Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Igazából nem tudom hova írjam ezt a kérdésemet, úgyhogy már beírtam máshova is, de hátha itt tudtok segíteni.

Lenne egy elég nagy problémám lehet hogy az elektro szervóval van kapcsolatban, igazából megmondom őszintén, hogy nem nagyon értek hozzá.

Egy 2000-es évjáratú 1.6 16V, G-s astrám van.

Szóval a kormányszervó nem mindig indul el és ilyenkor mivel a szervómotort is kell forgatni manuálisan (gondolom én), nehezebb tekerni a kormányt, mintha nem lenne benne szervó...

És ha elindul a szervó akkor nem áll le és jól működik,de ha nem indul el akkor meg nem is jön vissza...

(Szóval menet közben már nem megy el és nem is jön vissza)

Már jártam autovillamosságisnál (Kicserélt valamit a generátorban, mert ha nem tölt eléggé akkor lekapcsolja a legnagyobb fogyasztót, ami ugyebár a kormányszervó) de nem szünt meg a problémám, autószerelő pedig azt mondta, hogy ő max az olajat tudná feltölteni vagy kicserélni de szinte biztos, hogy nem az a baja...

Ha esetleg valaki találkozott már ilyennel vagy van esetleg valami jó ötlete, nagyon megköszönném!!!

az a baj a szivattyú meg elektronika meg tartály plusz kormánymű egybe van épitve.

Melyik a tied? TRW1 TRW2

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igazából nem tudom hova írjam ezt a kérdésemet, úgyhogy már beírtam máshova is, de hátha itt tudtok segíteni.

Lenne egy elég nagy problémám lehet hogy az elektro szervóval van kapcsolatban, igazából megmondom őszintén, hogy nem nagyon értek hozzá.

Egy 2000-es évjáratú 1.6 16V, G-s astrám van.

Szóval a kormányszervó nem mindig indul el és ilyenkor mivel a szervómotort is kell forgatni manuálisan (gondolom én), nehezebb tekerni a kormányt, mintha nem lenne benne szervó...

És ha elindul a szervó akkor nem áll le és jól működik,de ha nem indul el akkor meg nem is jön vissza...

(Szóval menet közben már nem megy el és nem is jön vissza)

Már jártam autovillamosságisnál (Kicserélt valamit a generátorban, mert ha nem tölt eléggé akkor lekapcsolja a legnagyobb fogyasztót, ami ugyebár a kormányszervó) de nem szünt meg a problémám, autószerelő pedig azt mondta, hogy ő max az olajat tudná feltölteni vagy kicserélni de szinte biztos, hogy nem az a baja...

Ha esetleg valaki találkozott már ilyennel vagy van esetleg valami jó ötlete, nagyon megköszönném!!!

Szia!

Én azzal kezdeném, hogy multiméterrel figyelném a akkun a feszültséget indítás előtt, közben és járó motornál. A töltés jelző lámpa a műszeregységben működik rendesen? A szervókormány vezérlő egység hibatárolóját ki kellene olvasni.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Előszöris köszi a sok választ!!!

Rögtön lenne is pár visszakárdésem rájuk mivel nemigen szoktam szerelgetni a szekeret:

Honnan tudom kideríteni, hogy TRW1-es, vagy TRW2-es???

(Club felszereltségű vagy mi, ezzel összefüggésben van?)

12V-os 74Ah-ás mammut aksim van, ha megmérem, mennyinek kéne lennie a normálisnak indítás előtt, közben és utaána???

(Az erősítő miatt kell ekkora, de volt, hogy be sem kapcsoltam 1 hónapig a muzsikát, de akkor sem volt jó és az aksit is megpróbáltam feltölteni és a savszint is jó benne)

"A töltés jelző lámpa a műszeregységben működik rendesen?"

Ez hol találom?

"A szervókormány vezérlő egység hibatárolóját ki kellene olvasni."

Elvittem diagnosztikára a gépet és azt mondta, hogy nincs benne szervó... (Pedig van és az esetek 60%-ában működik is :D

Vagy ez a hibatároló egészen más?

Szóval ha elmegy a főnök kapom is elő a multimétert :lol:

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Előszöris köszi a sok választ!!!

Rögtön lenne is pár visszakárdésem rájuk mivel nemigen szoktam szerelgetni a szekeret:

Honnan tudom kideríteni, hogy TRW1-es, vagy TRW2-es???

(Club felszereltségű vagy mi, ezzel összefüggésben van?)

12V-os 74Ah-ás mammut aksim van, ha megmérem, mennyinek kéne lennie a normálisnak indítás előtt, közben és utaána???

(Az erősítő miatt kell ekkora, de volt, hogy be sem kapcsoltam 1 hónapig a muzsikát, de akkor sem volt jó és az aksit is megpróbáltam feltölteni és a savszint is jó benne)

"A töltés jelző lámpa a műszeregységben működik rendesen?"

Ez hol találom?

"A szervókormány vezérlő egység hibatárolóját ki kellene olvasni."

Elvittem diagnosztikára a gépet és azt mondta, hogy nincs benne szervó... (Pedig van és az esetek 60%-ában működik is :D

Vagy ez a hibatároló egészen más?

Szóval ha elmegy a főnök kapom is elő a multimétert :lol:

A töltésjelzőt a fordszámmérőn találod, egy piros akku ikon. Az akkudat nem csak feszültség szempontjából, hanem töltőáram szempontjából is figyelni kéne. A többi választ meghagyom a gyakorlottabbaknak.

Link to comment
Megosztás:

Igaz nekem 1.8-as de a következőre jutottam AGR/EGR ügyben. Csati lehuzásra egyből reagál és sárgát dob. Teljesen lezárva bizonyos idő után ugyanez. Viszont egy 5-ös furattal már jó. És az autó nem torpan, nem rángat.

Nekem itt Tatabányán azt mondta a szervízben az egyik srác, hogy nekem is, azaz az autómban is le van dugózva az EGR, de emiatt át kellett ütni a computert, mert a Z14XE vezérlő akkor is visszadobta a "sárgát"! Viszont most 1.6-ra van átkódolva és most jó! Egyébként nem tudom, hogy így van e, mert már így vettem!

De az az 5-ös furat, meg ez a ledugózás érdekelne, hogy hogyan is van, mit dugóznak le, mit fúrnak ki???

Mert azt észrevettem, hogy elég nehézkesen akar kigyorsítani másodikban kereszteződésből!

Pedig elvileg nincs EGR!?

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

az astra g szervojának nincs computere, így az nem vizsgálható müszerrel...

Szia!

A G astra elkektro hidraulikus szervójánál lehet hiba tárolót olvasni, élőadat listát nézni mint például tényleges motoráram, motoráram határérték, generátor töltési jel, akku feszültség. Kivezérlés tesztel meg lehet működtetni a szervoszivattyú villanymotorját. Ezeket az OP-COM műszerrel néztem. Az igaz, hogy volt már olyan G astra amivel nem sikerült kommunikálnom a szervo vezérlővel, de elég sokkal viszont sikerült. KW 2000 protokolt használ és OBD 7-es lábon.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Nekem itt Tatabányán azt mondta a szervízben az egyik srác, hogy nekem is, azaz az autómban is le van dugózva az EGR, de emiatt át kellett ütni a computert, mert a Z14XE vezérlő akkor is visszadobta a "sárgát"! Viszont most 1.6-ra van átkódolva és most jó! Egyébként nem tudom, hogy így van e, mert már így vettem!

De az az 5-ös furat, meg ez a ledugózás érdekelne, hogy hogyan is van, mit dugóznak le, mit fúrnak ki???

Mert azt észrevettem, hogy elég nehézkesen akar kigyorsítani másodikban kereszteződésből!

Pedig elvileg nincs EGR!?

Üdv

Gábor

Én készítettem egy lent látható lemezt az EGR szelep alá, de így hibát jelzett, ezért egy 5mm-es lyukat fúrtam rá:

652c_1.JPG

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A G astra elkektro hidraulikus szervójánál lehet hiba tárolót olvasni, élőadat listát nézni mint például tényleges motoráram, motoráram határérték, generátor töltési jel, akku feszültség. Kivezérlés tesztel meg lehet működtetni a szervoszivattyú villanymotorját. Ezeket az OP-COM műszerrel néztem. Az igaz, hogy volt már olyan G astra amivel nem sikerült kommunikálnom a szervo vezérlővel, de elég sokkal viszont sikerült. KW 2000 protokolt használ és OBD 7-es lábon.

Üdv: András

mindig tanul az ember... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket:

Kocsi Opel Astra G classic 1,4 2000-es évjárat

A hiba,hogy a kulcs elfordítása után az autó nem indul el, a belső világítás bekapcsol, és ennyi, ez alkalmanként következik be. Ekkor csak az segít ha kb 2-3 métert (vagy még annyit sem ) megtolom és rögtön beröffen. Nem mindig jelentkezik a probléma, viszont teljesen véletlenszerűen időjárástól függetlenül. Az önindító sem kattan, lényegében meg se nyikkan a kocsi, semmi hangot nem ad ki.

Ami még fontos lehet:

- Aksi csere nem régen volt

- Gyújtás kapcsoló betétet is cseréltettünk, mert mindenki eddig arra gyanakodott, sajnos azóta sem változott a helyzet. A kulcs néha erőszakos beütögetése segített , ebből gondoltuk hogy valami érintkezési hiba lehet.

- Önindítót megnézték , saruk rajta vannak , jónak néz ki, viszont szétszedve egyelőre még nem volt

- Gyertyák megnézve, letisztítva

- A zárszerkezet ahova a slusszkulcs megy be, az viszont beragad, a rugo aminek valami pöcök lenyomása után ki kellett volna hogy ugrassza a helyéből az nem működött, így a régi kapcsoló betétet is csak széttörve lehetett kibontani belőle. Most viszont a kulcs nagyon könnyen kijön a zárból. Esetleg ez utalhat valamire ?

Legtöbbször barátnőm vezeti és ha nem vagyok ott, hogy megtoljam a kocsit pár méteren akkor nem megy vele sehová...

Aki tapasztal már hasonlót és sejti/tudja hogy mi lehet a probléma , kérem jelezze. Ha bármi kérdés lenne ami szükséges a probléma kiderítéséhez arra szívesen válaszolok.

Előre is Köszönöm:

Fecó

szerintem 99% hogy bendix. Nem egyszer tapasztaltam tökugyanezt az F astránál, és tény, hogy eleinte a kalapács+rákopp használt, de csak időhúzás, néhány nap max egy hét és indító felújítás volt mindíg (kb 5 forint)

ha lehúzod a csatit, dobja a sárgát :lol:

persze enélkül is megy, sőt, ha lezárod, nem fog rángatni

nekem még durvább volt, 2000-es fordulat alatt leállt a motor

szervízben állítólag kiütik, hogy ne figyelje az AGR-t, valami szaki biztos van, aki jópénzé' megcsinálja, nekem is aktuális a dolog

Mit értessz az alatt, hogy 2000 alatt leállt? már motorféken is, vagy csak kinyomott kuplung és fordulat mélyre ejtés, lefulladás?

Mert akkor megvan a jelenségem (alapjárat ingadozás melegen, motorfék után kb 1500-nál kuplung ki, és néha leáll!) oka, AGR csere, hurrá dejó :D úgyis tele vagyok lével, hétfőn vizsgázik, most meg telókat cserélek a hét végén, csupa olcsó dolog. :lol: Ha még az AGR is megfekszik, hát annak fogok csak igazán örülni :lol: jippijujujujjjjj de nagyot tudnék most káromkodni :D )

Node ennyi baja legyen mindig, én azt mondom.

Link to comment
Megosztás:

baromi nagy villáskulcs, és kalapács. akárakod, és leütöd. általában lejön, így vettem le az enyémet is.

Hőlégfúvó, felmelegít, elcsavar, simán lejön..... :D

Kb nincs egy perc az egész, és ha kell vissza is tudod tenni úgy, hogy rendesen használható marad továbbra is...!!

Én így vettem le, majd eladáskor csak visszacseréltem....... :lol:

Link to comment
Megosztás:

szerintem 99% hogy bendix. Nem egyszer tapasztaltam tökugyanezt az F astránál, és tény, hogy eleinte a kalapács+rákopp használt, de csak időhúzás, néhány nap max egy hét és indító felújítás volt mindíg (kb 5 forint)

Mit értessz az alatt, hogy 2000 alatt leállt? már motorféken is, vagy csak kinyomott kuplung és fordulat mélyre ejtés, lefulladás?

Mert akkor megvan a jelenségem (alapjárat ingadozás melegen, motorfék után kb 1500-nál kuplung ki, és néha leáll!) oka, AGR csere, hurrá dejó :lol: úgyis tele vagyok lével, hétfőn vizsgázik, most meg telókat cserélek a hét végén, csupa olcsó dolog. :lol: Ha még az AGR is megfekszik, hát annak fogok csak igazán örülni :lol: jippijujujujjjjj de nagyot tudnék most káromkodni :D )

Node ennyi baja legyen mindig, én azt mondom.

így volt, ha 2000 alá beesett a fordulat, akkor csak padlógázra sikerült nem lefulladnia, 1500 alatt arra sem, könyörtelenül leállt, ezt úgy képzeld el, hogy letekertem 150 km-ert hiba nélkül, egyszer csak azt érzem, ha elveszem a gázt 80-nál, hogy durván rángat a motor a finom gázadásra, félreállok, motor leáll (hibát nem jelzett) beindítom , 3 mp-ig szépen ment alapjáraton, utána lefulladt

namost én is lezártam az EGR-t, de csak az egyik oldalán, azt a felét nem, ahol beleül a furatba a tengely vége

ha lehúzom az EGR csatit, akkor persze van sárga, indítás után 1x 3 mp után lefullad, következő indítás után no problem

arra gondolok, hogy az EGR helyzetjeladója küldözgeti a jelet az ECU-nak, mikor valahol megragad a tengelye - inkrementális jeladó fals adatot ad, elveszi az üzemanyagot

talán a legjobb megoldás kiüttetni az EGR figyelést

Link to comment
Megosztás:

így volt, ha 2000 alá beesett a fordulat, akkor csak padlógázra sikerült nem lefulladnia, 1500 alatt arra sem, könyörtelenül leállt, ezt úgy képzeld el, hogy letekertem 150 km-ert hiba nélkül, egyszer csak azt érzem, ha elveszem a gázt 80-nál, hogy durván rángat a motor a finom gázadásra, félreállok, motor leáll (hibát nem jelzett) beindítom , 3 mp-ig szépen ment alapjáraton, utána lefulladt

namost én is lezártam az EGR-t, de csak az egyik oldalán, azt a felét nem, ahol beleül a furatba a tengely vége

ha lehúzom az EGR csatit, akkor persze van sárga, indítás után 1x 3 mp után lefullad, következő indítás után no problem

arra gondolok, hogy az EGR helyzetjeladója küldözgeti a jelet az ECU-nak, mikor valahol megragad a tengelye - inkrementális jeladó fals adatot ad, elveszi az üzemanyagot

talán a legjobb megoldás kiüttetni az EGR figyelést

Aham.. Nekem ennyire nem drasztikus, mondjuk hogy ennek a kezdeti stádiuma.

Beindítás után ha nem nyomok gázt, akkor akármeddig elketyeg minden hiba nélkül. Ha megyek vele mindegy mennyit (megjegyzem míg nem melegszik üzemi hőfokra, addig ritkább vagy nincs hiba) kuplung lassításnál, és néha leáll, de majdnem mindíg alig tudja megtartani az alapjáratot. szóval akkor AGR... parádés.

Még jó hogy hétfőn műszaki meg zöldkártya... lehet közben kell járnom ...

Link to comment
Megosztás:

Beindítás után ha nem nyomok gázt, akkor akármeddig elketyeg minden hiba nélkül.

Úgy tudom, alapjáraton mindig zárva tart a szelep, ha fordulatot adsz neki, csak akkor nyit és vezeti vissza a kipufogógázt.

AGR-figyelést letiltani tudtommal csak bizonyos motoroknál (XEP?) lehet. Legalább szétszedhető és normálisan kitakarítható lenne (X-eseknél talán volt ilyen széria)... :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom, alapjáraton mindig zárva tart a szelep, ha fordulatot adsz neki, csak akkor nyit és vezeti vissza a kipufogógázt.

AGR-figyelést letiltani tudtommal csak bizonyos motoroknál (XEP?) lehet. Legalább szétszedhető és normálisan kitakarítható lenne (X-eseknél talán volt ilyen széria)... :D

meg z-nél isZ16SE

Z14XE Z16XE......

de most egy 20eft alkatrészen sporoltok?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.