Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Tegnap jelentkezett nálam (az autómnál)(99-es X14XE G ASTRA CARAVAN)

A következő a szitu:Baromi nagy volt a dugó a Dózsa György úton,gondoltam megfordulok teljesen alászedtem a kormány de miután befejeztem a manőver észrevettem,hogy felvillant a műszerfalon az ABS hibajelző lámpácska közvetlenűl ez után a légzsáké is,a kormány elnehezedett (a szervó nem dolgozott)a motor felöl valami idegen zajt fedeztem fel amit leírni nem tudok.A szervó felöl érkezik.Ja és ami még fontos lehet a töltés jelző lámpácska is világítani kezdett,de csak nagyon halványan!A motor úgy megy mintha a vezérlés átrakta volna vészüzembe az autót!Amikor megpróbálok gyorsitani eltünik minden a müszerfalról,nem mutatja sem a sebességet sem a fordulatszámot sem a vízhőmérsékletet,sem a tank töltöttségi állapotát,de amint elengedem a gázt és a fordulatszám visszaesik minden visszajön,de csak a következő gázadásig!Ja és tegnap óta már a második bal fényszóróizzót cserélem!Töltésem lehet,mert az aksi nem merült le!Akinek van épkézláb ötlete szivesen fogadom,ha más nem elviszem a verdát villamosságisokhoz,és megírom a történteket okulásképp!

A segítségeteket előre is köszönöm!

Ismerős jelenség, fesz. szab+diódahíd, utángyártottnál kijön 20 e HUF ból az egész....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Astra g-nél a hátsó ajtó külső vízlehúzóját hogyan lehet gyengéden leszedni? Mert fényezőhöz megy az autó és az volt a kívánsága, hogy ezt meg a kilincset vegyem ki. Megpróbáltam kívűlről feszegetni de ha brutálisan meghúzom lehet eltöröm és vehetek egyet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Astra g-nél a hátsó ajtó külső vízlehúzóját hogyan lehet gyengéden leszedni? Mert fényezőhöz megy az autó és az volt a kívánsága, hogy ezt meg a kilincset vegyem ki. Megpróbáltam kívűlről feszegetni de ha brutálisan meghúzom lehet eltöröm és vehetek egyet.

mire gondolsz..így enm tudom hol jársz? vízlehúzó? <_<

Link to comment
Megosztás:

mire gondolsz..így enm tudom hol jársz? vízlehúzó? <_<

Ablak és az ajtó (kívül van és kb az ablak és az ajtó fém része között) közötti szürke félig müanyag félig gumi tömítés melynel feladata az ajtóba bejutó vízmennyiség minimalizálása. Régen amikor a kadettembe kellett bejutni kulcs nélkül akkor sajna ezt szétgyilkoltam, na akkor az alkatrészes hívta így. Lehet nem ez a neve de megnézem az EPC-ben a számát és a nevét. De az meg angol lesz mert csak angol EPC-m van.

Link to comment
Megosztás:

El fogom vinni a vasat márkaszervizbe, hogy csinálják meg a letört külső-belső levegő között váltó csappantyút, mert nem elég jól párátlanítja a szélvédőt. <_< Mennyibe fog fájni a művelet, vagy vihetem ilyen hibával máshova is?

csináld meg magad, nem egy nagy ördöngősség...csak egy kis kézügyesség kérdése...azt pedig én nem is garantálom neked, hogy egyáltalán kicsierélik az alkatrészt...én 5 éve semmi mást nem csináltam, mint megfordítottam a lapot benne.....és azóta is megy....szóval ha egy ilyet tesznek és mondjuk azt mondják 8e jó magyar forint..mit szólsz majd? hidd el meg tudod csinálni te is!!! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Én voltam az egyik, aki P0170-es kóddal szerencsétlenkedik.

Megvolt a lambda csere és sajna ugyanaz. Illetve most már 50km után kigyulladt. Rángatás ugyanúgy megvan :-((((

Csak ennyi megígértem, hogy csere után leírom a tapasztalataim.

üd

hp

mennyibe volt a lambda csere? gyári lett hozzá hozva?

Link to comment
Megosztás:

csináld meg magad, nem egy nagy ördöngősség...csak egy kis kézügyesség kérdése...azt pedig én nem is garantálom neked, hogy egyáltalán kicsierélik az alkatrészt...én 5 éve semmi mást nem csináltam, mint megfordítottam a lapot benne.....és azóta is megy....szóval ha egy ilyet tesznek és mondjuk azt mondják 8e jó magyar forint..mit szólsz majd? hidd el meg tudod csinálni te is!!! <_<

Értem. Tehát akkor kapjam szét azt a "kukta" szerű dobozt, aminek a tetején van a rácsos nyílás, mögötte a jelenleg örökmozgó lappal? Csak körben tartja pár csavar? Mire figyeljek, nehogy atomjaira hulljon szétszedés közben? Azért gondolom bonyolult mechanika bújik meg benne.

Link to comment
Megosztás:

Értem. Tehát akkor kapjam szét azt a "kukta" szerű dobozt, aminek a tetején van a rácsos nyílás, mögötte a jelenleg örökmozgó lappal? Csak körben tartja pár csavar? Mire figyeljek, nehogy atomjaira hulljon szétszedés közben? Azért gondolom bonyolult mechanika bújik meg benne.

szerintem valahol le van írva, de leírom nagy körvonalakba....

1. szélvédő alatti (külső) műanyag leszerelése: motorházból gumi le+szélvédő alatti gumi le+ablaktörlő karok le...

2. ugyaninnen már láthatod is a csappantyút és innen lehet lecsavarozni a kaszniról a "kuktát" is

3. kesztyűtartó ki, mociról kábel le, itt még lehet kell vmit szerelni, talán a felső részét innen lehet leszedni...

Sajnos a részletekre nem emlékszem már...5 éve volt...de meg tudod csinálni...ha kint van kézbe megnézed mi a gond..lehet neked is csak meg kell fordítni a csappantyút és mehet is vissza...a csappantyú tengelyének két végében van az az ellendarab a mocihoz...nekem a tengely is szét volt törve..azt azért valmelyest megragasztottam és úgy fordítottam meg, így a sértetlen "tengely" kerűlt a hajtó oldalra...SOk sikert hozzá!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Sajna a szervízben hengerfejesnek mondták ki kicsikém.Előzmény röviden:vizfogyáson kivűl semmi!!!A tartályban lévő víz tisztának tűnt.Ha jól gondolom égéstér és a víztér között van valami.(pontosabban nincs)Ha valaki tudna segíteni,hogy mennyi esély van arra hogy "csak" tömítés csere,vagy mindenképp hengerfej felújítás,ill.érdemes-e javítani vagy csere?(mármint a hengerfejet)Kb mennyibe kerülhetnek ezek.A motor 1.7 YDT,2003-s kiadású.Nagyon meg köszönöm a válaszokat előre is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Sajna a szervízben hengerfejesnek mondták ki kicsikém.Előzmény röviden:vizfogyáson kivűl semmi!!!A tartályban lévő víz tisztának tűnt.Ha jól gondolom égéstér és a víztér között van valami.(pontosabban nincs)Ha valaki tudna segíteni,hogy mennyi esély van arra hogy "csak" tömítés csere,vagy mindenképp hengerfej felújítás,ill.érdemes-e javítani vagy csere?(mármint a hengerfejet)Kb mennyibe kerülhetnek ezek.A motor 1.7 YDT,2003-s kiadású.Nagyon meg köszönöm a válaszokat előre is.

Szia!

Én még várnék egy kicsit azzal a hengerfej levétellel. A hűtő, fűtő rendszer tuti, hogy nem szivárog sehol? Inkább többször átnéznék minden csövet, csatlakozást mielőtt letúrnám a hengerfejet. Én a sajátomat más ügyből levettem és nem egyszerű mutatvány és főleg nem olcsó.

Kibontanám a fűtőradiátor alját, megnézném, hogy a radiátornál vagy az elektromos fűtéscsapnál nincs-e szivárgás.

A vízpumpát is nagyon körbe kellene nézni.

A generátor fölötti, mögött megy egy vízcső a blokkba, annak a gumi gyűrűje is tud szivárogni.

Az olaj hűtő környékén is elég sok gumi cső van, bármelyik szivároghat és nehéz észrevenni.

Végső esetben még egy hűtő tömítő adalékot is megpróbálnék.

Mennyi víz fogy kb kilométerre?

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én még várnék egy kicsit azzal a hengerfej levétellel. A hűtő, fűtő rendszer tuti, hogy nem szivárog sehol? Inkább többször átnéznék minden csövet, csatlakozást mielőtt letúrnám a hengerfejet. Én a sajátomat más ügyből levettem és nem egyszerű mutatvány és főleg nem olcsó.

Kibontanám a fűtőradiátor alját, megnézném, hogy a radiátornál vagy az elektromos fűtéscsapnál nincs-e szivárgás.

A vízpumpát is nagyon körbe kellene nézni.

A generátor fölötti, mögött megy egy vízcső a blokkba, annak a gumi gyűrűje is tud szivárogni.

Az olaj hűtő környékén is elég sok gumi cső van, bármelyik szivároghat és nehéz észrevenni.

Végső esetben még egy hűtő tömítő adalékot is megpróbálnék.

Mennyi víz fogy kb kilométerre?

Üdv: András

Helló,

köszi a gyors választ.KB 1000km/0.50l.Elvileg a szervízben valamilyen műszerrel mérték ki.(a tartályra helyezték.és a víz rendszerben lévő CO értéket mutatja ki állítólag)A kütyü sajnos állítólag kimutatta az idegen anyagot,így az ő elmondásuk szerint 100%-san hengerfejes.

Link to comment
Megosztás:

...

Végső esetben még egy hűtő tömítő adalékot is megpróbálnék.

JAJ! CSAK AZT NE!!!

Az ott is tömít, ahol nem kéne! A szó legszorosabb értelmében ledugóz minden kis járatot. Előbb megszünteti a szivárgást-csöpögést, majd a teljes keringést.

Ilyen esetben - amikor nem is látható a szivárgás helye és oka - balgaság ilyen löttyel nekiesni a technikának.

Link to comment
Megosztás:

JAJ! CSAK AZT NE!!!

Az ott is tömít, ahol nem kéne! A szó legszorosabb értelmében ledugóz minden kis járatot. Előbb megszünteti a szivárgást-csöpögést, majd a teljes keringést.

Ilyen esetben - amikor nem is látható a szivárgás helye és oka - balgaság ilyen löttyel nekiesni a technikának.

Szia!

Szinte éreztem, hogy valaki megtalál a hűtő tömítő miatt:)

Én is annak a híve vagyok, hogy a szivárgás legyen rendesen megszüntetve tömítő nélkül. Vannak olyan esetek amikor idő vagy pénz hiányában nincs rá lehetőség, ilyenkor szoktuk alkalmazni.

Én már sokszor használtam ilyet sikerrel régi és újabb autókban egyaránt. Soha semmit nem tömített el fölöslegesen.

Y17DT motornál is volt már rá szükség és teljesen jól működik.

Az viszont igaz, hogy nem mindegyik márka jó. Ésszel kell bánni a mennyiséggel is és akkor nincs vele gond.

Ha van konkrét negatív tapasztalatod akkor írd meg légyszives, hogy tanuljunk belőle.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Helló,

köszi a gyors választ.KB 1000km/0.50l.Elvileg a szervízben valamilyen műszerrel mérték ki.(a tartályra helyezték.és a víz rendszerben lévő CO értéket mutatja ki állítólag)A kütyü sajnos állítólag kimutatta az idegen anyagot,így az ő elmondásuk szerint 100%-san hengerfejes.

Szia!

Olyanról már hallottam ennél a motornál, hogy a hengerfejtömítés átengedett.. Több rétegű lemeztömítés van alatta.

A hengerfej nem minden esetben javítható.

Amikor érdeklődtem bontott hengerfej iránt akkor itt Pesten 80-90 ezer körül akartak adni tengelyházzal együtt.

Sajnos a költségeket meg tudja dobni, a hézagoló korongok ára rendesen, mert a szívó, kipuffogó szelepek 0,4mm hézagát a korongokkal lehet beállítani és elég szép az áruk, meg ugye 16 szelep van. Ha szerencséd van akkor nem kell sokat cserélgetni. Nekem összejött a régi korongokkal.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Sajna a szervízben hengerfejesnek mondták ki kicsikém.Előzmény röviden:vizfogyáson kivűl semmi!!!A tartályban lévő víz tisztának tűnt.Ha jól gondolom égéstér és a víztér között van valami.(pontosabban nincs)Ha valaki tudna segíteni,hogy mennyi esély van arra hogy "csak" tömítés csere,vagy mindenképp hengerfej felújítás,ill.érdemes-e javítani vagy csere?(mármint a hengerfejet)Kb mennyibe kerülhetnek ezek.A motor 1.7 YDT,2003-s kiadású.Nagyon meg köszönöm a válaszokat előre is.

Hát, én még megnézném, hogy a motorolaj nem taknyos e pl a nípónál, vagy esetleg a betöltő sapkán nincs e kicsit kifehéredve (még talán nincs olyan hideg, hogy egyébként is kicsapódjon).

Ha meg tényleg hengerfejes, akkor sem tuti, hogy cserélni kell, lehet megúszod síkolás meg pakolás meg munkadíj árával, az még "kibírható", a csere már húzósabb, mert akkor biza nagyon sok vonzata lehet.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Sajna a szervízben hengerfejesnek mondták ki kicsikém.Előzmény röviden:vizfogyáson kivűl semmi!!!A tartályban lévő víz tisztának tűnt.Ha jól gondolom égéstér és a víztér között van valami.(pontosabban nincs)Ha valaki tudna segíteni,hogy mennyi esély van arra hogy "csak" tömítés csere,vagy mindenképp hengerfej felújítás,ill.érdemes-e javítani vagy csere?(mármint a hengerfejet)Kb mennyibe kerülhetnek ezek.A motor 1.7 YDT,2003-s kiadású.Nagyon meg köszönöm a válaszokat előre is.

Rosszabbik eset lehet ha gátas lett a hengerfej. Nekem egy golfon csinált hasonló tüneteket ez a hiba. <_<

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szinte éreztem, hogy valaki megtalál a hűtő tömítő miatt:)

Ha van konkrét negatív tapasztalatod akkor írd meg légyszives, hogy tanuljunk belőle.

Bocs, de akit érdekel ásson egy kicsit vissza, valamikor már beszéltünk róla. Én egy Tipo szivárgó fűtését sikerrel eltömítettem egy növényi rost tartalmú löttyel, ami kicsivel később a hűtőradiátor kapillárisainak kb. 75%-át eltömte és a szivattyút is megfogta, pedig az előírt mennyiségnél jóval kevesebbet tettem bele. Mindez csak bontás után derült ki. Sajna a nevére, márkájára már nem emlékszem, de ezekután senki nem tud olyat ajánlani, amit a sajátomba beletöltenék. Máséba szívesen, csak követelje! <_<

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Engen az érdekelne, hogy (Z14XEP-s motor asszem F13-as) a sebváltóban az olajmennyiséget, hogyan lehetne ellenőrízni. hogyan csináljukba megnéztem hol az ellenőrző csabar, de a kocsiban nem találtam meg.

Azt mondták, hogy örök életű az olaj benne, Nektek erről mi a véleményetek?

köszi.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Engen az érdekelne, hogy (Z14XEP-s motor asszem F13-as) a sebváltóban az olajmennyiséget, hogyan lehetne ellenőrízni. hogyan csináljukba megnéztem hol az ellenőrző csabar, de a kocsiban nem találtam meg.

Azt mondták, hogy örök életű az olaj benne, Nektek erről mi a véleményetek?

köszi.

Tény, hogy a váltó olaja a leg "igénytelenebb", de mint minden olaj, ez sem örök életű, célszerű ezt is cserélni néha. Én az előzőben a vezérlés csereperiódusával hoztam össze a váltóolaj cserét, tehát 60 ezrenként cseréltem, de hogy pontosan mikor kell, az passz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.