Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

10 órája, Zsolti977 írta:

 

Ertem,tehat szerinted az olajszuro csere megoldana? Ma csereltem olajgombat, semmi valtozas, tettem bele olaj suritot, ugyanaz. Van ebben a motorba v.hol az olajkorbe 1 szelep ami kopott lehet? Vagy az olajpumpa rossz?

Olajsűrítőt? 

Semmi pénzért nemraknék bele ilyesmit.

Az erő legyen a motoroddal! :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, flali írta:

Az utolsó bekezdésben szereplő kérdést már én is feltettem a szakembernek, de gyakorlatilag annyi volt a válasz: mert csak, ez az előírás. Már pedig nem egészen (az állandóan szajkózott 0W-30 és 0W-40 csak -25 fok alattra írja a nagykönyv) helyesen van idézve az előírás. Ha ragaszkodunk az előíráshoz 5W-30 vagy 5W-40 dexos2 és pont. A hazai éghajlati viszonyokhoz nézzük a 0W-s olaj tanácsolása butaság és teljesen felesleges.

dislike... :)

Link to comment
Megosztás:

16 órája, koopal írta:

Ez az "alkalmatlan" titulus mi alapján állapítható meg? Vannak konkrét tesztek Opel motorokkal, vagy csak abból következne, hogy nincs ráírva a mágikus Dexos2 varázsige?

Nem állítom, hogy bármely olaj megfelel az utóbbi 10+ évben gyártott Opel motorokba, de azt sem merném mondani még így bevallottan hozzá nem értőként sem, hogy "alkalmatlan" lenne egy jó minőségű, megfelelő paraméterekkel rendelkező olaj bármely korszerű motorba. Nem merném, mert tartanék tőle, hogy komolytalannak fognak tartani, mint ha pl. azt mondanám valakire, hogy nem tud angolul, mert nincs róla papírja a Rigó utcából, és tőlem halandzsázhat echte angolnak tűnő módon, nekem csak a papír és pecsét a bizonyíték.

A Castrol 10W40-es olajról még csak el is hinném, hogy alkalmatlan, annak ellenére, hogy sajnos évekig azt kapta az autóm a "szak"szervizek jóvoltából, és csak amióta magam foglalkozom az olajcserével, jártam utána és váltottam "igazoltan" megfelelő típusra. Ennek ellenére azt kell mondjam, semmi jelét nem tapasztalom, hogy több tízezer 10W40-nel futott km bármilyen kárt tett a motorban, bár nem látok bele, és meglehet, hogy valójában már szétesőben van, csak mérnöki trükkökkel leplezik, és azért nem akar rajta semmi hibajelenség mutatkozni 11 éves korára sem.

Hogy ne legyek félreérthető, nem a minősítés nélküli olajok mellett érvelek, csak jó lenne végre valami konkrétat is olvasni avatott szakértőtől, milyen néven nevezhető adalékok vagy számszerűsíthető paraméterek jelzik azt egy minőségi motorolaj esetén, hogy az ártani fog a motornak?

Az adott jóváhagyás hiányában ki az aki megmondja, hogy mi a "megfelelő paraméterekkel rendelkező olaj"?

Pont ez itt a lényeg.

Egyébként értem én amit mondasz :)

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Zsolti977 írta:

 

Ertem,tehat szerinted az olajszuro csere megoldana? Ma csereltem olajgombat, semmi valtozas, tettem bele olaj suritot, ugyanaz. Van ebben a motorba v.hol az olajkorbe 1 szelep ami kopott lehet? Vagy az olajpumpa rossz?

Az olajpumpán  van egy nyomáshatároló szelep, azt ki lehet tekerni, kitakarítani. Plusz van egy másik ami a az olajszűrő eldugulása esetén ezt megkerüli, de utóbbi szerintem nem szól bele a nyomásba. Olajnyomást is lehet méretni ha gyanú van. vagy le kell venni a szelepfedelet meg kell nézni a bütyköstengelyt ( tengelyeket) ha ott nincs berágódás, akkor elégséges az olajnyomás szerintem. Nekem is későn alszik el a lámpa, majd ha olajcsere lesz megnézem ezt a szelepet. Az első elinduláskor el sem aludt:

2145017-20160223-p49arp.jpg

2145018-20160223-Lxa6po.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 órája, Zsolti977 írta:

 

Ertem,tehat szerinted az olajszuro csere megoldana? Ma csereltem olajgombat, semmi valtozas, tettem bele olaj suritot, ugyanaz. Van ebben a motorba v.hol az olajkorbe 1 szelep ami kopott lehet? Vagy az olajpumpa rossz?

nekem megoldotta...a szűrőcsere a legegyszerűbb, s legolcsóbb próbálkozás, ezzel indíts szerintem

Link to comment
Megosztás:

6 órája, outsider írta:

Az adott jóváhagyás hiányában ki az aki megmondja, hogy mi a "megfelelő paraméterekkel rendelkező olaj"?

Pont ez itt a lényeg.

Egyébként értem én amit mondasz :)

Valószínű, hogy amint egy festékhez vagy csemperagasztóhoz is készít a gyártó egy technikai adatlapot, úgy ez szakemberek számára motorolajok esetében is elérhető és értelmezhető. Az egyik lényeg pedig az, amit leírtál, a másik viszont, hogy információk híján csak tudatlan ember állíthatja, hogy egy olajtípus alkalmatlan, és főleg hogy kárt okoz. Ha azt mondja, hogy nem biztonságos használni, mert nincs bevizsgálva, az teljesen korrekt, sőt tekintélyt megalapozó tanács, a jelen eset viszont inkább tűnik tudálékoskodásnak - persze csak szerintem, és nem vagyok tévedhetetlen.

De szerintem ezt is érted...

És ugyan nem olaj topic, meg kissé túlrágott is, szóval szori, de aki mégis jobban elmerülne a témában, elég sok információhoz juthat (többek között) ezen az oldalon, és itt az is kiderül, hogy valóban elég részletes leírást ad egy gyártó a termékéről ahhoz, hogy hozzáértő el tudja dönteni, veszélyes lehet-e az adott olaj egy konkrét motortípusra, vagy sem: http://www.dp-automotive.hu/dpa_motorolaj_5.html

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 22. at 18:38, koopal írta:

Ez az "alkalmatlan" titulus mi alapján állapítható meg? Vannak konkrét tesztek Opel motorokkal, vagy csak abból következne, hogy nincs ráírva a mágikus Dexos2 varázsige?

Nem állítom, hogy bármely olaj megfelel az utóbbi 10+ évben gyártott Opel motorokba, de azt sem merném mondani még így bevallottan hozzá nem értőként sem, hogy "alkalmatlan" lenne egy jó minőségű, megfelelő paraméterekkel rendelkező olaj bármely korszerű motorba. Nem merném, mert tartanék tőle, hogy komolytalannak fognak tartani, mint ha pl. azt mondanám valakire, hogy nem tud angolul, mert nincs róla papírja a Rigó utcából, és tőlem halandzsázhat echte angolnak tűnő módon, nekem csak a papír és pecsét a bizonyíték.

A Castrol 10W40-es olajról még csak el is hinném, hogy alkalmatlan, annak ellenére, hogy sajnos évekig azt kapta az autóm a "szak"szervizek jóvoltából, és csak amióta magam foglalkozom az olajcserével, jártam utána és váltottam "igazoltan" megfelelő típusra. Ennek ellenére azt kell mondjam, semmi jelét nem tapasztalom, hogy több tízezer 10W40-nel futott km bármilyen kárt tett a motorban, bár nem látok bele, és meglehet, hogy valójában már szétesőben van, csak mérnöki trükkökkel leplezik, és azért nem akar rajta semmi hibajelenség mutatkozni 11 éves korára sem.

Hogy ne legyek félreérthető, nem a minősítés nélküli olajok mellett érvelek, csak jó lenne végre valami konkrétat is olvasni avatott szakértőtől, milyen néven nevezhető adalékok vagy számszerűsíthető paraméterek jelzik azt egy minőségi motorolaj esetén, hogy az ártani fog a motornak?

Én úgy vagyok ezzel a dexos2-vel, hogy ha már ez az aktuális előírás, hát legyen. Ellenben nem hinném, hogy az előző GM előírást teljesítő (GM-LL-A-025/GM-LL-B-025) kenőanyagok ne lennének megfelelőek, elvégre hol volt még a dexos2 amikor ezen motort megtervezték/méretezték és gyártották. Ha akkor jó (khm, előírt) volt bele, most sem kellene tőle tönkre mennie... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Keresgéltem a témában de nem találtam megoldást a hátramenetbe kapcsoló kis csúszka szorulására.
Szétszedtem olajoztam összeraktam semmi változás. A rugónak nincs baja.
Valakinek sikerült már ilyet javítani vagy ki kell cserélnem?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Az olajpumpán  van egy nyomáshatároló szelep, azt ki lehet tekerni, kitakarítani. Plusz van egy másik ami a az olajszűrő eldugulása esetén ezt megkerüli, de utóbbi szerintem nem szól bele a nyomásba. Olajnyomást is lehet méretni ha gyanú van. vagy le kell venni a szelepfedelet meg kell nézni a bütyköstengelyt ( tengelyeket) ha ott nincs berágódás, akkor elégséges az olajnyomás szerintem. Nekem is későn alszik el a lámpa, majd ha olajcsere lesz megnézem ezt a szelepet. Az első elinduláskor el sem aludt:

2145017-20160223-p49arp.jpg

2145018-20160223-Lxa6po.jpg

 

Koszi szepen, meg a heten megnezem a szelepet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Zsolti977 írta:

Rendeltem bele Hengst szurot,amint megjon, cserelem. Remelem segit.

18 órája, zotya975 írta:

Az olajpumpán  van egy nyomáshatároló szelep, azt ki lehet tekerni, kitakarítani. Plusz van egy másik ami a az olajszűrő eldugulása esetén ezt megkerüli, de utóbbi szerintem nem szól bele a nyomásba. Olajnyomást is lehet méretni ha gyanú van. vagy le kell venni a szelepfedelet meg kell nézni a bütyköstengelyt ( tengelyeket) ha ott nincs berágódás, akkor elégséges az olajnyomás szerintem. Nekem is későn alszik el a lámpa, majd ha olajcsere lesz megnézem ezt a szelepet. Az első elinduláskor el sem aludt:

2145017-20160223-p49arp.jpg

2145018-20160223-Lxa6po.jpg

 

On 2016. február 22. at 20:51, Zsolti977 írta:

 

Ertem,tehat szerinted az olajszuro csere megoldana? Ma csereltem olajgombat, semmi valtozas, tettem bele olaj suritot, ugyanaz. Van ebben a motorba v.hol az olajkorbe 1 szelep ami kopott lehet? Vagy az olajpumpa rossz?

Szia!

Az Astra G diesel autókról szóló fórumát kellene kicsit olvasgatni és a keresőt használni a fórumon. Minden 1.7 isuzu motorral szerelt új Astra tulajdonos ezzel a kérdéssel indít, ha belép ide a fórumba. Szegény emberrel ne szedessetek már szét semmit, így is cserélt már mindent lassan kétszer feleslegesen. Az 1.7-es isuzu dízel motornál kell 3-5 mp mire teljesen felépül teljesen a normál olajnyomás, ez a normális. Magasan van az olajgomba, és nincs visszacsapó szelep az olajkörben, így az olajteknőbe ürül az összes olaj minden leállítás után.

Módosítva : Kombitomi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, nemeth_laca írta:

Sziasztok! 

Pár napja olyat produkál a kocsi, hogy nem teker egyből. Néha egy felet teker, néha egyetse, második indítózásra indít simán.

Volt már ilyen valakinek ilyen? Haldoklik az önindítóm?

Üdv! Először ellenőrizném az indítóra csatlakozó vezetékeket majd ha mindent rendben találnék leszerelném, szétszedném-kitakarítanám, tennék bele új szénkefét és perselyt, összeraknám és örülnék hogy újra hibátlan :) 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

16 órája, koopal írta:

Valószínű, hogy amint egy festékhez vagy csemperagasztóhoz is készít a gyártó egy technikai adatlapot, úgy ez szakemberek számára motorolajok esetében is elérhető és értelmezhető. Az egyik lényeg pedig az, amit leírtál, a másik viszont, hogy információk híján csak tudatlan ember állíthatja, hogy egy olajtípus alkalmatlan, és főleg hogy kárt okoz. Ha azt mondja, hogy nem biztonságos használni, mert nincs bevizsgálva, az teljesen korrekt, sőt tekintélyt megalapozó tanács, a jelen eset viszont inkább tűnik tudálékoskodásnak - persze csak szerintem, és nem vagyok tévedhetetlen.

De szerintem ezt is érted...

És ugyan nem olaj topic, meg kissé túlrágott is, szóval szori, de aki mégis jobban elmerülne a témában, elég sok információhoz juthat (többek között) ezen az oldalon, és itt az is kiderül, hogy valóban elég részletes leírást ad egy gyártó a termékéről ahhoz, hogy hozzáértő el tudja dönteni, veszélyes lehet-e az adott olaj egy konkrét motortípusra, vagy sem: http://www.dp-automotive.hu/dpa_motorolaj_5.html

Ugyanez fordítva is igaz.
A gyártó az alkalmasságot a jóváhagyással fejezi ki.
Csak tudatlan ember állítja, hogy jóváhagyás hiányában alkalmas. 
Különben a jóváhagyás helyett lenne egy sima SAE vagy API előírás, akkor egyértelmű.
De így csak a "tudatlan ember állíthatja" hogy tudja, hogy milyen előírásnak felel meg egy jóváhagyott olaj, és hogy azza legyenértékű-e egy nem jóváhagyott verzió.
Lehet érvelni a korábbi GM-LL... jóváhagyással, de olyat már nem adnak ki.
Max az olajkonszern nyilatkozik róla hogy "meets requirements...", ami gyakorlatilag az "olyan mint..." és nem az "az ami". :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Találtam egy bontott EGR-szelepet, mivel fele annyi idős, mint az enyém és km is 60e-el kevesebb van benne, az ára pedig jóval barátibb, mint egy új (gyári, normálisabb), ezért megkockáztatom. Ha még annyit kb kibír, mint amennyit az enyém bírta, akkor már bőven megérte. A két tömítés is megvan hozzá. Kérdés, hogy használhatom a bontott tömítést vagy esetleg azt, ami az enyémen van, vagy mindenképpen ajánlott lenne két új tömítést venni?

Egy kell az EGR-szelep alá, ahol a blokkhoz csatakozik, és egy a visszavezetőcsőnél. Tudnátok erre gyári cikkszámot írni, főleg az utóbbira, mert Cromaxban megtaláltam, de nem akarok ennyi postaköltséget fizetni ezért.

Persze, ha nem kell új tömítés.

Köszönet!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Déneske írta:

Üdv! Először ellenőrizném az indítóra csatlakozó vezetékeket majd ha mindent rendben találnék leszerelném, szétszedném-kitakarítanám, tennék bele új szénkefét és perselyt, összeraknám és örülnék hogy újra hibátlan :) 

Instrukciókat tudsz adni hozzá? :D

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Zsolti977 írta:

Csak rovid ideig lesz benne, hetfon mar cserelem is. Rendeltem bele szurot es 10w-40,olajat.

Én nem raknám bele a 10W-s olajat! Én Y17DT-be 0W-s olajat használtam 200EKm-ig 10EKm-ként cserélve, olyan motorja volt mnt az álom. Maximum 5W-40 de azt is GM-LL-B025 vagy Dexos előírásúnak megfelelőt.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, outsider írta:

Ugyanez fordítva is igaz.
A gyártó az alkalmasságot a jóváhagyással fejezi ki.
Csak tudatlan ember állítja, hogy jóváhagyás hiányában alkalmas. 
Különben a jóváhagyás helyett lenne egy sima SAE vagy API előírás, akkor egyértelmű.
De így csak a "tudatlan ember állíthatja" hogy tudja, hogy milyen előírásnak felel meg egy jóváhagyott olaj, és hogy azza legyenértékű-e egy nem jóváhagyott verzió.
Lehet érvelni a korábbi GM-LL... jóváhagyással, de olyat már nem adnak ki.
Max az olajkonszern nyilatkozik róla hogy "meets requirements...", ami gyakorlatilag az "olyan mint..." és nem az "az ami". :)

Ellenben a kenőanyag forgalmazóknál bőven találsz GM-LL... jóváhagyással rendelkező olajat. Én nem hinném hogy attól károsodna egy mondjuk 2002-es G Astra motorja, mert ezen olajokból kap. Gyárilag sem dexos2-nek megfelelő kenőanyaggal töltötték fel, sőt hosszú évekig nem is tudták azzal feltölteni, hiszen nem létezett a dexos2. Vagy nem jól gondolom? :huh:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, outsider írta:

A gyártó az alkalmasságot a jóváhagyással fejezi ki.
Csak tudatlan ember állítja, hogy jóváhagyás hiányában alkalmas. 
 

De akár az is lehet! Mint ahogy az is lehet hogy jóváhagyás hiányában káros, de korántsem biztos.

A jóváhagyás megléte/hiánya helyett 3 kategória kéne:

  1. Teszteltük, alkalmas 
  2. Teszteltük, alkalmatlan, kerüld el
  3. Nem teszteltük, rosseb tudja jó-e vagy sem. :-)
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy problémám lenne. két hete elkezdett cseperészni a hűtővíz az autómból. hetente tényleg csak 5-6 csepp jelenik meg az autó alatt, látom is hogy hol folyik végig viszont azt már nem hogy honnan indul. Az olaj dekni (autóval szemben állva) bal oldalán folyik le és csöppen le a padlóra, vizet nem forral, tartályban sem lehet észrevenni a fogyást, tényleg csak jelentéktelen mennyiség lehet. Jövő héten tudom csak szerelőhöz elvinni, talán a vízpumpa engedheti a vizet? ( a középső csavaron csöppen le)

Alámászva ilyen képeket tudtam csak csinálni, hátha segít ez beazonosítani és esetleg hátha valakinél már volt ilyen gond.

DSC_0121_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC_0123_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Janó32 írta:

Ellenben a kenőanyag forgalmazóknál bőven találsz GM-LL... jóváhagyással rendelkező olajat. Én nem hinném hogy attól károsodna egy mondjuk 2002-es G Astra motorja, mert ezen olajokból kap. Gyárilag sem dexos2-nek megfelelő kenőanyaggal töltötték fel, sőt hosszú évekig nem is tudták azzal feltölteni, hiszen nem létezett a dexos2. Vagy nem jól gondolom? :huh:

Ismétlem önmagam.

GM-LL... jóváhagyást már nem adnak ki. 2010 óta nem érvényes talán.

Szerintem amit manapság találhatsz, az max a "meets requirements" kategória, ami szintén csak "szerintük megfelelő".

Ahogyan pár olajnál azt a dexos2 esetében is megteszik. "Szerintük" megfelel a dexos2 követelményeinek (de jóváhagyása nincs).

Nagyon ritka lehet az a termék ami valóban megkapta anno az említett jóváhagyást, és mai napig (2016-ban) is forgalomban van, változatlanul. Had kezeljem ez szkepticizmussal...

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ftamas0201 írta:

Sziasztok.

Egy problémám lenne. két hete elkezdett cseperészni a hűtővíz az autómból. hetente tényleg csak 5-6 csepp jelenik meg az autó alatt, látom is hogy hol folyik végig viszont azt már nem hogy honnan indul. Az olaj dekni (autóval szemben állva) bal oldalán folyik le és csöppen le a padlóra, vizet nem forral, tartályban sem lehet észrevenni a fogyást, tényleg csak jelentéktelen mennyiség lehet. Jövő héten tudom csak szerelőhöz elvinni, talán a vízpumpa engedheti a vizet? ( a középső csavaron csöppen le)

Alámászva ilyen képeket tudtam csak csinálni, hátha segít ez beazonosítani és esetleg hátha valakinél már volt ilyen gond.

 

 

Mivel a hűtőfolyadék csak a csöveknél.bilincseknél, lyukas hűtőnél, radiátornál és a vízpumpánál tud kijutni esélyes hogy az utóbbi. Vagy mondjuk még a termosztátház tömítésénél ami ha jól tudom nálad kábé e fölött a csavar felett van.

Módosítva : zotya975
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.