Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

na onnan tuti nem kapja a nem ABS-es..az enyémben sincs blokkolásgátló, semmi kanóc nem megy a futóműhőz...a dobban ott van az ABS-es csatlakozó, de mivel nem olyan a futómű, így mind1...egyébként ha kicserélném a mechanikus és elektromos cuccokat akkor a központi elektronika le tudná kezelni az ABS-t vagy ahhoz azt is cserélni kellene? (nem gondolom, hogy csak a BC-s gépek tudják, hiszen az utólagos tempomatot sem csak a BC-sek tudják, ha jól tudom... )

Az enyém 2003 03. havi és tuti, hogy onnan kapja! Nincs benne ABS!

Link to comment
Megosztás:

Az enyém 2003 03. havi és tuti, hogy onnan kapja! Nincs benne ABS!

Hááát :D

Tyúkbél nekem sem megy a bal kerékagyhoz, de még a jobbhoz sem....

Én ebben nem foglalnék állást, mert őszintén szólva fingom nincs, hogy hol a jeladója, de gyanús, hogy a kerékagynál legyen. Mind1, jövő héten úgyis szétkapom a futóművet és meglesem.

Link to comment
Megosztás:

Hááát :D

Tyúkbél nekem sem megy a bal kerékagyhoz, de még a jobbhoz sem....

Én ebben nem foglalnék állást, mert őszintén szólva fingom nincs, hogy hol a jeladója, de gyanús, hogy a kerékagynál legyen. Mind1, jövő héten úgyis szétkapom a futóművet és meglesem.

Mondjuk addigra valaki úgyis megmonnya a tutit :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is tapasztaltam talán kétszer eddig. Az említett ventitekerkető nekem is gyanús, mert néha nem tudom bekapcsolni a belsőlevegő keringetést, vagy volt, hogy a klímát. Ilyenkor tekerő fel maxra, vissza és bekapcsolt.

Szóval szvsz nem gyenge kontakthiba okozhatja az említett jelenséget, úgyhogy én tavasszal ha kicsit jobb idő lesz esélyes, hogy szétkapom a konzolt, és kap egy kis contactspray-t

a klimánál nézd meg hogy a helykapcsolo hol áll mert ha a szélvédöre akkor nem indul a klima csak akkor ha egy kicsit jobbra eltolod.

Link to comment
Megosztás:

Hááát :D

Tyúkbél nekem sem megy a bal kerékagyhoz, de még a jobbhoz sem....

Én ebben nem foglalnék állást, mert őszintén szólva fingom nincs, hogy hol a jeladója, de gyanús, hogy a kerékagynál legyen. Mind1, jövő héten úgyis szétkapom a futóművet és meglesem.

Akkor nézd meg légyszíves ezt a képet. Olvasd el a szöveget! Az így csináltból másoltam ki!

""Dugjuk vissza a kerék fordulatszámérzékelő szenzorának kábelcsatlakozását !""

Kép=kábelcsatlakozásszó klikk rá!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne termosztát ügyben.

Olvasgatom a hozzászólásokat és hát néha furcsállom a motorhőmérsékletem viselkedését.

Szóval így télvíz idején nehezen melegszik a motorom. Városi használatnál eltart legalább 10-15 km ig is, mire elindul felfelé a mutató. (városi=lámpás kereszteződések, max 50km/h) :lol:

Azonban, ha hosszabb távon megyek vele, autópályán, vagy éppen ott indulok el, kkor hamarabb melegszik be. Azonban ha maxra tekerem a fűtést (max meleg, max ford) akkor a váropsi hazsnálatnál előfordul, hogy visszamegy a hő 80 fok körülire.

Na megjegyzem, hogy az autó 1,5 éves...

lehet termosztát probléma?? :lol: :D

Vagy ez a normális viselkedése, mivel az összes szigetelő ki lett spórolva a clII-ből? (motorháztető és tűzfal)

Engem most az olvasottak után kezd aggasztani a dolog...("-13fokban is 90-en áll")

köszi a válaszokat és a segítséget is.

Krisztián

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne termosztát ügyben.

Olvasgatom a hozzászólásokat és hát néha furcsállom a motorhőmérsékletem viselkedését.

Szóval így télvíz idején nehezen melegszik a motorom. Városi használatnál eltart legalább 10-15 km ig is, mire elindul felfelé a mutató. (városi=lámpás kereszteződések, max 50km/h) :lol:

Azonban, ha hosszabb távon megyek vele, autópályán, vagy éppen ott indulok el, kkor hamarabb melegszik be. Azonban ha maxra tekerem a fűtést (max meleg, max ford) akkor a váropsi hazsnálatnál előfordul, hogy visszamegy a hő 80 fok körülire.

Na megjegyzem, hogy az autó 1,5 éves...

lehet termosztát probléma?? :lol: :D

Vagy ez a normális viselkedése, mivel az összes szigetelő ki lett spórolva a clII-ből? (motorháztető és tűzfal)

Engem most az olvasottak után kezd aggasztani a dolog...("-13fokban is 90-en áll")

köszi a válaszokat és a segítséget is.

Krisztián

Ha elinditod a kocsit, és 2-3 perc után valamelyik csöved ami megy a hűtőre melegszik, akkor lehet termosztát....

Ha füttesz, és alapjáraton megy a moror, akkor nemcsoda, hogy visszahűl.

Link to comment
Megosztás:

a klimánál nézd meg hogy a helykapcsolo hol áll mert ha a szélvédöre akkor nem indul a klima csak akkor ha egy kicsit jobbra eltolod.

azt tudom, meg a belsőlevegő sem megy, ha csak a szélvédőre lövöm...

Akkor nézd meg légyszíves ezt a képet. Olvasd el a szöveget! Az így csináltból másoltam ki!

""Dugjuk vissza a kerék fordulatszámérzékelő szenzorának kábelcsatlakozását !""

Kép=kábelcsatlakozásszó klikk rá!!

Ezért mondtam, hogy nem foglalok állást, előbb majd meglesem

Link to comment
Megosztás:

a klimánál nézd meg hogy a helykapcsolo hol áll mert ha a szélvédöre akkor nem indul a klima csak akkor ha egy kicsit jobbra eltolod.

Ez számomra érdekes!

Az ablakra irányítva csak a belső keringtetést tiltja, a klímát nem. Így tud gyorsan és hatékonyan páramentesíteni.

Mindez le van írva a kezelési utasításban is. :D

A kis eltolással tudod kijátszani a belső keringtetés tiltását.

Link to comment
Megosztás:

Ez számomra érdekes!

Az ablakra irányítva csak a belső keringtetést tiltja, a klímát nem. Így tud gyorsan és hatékonyan páramentesíteni.

Mindez le van írva a kezelési utasításban is. :D

A kis eltolással tudod kijátszani a belső keringtetés tiltását.

IGY VAN.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ha már klíma, nekem is lenne egy kérdésem!

Télen is mennie kell a klímának? Mert úgy tudom, hogy x fok alatt be sem kapcsol. Ez tényleg igaz, vagy baromság?

Mert ugyi írja a könyve is, hogy klíma+belső keringetés be és szélvédő állás!

na mostan ez nem megy! :D

Tavaly vettem az autót februárban, nyáron fel kellett tötltetnem a klímát, mert semmi gáz nem volt benne.

Remélem idén nem kell újra, mert akkor gáz van, vagyis nincs!:lol:

Más:

Ti még nem vettetek észre olyat, hogy tök csönd az autóban, hideg mototrnál gázadás üresben, vagy menet közben és szürcsölő hangot ad ki a motortér felöl!

Olyan 2000 fordulatig! Aztán ahogy melegszik a motor, úgy meg is szűnik a szürcsögés.

Nem tom, hogy mi okozhatja, de picit idegesít! Először azt hittem, hogy a hűtőrendszerrel van baj, aztán azt is hallottam, hogy a benzin ágban van ez a hang!

Van egy vákum kapcsoló, vagy mi a rosseb a légszűrőházra erősítve amire megy egy tyukbél+egy cső, vagy kettő cső, most pontosan nem tudom!

És ez adja azt a hangot hidegen.

Ez normális?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Ha elinditod a kocsit, és 2-3 perc után valamelyik csöved ami megy a hűtőre melegszik, akkor lehet termosztát....

Ha füttesz, és alapjáraton megy a moror, akkor nemcsoda, hogy visszahűl.

Köszi Imy! Holnap ezt megnézem a parkolóban. Igaz másik fórumban kaptam még tanácsot, ott azt mondja a círtárs, hogy nem feltétlenül kell hibára gondolni, csak már annyira összekopott, hogy már nincs plusz hő és így a 80-90 fok közötti az üzemi hő...

ezt értem, csak azt nem, miért hűl vissza? :D

Nem feltétlenül csak akkor, ha állok...ha cároisiban megyek, tehát nem 80-nal autópályán/M3bevez/(vagy 130), akkor is visszahül 4-es fokozaton...:lol:

Nem kéne akkor is tartania a hőt? hül a mtoor->termosztát elzár->meleg a kocsiba be és majd, ha melegszik (90 fokot eléri) kinyit megint? (akár parkolásnál is így kéne lennie, nem?)

Link to comment
Megosztás:

Köszi Imy! Holnap ezt megnézem a parkolóban. Igaz másik fórumban kaptam még tanácsot, ott azt mondja a círtárs, hogy nem feltétlenül kell hibára gondolni, csak már annyira összekopott, hogy már nincs plusz hő és így a 80-90 fok közötti az üzemi hő...

ezt értem, csak azt nem, miért hűl vissza? :D

Nem feltétlenül csak akkor, ha állok...ha cároisiban megyek, tehát nem 80-nal autópályán/M3bevez/(vagy 130), akkor is visszahül 4-es fokozaton... :lol:

Nem kéne akkor is tartania a hőt? hül a mtoor->termosztát elzár->meleg a kocsiba be és majd, ha melegszik (90 fokot eléri) kinyit megint? (akár parkolásnál is így kéne lennie, nem?)

az utastér fűtésed nem a termosztát utánról van elvéve, hanem a blokkban keringő vízből, emiatt tudsz már akkor is fűteni jó termosztátnál, amikor a mutató még meg sem mozdul, mert a blokkban már melegszik, és azt a "belső" kört, ha hűtöd a belső hőleadón keresztűl a kinti levegővel, akkor nem csoda hogy lehűl, azt nem tudja lezárni a termosztát(csak te), akkor ő úgy veszi, hogy neked az fontosabb, hogy a kocsiban meleg legyen minthogy a motor üzemmeleg...inkább azt próbáld ki hogy nem fütessz és akkor is ez van e....azért 4-es fokozaton a fűtés ventije , ha a csappantyúk és a többi szabályzó úgy vannak állítva, akkor simán szállít annyit mint a hűtő venti a kocsi elejében, az pedig télen is igen ritkán indul be, de akkor percek alatt lerántja a megfelelő tartományba...

Link to comment
Megosztás:

az utastér fűtésed nem a termosztát utánról van elvéve, hanem a blokkban keringő vízből, emiatt tudsz már akkor is fűteni jó termosztátnál, amikor a mutató még meg sem mozdul, mert a blokkban már melegszik, és azt a "belső" kört, ha hűtöd a belső hőleadón keresztűl a kinti levegővel, akkor nem csoda hogy lehűl, azt nem tudja lezárni a termosztát(csak te), akkor ő úgy veszi, hogy neked az fontosabb, hogy a kocsiban meleg legyen minthogy a motor üzemmeleg...inkább azt próbáld ki hogy nem fütessz és akkor is ez van e....azért 4-es fokozaton a fűtés ventije , ha a csappantyúk és a többi szabályzó úgy vannak állítva, akkor simán szállít annyit mint a hűtő venti a kocsi elejében, az pedig télen is igen ritkán indul be, de akkor percek alatt lerántja a megfelelő tartományba...

Az utastérfűtés hőcserélője akkora hőleadásra képes, hogy a szarakodó hűtésű autót a legnagyobb kánikulában is képes ideig-óráig kihúzni a kakából. Pl. rokonom Szamaráját Athéntól hazáig.

Link to comment
Megosztás:

Az utastérfűtés hőcserélője akkora hőleadásra képes, hogy a szarakodó hűtésű autót a legnagyobb kánikulában is képes ideig-óráig kihúzni a kakából. Pl. rokonom Szamaráját Athéntól hazáig.

köszi az infót...ez nálam is fennált számtalanszor a skoda 105s típusnál. :D)

de ott is a termo volt a rossz...

köszi a segítsdéget!

Most ebben kérnék...mi ez és hova csatlakozik?

A kesztyűtartó mögött találtam, miközben a pollent próbáltam visszarakni.

http://kepfeltoltes.hu/view/090125/K_p036_...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090125/9562643...ltoltes.hu_.jpg

köszi ezt is!

krisztián

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket:

Kocsi Opel Astra G classic 1,4 2000-es évjárat

A hiba,hogy a kulcs elfordítása után az autó nem indul el, a belső világítás bekapcsol, és ennyi, ez alkalmanként következik be. Ekkor csak az segít ha kb 2-3 métert (vagy még annyit sem ) megtolom és rögtön beröffen. Nem mindig jelentkezik a probléma, viszont teljesen véletlenszerűen időjárástól függetlenül. Az önindító sem kattan, lényegében meg se nyikkan a kocsi, semmi hangot nem ad ki.

Ami még fontos lehet:

- Aksi csere nem régen volt

- Gyújtás kapcsoló betétet is cseréltettünk, mert mindenki eddig arra gyanakodott, sajnos azóta sem változott a helyzet. A kulcs néha erőszakos beütögetése segített , ebből gondoltuk hogy valami érintkezési hiba lehet.

- Önindítót megnézték , saruk rajta vannak , jónak néz ki, viszont szétszedve egyelőre még nem volt

- Gyertyák megnézve, letisztítva

- A zárszerkezet ahova a slusszkulcs megy be, az viszont beragad, a rugo aminek valami pöcök lenyomása után ki kellett volna hogy ugrassza a helyéből az nem működött, így a régi kapcsoló betétet is csak széttörve lehetett kibontani belőle. Most viszont a kulcs nagyon könnyen kijön a zárból. Esetleg ez utalhat valamire ?

Legtöbbször barátnőm vezeti és ha nem vagyok ott, hogy megtoljam a kocsit pár méteren akkor nem megy vele sehová...

Aki tapasztal már hasonlót és sejti/tudja hogy mi lehet a probléma , kérem jelezze. Ha bármi kérdés lenne ami szükséges a probléma kiderítéséhez arra szívesen válaszolok.

Előre is Köszönöm:

Fecó

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket:

Kocsi Opel Astra G classic 1,4 2000-es évjárat

A hiba,hogy a kulcs elfordítása után az autó nem indul el, a belső világítás bekapcsol, és ennyi, ez alkalmanként következik be. Ekkor csak az segít ha kb 2-3 métert (vagy még annyit sem ) megtolom és rögtön beröffen. Nem mindig jelentkezik a probléma, viszont teljesen véletlenszerűen időjárástól függetlenül. Az önindító sem kattan, lényegében meg se nyikkan a kocsi, semmi hangot nem ad ki.

Ami még fontos lehet:

- Aksi csere nem régen volt

- Gyújtás kapcsoló betétet is cseréltettünk, mert mindenki eddig arra gyanakodott, sajnos azóta sem változott a helyzet. A kulcs néha erőszakos beütögetése segített , ebből gondoltuk hogy valami érintkezési hiba lehet.

- Önindítót megnézték , saruk rajta vannak , jónak néz ki, viszont szétszedve egyelőre még nem volt

- Gyertyák megnézve, letisztítva

- A zárszerkezet ahova a slusszkulcs megy be, az viszont beragad, a rugo aminek valami pöcök lenyomása után ki kellett volna hogy ugrassza a helyéből az nem működött, így a régi kapcsoló betétet is csak széttörve lehetett kibontani belőle. Most viszont a kulcs nagyon könnyen kijön a zárból. Esetleg ez utalhat valamire ?

Legtöbbször barátnőm vezeti és ha nem vagyok ott, hogy megtoljam a kocsit pár méteren akkor nem megy vele sehová...

Aki tapasztal már hasonlót és sejti/tudja hogy mi lehet a probléma , kérem jelezze. Ha bármi kérdés lenne ami szükséges a probléma kiderítéséhez arra szívesen válaszolok.

Előre is Köszönöm:

Fecó

lehet hogy aki javitotta a zázbetétet az a lamellák 2/3-át kihagyta vagy a betét olyan zsiros hogy a rugok sem képesek legyözni és nem tudják a lamellákat kinyomni.De még az is lehet hogy a zárbetét végéröl letört az a pöcök ami a gyujtáskapcsolo betétet müködtei .egyébként kis kézügyességel ki lehet venni a zárbetétet csak egy 50-es hajlitott szög kell hozzá .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Legtöbbször barátnőm vezeti és ha nem vagyok ott, hogy megtoljam a kocsit pár méteren akkor nem megy vele sehová...

Injektoros autót nem igazán kellene toszigálni, mert nem soká integethetsz a katalizátorodnak!

De ez a kezelési könyvében is megvan, nos ennek a cseréje nagyságrenddel több lesz mint egy gyújtáskapcsoló :D

Ha egyáltalán nem forgat a kulcs elfordítása után akkor vagy a gy. kapcsoló vagy az önindító - bendix körül keresgélj.....

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy aki javitotta a zázbetétet az a lamellák 2/3-át kihagyta vagy a betét olyan zsiros hogy a rugok sem képesek legyözni és nem tudják a lamellákat kinyomni.De még az is lehet hogy a zárbetét végéröl letört az a pöcök ami a gyujtáskapcsolo betétet müködtei .egyébként kis kézügyességel ki lehet venni a zárbetétet csak egy 50-es hajlitott szög kell hozzá .

A kicserél betét az nagyon zsíros volt ezt tudom, a pöcök letörésének elkerülés végett lett kitörve a másik oldalról a régi betét a csere közben, mivel a zárbetét meg sem mozdult a helyéről (pöcök benyomás és aktív feszegetés hatására sem) csak így lehetett cserélni...

javítás: 50es szög helyett hajlított dróttal és kézügyességgel próbálták kiszedni a zárbetétet de nem jött ki, volt 2 kattanás de a zárbetét beragadt, a kulcs meg kijött, elfordított állapotban is

Link to comment
Megosztás:

Nem jó, ha azt a betétet már így kell gyilkolászni a kulccsal. Milyenre lett az cserélve...?

Elképzelhető még kontakt hiba (oxidáció) az önindító - bendix csatlakozási pontjánál, esetleg a testkábelnél...

A gyújtáskapcsoló betét újra lett cserélve. A "Milyen" itt típusra vonatkozna?

Bendix, testkábel ellenőrízve lett ahogy legelején is írtam, rendben vannak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdekes, és egyben bosszantó dolgot vettem észre. Ma délután lemostam a kocsit, (G Astra) s mikor álltam be a garázsba akkor vettem észre, hogy mind a kettő fényszóró párás ott az index égőnél a sarokban. Eddig soha ilyen nem fordult elő, nem értem, most mi történhetett. Az autó soha nem volt törve a lámpák sem, szétszedve sem volt még soha. El sem öregedhetett a tömítés (2 éves a kocsi). Úgyhogy frankón nem értem. Előszőr arra gondoltam, hogy az OMW kútnál az önkiszolgáló mosóból meleg víz jön a a szórófejből, és a hőmérsékletkülönbség hatására párásodott be. De megjegyzem ezt sem tartom egézséges dolognak. Szerintetek mi lehet? Járt így valaki közületek?

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.