam, illetve átnéztem:

Nemrég össz szűrő és vezérműszíj csere, alapjáratállító és fojtószelepház tisztítás, AGR belemezelés volt, és új gyertyát is kapott. (A hiba már ezek előtt is fennállt.)

Ma jött haza a szervizből, ahol kicserélték a benzincsöveket (azt mondták, hogy ha sokat áll a benzin, akkor "megromlik", elsavasodik és megeszi a csöveket... hát érdekes magyarázat). Azért került oda, mert már nem is indult hidegen. Most már indul, de visszaadták, hogy többet nem tudnak tenni vele.

Most kicseréltem a levegőhőm. jeladót, bevizsgáltam a MAP-szenzort, csináltam hengerlekapcsolás-tesztet, számítógéppel végigmértem az összes szenzor értékét, és minden rendben. A hibatároló is üres. Egyedül az alapelőgyújtás értéke tűnt érdekesnek: 4-6 fok a program által jónak tartott 8-12 helyett, de egy másik Astrán is megmértem, és ugyanaz lett az eredmény.

Ezek után becsődöltem, több ötletem nincs.

Ha valaki tudna tanácsot adni, hogy merre keressem még a hibát, nagyon megköszönném!

Zoli

így nekem nem sokat mond hogy henger lekapcsolási teszt...de én ezek alapján vagy lambda szondára vagy hengerfej hibára(repedés/tömítés) gyanakodnék...de gyanús lehet a motor hőfok jeladója is....ami az ECU-nak adja az értéket...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy X14XE kódú Astrám. A probléma a következő vele: Erőtlen, és hirtelen gázadásnál (nem kell padlóig, csak hirtelen) hörög a motor. Eközben pedig sokat eszik és világosan füstöl. Az erőtlent úgy értem, hogy kb 3-ban húz úgy, mint 4-ben szokott. A hörgés pedig olyan, mint régen a Ladán elrakott gyújtással, vagy szívatóval lepadlózva. Talán nem is dolgozik minden henger ilyenkor. Szabadgyorsításkor is megvan a jelenség, és csak kb 4000 fordulatnál padlózva nem jön már elő, de ekkor sem gyorsul úgy, mint kéne.

Amit már megcsináltam, illetve átnéztem:

Nemrég össz szűrő és vezérműszíj csere, alapjáratállító és fojtószelepház tisztítás, AGR belemezelés volt, és új gyertyát is kapott. (A hiba már ezek előtt is fennállt.)

Ma jött haza a szervizből, ahol kicserélték a benzincsöveket (azt mondták, hogy ha sokat áll a benzin, akkor "megromlik", elsavasodik és megeszi a csöveket... hát érdekes magyarázat). Azért került oda, mert már nem is indult hidegen. Most már indul, de visszaadták, hogy többet nem tudnak tenni vele.

Most kicseréltem a levegőhőm. jeladót, bevizsgáltam a MAP-szenzort, csináltam hengerlekapcsolás-tesztet, számítógéppel végigmértem az összes szenzor értékét, és minden rendben. A hibatároló is üres. Egyedül az alapelőgyújtás értéke tűnt érdekesnek: 4-6 fok a program által jónak tartott 8-12 helyett, de egy másik Astrán is megmértem, és ugyanaz lett az eredmény.

Ezek után becsődöltem, több ötletem nincs.

Ha valaki tudna tanácsot adni, hogy merre keressem még a hibát, nagyon megköszönném!

Zoli

nem lehet rossz helyen a vezérlésed????????????

Link to comment
Megosztás:

így nekem nem sokat mond hogy henger lekapcsolási teszt...de én ezek alapján vagy lambda szondára vagy hengerfej hibára(repedés/tömítés) gyanakodnék...de gyanús lehet a motor hőfok jeladója is....ami az ECU-nak adja az értéket...

A henger lekapcsolás teszt annyit jelent, hogy 1000-re emelt alapjáraton meleg motornál hengerenként ki lehet kapcsolni a befecskendezést a számítógéppel, és a hangjából lehet következtetni az adott henger és injektor állapotára. (Mint régen, amikor lehúzkodtuk a gyertyakábelt, hogy megtudjuk, melyik hengerben ment el a kompresszió.)

Tegnap este még hirtelen felindulásból a trafósort is kicseréltem (még jó hogy kéznél volt egy Z14XE-s kocsi), de a helyzet ugyanaz. A gyerták is egyformán szépek voltak.

A lambda szondát kizárnám, mert hidegen is fennáll a probléma (a legelső, indítás utáni azonnali gázadás még jó), a lambda pedig akkor még nem működik. Hőfok jeladó tesztelve volt: 10 fokról 85 körülig egyenletesen mér. A hengerfejet nem tudom. A víz és olaj nem fogy, maximum a szelepeknél lehetne gond, és azok hidegen hangoskodnak is. Na ahhoz viszont nem szeretnék nyúlni, mert csak még rosszabb lenne.

Azért köszi a választ, ezek szerint újra szerviz lesz belőle, csak most már máshová viszem.

+ Astra:

Nekem is gyanús volt, hogy nem túl nagy előgyújtás-hang-e, amit hallok, úgyhogy megnéztem, de minden jelen van. Gondolom a fogaskerekek a tengelyen nem fordulhatnak el (csak autóvillanyász vagyok, úgyhogy ennyire nem értek hozzá), a jeladó is jó helyre van szerelve, szóval a vezérlés szerintem jó.

Link to comment
Megosztás:

Műszerfalas kérdésem lenne a hozzáértőkhöz: ma este észrevettem, hogy a lámpa felkapcsolás után a fűtéskönzol tekerői, meg alattuk a 3 nyomógomb nem világítanak. Eddig egyenletes volt a fényük, mind egyforma. Pár km után szépen világított, amikor megint lenéztem.

Hány izzó világítja meg ezeket a dolgokat? (felmerült, hogy esetleg csak egy, és ez kh-s a foglalatban, vagy kiégni készül)

A Corsaban az izzócsere egyszerű volt, az egyik tekerőn alulról lehetett kitekerni egy csavart, majd le lehetett húzni a tekerőt, így hozzáférve az izzóhoz. Ez hogy megy az Astránál? Itt nem találtam alatta csavart, minden tekerő alja sima.

Amennyiben több izzós az alsó háttérvilágítás, gondolom valami közös táppontnál lehet a bibi. Hol van ezeknek ilyen? (a kapcsolók aktivitását jelző izzók mentek, ezért talán nem ilyen tápprobléma)

Szóval pár okosságot szívesen fogadnék.

Link to comment
Megosztás:

Műszerfalas kérdésem lenne a hozzáértőkhöz: ma este észrevettem, hogy a lámpa felkapcsolás után a fűtéskönzol tekerői, meg alattuk a 3 nyomógomb nem világítanak. Eddig egyenletes volt a fényük, mind egyforma. Pár km után szépen világított, amikor megint lenéztem.

Hány izzó világítja meg ezeket a dolgokat? (felmerült, hogy esetleg csak egy, és ez kh-s a foglalatban, vagy kiégni készül)

A Corsaban az izzócsere egyszerű volt, az egyik tekerőn alulról lehetett kitekerni egy csavart, majd le lehetett húzni a tekerőt, így hozzáférve az izzóhoz. Ez hogy megy az Astránál? Itt nem találtam alatta csavart, minden tekerő alja sima.

Amennyiben több izzós az alsó háttérvilágítás, gondolom valami közös táppontnál lehet a bibi. Hol van ezeknek ilyen? (a kapcsolók aktivitását jelző izzók mentek, ezért talán nem ilyen tápprobléma)

Szóval pár okosságot szívesen fogadnék.

Hello,

két rendszer van: az egyiknél megfelelő erővel (rongy + kombinált fogó) egyszerűen le lehet húzni a levegő elosztó tekerentyűt (a középső). Egy db izzó van benne. Nekem ilyen van, nálam sem égett és csak a két érintkezőt kellett összébb nyomnom és jó lett. Előtte nem égett egyáltalán.

A másik rendszernél középkonzol kiszerelése után lehet izzót cserélni. Azt nem ismerem.

Nem akarok hülyeségeket írni, de mintha a Behr szellőzőrendszernél lenne az előbbi, a Delphinél az utóbbi (remélem mindjárt cáfol v. megerősít valaki). Egyébként ezen topik 265. oldalán vagy a Hogyan csináld könyvben olvashatsz még róla.

hp

Link to comment
Megosztás:

Hello,

két rendszer van: az egyiknél megfelelő erővel (rongy + kombinált fogó) egyszerűen le lehet húzni a levegő elosztó tekerentyűt (a középső). Egy db izzó van benne. Nekem ilyen van, nálam sem égett és csak a két érintkezőt kellett összébb nyomnom és jó lett. Előtte nem égett egyáltalán.

A másik rendszernél középkonzol kiszerelése után lehet izzót cserélni. Azt nem ismerem.

Nem akarok hülyeségeket írni, de mintha a Behr szellőzőrendszernél lenne az előbbi, a Delphinél az utóbbi (remélem mindjárt cáfol v. megerősít valaki). Egyébként ezen topik 265. oldalán vagy a Hogyan csináld könyvben olvashatsz még róla.

hp

Köszi!

Nekem Behr a cucc emlékeim szerint. (a pollenszűrőnél a fedelet csak rugós karmok tartják, nem kellett csavarozni a cserekor a kesztyűtartó kivétele után)

Honnan lehet tudni biztosra, hogy a lehúzható, vagy a nagyon bontós verzió-e?

(hogyan csináld könyvem nincs)

mod: könyvet leszedtem netről, megnéztem. Tuti, hogy Behr a szellőző rendszerem. Ezek szerint lehúzható? (Egy izzó világítja meg az összes tekerentyűt, meg a 3 nyomógombot is?)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Nekem Behr a cucc emlékeim szerint. (a pollenszűrőnél a fedelet csak rugós karmok tartják, nem kellett csavarozni a cserekor a kesztyűtartó kivétele után)

Honnan lehet tudni biztosra, hogy a lehúzható, vagy a nagyon bontós verzió-e?

(hogyan csináld könyvem nincs)

mod: könyvet leszedtem netről, megnéztem. Tuti, hogy Behr a szellőző rendszerem. Ezek szerint lehúzható? (Egy izzó világítja meg az összes tekerentyűt, meg a 3 nyomógombot is?)

Ezek szerint igen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ritkán írok ide, mert nam nagyon tudok hozzászolni a problémákhoz, de most nekem lenne egy kérdésem.

G Astra Caravan 1.4 16V X14XE

Érdekes dolgot csinál időnként a motor: Melegebb időben (értsd 10 fok felett) hidegindításkor az alapjárati fordulatszám 1500 és 2000 között stagnál amíg egy kicsit be nem járatódik a motor. Egy idő után lemegy a normális alapjáratra 850 körülre. HIdegebb időben (10 fok alatt) normálisan viselkedik pár fokos időben kb 1000 a hidegindítás utáni fordulatszám. Mostanában emellett néha menet közben meleg motorra is rángat egyet és ilyenkor huzamosabb ideig az alapjárat felugrik akár 2500-ra is, és csak később megy le a normálisra.

Mitől lehet ez? Miket nézessek/nézzek meg?

Remélem tud valaki segíteni,

Ricsi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Javította már valaki az első üléseknél lévő biztonságiövet. Az a problémám, hogy amikor kikapcsolom az övet akkor vissza kell tolni mert magától nem húzza vissza. Mintha gyenge lenne a rugó. Lehet valahogy a visszahúzó-rugó előfeszítésén állítani?

Előre is köszi a segítséget.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.