Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

A dob tükrös felületén felületi korrózió keletkezik a pára következtében, ami néhány fékezés után lekopik.

Ne hallgass Qpackra! ;) Ezért ne vegyél sportdobot.Gettó utakon egy idő után amúgyis elnyomja a lengéscsillapító kopogása a kerékcsapágy morgását, ami viszont azonos frekvencián dolgozik a vászonszakadt gumik dohogásával, ezért a repedt fékdobok surlódása szinte hallhatatlanná válik B)

Ott a pont!

Az én gépemben 1.100 km van és nekem is nyikorog a dobfékem hosszabb állás után egy ideig, pedig eszem ágában sincs behúzni a kéziféket!

A jelenséget könnyen megszoktam, ezelőtt egy 16 éves F Astrám volt... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Ott a pont!

Az én gépemben 1.100 km van és nekem is nyikorog a dobfékem hosszabb állás után egy ideig, pedig eszem ágában sincs behúzni a kéziféket!

A jelenséget könnyen megszoktam, ezelőtt egy 16 éves F Astrám volt... B)

Ahha. Tehát akkor koszos, vagy rozsdás? A kéziféket télen nem szoktam behúzni, és mindennap megyek a verdával legalább 50 km-t. Ha reggel "lekopik" délután már megint surrog. Másnap reggel pedig újra.

Nekem eddig nem csinálta. Ezért gondoltam arra, hogy kosz.

Link to comment
Megosztás:

Ahha. Tehát akkor koszos, vagy rozsdás? A kéziféket télen nem szoktam behúzni, és mindennap megyek a verdával legalább 50 km-t. Ha reggel "lekopik" délután már megint surrog. Másnap reggel pedig újra.

Nekem eddig nem csinálta. Ezért gondoltam arra, hogy kosz.

Na Nekem is pont ezt csinálja kb. 3 hete. A jobb hátsó kerék felől hallatszik ilyen hang már enyhe fékezéskor is ,de nekem nagyon sok fékezés után halkul. Holnap megyek megnézetem szerelővel, mert már lehet kopott is a fékbetétem nagyon!

Link to comment
Megosztás:

A 36-os számú bizti. Az nem bizti, hogy a modulátor vágta volna ki a 20A-es biztosítékot (annak kéne ott lenni!). B) Valószínűbb lesz az aljzat hibája

Zachi te vagy az emberem! Igazad volt a 36.-os bizti égett ki ezért nem volt jó a szívargyújtó, ma megoldottam egy 15A -os kellett bele,és most már jó. Ott a pont Zachi! Köszönöm!!! ;)

Link to comment
Megosztás:

A dob tükrös felületén felületi korrózió keletkezik a pára következtében, ami néhány fékezés után lekopik.

Ne hallgass Qpackra! :blush: Ezért ne vegyél sportdobot.Gettó utakon egy idő után amúgyis elnyomja a lengéscsillapító kopogása a kerékcsapágy morgását, ami viszont azonos frekvencián dolgozik a vászonszakadt gumik dohogásával, ezért a repedt fékdobok surlódása szinte hallhatatlanná válik B)

Tudunk mi segíteni ;)

egyébként a behúzott kézifék a felületi rozsdával olyan kellemes szokott lenni, hogy egy nagy csattanás is hallatszik induláskor esősebb idő után ha áll egy éjszakát, és utánna sokkal intenzívebb az általad említett hang, de ha nem húzod be akkor csak a felületi rozsda lesz amit le kell takarítani a betétnek....és utánna semmi gond...ha az megnyugtat szedd le a dobot és takarítsd ki...biztos sok por van benne....de az nem surrogni szokott, hanem csikorogni, ha párásabb idő van..ezért szoktam én is nyári/téli gumi váltáskor hamár úgyis lent van a kerék, kipucolni...

Link to comment
Megosztás:

Tudunk mi segíteni B)

egyébként a behúzott kézifék a felületi rozsdával olyan kellemes szokott lenni, hogy egy nagy csattanás is hallatszik induláskor esősebb idő után ha áll egy éjszakát, és utánna sokkal intenzívebb az általad említett hang, de ha nem húzod be akkor csak a felületi rozsda lesz amit le kell takarítani a betétnek....és utánna semmi gond...ha az megnyugtat szedd le a dobot és takarítsd ki...biztos sok por van benne....de az nem surrogni szokott, hanem csikorogni, ha párásabb idő van..ezért szoktam én is nyári/téli gumi váltáskor hamár úgyis lent van a kerék, kipucolni...

Hm, azt mondjátok ha nem indokolt (vagyis nem lejtőn állok meg vagy vmi kisebb emelekedőn), akkor kézit ne is húzzam be csak sebességbe tegyem?

8 hetes a verda, eleddig kézi ON és sebsségbe is.

Link to comment
Megosztás:

Tudunk mi segíteni ;)

egyébként a behúzott kézifék a felületi rozsdával olyan kellemes szokott lenni, hogy egy nagy csattanás is hallatszik induláskor esősebb idő után ha áll egy éjszakát, és utánna sokkal intenzívebb az általad említett hang, de ha nem húzod be akkor csak a felületi rozsda lesz amit le kell takarítani a betétnek....és utánna semmi gond...ha az megnyugtat szedd le a dobot és takarítsd ki...biztos sok por van benne....de az nem surrogni szokott, hanem csikorogni, ha párásabb idő van..ezért szoktam én is nyári/téli gumi váltáskor hamár úgyis lent van a kerék, kipucolni...

Na rendben, akkor megvárom a nyálkás idő végét, tavasszal meg kitisztítom. B)

Köszi mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Hm, azt mondjátok ha nem indokolt (vagyis nem lejtőn állok meg vagy vmi kisebb emelekedőn), akkor kézit ne is húzzam be csak sebességbe tegyem?

8 hetes a verda, eleddig kézi ON és sebsségbe is.

Azért én emelkedőn, vagy lejtőn nem bíznám a motor kompressziójára a gépsast ;) .Az a biztos, ha koppra rántod a handbréket és sebességbe gyömöszölöd...sőt tegyél elé ékeket+ támassz elé egy megrakott Ifát B)

Link to comment
Megosztás:

Zachi te vagy az emberem! Igazad volt a 36.-os bizti égett ki ezért nem volt jó a szívargyújtó, ma megoldottam egy 15A -os kellett bele,és most már jó. Ott a pont Zachi! Köszönöm!!! :blush:

Akkor most, hogy kiörvendeztük magunkat, nézz utána a hibaforrásnak és a megfelelő biztoséknak! B)

Nálam a leírásban a 36-os bizti az ülésfűtéshez (gyári) és a cigaretta gyújtóhoz 20A értékkel szerepel.

Gondolom egy utólagos ülésfűtés is kíván ennyit ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha már a fékeknél tartunk: nálam az első tárcsafék visít enyhe fékezésnél. Ha jobban rálépek elhallgat. Persze ezt is csak hidegben csinálja, nyáron semmi baja. A betét nincs elkopva. Befújtam féktisztítóval, de az sem használ. Tipp?

Tekerd fel a rádiót B)

Link to comment
Megosztás:

Jobb topikot nem találtam, reménykedem, hogy jó lesz itt.

Ma reggel áltam a piros lámpánál és olyan érdekes dolgot vettem észre, hogy a sebességmérőnek a mutatója elkezdett ugrálni. felment 20-ig 40-ig majd vissza nullára.

Nem tudom pontosan, hogy honnan veszi a sebesség jelet, de ha információim nem csalnak akkor talán az ABS jeladótól? Mostanában a csúszós utakon sűrűbben lépett működésbe az ABS (szárazon nem szokott bekapcsolni B) ).

Kezdjek el félni valamitől? Eddig még nem tapasztaltam ilyet, ez volt az első.

Link to comment
Megosztás:

Jobb topikot nem találtam, reménykedem, hogy jó lesz itt.

Ma reggel áltam a piros lámpánál és olyan érdekes dolgot vettem észre, hogy a sebességmérőnek a mutatója elkezdett ugrálni. felment 20-ig 40-ig majd vissza nullára.

Nem tudom pontosan, hogy honnan veszi a sebesség jelet, de ha információim nem csalnak akkor talán az ABS jeladótól? Mostanában a csúszós utakon sűrűbben lépett működésbe az ABS (szárazon nem szokott bekapcsolni ;) ).

Kezdjek el félni valamitől? Eddig még nem tapasztaltam ilyet, ez volt az első.

nem onnan kapja...de ez engem is érdekel, mert ritkán én is látok ilyet...és nem igazán értem...én volt hogy olyankor láttam megmozdulni álló helyben, amikor pl a venti fokozatát növeltem...de eddig elég kevésszer láttam ilyet, így annyira nem idegel...ha állandósúlna..akkor.. B)

Link to comment
Megosztás:

nem onnan kapja...de ez engem is érdekel, mert ritkán én is látok ilyet...és nem igazán értem...én volt hogy olyankor láttam megmozdulni álló helyben, amikor pl a venti fokozatát növeltem...de eddig elég kevésszer láttam ilyet, így annyira nem idegel...ha állandósúlna..akkor.. :D

Én is tapasztaltam talán kétszer eddig. Az említett ventitekerkető nekem is gyanús, mert néha nem tudom bekapcsolni a belsőlevegő keringetést, vagy volt, hogy a klímát. Ilyenkor tekerő fel maxra, vissza és bekapcsolt.

Szóval szvsz nem gyenge kontakthiba okozhatja az említett jelenséget, úgyhogy én tavasszal ha kicsit jobb idő lesz esélyes, hogy szétkapom a konzolt, és kap egy kis contactspray-t

Link to comment
Megosztás:

Jobb topikot nem találtam, reménykedem, hogy jó lesz itt.

Ma reggel áltam a piros lámpánál és olyan érdekes dolgot vettem észre, hogy a sebességmérőnek a mutatója elkezdett ugrálni. felment 20-ig 40-ig majd vissza nullára.

Nem tudom pontosan, hogy honnan veszi a sebesség jelet, de ha információim nem csalnak akkor talán az ABS jeladótól? Mostanában a csúszós utakon sűrűbben lépett működésbe az ABS (szárazon nem szokott bekapcsolni :lol: ).

Kezdjek el félni valamitől? Eddig még nem tapasztaltam ilyet, ez volt az első.

És amelyik autóban nincs ABS? :D

A bal első kerékagyban van a jeladó. Innen kapja a jelet.

Link to comment
Megosztás:

És amelyik autóban nincs ABS? :D

A bal első kerékagyban van a jeladó. Innen kapja a jelet.

na onnan tuti nem kapja a nem ABS-es..az enyémben sincs blokkolásgátló, semmi kanóc nem megy a futóműhőz...a dobban ott van az ABS-es csatlakozó, de mivel nem olyan a futómű, így mind1...egyébként ha kicserélném a mechanikus és elektromos cuccokat akkor a központi elektronika le tudná kezelni az ABS-t vagy ahhoz azt is cserélni kellene? (nem gondolom, hogy csak a BC-s gépek tudják, hiszen az utólagos tempomatot sem csak a BC-sek tudják, ha jól tudom... )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.