Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

4 órája, trassher írta:

Sziasztok!

Hátsó lengéscsillapító témakörbe tartozik a kérdésem. Aki cserélt már hátsó csillapítókat azoktól kérdezném hogy csere után nem lett keményebb a hátsó felfüggesztés? Gyáti felújított csillapítók kerültek az autómba. Az elsők tökéletesek, hátul viszont nekem valami nem kerek. Nagyobb úthibákon mintha pattanna az autó hátsó része, a kalaptartó csak úgy kalamol. Esetleg idővel puhul a csillapító vagy ez így nem normális?

Én a gyári lengéscsillapítókat cseréltem hátul gyári újra. Igazából semmi különbséget nem tapasztaltam. Műszakin közeledett a határértékhez, bár mint kiderült a magas guminyomás olyan mint a rossz lengés csillapító. Placebó hatás miatt talán stabilabb lett. Hirtelen változást, bekopást nem szabad várni csillapítótól. Akkor az rossz. Ha pattog, akkor az hibás.

Kézzel lenyomkodva az autót, vagy a vonóhorgon, ha van, rugózás során mit tapasztalsz? Nagyobb lenyomás után mennyit rugózik még az autó?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stofl írta:

Én a gyári lengéscsillapítókat cseréltem hátul gyári újra. Igazából semmi különbséget nem tapasztaltam. Műszakin közeledett a határértékhez, bár mint kiderült a magas guminyomás olyan mint a rossz lengés csillapító. Placebó hatás miatt talán stabilabb lett. Hirtelen változást, bekopást nem szabad várni csillapítótól. Akkor az rossz. Ha pattog, akkor az hibás.

Kézzel lenyomkodva az autót, vagy a vonóhorgon, ha van, rugózás során mit tapasztalsz? Nagyobb lenyomás után mennyit rugózik még az autó?

Ha kézzel erősebben lenyomom akkor visszaáll szépen az eredeti állapotba. Lehet csak nekem lenne fura mert megszoktam hogy rossz? Egy barátom sachs-ot rakatott hátra 1 hete és ő is kipróbálta az enyém. Azt mondta hogy szerinte nagyon jó, neki nem is említettem hogy mire gondolok.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, trassher írta:

Ha kézzel erősebben lenyomom akkor visszaáll szépen az eredeti állapotba. Lehet csak nekem lenne fura mert megszoktam hogy rossz? Egy barátom sachs-ot rakatott hátra 1 hete és ő is kipróbálta az enyém. Azt mondta hogy szerinte nagyon jó, neki nem is említettem hogy mire gondolok.

Távolról nem lehet megmondani, hogy jó-e vagy sem a lengéscsillapítód. Mindenesetre nem pattoghat, az a lényege. Ha pattog akkor rossz, viszont ha csak keményebbnek érzed, mint a régit akkor szerintem az jó! És a barátod vezette is, szerinte is jó.

Link to comment
Megosztás:

17 perce, Stofl írta:

Távolról nem lehet megmondani, hogy jó-e vagy sem a lengéscsillapítód. Mindenesetre nem pattoghat, az a lényege. Ha pattog akkor rossz, viszont ha csak keményebbnek érzed, mint a régit akkor szerintem az jó! És a barátod vezette is, szerinte is jó.

Most kicsit teszteltem. Olyan kanyarban ahol eddig 30-al mentem most 50-el is simán befordulok. Egyik kereskedő barátommal nézettem meg mivel ő már rengeteg autó csillapítóját újíttatta fel ezzel a szakival és sosem csinált szart. Azt mondta hogy szerinte is keményebb egy fokkal mint a gyári. Direkt rossz úton mentünk, ő is mondta hogy nem üt csak keményebb. Most dönthetek hogy megszokom hogy sportosabb vagy kell a komfort és veszek bele mondjuk sachs-ot ezeket pedig eladom.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, trassher írta:

Most kicsit teszteltem. Olyan kanyarban ahol eddig 30-al mentem most 50-el is simán befordulok. Egyik kereskedő barátommal nézettem meg mivel ő már rengeteg autó csillapítóját újíttatta fel ezzel a szakival és sosem csinált szart. Azt mondta hogy szerinte is keményebb egy fokkal mint a gyári. Direkt rossz úton mentünk, ő is mondta hogy nem üt csak keményebb. Most dönthetek hogy megszokom hogy sportosabb vagy kell a komfort és veszek bele mondjuk sachs-ot ezeket pedig eladom.

Én megtartanám a helyedben, bár azt nem tudom, mennyivel keményebb. De sosem árt egy kis stabilitás. Meg persze nem üt fel olyan hamar megpakolva. Elég gyenge a G hátulja. Két felnőtt beül hátra és már koppan is a frankó utakon! :)

Link to comment
Megosztás:

27 perce, Stofl írta:

Én megtartanám a helyedben, bár azt nem tudom, mennyivel keményebb. De sosem árt egy kis stabilitás. Meg persze nem üt fel olyan hamar megpakolva. Elég gyenge a G hátulja. Két felnőtt beül hátra és már koppan is a frankó utakon! :)

Attól félek igazából, hogy debrecen minőségi útjain szétráz majd ha egyedül vezetek. Idővel kiderül majd, hogy megtudom e szokni.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, trassher írta:

Attól félek igazából, hogy debrecen minőségi útjain szétráz majd ha egyedül vezetek. Idővel kiderül majd, hogy megtudom e szokni.

Micsoda? Egy gyári futómű? Az egy léghajó... próbálnád csak az enyémet 215/40 R17-el és teljesen letekert gewindével! Ha volna fogtömésem, már nem volna.:-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Micsoda? Egy gyári futómű? Az egy léghajó... próbálnád csak az enyémet 215/40 R17-el és teljesen letekert gewindével! Ha volna fogtömésem, már nem volna.:-)

Jó de a tied egy sportos kivitel :-)

Gondoltam most este beállítom az ablaktörlő kart mert az anyós oldalon 2 centivel feljebb állt mint kéne. Csináltam már ilyet nem 1-2 alkalommal, most nem úgy sikerült mint szerettem volna.

WP_20160409_19_15_57_Pro_www.kepfeltolte

WP_20160409_19_23_12_Pro_www.kepfeltolte

A középső repedés lassan de biztosan halad felfelé. A pilkington-nál most elég komoly akció van utángyártott szélvédőkre. Ha jól értelmezem akkor beszereléssel együtt értendő az ár.

Módosítva : trassher
Link to comment
Megosztás:

1 óra, trassher írta:

Jó de a tied egy sportos kivitel :-)

Gondoltam most este beállítom az ablaktörlő kart mert az anyós oldalon 2 centivel feljebb állt mint kéne. Csináltam már ilyet nem 1-2 alkalommal, most nem úgy sikerült mint szerettem volna.

A középső repedés lassan de biztosan halad felfelé. A pilkington-nál most elég komoly akció van utángyártott szélvédőkre. Ha jól értelmezem akkor beszereléssel együtt értendő az ár.

Részvétem, nincs két hónapja hogy nekem is cserélni kellett a szélvédőt, azóta már követ is kaptam kettőt is egy kamion után haladva :-(

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 09. at 2:29, celebrin írta:

 

Cserélt már valaki antenna talpat a verdáján? Meg kell bontani a tetőkárpitot, vagy elég a pótféklámpa fedelét levenni? Hogy induljak neki egy 4 ajtós modellnél? Meg van repedezve kívülről a gumi tömítés és maga az antenna talp is repedt. Még nem ázik be, de nem szeretném megvárni.

Én nem régen cseréltem, igaz 5 ajtóson. Ott le kellett vennem a két hátsó kapaszkodót és kifejteni a gumikéderből a tetőkárpit peremét. Ezután óvatosan alá tudtam nyúlni és lecsavarni a talprögzítőt, ami egy fűrészfogas anya. Miután felfelé kiemeltem a helyéről, már csak le kellett húzni róla az ablakmosó gumicsövét és az antennavezetéket. Az új talptömítést én egy kicsit kinyomtam sziloplaszttal, hogy biztosan ne ázzon be. A tetőkárpittal nagyon kíméletesen kell bánni mert ha rosszul nyúlsz hozzá azonnal megtörik.

Ha esetleg érdekel van eladó talptömítésem. Nem tudom, hogy a 4 és 5 ajtós antennatalpa mennyiben egyezik meg, de az egyik fórumtárs kombira vitt tőlem, eddig nem jelezte, hogy ne lett volna jó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 perce, Bombero írta:

Én nem régen cseréltem, igaz 5 ajtóson. Ott le kellett vennem a két hátsó kapaszkodót és kifejteni a gumikéderből a tetőkárpit peremét. Ezután óvatosan alá tudtam nyúlni és lecsavarni a talprögzítőt, ami egy fűrészfogas anya. Miután felfelé kiemeltem a helyéről, már csak le kellett húzni róla az ablakmosó gumicsövét és az antennavezetéket. Az új talptömítést én egy kicsit kinyomtam sziloplaszttal, hogy biztosan ne ázzon be. A tetőkárpittal nagyon kíméletesen kell bánni mert ha rosszul nyúlsz hozzá azonnal megtörik.

Ha esetleg érdekel van eladó talptömítésem. Nem tudom, hogy a 4 és 5 ajtós antennatalpa mennyiben egyezik meg, de az egyik fórumtárs kombira vitt tőlem, eddig nem jelezte, hogy ne lett volna jó.

Köszi a leírást! Az egészet szeretném cserélni, mivel az antenna talpon is van egy repedés. A 4 ajtósnál nincs ablakmosó fúvóka az antenna talpban, ha valaki tud beszerzési forrást ajánlani minőségi antennára, kérem írjon! Nem szeretném gyakran cserélni, jó lesz ez a gyakoriság: idén 18 éves a verda és még az eredeti van rajta :D 

Link to comment
Megosztás:

28 perce, Bombero írta:

Én nem régen cseréltem, igaz 5 ajtóson. Ott le kellett vennem a két hátsó kapaszkodót és kifejteni a gumikéderből a tetőkárpit peremét. Ezután óvatosan alá tudtam nyúlni és lecsavarni a talprögzítőt, ami egy fűrészfogas anya. Miután felfelé kiemeltem a helyéről, már csak le kellett húzni róla az ablakmosó gumicsövét és az antennavezetéket. Az új talptömítést én egy kicsit kinyomtam sziloplaszttal, hogy biztosan ne ázzon be. A tetőkárpittal nagyon kíméletesen kell bánni mert ha rosszul nyúlsz hozzá azonnal megtörik.

Ha esetleg érdekel van eladó talptömítésem. Nem tudom, hogy a 4 és 5 ajtós antennatalpa mennyiben egyezik meg, de az egyik fórumtárs kombira vitt tőlem, eddig nem jelezte, hogy ne lett volna jó.

Nekem 5-ajtós van. Mennyiért adnád a tömítést?

A tömítés cseréjéhez is bontani kell a kárpitot, vagy csak ha a talpat is cserélni kell?

Azt hittem egyszerűbb a csere...

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdés: élesebb kanyarban (körúton)felgyűrődött aszfalton hajlamos a kocsi hátulja kicsit pattogni mintha megmozdulna a hátulja kb 40 km-es tempónál. Ez mennyire normális g Astráról van szó. Elöl állitható futómű van ami teljesen új hátul meg normál igy vettem a gépet ez okozhatja a pattogást? Guminyomás elöl hátul egyforma, 2.3 bar, ha hátul leeresztem 2,1-re-2-re akkor javulna a dolog? (gumicsere óta még nem állitottam be) ez az első autóm szóval még tanuló fázisban vagyok sok mindenben.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Geopake írta:

Levetted a lapátot a kar meg visszacsapódott? 

Meglazítottam majd levettem a kart rögzítő anyát. Utána levettem a lapátot a karról mert máshogy nem lehet felhajtani ha nyitva a motorháztető. Felhajtott állapotban volt a kar mikor le akartam venni a tengelyről és lecsapódott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Astra G X18XE1 motorkódos autóm van. Tegnap történt egy olyan jelenség, hogy tempósabb haladás után a motorból erős kattogó-csörgő hang volt hallható. Félre álltam meghallgatni, nekem úgy tűnt, hogy a szívósor környékéről jön az erős kattogás. A hang a fordulatszámmal megegyező volt. Többszöri ráindítás után is csinálta, majd elindultam haza finoman és elindulás után kb. 1 perc múlva elhalkult és megszűnt. Azóta 25 km-ert tettem és semmi hasonló nem jelentkezett.. Linkeltem egy videót amin a hang szinte ugyan az. Segítségeteket előre is köszönöm.

.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Valaki tapasztalt-e már olyan hibát, hogy a kormány tekerése közben sűrű kottogás hallatszik, de csak melegben, 10 fok körüli hőmérsékletnél semmi, 25 fok melegben már kattog. Toronycsapágy cserélve, de a hiba megmaradt.

Ugyancsak melegebb időben a futőmű felől is fura hangok jönnek elő. Ott szilenteket kell cserélni gondolom... 

Válaszokat előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Tavaly nyár eleje óta tapasztalom a lentieket, segítsetek, mi lehet az oka, mit nézzek meg? 
Előzmény, hogy most márciusba voltam műszakin, minden rendben volt. Illetve előtte én is átnéztem, fékek nem kopottak, és semmi olyat nem láttam ami gyanús, mi több álló helyzetbe megemelve semmi zaj nincs.

A jelenség, tavaly vettem észre először, hogy 115-120 között csak gurulva pályán valami szélzajhoz hasonló, mint a fék kopásjelző halk visítás hallatszott, nem foglalkoztam vele, mondván csak a szél.. és se a sebesség felett, se alatt nem hallottam + a helyét, irányát nem tudtam behatárolni.  Azóta többször is hallottam, most már hallom felhúzott ablaknál 90-95 körül, de szintén csak itt, gurulva, se alatta se felette, üresben is, szóval gyanítom nem a motorból jön. Baj nincs a kocsival, se fogyasztás, se menet tulajdonságok, csak zavaró.
Gondolkoztam kerékcsapágyon, de arra mindenhol morgó hangot írnak, nem ilyen halk visító hangot. 
Mivel csak bizonyos 5kmh-s tartományban van jelen, lehetetlennek tartom álló helyzetben ellenőrizni. 

Mi lehet ez, van valami ötletetek?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, AstrásGabi írta:

Sziasztok. Astra G X18XE1 motorkódos autóm van. Tegnap történt egy olyan jelenség, hogy tempósabb haladás után a motorból erős kattogó-csörgő hang volt hallható. Félre álltam meghallgatni, nekem úgy tűnt, hogy a szívósor környékéről jön az erős kattogás. A hang a fordulatszámmal megegyező volt. Többszöri ráindítás után is csinálta, majd elindultam haza finoman és elindulás után kb. 1 perc múlva elhalkult és megszűnt. Azóta 25 km-ert tettem és semmi hasonló nem jelentkezett.. Linkeltem egy videót amin a hang szinte ugyan az. Segítségeteket előre is köszönöm.

.

Sajnos hidrotőke... vagyis szelep hang a hidrotőke elhalása miatt. Előbb utóbb cserélni kell, tapasztalatból mondom. :doze:

Link to comment
Megosztás:

57 perce, bubulaci21 írta:

Sziasztok! 

Valaki tapasztalt-e már olyan hibát, hogy a kormány tekerése közben sűrű kottogás hallatszik, de csak melegben, 10 fok körüli hőmérsékletnél semmi, 25 fok melegben már kattog. Toronycsapágy cserélve, de a hiba megmaradt.

Ugyancsak melegebb időben a futőmű felől is fura hangok jönnek elő. Ott szilenteket kell cserélni gondolom... 

Válaszokat előre is köszönöm!!!

Kormányoszlop csapágy... ezt is cseréltettem már :blink:

Link to comment
Megosztás:

4 órája, AstrásGabi írta:

Sziasztok. Astra G X18XE1 motorkódos autóm van. Tegnap történt egy olyan jelenség, hogy tempósabb haladás után a motorból erős kattogó-csörgő hang volt hallható. Félre álltam meghallgatni, nekem úgy tűnt, hogy a szívósor környékéről jön az erős kattogás. A hang a fordulatszámmal megegyező volt. Többszöri ráindítás után is csinálta, majd elindultam haza finoman és elindulás után kb. 1 perc múlva elhalkult és megszűnt. Azóta 25 km-ert tettem és semmi hasonló nem jelentkezett.. Linkeltem egy videót amin a hang szinte ugyan az. Segítségeteket előre is köszönöm.

.

Hidrotőke hangnak tűnik.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, outsider írta:

Nekem 5-ajtós van. Mennyiért adnád a tömítést?

A tömítés cseréjéhez is bontani kell a kárpitot, vagy csak ha a talpat is cserélni kell?

Azt hittem egyszerűbb a csere...

Pü. ment.

Lehet, hogy felülről is éppen rá lehetne "húzni" a tömítést és aláigazgatni a talpnak, de nagyon kétesélyes, hogy úgy jó lenne-e a végeredmény. Nem nagy ügy az egész. Majdnem több időt vesztegettem el a két hátsó kapaszkodó biztosító stiftjeinek a visszarakásával mint magával a talptömítés cseréjével.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.