Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ha még nem kokszosodott el nagyon a szelep tengelye, akkor egy kis meghajtás is segíthet (30-40 km, magas fordulaton). A tisztításhoz csak egy csatlakozót kell lehúzni róla, is lecsavarozni a helyéről.

A lezárással ugye az a baj, hogy magasabb lesz a károsanyag-kibocsátása, mondjuk a zöldkártya-szintet elvileg így is megüti (azt mondják), mert azokon a fordulatszámokon nem is üzemel egyébként, ahol a mérés folyik... Ettől függetlenül fenntartom, hogy ez egy elfuserált konstrukció, túl sok baj van vele. Az élettartamát egyébként lendületes, pörgetős vezetéssel, hosszabb utakon való használattal lehetne - szerintem - elfogadható szinten tartani. Csak ugye nálunk Road66, meg Autobahn, meg őrült távolságok sincsenek, 5-10 km-es tötymörgésekben hamarabb behal, meg az itthoni üzemanyag tisztasága sem biztos, hogy a legjobb (koromképződés), nem beszélve arról, hogy a korosabb motorok azért általában több olajat is fogyasztanak, és ez is "kedvez" a kokszképződésnek a szelepben.

Igazából a kilométerek 90%-a Ausztria oda-vissza úton, autópályán 3.500 1/min körül (120km/h) megy bele. Lehet ezért kapom csak 2-3 havonta, és nem folyamatosan a sárga lámpát, de akkor most jól odalépek neki, ha bemelegedett (úgyis kíváncsi voltam rá, hogy mennyit nyel "kicsit nagyobb" sebességen)

Aztán megnézem, hogy mi retek marad a szelepben.

Tankolni csak Ausztriában tankolok, ott is leginkább ÖMV, úgyhogy nem hiszem, hogy az üzemanyag problémás lenne.

Kösz a tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

Na ja, de ki tudja meddig. Németországban már most is egy csomó helyen hátrányban vannak az EURO 4 alatti motorok. Szerintem mindenhol csak idő kérdése, hogy bevezessék ezeket itthon is.

<OFF>

A szabványt nem teljesítő ÚJ autót nem lehet forgalomba helyezni, de a jelenleg is futó, rosszabb emissziós gépeket azért ugyanúgy tovább lehet használni. Mondjuk pl. az adókkal lehet jobbra ösztönözni, de büntető jellegű pénzkivetésektől azért még nem tartok, annál is inkább, mivel tízmilliószám gurulnak Európában a régebbi konstrukciók. Ezek majd természetes úton kopnak ki.

Egyébként én túlzónak tartom ezt a károsanyag-fétist. Rendben van, minden erővel törekedjünk a kisebb CO2-kibocsátásra az autóknál, de pl. a háztartások tízmillióiban sokkal nagyobb pazarlás folyik (elég csak a rossz hőszigetelésre vagy az energiazabáló gépekre, úgyfelejtett villanyra gondolni...). Ráadásul a környezetkímélő technológiák sok esetben drágábban, több energiabefektetéssel (plusz CO2-vel!) valósulnak meg, szóval ez inkább varázslás a számokkal. Átütő eredményt akkor tudunk majd elérni, ha leszokunk az olajról / vagy az egyszerűen el fog fogyni...

<ON>

Bocsánat...

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Z18XE-n van EGR, szóval nem igaz, hogy azokon nincs (2003-as G Astra). És sajnos EGR-rel felszerelve is csak Euro-3-as besorolású.

Z18XE-n biztos hogy nincs, és ez független az évjárattól és attól is hogy milyen autóban van ez a motor. Tessék a bizonyíték az opel-infos.de-ről:

5418_opel.jpg

Ebből látszik hogy csak a Z18XER-en volt (de ezt meg csak H Astrába szerelték, G-be nem), a sima Z18XE-n és az XEL-en nem. És hidd el hogy ezek a motorok bizony Euro4-esek.

Link to comment
Megosztás:

Na ennyit a gyakorlati jelentősségéről.

Gyakorlati jelentősége ennek akkor van, amikor hozod be az országba és befizeted rá a regadót. Az Euro 3-as G Astrára jóval többet fizetsz, mint az ugyanolyan motoros Euro 4-es Zafirára.

Regadó számításnál a jármű Briefjében benne van, hogy mi a károsanyag kibocsájtási besorolása. Nyugodtan hidd el, hogy mindegyik G Astra (nem Classic) Euro 3-as, ha lett volna Euro 4-es G Astra, akkor olyat hoztam volna be. Amúgy az enyém alvázszám szerint már 2004-es modellév.

Link to comment
Megosztás:

Z18XE-n biztos hogy nincs, és ez független az évjárattól és attól is hogy milyen autóban van ez a motor. Tessék a bizonyíték az opel-infos.de-ről:

5418_opel.jpg

Ebből látszik hogy csak a Z18XER-en volt (de ezt meg csak H Astrába szerelték, G-be nem), a sima Z18XE-n és az XEL-en nem. És hidd el hogy ezek a motorok bizony Euro4-esek.

Szerk: jó a táblázat, tényleg nincs EGR-em. :)

Link to comment
Megosztás:

Fotót raksz be róla?

Most már kíváncsi vagyok, mert még az EPC sem hoz Z18XE-hez meg XEL-hez EGR szelepet.

Hátha tanulok megint valamit.

Megkövetlek, tényleg nincs EGR-em. Átverés szagot érzek, mert egy helyen fizettem EGR szelep takarításért, de akkor nem a megszokott szerelőmnél voltam. Mondjuk utána elmúlt a hiba, ami miatt a szervizben voltam. :)

Amúgy most voltam teszteren, és a tesztet se talált EGR-t a menüpontok között. Ellenben 78 fokig lehűl menet közben a hűtővizem, szóval a termosztát cserés lesz.

Szeretek ide járni, sokat tanulok tőletek. :)

EPC-t hol lehet találni?

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a forgalmim, meg a zöldkártyám. 02 mindkettőn a környezetvédelmi besorolás kódja. Most akkor ez hogyan is és minek is felel meg a papírok szerint? :) (Azt hiszem, 6-osnak kéne itt szerepelni...)

Este megnézem a forgalmit, és beírom ide, mi van benne. De ez Euro 3-as volt, lehet épp az EGR hiánya miatt? Mondjuk az 1.4-1.6-os motorokat nem tudom, eredetileg dízelt akartam behozni, de pont akkor volt drágább a gázolaj a benzinnél, ezért benzines lett belőle. Nem bántam meg, nagyon jó gép.

Amúgy próbáltam egy G Astrát Z16XEP motorral (Astra Classic volt), mikor még kerestem az igazit. Háááát, szerintem kevés volt mint mackósajtban a brummogás. Lehet azért, mert erősebb autóból ültem át. Nekem csalódás volt, ezért ki is hagytam.

Az 1.6 és az 1.8-as váltója és végáttétele megegyezik. Ezzel szerintem az 1.6-ost borzasztó lomhává tették, az 1.8-ast meg túl sokat forog nagy sebességnél, ez kissé kényelmetlenné teszi. Jobb lenne egy hosszabb alacsony fordulatú 5. fokozat.

Link to comment
Megosztás:

Megkövetlek, tényleg nincs EGR-em. Átverés szagot érzek, mert egy helyen fizettem EGR szelep takarításért, de akkor nem a megszokott szerelőmnél voltam. Mondjuk utána elmúlt a hiba, ami miatt a szervizben voltam. :)

Fojtószelepházat szoktak takarítani ha gyakran kigyullad a sárga lámpa, és ha ez segített, akkor meg majdnem mindegy hogy mit írtak a számlára végülis... :)

Link to comment
Megosztás:

Most már megnéztem én is. "A gépkocsi környezetvédelmi besorolásának száma" : 02

Ez nem jó igaz?

Hát a fene se tudja... Elvileg az EURO-III-nak a 06 felelne meg... Úgy tűnik, nem igazán egységes ez a forgalmi kitöltés, hiszen - úgy tudom - az egész G-széria megüti az EURO-III-t. :)

Link to comment
Megosztás:

Gyakorlati jelentősége ennek akkor van, amikor hozod be az országba és befizeted rá a regadót. Az Euro 3-as G Astrára jóval többet fizetsz, mint az ugyanolyan motoros Euro 4-es Zafirára.

Regadó számításnál a jármű Briefjében benne van, hogy mi a károsanyag kibocsájtási besorolása. Nyugodtan hidd el, hogy mindegyik G Astra (nem Classic) Euro 3-as, ha lett volna Euro 4-es G Astra, akkor olyat hoztam volna be. Amúgy az enyém alvázszám szerint már 2004-es modellév.

"Gyakorlatban" alatt azt értem, hogy nagy humbuk az egész a kibocsátás szempontjából, ha ugyanazt a motort két autóba tévé más besorolásba lehet tenni.

nekem 09-es a besorolásom a forglami+ZK szerint. az Euro 04?

Link to comment
Megosztás:

"Gyakorlatban" alatt azt értem, hogy nagy humbuk az egész a kibocsátás szempontjából, ha ugyanazt a motort két autóba tévé más besorolásba lehet tenni.

nekem 09-es a besorolásom a forglami+ZK szerint. az Euro 04?

Pl. ITT lehet meglesni a besorolásokat.

Link to comment
Megosztás:

Eléggé körbejártam a témát, és úgy tudom, nem voltak Euro-4-es Astrák. Ugyanezek a motorok párhuzamosan a G Astrákkal a Zafirákban viszont Euro-4esek voltak. Sajna.

A G Astra Z17DTL másnéven CDTI motorral az tuti Euro-4-es.A forgalmiban 10-es a környezetvédelmi besorolás.Az autóm 2004-es és Németországból lett hozva.

Link to comment
Megosztás:

"Gyakorlatban" alatt azt értem, hogy nagy humbuk az egész a kibocsátás szempontjából, ha ugyanazt a motort két autóba tévé más besorolásba lehet tenni.

nekem 09-es a besorolásom a forglami+ZK szerint. az Euro 04?

Bár az én autóm 99-es, úgy gondolom, hogy elég alacsony ez a besorolás. Euro II-nek felel meg. Az a helyzet, hogy vásárláskor nem volt meg a zöldkártyája és a kereskedő csináltatott egy újat (miközben az autó nálam volt).

Adózás szempontjából számít ez az érték valamit? (teljesítményadó, stb)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.