Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Kicseréltetem most, de sajna nem tudom másik trafóval kipróbálni, mert nincs olyan ismerősöm, akinek ilyen autója lenne.

Gyárin mit értesz? Most már tudom, hogy nem valami jó a Meyle, de ezt is úgy adták, hogy gyári! Akkor milyet kérjek? HÜCO? HELLA?

Néztem egy másik fórumot és ott 3-an is hasonlóproblémákkal küzködnek. Bemásolok pár hozzászólást, linket nem akarok:

Ha valaki tudna valami ötletet írni, szívesen fogadom.

köszi

GM (vagy Delphi). Sajnos, a boltokban minden gyári tud lenni, ami eladó...

Majd járnak erre, akik akár konkrét cikkszámot is tudnak Neked mondani.

Ettől függetlenül, lehet még benzinellátási gond is (benzinszűrő, befecskendezés), vagy tényleg az eltaknyosodott hengerfej/szelepszorulás.

Ha esetleg hideg motorral, alacsony fordulaton kis távokat jársz az autóval, utóbbi esélyes.

Keress egy lelkiismeretes szerelőt, aki tényleg a problémát akarja megoldani, nem csak a fél autót kicseréltetni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek most volt műszakin a kocsim április 20.!Na szóval elötte a szerelönél kiderült hogy a jobb hátsó spirál rúgó eltört a vége na az 10500 ft-ba fájt meg még hátsó fékbetét csere kettő kb 9000 ft volt!Motorolaj is ment bele Molos lötyi 4 liter 8800 ft.Na de most jönn a probléma tönkre ment a klíma kompresszorom és most akkor mi legyen néztem a neten de a felújitottak is 60-100 ezer forint az újak meg 150 ezerbe azért valamit nagyon tudd a G astra mert még mindig krva drágák az alkatrészek mondjuk a Fiatokhóz képest!Na de az lenne a kérdésem hol lehetne szerezni ólcsobban klíma kompresszort jót azért persze olyan 30 ezer körül aki tudd segithetne?Vagy esetleg bontóban keresgéljek HELP? :omg: :hiya: :huh: :omg:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek most volt műszakin a kocsim április 20.!Na szóval elötte a szerelönél kiderült hogy a jobb hátsó spirál rúgó eltört a vége na az 10500 ft-ba fájt meg még hátsó fékbetét csere kettő kb 9000 ft volt!Motorolaj is ment bele Molos lötyi 4 liter 8800 ft.Na de most jönn a probléma tönkre ment a klíma kompresszorom és most akkor mi legyen néztem a neten de a felújitottak is 60-100 ezer forint az újak meg 150 ezerbe azért valamit nagyon tudd a G astra mert még mindig krva drágák az alkatrészek mondjuk a Fiatokhóz képest!Na de az lenne a kérdésem hol lehetne szerezni ólcsobban klíma kompresszort jót azért persze olyan 30 ezer körül aki tudd segithetne?Vagy esetleg bontóban keresgéljek HELP? :omg: :hiya: :huh: :omg:

vaterán van több is, 20e körül...

Link to comment
Megosztás:

A kocsidba a 10W 40 sztem nem is jó! 5W kell bele... és dexos2

szia annyit fűznék hozzá,hogy az ecotech motor eggyik gyenge pontja a hengerfej az enyémnek ugyan ez a problémája végig próbáltam az olajakkal motor tisztítás utánna 16db hidrótőke és a hang maradt valamelyik szelep szól vagy szelepek csak alapjáraton a hengerfejet ezért nem veszem le.
Link to comment
Megosztás:

Nem G Astra, hanem C Corsa, de itt többen olvassák, hátha.

Az autó Easytronic váltóval szerelt Z12EX motorkóddal. A hibajelenség az, hogy a gyújtás ráadása után a műszerfalon a szokásos N jelzés helyett egy F betű villog, és az autó nem indul, mintha az önindító nem kapna áramot. A kulcsos autó pedig folyamatosan világít.

A probléma jelentkezése előtt törölve lett az INSP jelzés a napi számláló benyom+gyújtás ráad kombinációval. Ezután háromszor próbáltuk indítani, de csak tekert az önindító, a kocsi nem indult be. A három sikertelen indítási kísérlet után adta be először az F betűt, és attól kezdve meg se nyikkan. Lehet a két dolognak köze egymáshoz?

Az első F jelzéskor hibakódot villogott 10-3-3-5, ez az én olvasatomban P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség. Levettük az akku sarut, és ezt a kódot nem villogta újra.

Légyszi, ha tudtok segítsetek!

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

T Pippo!

Az említett motorolajnak semmilyen GM (Opel) jóváhagyása nincs ezért GM motorba nem való.

A BP konszern Castrol márkanevén csomagolt motorolajok közül a Castrol Edge 5W-40 teljesíti a GM aktuális (GM Dexos 2) olajkövetelményét.

"... vékonyabb ..."

A motorolajnak ilyen tulajdonsága nincs.

Ez akkor hogy is van ez... ? Engem is érdekelne, mert olajcsere előtt állok. Egyszer asszem Wessz ajánlotta a Metabond Speed 10W40-et, tudtommal az sem rendelkezik GM Dexos 2 minősítéssel de mégis karmolta az Astra! :icon1: Legalábbis én úgy vettem észre.

Furcsának találom, hogy G Astránál fontos, hogy az "aktuális" minősítést vesszük alapul holott egy '98-as autó - legalábbis az enyém :goofy:

A gépkönyvben a benzineshez az ACEA A2-96 vagy ACEA A3-96 specifikáció az előírt.

Akkor most milyen kell bele? Remélem válaszol erre a kérdésemre valaki, aki nálam kevésbé laikus!

Link to comment
Megosztás:

T celebrin!

"... ACEA A2-96 ..."

Már nincs A2.

"... ACEA A3-96 ..."

A követelményt 2000. 03. 1-én visszavonták.

Forrás: ACEA EUROPEAN OIL SEQUENCES

"... gépkönyv ..."

A gépkönyv a gyártó gyártáskori álláspontját képviseli. Azóta eltelt 14 év. Fejlődött mind a gépjármű- mind a kenőolajipar.

Megszűnt, "egyszer asszem" ajánlások, "Legalábbis úgy vettem észre" tapasztalatok helyett érdemes a GM (Opel) visszafelé kompatibilis olajkövetelményét (GM Dexos 2) használni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van egy fölöd trafósorom...

Köszi, sikerült kipróbálni. Nem a trafo a hibás.

Hétfőn viszem egy másik helyre, talán okosabbak leszünk.

Valami a négyes hengerrel lesz, mert a régi gyertyákat típustól függetlenül csak a 4-es hengernél köpte be.

Gyújtásvezérlővel nem lehet probléma?

Csak az az érdekes, hogy a hangja szép, jól jár, nem ingadozik az alapjárat. És veletlenszerűen jön elő.

Link to comment
Megosztás:

T Pippo!

Az említett motorolajnak semmilyen GM (Opel) jóváhagyása nincs ezért GM motorba nem való.

A BP konszern Castrol márkanevén csomagolt motorolajok közül a Castrol Edge 5W-40 teljesíti a GM aktuális (GM Dexos 2) olajkövetelményét.

"... vékonyabb ..."

A motorolajnak ilyen tulajdonsága nincs.

Köszönöm a segítségeket. megpróbálom akkor az 5w40et,

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem az van megépítve a honlap alján említett módosításokkal. Tökéletesen működik, építsd meg bátran! :)

A multitimer az egy időzítő. Az felel pl. a beltér világítás időzítéséért, az autooff elektromos kütyükért (világítás, rádió stb.) és még nagyon sok mindenért.

Szia Stofi!

Még annyit árulj el légyszíves hogy neked a teljesen lehúzott ablakot is felviszi végig a távszabályzó második lenyomására?DV honlapján azt olvastam hogy ez esetben nem megy fel teljesen az ablak és hogy egy új áramkört tevez 1-2 sec-os időzítővel ennek megoldására.A másik kérdés hogy az akkusarut le kell venni mielőtt a központi zár moduljáról lehúzom a két csatlakozót?Gondolom nem árt előtte áramtalanítani.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Én nem áramtalanítottam... Semmi baja nem lett.

Az a baj az egy tranzisztoros "modullal", hogy csak 5-8 másodpercig ad jelet a motoroknak.

Teljesen lehúzott ablaknál, nem ér fel ennyi idő alatt.

Illetve, zárt ablakoknál is tolja ennyi ideig. :blink: Amit, nem szeretek.

Szerintem, jobb, ha a fel gombokra adunk 1-2 mp jelet, a többit elvégzi az emelőben levő logikai rész.

Ez azokon is segítene, akinél épp nem működik az ablak automata fel-le húzása?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Éves szervíz után nem sikerült a szervíznek kiütni az intervallumkijelzőt, nem tudjátok véletlenül, hogy ezt hogy lehet megtenni szervízlátogatás nélkül?

Köszönöm

Szia,

tartsd benyomva a km-nullázó gombot a műszerfalon, utána pedig add rá a gyújtást. A km-nullázót addig ne engedd el, amíg ---- nem jelenik meg a km számláló helyén.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Éves szervíz után nem sikerült a szervíznek kiütni az intervallumkijelzőt, nem tudjátok véletlenül, hogy ezt hogy lehet megtenni szervízlátogatás nélkül?

Köszönöm

Levett gyújtásnál megnyomod a napi számláló nullázógombját a műszeregységen, és nyomva tartod, miközben ráadod a gyújtást. Ekkor elkezd villogni az INSP felirat a kijelzőn, és egy idő után átvált vízszintes vonalakra, ekkor engeded el a gombot. Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Én nem áramtalanítottam... Semmi baja nem lett.

Az a baj az egy tranzisztoros "modullal", hogy csak 5-8 másodpercig ad jelet a motoroknak.

Teljesen lehúzott ablaknál, nem ér fel ennyi idő alatt.

Illetve, zárt ablakoknál is tolja ennyi ideig. :blink: Amit, nem szeretek.

Szerintem, jobb, ha a fel gombokra adunk 1-2 mp jelet, a többit elvégzi az emelőben levő logikai rész.

Ennek én most ellent mondanék, mert mindegyik módszernél csak a motoron levő vezérlő elektronikának adsz egy vezérlő jelet, vagyis az "egy tranzisztoros modulnál" se tolja maga a motor 5-8 másodpercig az ablakot ha nem szükséges, mert az elektronikája azonnal lelövi, ahogy felért. Ez alapján én teljesen megfelelőnek tartom ezt a megoldást is (azzal a kiegészítéssel, hogy olyan modult alkalmazva, ami elég ideig ad jelet a motor elektronikának, hogy az ablak biztosan felérjen), mert a motorok végállásban történő megállítása már gyárilag megoldott.

Link to comment
Megosztás:

A kérdésedben, benne van a válasz is.

Ha nincs beprogramozva, vagy nem jó, vagy nem gyári, akkor nem fog működni.

Igazad van, hiszen a motorban, nem csak logika van, hanem túláram védelem is. Viszont, ez is időzítve van.

Mindig hallom ahogy feszíti a szélterelőt, már felért, és még mindig feszít.

Vezérelni akarom a klímával is. Ezért jobb lenne, az automata zárás.

Oké,de akkor most én melyik változatot építsem be?Nekem teljes hosszban kellene az ablakfelhúzás de csak második távirányító gombnyomásra.A tranzisztoros áramkör azért volt szimp. mert nem kell szétbontani az ajtót,de most elbizonytalanodtam.
Link to comment
Megosztás:

Igazad van, hiszen a motorban, nem csak logika van, hanem túláram védelem is. Viszont, ez is időzítve van.

Mindig hallom ahogy feszíti a szélterelőt, már felért, és még mindig feszít.

Vezérelni akarom a klímával is. Ezért jobb lenne, az automata zárás.

Asszem egy kicsit elvesztettem a fonalat :) Azt én is tapasztalom, hogy egy kicsit ráfeszít, miután felért az ablak, de ezt megteszi mindig, akár automatán, akár a gombot végig nyomva, akár kulccsal húzom fel, így én ebben nem látok különbséget, bármelyik módszerrel oldjuk meg a zárásra felhúzást.

Oké,de akkor most én melyik változatot építsem be?Nekem teljes hosszban kellene az ablakfelhúzás de csak második távirányító gombnyomásra.A tranzisztoros áramkör azért volt szimp. mert nem kell szétbontani az ajtót,de most elbizonytalanodtam.

Alapvetően az neked jó is lenne szerintem, csak ha tényleg rövid az időzítés, akkor módosítani kéne rajta. Alapvetően ez gondolom az alkatrészek típusától, és értékeinek szórásától függ, de a DV által említett 5-8 mp-ből kiindulva ha megvan a 8 mp, az tapasztalataim alapján már elég, az 5 viszont tényleg kevés. DV ezt jobban tudja, de a kondenzátor vagy/és az ellenállások értékeinek változtatásával szerintem lehet növelni az időzítés hosszát. Egyébként én is ezt, vagy ennek egy 555-ös IC-vel kiegészített változatát tervezem beépíteni, annál biztos hogy precízen be lehet állítani a szükséges időzítést.

Link to comment
Megosztás:

Igen. Az egy tranzisztoros időzítés "lelke" a kondenzátor. Ennek az értékének növelése, az időzítést nyújtja el.

A kapacitív időzítés hátránya, hogy függ a feszültségtől, hőmérséklettől.

Az 555-ös is kapacitív időzítés, viszont lényegesen pontosabb, hiszen egy komparátort billent át, és ennek az árama sokkal kisebb.

(mikrokontrollerrel, ami quartz alapú lehet igen precíz időzítést készíteni)

Véleményem szerint, a "zárás" láb, nincs időzítve, nincs végállása, és nem ugyan az, az áramkorlát sem.

bami nyugodtan megépítheted, alapnak jó lesz. :icon1:

Gyerekek!

Minden tiszteletem DarthVödöré azért, amiket megcsinált és megosztott velünk itt a fórumon, de ebből a hozzászólásából Én szinte csak a kötőszavakat értem. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.