Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ha csattogós hang akkor a hidrotőkék hangját hallottad. Sajna nekem is csettegnek ezekben a hidegekben. Nálam Castrol magnatech 10W-40 van a motorban. Kérdeztem egy szerelőtől hogy ez a csattanó hidrotőke normális -e. Azt mondta hogy ha csak az oil lámpa világításáig van akkor normális azaz 2-3 mp max. Ezenkívül azt is mondta hogy az 5w30 as ajánlás az nem a mi éghajlatunkra van előírva. Hanem hidegebbre. (hozzáteszem Z14XE motorról van szó nem az XEP ről) Ugyanis szerinte nyáron az 5W30 annyira híg hogy kipréselik maguk alól az alkatrészek és nem marad a kenési helyeken elég ideig. Nekem tavaly 5W40 volt benne igaz kevesebbszer csettentek a tőkék még a nagyobb hidegekben is, de nyáron volt egy érdekes hangja alapjáraton mikor tovább álltam vele egy helyen. Mikor megmutattam neki egyből kérdezte milyen az oil, és ezután mondta hogy 10W kell bele, sőt az is tény hogy a leírása is erre az éghajlatra a 10W-t ajánlja.

Link to comment
Megosztás:

Ha csattogós hang akkor a hidrotőkék hangját hallottad. Sajna nekem is csettegnek ezekben a hidegekben. Nálam Castrol magnatech 10W-40 van a motorban. Kérdeztem egy szerelőtől hogy ez a csattanó hidrotőke normális -e. Azt mondta hogy ha csak az oil lámpa világításáig van akkor normális azaz 2-3 mp max. Ezenkívül azt is mondta hogy az 5w30 as ajánlás az nem a mi éghajlatunkra van előírva. Hanem hidegebbre. (hozzáteszem Z14XE motorról van szó nem az XEP ről) Ugyanis szerinte nyáron az 5W30 annyira híg hogy kipréselik maguk alól az alkatrészek és nem marad a kenési helyeken elég ideig. Nekem tavaly 5W40 volt benne igaz kevesebbszer csettentek a tőkék még a nagyobb hidegekben is, de nyáron volt egy érdekes hangja alapjáraton mikor tovább álltam vele egy helyen. Mikor megmutattam neki egyből kérdezte milyen az oil, és ezután mondta hogy 10W kell bele, sőt az is tény hogy a leírása is erre az éghajlatra a 10W-t ajánlja.

Nekem furcsa tompa köszörülős hangja is volt.... 1 napi állás után viszont már semmi. Barátom azt mondta, hogy talán 1 hét alatt lefolyt teljesen az olaj, a hideg miatt pedig abban a néhány másodpercben nem mindenhova jutott el. :lol:

Link to comment
Megosztás:

1 hét állás után (hétfőtől vasárnapig a full hidegben) vasárnap reggel a hóból történő kiásás után beindítom (akksival semmi gond, beindult rendesen) és egy durva fémes súrlódó, kerregő hangot hallottam. (3-4 mp) Ijedségemben gyorsan leállítottam. Egy-két szusszanás és levegővétel után újra indítottam: a kerregő fémes hang kb. 2-3 mp-ig ismét megy, majd minta semmi nem történt volna ketyegett szépen. Aznap városban mentem, ma is mentem, semmi hang.

5w30-as Valvoline SynPower olaj van benne. Az olajban pedig 500 km, tehát nemrég cseréltem.....

Mi lehetett ez? :lol:

Esetleg vezérműlánc? Tudtommal azt is olajnyomás spanolja.

Link to comment
Megosztás:

Van egy szelep, vagy olyasmi, ami tartja a nyomást a spanolóban. Ha az elenged, akkor muzsikálhat.

Én azt mondom akinek az utcán van ezekben a hidegekben, legalább minden másnap indítsa el és járassa pár percig(igaz egy rövidebb út jobb lenne,de aki a spórolás miatt teszi annak nem az igazi) és legalább heti egyszer menjen vele 10-15km-t. Így gyengébb akksi is indítóképes marad nem folyik le az oil teljesen, a 10-15 km alatt meg némi víz is kimegy a dobból és nem kevésbé rohasztja azt.

Link to comment
Megosztás:

mi volt ez??

főtengely jeladó?

gyári 22e a csergőnél.

facet 6200

utángyártott akármi 5e

Már késő :lol: Megvettem a Bosch-t és be is raktam. 23700-ért adták haver kedvezményével 15600-ért vettem. Remélem azért nem ablakon kidobott pénz volt. Bízom benne, hogy nem száll el pár hónap múlva :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én azt mondom akinek az utcán van ezekben a hidegekben, legalább minden másnap indítsa el és járassa pár percig(igaz egy rövidebb út jobb lenne,de aki a spórolás miatt teszi annak nem az igazi) és legalább heti egyszer menjen vele 10-15km-t. Így gyengébb akksi is indítóképes marad nem folyik le az oil teljesen, a 10-15 km alatt meg némi víz is kimegy a dobból és nem kevésbé rohasztja azt.

Vagy tőccsön rá akkutöltővel, és akkor még a szmogot sem növeli (aszonták, Pesten elérte a tájékoztatási küszöböt a légszennyezettség mértéke)

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem ette meg, de indításkor becsörrent a lánc, kelepelt a hidrotőke, 3-4e km után olyan fekete,mint a kátrány.

Báttyámé detto.

Nehéz itt igazságot tenni...

Nem különösebben érdekel a minősítés, ha látom hogy nem f@sza.

Ezek nem az olaj hibái. Az első két eset az illesztések/tömítések kopására utalhat. Álló motornál lecsorog az olaj és újraindításkor míg annak nyomása fel nem épül, míg az olaj el nem jut mindenhova, addig csörgés és dízeles hang van. A gyors elszíneződés a dolgát végző olajra vall. Feloldja és magában tartja, nem engedi leülepedni a kormot, stb. Fontosabb kérdés, hogy miért keletkezik ennyi!

Link to comment
Megosztás:

Ezek nem az olaj hibái. Az első két eset az illesztések/tömítések kopására utalhat. Álló motornál lecsorog az olaj és újraindításkor míg annak nyomása fel nem épül, míg az olaj el nem jut mindenhova, addig csörgés és dízeles hang van. A gyors elszíneződés a dolgát végző olajra vall. Feloldja és magában tartja, nem engedi leülepedni a kormot, stb. Fontosabb kérdés, hogy miért keletkezik ennyi!

hogy is van... 250-300 fordul a motor mire mindenhol van olaj???

valami ilyen rémlik.

ez épp olyan hogy nagyon mínuszba indításkor a kuplungot ráereszted üresbe és megmozdul egy picit az autó....

most mi lesz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha csattogós hang akkor a hidrotőkék hangját hallottad. Sajna nekem is csettegnek ezekben a hidegekben. Nálam Castrol magnatech 10W-40 van a motorban. Kérdeztem egy szerelőtől hogy ez a csattanó hidrotőke normális -e. Azt mondta hogy ha csak az oil lámpa világításáig van akkor normális azaz 2-3 mp max. Ezenkívül azt is mondta hogy az 5w30 as ajánlás az nem a mi éghajlatunkra van előírva. Hanem hidegebbre. (hozzáteszem Z14XE motorról van szó nem az XEP ről) Ugyanis szerinte nyáron az 5W30 annyira híg hogy kipréselik maguk alól az alkatrészek és nem marad a kenési helyeken elég ideig. Nekem tavaly 5W40 volt benne igaz kevesebbszer csettentek a tőkék még a nagyobb hidegekben is, de nyáron volt egy érdekes hangja alapjáraton mikor tovább álltam vele egy helyen. Mikor megmutattam neki egyből kérdezte milyen az oil, és ezután mondta hogy 10W kell bele, sőt az is tény hogy a leírása is erre az éghajlatra a 10W-t ajánlja.

Helló!

Z motorba nem való 10W-40 olaj! Egyszer tölts bele 5W-30 olajat és meglátod mennyivel szebb hangja lesz! Hozzáteszem hideg motornál sokkal jobb a kenése mert gyorsabban megtörik és nem dermed meg annyira! Nekem amióta az van benne minden problémám megszünk a téli hidegekben. Azt meg kétlem hogy nyáron nem kenne a 5W-30 :lol: elég nagy tartományban van a hőtűrése :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Ma reggel munkába indultam és amikor az első jelzőlámpánál megáltam furcsa égett szagot éreztem. Megállás után azonnal motorháztető felnyit. Azt hittem összeesek. Tiszta olaj minden.:lol: A nívópálcám nem volt a helyén. Valami miatt kijöt a helyéről. Van valakinek ötlete erre? Miért csinálta ezt???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Ma reggel munkába indultam és amikor az első jelzőlámpánál megáltam furcsa égett szagot éreztem. Megállás után azonnal motorháztető felnyit. Azt hittem összeesek. Tiszta olaj minden.:lol: A nívópálcám nem volt a helyén. Valami miatt kijöt a helyéről. Van valakinek ötlete erre? Miért csinálta ezt???

Tavaly télen nekem is volt ilyen.Ugyanígy éget szag megállás, tiszta olaj minden nívó pálca kint.Valószínűleg neked is a kartel cső befagyott és jég dugó keletkezett.A hiba oka a kevés használat miatt a le csapodó pára illetve a kartel gáz trutyíja össze fagy.Az autót vontasd el a szerelőhöz és mond el a tippet, csak azért hogy ne húzzanak le.Mert én is azt hittem hogy egy vagyont fogok ott hagyni de 20.000 Ft-ból ki jött.A nivó azért volt kint mert az olaj nyomás kilökte ugyanis az olaj onnan jött ki.Én azóta télen melegítem az autót és csak utána indulok el. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tavaly télen nekem is volt ilyen.Ugyanígy éget szag megállás, tiszta olaj minden nívó pálca kint.Valószínűleg neked is a kartel cső befagyott és jég dugó keletkezett.A hiba oka a kevés használat miatt a le csapodó pára illetve a kartel gáz trutyíja össze fagy.Az autót vontasd el a szerelőhöz és mond el a tippet, csak azért hogy ne húzzanak le.Mert én is azt hittem hogy egy vagyont fogok ott hagyni de 20.000 Ft-ból ki jött.A nivó azért volt kint mert az olaj nyomás kilökte ugyanis az olaj onnan jött ki.Én azóta télen melegítem az autót és csak utána indulok el. :lol:

Így van, de

kiszárad a motor sima alapjáraton is. Járatod egy órát, megeszik 0,5 l és kiszárad közben az olaj. Minek a szervíz? Ők sem tudják máshogy kiszárítani, esetleg egy olajcsere, de az hosszú távon nem megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Tavaly télen nekem is volt ilyen.Ugyanígy éget szag megállás, tiszta olaj minden nívó pálca kint.Valószínűleg neked is a kartel cső befagyott és jég dugó keletkezett.A hiba oka a kevés használat miatt a le csapodó pára illetve a kartel gáz trutyíja össze fagy.Az autót vontasd el a szerelőhöz és mond el a tippet, csak azért hogy ne húzzanak le.Mert én is azt hittem hogy egy vagyont fogok ott hagyni de 20.000 Ft-ból ki jött.A nivó azért volt kint mert az olaj nyomás kilökte ugyanis az olaj onnan jött ki.Én azóta télen melegítem az autót és csak utána indulok el. :lol:

Akkor nekem is ez lehet, mert egy hete vettem elő a kocsit utoljára. Utána meg jöttek a -15 -20fok körüli hidegek. Neked kellett vmit cserélni az eset után? Mit csináltak 20.000ért? Te mennyi ideig szoktad elindulás előtt melegíteni?

Link to comment
Megosztás:

Így van, de

kiszárad a motor sima alapjáraton is. Járatod egy órát, megeszik 0,5 l és kiszárad közben az olaj. Minek a szervíz? Ők sem tudják máshogy kiszárítani, esetleg egy olajcsere, de az hosszú távon nem megoldás.

Alapjáraton nem történhet ez meg, szépen kiolvad? Vagy akkor nincs akkora nyomás?

Link to comment
Megosztás:

Akkor nekem is ez lehet, mert egy hete vettem elő a kocsit utoljára. Utána meg jöttek a -15 -20fok körüli hidegek. Neked kellett vmit cserélni az eset után? Mit csináltak 20.000ért? Te mennyi ideig szoktad elindulás előtt melegíteni?

Ki tisztították a kartelt ki mosták a motor blokkot és olaj csere.Egy jó ideig még fogsz éget olaj szagot érezni mert sajnos nem mindenhol fog lejönni az olaj a blokkról mosás után.Kb 5-10 percig melegítem az autót és úgy indulok el.Egyébként nekem is egy hideg éjszaka után csinálta meg velem ezt, ráadásul pont karácsony elött. A szerelő azt mondta hogy ilyennel hibával még nem is találkozott.

Link to comment
Megosztás:

Tavaly télen nekem is volt ilyen.Ugyanígy éget szag megállás, tiszta olaj minden nívó pálca kint.Valószínűleg neked is a kartel cső befagyott és jég dugó keletkezett.A hiba oka a kevés használat miatt a le csapodó pára illetve a kartel gáz trutyíja össze fagy.Az autót vontasd el a szerelőhöz és mond el a tippet, csak azért hogy ne húzzanak le.Mert én is azt hittem hogy egy vagyont fogok ott hagyni de 20.000 Ft-ból ki jött.A nivó azért volt kint mert az olaj nyomás kilökte ugyanis az olaj onnan jött ki.Én azóta télen melegítem az autót és csak utána indulok el. :lol:

Ez de ismerős... a céges autómnál (OFF Fiat ON) mondhatni típushiba, tucatjával hívják vissza emiatt az autókat... Csak ott súlyosabb a probléma, mert nem a nívópálcát löki ki, hanem a főtengelyszimeringet nyomja ki és elfolyik az összes olaj -> tréler... :lol:

A megoldás ott a fűthető kartergázcső, és az a szomorú hogy létezik is ilyen gyárilag, szinte az egész európai piacra ezzel szállítják az autókat, de a magyar az ebből a szempontból mediterrán piacnak számít, úgyhogy nem elérhető a gyári kartergázcső-fűtés rendeléskor, csak külön kérésre rakják be szervizben, vagy ha már megtörtént a baj. Viszont cserébe (a "mediterrán" piacnak hála) széria a klíma. :)

Link to comment
Megosztás:

Az szép. De akkor ez megelőzhető valahogyan vagy előfordulhat bármikor a nagy hodegekben?

Mint írtam már elő melegítem a kocsit és úgy indulok el vele.Az hogy alapjáraton nem-e csinálja ezt a hibát ugyanúgy,azt nem tudom.De gondolom alapjáraton nincsen akkora nyomás és így az enyhe tömődés ki tud olvadni és a kartel gáz el tud vezetődni a rendszerben.De remélem még egyszer nem csinálja meg velem mert nem szép látvány mikor el megy a magzatvize, a bosszúságról nem is beszélve.Főleg karácsony előtt így részvétem.Ja a szerelő azt tanácsolta rövid utakra ne használjam az autót ilyen hidegekben. Hát kösz szépen gondoltam magamban.Nem akarom fikázni az opelt de meg gondolom kétszer is hogy milyen legyen a következő autóm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.