Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Valaki cserélt már hűtőt G-Astrában? Sajna én elötte álok, mert elkezdett folyni. Az enyém Z16XE klímás. A klíma megbontása nélkül ki lehet venni a hűtőt?

Szia.Igen,ki lehet szedni a klíma hűtő bontása nélkül.A klímahűtő 2 csavarral van rögzítve a vízhűtőre.Kezd azzal a bontást.Ez ha megvan,jöhet a ventilátor.kösd ki alul a csatlakozót,és a ventilátorról bontsd le a kábelköteget.Majd a hűtő felfogatási pontjait is tedd szabaddá.Aztán finoman forgasd ki a ventilátort,óvatosan,mert könnyen törik.Aztán Ha a hűtőről mindent lekötöttél,akkor ki kell jönnie.Én is nemrég csináltam,mert nekem is eresztett.Szintén klímás.Üdv: Norby

Link to comment
Megosztás:

Szia.Igen,ki lehet szedni a klíma hűtő bontása nélkül.A klímahűtő 2 csavarral van rögzítve a vízhűtőre.Kezd azzal a bontást.Ez ha megvan,jöhet a ventilátor.kösd ki alul a csatlakozót,és a ventilátorról bontsd le a kábelköteget.Majd a hűtő felfogatási pontjait is tedd szabaddá.Aztán finoman forgasd ki a ventilátort,óvatosan,mert könnyen törik.Aztán Ha a hűtőről mindent lekötöttél,akkor ki kell jönnie.Én is nemrég csináltam,mert nekem is eresztett.Szintén klímás.Üdv: Norby

Szia! Köszönöm a gyors tanácsot. Gondolom előre fele kell kivenni, vagy a motor fele? Mennyibe került a hűtő neked?

Link to comment
Megosztás:

Szia! Köszönöm a gyors tanácsot. Gondolom előre fele kell kivenni, vagy a motor fele? Mennyibe került a hűtő neked?

A motor felé kell dönteni a vízhűtőt.A klíma hűtő jön ki elölről.Én nem vettem másikat,mert én megcsináltattam a szomszédommal.És nekem a klíma tartálya kezdte ki a hűtőt elég rendesen.De ha fenézel a Vaterára.Akkor ott vannak hűtők

Link to comment
Megosztás:

A motor felé kell dönteni a vízhűtőt.A klíma hűtő jön ki elölről.Én nem vettem másikat,mert én megcsináltattam a szomszédommal.És nekem a klíma tartálya kezdte ki a hűtőt elég rendesen.De ha felnézel a Vaterára.Akkor ott vannak hűtők

http://www.vatera.hu/opel_astra_g_huto_klimas_125227060.html 15pénz.Nem tudom mennyi lehet ujjonan.Utána kell nézni

Link to comment
Megosztás:

A motor felé kell dönteni a vízhűtőt.A klíma hűtő jön ki elölről.Én nem vettem másikat,mert én megcsináltattam a szomszédommal.És nekem a klíma tartálya kezdte ki a hűtőt elég rendesen.De ha fenézel a Vaterára.Akkor ott vannak hűtők

Nézegettem már ott 8-10 ezerért van is de a képen össze vissza van verve. állítólag 17 ért van új. A szerelő azt mondta ezt a tipust, a műanyagházast nem lehet javítani. És inkább bedobok egy újat mert a javítás vagy sikerül vagy nem. Akkor a motor és a váz között kell kiemelni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki cserélt már hűtőt G-Astrában? Sajna én elötte álok, mert elkezdett folyni. Az enyém Z16XE klímás. A klíma megbontása nélkül ki lehet venni a hűtőt?

Igen klima megbontása nákül cserélhető. Én Levettem a lökháritot meg az az alatt lévő vasat és kiforditottam amennyire lehetet. De más meg ügyesen kicsúsztatta alul vagy felül.

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem már ott 8-10 ezerért van is de a képen össze vissza van verve. állítólag 17 ért van új. A szerelő azt mondta ezt a tipust, a műanyagházast nem lehet javítani. És inkább bedobok egy újat mert a javítás vagy sikerül vagy nem. Akkor a motor és a váz között kell kiemelni?

Nekem is műanyag házas.Mégis javítva van.De mind1.Ha meg tényleg 17,akkor természetesen ujjat kell beledobni.Ha kikötöd a vízcsöveket akkor megbillented a motor felé.és szépen kijátszod.

Link to comment
Megosztás:

érdeklődnék tapasztalt már valaki hasonlót

1 hideg motornál iszonyatosan kerreg a motor, de ha felmelegszik semmi hangja y17dt

2 néha a fékem felkeményedik és mintha darálna az ABS szakaszosan felpuhul

3 ha le van engedve az ablak csak akkor hallom , gázadásnál valami nyekereg csak gázagásnál ha sebességben van, de nem az ékszíj

lehet hogy a porvédő gumiharang a féltengelyen

Link to comment
Megosztás:

Hát erre nem tudok neked mit mondani.Én 3liter fagyállót öntöttem bele,a többi az deszt víz volt.Abból asszem 4 liter ment bele.De ebbe nem vagyok biztos

7-8liter között megy bele. Néz meg a GM fagyállót, rajta van a higítási arány - X fok összefüggés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Reggel, mikor a garázsból kiálltam, észrevettem, hogy nem csak a kipufogó végénél, hanem egy méterrel előbb is van viz a kocsi alatt. valahol lyukas lehet a kipufogóm?

Ha a csőben, dobban lyuk van, akkor azt szerintem hallod. Ha repedés, akkor igencsak kevés víz jöhet ott ki, valszeg le sem cseppen. Ha a kocsi alatt nyomja ki a vizet, akkor a végéig nem ér el a víz, valamint ahogy fentebb írtam szerintem hamarabb meghallod, mint hogy a vizet észreveszed.

Nem lehet, hogy az egyik pocsolyát a macsek gyártotta :D

Link to comment
Megosztás:

érdeklődnék tapasztalt már valaki hasonlót

1 hideg motornál iszonyatosan kerreg a motor, de ha felmelegszik semmi hangja y17dt

2 néha a fékem felkeményedik és mintha darálna az ABS szakaszosan felpuhul

3 ha le van engedve az ablak csak akkor hallom , gázadásnál valami nyekereg csak gázagásnál ha sebességben van, de nem az ékszíj

lehet hogy a porvédő gumiharang a féltengelyen

Nekem reggel inditásnál nyekereg, ha hideg van éjjel, akkor hangosabban nyekereg. Fordulatemelésre eltünik. De előcsalogatható nálam, ha kézifék behúzása mellett próbálok elindulni...

ha érdekel átküldöm mp3-ba a hangot akkor megnézheted nálad ilyen-e.... mondjuk nálam üresben is nyekereg sebességben is nyekereg álló és guruló helyzetben is....

Link to comment
Megosztás:

Nekem is műanyag házas.Mégis javítva van.De mind1.Ha meg tényleg 17,akkor természetesen ujjat kell beledobni.Ha kikötöd a vízcsöveket akkor megbillented a motor felé.és szépen kijátszod.

azt elfelejtetted írni, hogy ahhoz még azt a két fület le kell szerelni felül, különben kicsit nagyobb erő kell hozzá :D, ha lefelé veszed ki akkor pedig segéd keretről kell a két tartó fület leszerelni....

Link to comment
Megosztás:

Ha a csőben, dobban lyuk van, akkor azt szerintem hallod. Ha repedés, akkor igencsak kevés víz jöhet ott ki, valszeg le sem cseppen. Ha a kocsi alatt nyomja ki a vizet, akkor a végéig nem ér el a víz, valamint ahogy fentebb írtam szerintem hamarabb meghallod, mint hogy a vizet észreveszed.

Nem lehet, hogy az egyik pocsolyát a macsek gyártotta :D

Lehet, de az a rohadt dög a sárvédőt szokta lev....ni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szisztok!

Tettem Golden Eagle hűtőtömítőt a vasba, hátha megszünteti a radiátor folyását!

Remélem sikere volt, mert nem szeretném szétszedni a verdát.

Viszont egy olyan kérdésem lenne, hogy mit lehet tenni az olyan biztonsági övvel, ami nem megy vissza a helyére?

Mert a vezető oldali nem akar visszahúzódni!És már qrvára idegesít! :D

Mintha egy vareszba, vagy trabiban ülnék! :lol:

Csere, vagy javítás?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szisztok!

Tettem Golden Eagle hűtőtömítőt a vasba, hátha megszünteti a radiátor folyását!

Remélem sikere volt, mert nem szeretném szétszedni a verdát.

Viszont egy olyan kérdésem lenne, hogy mit lehet tenni az olyan biztonsági övvel, ami nem megy vissza a helyére?

Mert a vezető oldali nem akar visszahúzódni!És már qrvára idegesít! :D

Mintha egy vareszba, vagy trabiban ülnék! :lol:

Csere, vagy javítás?

Üdv

Ez engem is érdekel, mert nagy hidegben még rásegítve is szenvedés volt a helyére tenni. Most, hogy melegebb van kis segítséggel visszamegy.

Link to comment
Megosztás:

És ha kitavaszodik megjavul...Mint minden évben.... :lol:

Öko-szerviz. :D

Hidegben valóban idegesítően vánszorog vissza, engem is felbosszantott már párszor. Lehet, hogy a felcsévélő tengelyének(?) valami kenést kéne adni. Valaki csinált már ilyet? Vagy várjuk inkább a kikeletet? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A ez ugye nem normalis jelenseg az olajbeonto kupakon?

http://www.flickr.com/photos/zsedelybalazs/3259875745/

http://www.flickr.com/photos/zsedelybalazs/3260707068/

Krem szeru anyag, nem tudom mi lehet ez.

Ha az olajnivot kihuzom, ott nem latok ilyen lerakodast.

A gep egy z14xep twinport astra amugy. 47000km van benne. Hibara utalo nyom semmi.

Otlet esetleg?

Koszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A ez ugye nem normalis jelenseg az olajbeonto kupakon?

http://www.flickr.com/photos/zsedelybalazs/3259875745/

http://www.flickr.com/photos/zsedelybalazs/3260707068/

Krem szeru anyag, nem tudom mi lehet ez.

Ha az olajnivot kihuzom, ott nem latok ilyen lerakodast.

A gep egy z14xep twinport astra amugy. 47000km van benne. Hibara utalo nyom semmi.

Otlet esetleg?

Koszi!

Üdv.!

Szerintem sem normális. Ami okozhatja: a téli hidegekben rövid távokon nem tud felmelegedni a motor, az olajban lecsapódó víz és benzin keveréke képezhet ilyen trutyit. Hosszabb úton – autópályán – meg kellene hajtani a gépet, hogy letisztuljon az olaj, gondolom, ez a habosodás is el fog tűnni. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A ez ugye nem normalis jelenseg az olajbeonto kupakon?

http://www.flickr.com/photos/zsedelybalazs/3259875745/

http://www.flickr.com/photos/zsedelybalazs/3260707068/

Krem szeru anyag, nem tudom mi lehet ez.

Ha az olajnivot kihuzom, ott nem latok ilyen lerakodast.

A gep egy z14xep twinport astra amugy. 47000km van benne. Hibara utalo nyom semmi.

Otlet esetleg?

Koszi!

Ilyet a víz és az olaj keveredése okoz!! A nívópálca is ilyen?????

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.