Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdvözlöm a fórum olvasóit!Olyan gondom van a Z17DTL G astrával hogy amikor a világítás rajtamarad a kocsin akkor az a bizonyos figyelmeztető cincogó sípolás nem jelentkezik...sajnos mióta megvan a kocsi azóta nemműködik,nemzavart idáig egyátalán de elhatároztam hogy csak megkéne néézni hogy mi lehet a gond.Sajnos nemtudom hogy van e biztosítéka vagy relé és hogy hol keressem ezt a hangszórót,ha egyátalán az adja a hangot.kérlek titeket hogy aki tud segtsen hogy mégis mit kéne megnéznem mit merre keressek ami ezzel kapcsolatos.köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlöm a fórum olvasóit!Olyan gondom van a Z17DTL G astrával hogy amikor a világítás rajtamarad a kocsin akkor az a bizonyos figyelmeztető cincogó sípolás nem jelentkezik...sajnos mióta megvan a kocsi azóta nemműködik,nemzavart idáig egyátalán de elhatároztam hogy csak megkéne néézni hogy mi lehet a gond.Sajnos nemtudom hogy van e biztosítéka vagy relé és hogy hol keressem ezt a hangszórót,ha egyátalán az adja a hangot.kérlek titeket hogy aki tud segtsen hogy mégis mit kéne megnéznem mit merre keressek ami ezzel kapcsolatos.köszönöm.

Üdv,

Olvass vissza, azt hiszem az elektromos topicban nemrégiben volt róla szó.

Érdemes megvizsgálni a kapcsolót. Kiveszed a kaszniból (1 db Torx csavar) két vezeték megy rá: az egyik a belső világítást kapcsolja, a másik a csipogót (világításra és kulcs bennmaradásra figyelmeztet).

Tesztelni egyszerű: csatlakozót lehúzod a kapcsolóról és a vezetékeket egyenként testre zárod (darab dróttal). Valamint belenézel a kapcsoló csatlakozó felőli oldalába hány kábelsaru érintkezőt látsz (normálisan 2 kellene legyen). Ha a rövidrezárásra működik a csipogó, akkor valszeg a kapcsoló beteg, vagy csak szimplán kicserélték hátsó ajtóhoz valóra (ez 1 érintkezős).

Nálam is ez volt... Most csináltam vissza (miután évekkel ezelőtt más elektromos problémákkal együtt ezt is "orvosolták" egy utólagos csipogó bekötésével).

A kapcsoló kb. 2300 pénz/darab, cikkszáma: 1240211 (régi: 1240242)

http://www.opelcentrum.hu/aruhaz/elektromossag/kapcsolok/ajtokapcsolo-bal-elso-ajto-ag-za

Jó mulatást!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát én is ezt mondom! :icon13:

De még mindig nem éééééérti! :confused: :cry:

Naaaaa, azér' ne személyeskedjünk!!! :sneaky:

Ami T. Elek írt az nem ua. azért, amit te írtál. Persze a te verziódat is megpróbáltam és meg is köszöntem a válaszod.

Sajnálatos módon csak szeretnék érteni az autómhoz, de azért igyekszem nem láma kérdésekkel teleszemetelni a topic-ot. :icon1:

A lényeg, hogy csere lesz.

Link to comment
Megosztás:

Naaaaa, azér' ne személyeskedjünk!!! :sneaky:

Ami T. Elek írt az nem ua. azért, amit te írtál. Persze a te verziódat is megpróbáltam és meg is köszöntem a válaszod.

Sajnálatos módon csak szeretnék érteni az autómhoz, de azért igyekszem nem láma kérdésekkel teleszemetelni a topic-ot. :icon1:

A lényeg, hogy csere lesz.

Bocs, nem akartalak megbántani! :icon8:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok szakik!

3 hete Astrás lettem:)

kivettem a rádiót, mert nem szólt, és ez a kép fogadott:

http://kepfeltoltes.hu/131125/20131124_150058_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

gondolom a 2 jobb oldali az iso lenne, de a bal szélsőt (szigszallagos)nem tudom mire való.

néztem neten a gyári rádióját, azon 3 csatinak van hely.

most egy panasonic rádió van benne, persze kellene átalakító is, mert nem iso bemenetes...

gondolom csak beledobtak valamit, mert így be sem lehetne kötni.

elég gány muna az egész, majd kicserélem, átforrasztom a csatikat újra.

csak tudnám mi az a 3. csatlakozó???

a felső kijelzőnek valami izéje?:)

életszerű az, hogy a ventillátor hőfok szabályzója, meg a venti sebesség állító tekerőjénél, és a levegő irányváltójánál egyszerre nem világít?

ha benyomom az alsó 3 gomb valamelyikét, akkor a gomb közepe világít.

Köszönöm asegítséget.

Balázs

Link to comment
Megosztás:

Röviden: igen és igen.

A harmadik csatlakozó a gyári rádióhoz való, azon keresztül vezérli a kijelzőt, valamint az is életszerű hogy a fűtésszabályzó kezelőszervei közül egyiknek sincs világítása, ugyanis ezeket mindössze egyetlen izzó világítja meg. Ellenben kétféle fűtéskonzol létezik, a Behr gyártmányúban viszonylag egyszerűen, a középső tekerőgomb lehúzása után lehet izzót cserélni, a Delphi gyártmányút viszont szét kell szedni és hátulról lehet kicserélni benne az izzót, amihez természetesen ki kell bontani az egész középkonzolt rádióval, kijelzővel és hamutartóval együtt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Röviden: igen és igen.

A harmadik csatlakozó a gyári rádióhoz való, azon keresztül vezérli a kijelzőt, valamint az is életszerű hogy a fűtésszabályzó kezelőszervei közül egyiknek sincs világítása, ugyanis ezeket mindössze egyetlen izzó világítja meg. Ellenben kétféle fűtéskonzol létezik, a Behr gyártmányúban viszonylag egyszerűen, a középső tekerőgomb lehúzása után lehet izzót cserélni, a Delphi gyártmányút viszont szét kell szedni és hátulról lehet kicserélni benne az izzót, amihez természetesen ki kell bontani az egész középkonzolt rádióval, kijelzővel és hamutartóval együtt.

Üdv.

értem, akkor nem valami zárlat lesz,

nézegettem az iso csatlakozókat, és nem stimmelnek a szín kiosztások a kocsiban lévővel.

esetleg tudsz valakit aki ezt meg tudja csinálni?(Budapest)

így nem merek hozzányúlni.

és el is felejtettem, a képről is lemaradt, egy pici piros kábel, csak úgy lóg....

ha jól emlékszem a kezelőszerveket ilyen rizsszem izó világítja meg.

Balázs

Link to comment
Megosztás:

az is életszerű hogy a fűtésszabályzó kezelőszervei közül egyiknek sincs világítása, ugyanis ezeket mindössze egyetlen izzó világítja meg.

Kettő izzó, nem?! És még kettő izzó a belső keringetés, légkondi, ablakfűtés gombjaihoz.

Nekem a bal oldal nem világít, azaz a piros-kék tekerentyű teljesen sötét, a fokozatválasztón a venti ikon és az 1 szám csak nagyon haloványan. De nem világít a belső keringetés gombja sem. Úgyhogy valószínűleg 2 izzóm is halott.

bulbs.jpg

Link to comment
Megosztás:

Kettő izzó, nem?! És még kettő izzó a belső keringetés, légkondi, ablakfűtés gombjaihoz.

Nekem a bal oldal nem világít, azaz a piros-kék tekerentyű teljesen sötét, a fokozatválasztón a venti ikon és az 1 szám csak nagyon haloványan. De nem világít a belső keringetés gombja sem. Úgyhogy valószínűleg 2 izzóm is halott.

Attól függ. Két fajta van, a delphiben kettő van hátulról betekerve (ez van a képeden), a behr-ben csak egy a középső tekerőgomb alatt, ennek lehúzásával cserélhető.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Attól függ. Két fajta van, a delphiben kettő van hátulról betekerve (ez van a képeden), a behr-ben csak egy a középső tekerőgomb alatt, ennek lehúzásával cserélhető.

Akkor nekem vagy mindkettő kiment, vagy csak egy van, és az ment ki amit könnyű cserélni, vagy valami bibi van.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nekem vagy mindkettő kiment, vagy csak egy van, és az ment ki amit könnyű cserélni, vagy valami bibi van.

Nézd meg hogy Delphi vagy Behr rendszer van-e a kocsidban. Ha egy izzós, akkor lehet hogy csak az izzó szórakozik, el szokott mozogni a rezgéstől. Gyakran elég megkocogtatni a kapcsolót és a világítás észhez tér (visszarázódik a helyére)...

Link to comment
Megosztás:

Szép jó estét....

Olyan problémával találkoztam az astrám-ban,hogy üzem melegen rövid leállítás után,nem indul be az autó.

Megfordítja az önindító,már majdnem elindul,de nem...............

Ha tovább indítózók,akkor csak forgatja,és semmi köhhenés,vagy egyéb jel.

Én a tápszivattyúra gyanakszom.....

Az elméletileg,már gyújtásra tételkor kéne hogy menjen........?

Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg hogy Delphi vagy Behr rendszer van-e a kocsidban. Ha egy izzós, akkor lehet hogy csak az izzó szórakozik, el szokott mozogni a rezgéstől. Gyakran elég megkocogtatni a kapcsolót és a világítás észhez tér (visszarázódik a helyére)...

Behr van benne sárga címkére van írva.

Hogy veszem le a gombot?

köszi

Balázs

Link to comment
Megosztás:

Szép jó estét....

Olyan problémával találkoztam az astrám-ban,hogy üzem melegen rövid leállítás után,nem indul be az autó.

Megfordítja az önindító,már majdnem elindul,de nem...............

Ha tovább indítózók,akkor csak forgatja,és semmi köhhenés,vagy egyéb jel.

Én a tápszivattyúra gyanakszom.....

Az elméletileg,már gyújtásra tételkor kéne hogy menjen........?

Ötlet?

Gyújtásra tételkor bekapcsol néhány másodpercre, majd kikapcsol. Szokott hallatszani a hangja, az megvan ilyenkor?

Link to comment
Megosztás:

Gyújtásra tételkor bekapcsol néhány másodpercre, majd kikapcsol. Szokott hallatszani a hangja, az megvan ilyenkor?

Annyira nem figyeltem,de szerintem ott lesz a probléma. :-)

Megyek szétkapom,és rámérek a szivattyúra.

Még a gyújtásra gyanakodtam,de akkor elsőre nem próbálná elkapni szerintem....

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Olvass vissza, azt hiszem az elektromos topicban nemrégiben volt róla szó.

Érdemes megvizsgálni a kapcsolót. Kiveszed a kaszniból (1 db Torx csavar) két vezeték megy rá: az egyik a belső világítást kapcsolja, a másik a csipogót (világításra és kulcs bennmaradásra figyelmeztet).

Tesztelni egyszerű: csatlakozót lehúzod a kapcsolóról és a vezetékeket egyenként testre zárod (darab dróttal). Valamint belenézel a kapcsoló csatlakozó felőli oldalába hány kábelsaru érintkezőt látsz (normálisan 2 kellene legyen). Ha a rövidrezárásra működik a csipogó, akkor valszeg a kapcsoló beteg, vagy csak szimplán kicserélték hátsó ajtóhoz valóra (ez 1 érintkezős).

Nálam is ez volt... Most csináltam vissza (miután évekkel ezelőtt más elektromos problémákkal együtt ezt is "orvosolták" egy utólagos csipogó bekötésével).

A kapcsoló kb. 2300 pénz/darab, cikkszáma: 1240211 (régi: 1240242)

http://www.opelcentrum.hu/aruhaz/elektromossag/kapcsolok/ajtokapcsolo-bal-elso-ajto-ag-za

Jó mulatást!

Köszi a segítséget megoldódott a problema.felcserélve nem volt!Rövidre zártam ahogy mondtad és lám lám csipog...kapcsoló szétszed az egyik lába kivolt pattanva a műanyagból visszatoltam de sajnos ha a csatit visszadugom ismét kipattant.Kétkomponensű ragasztóval visszaragasztottam a helyére és készis....mostmár csipoghat....Ha megunom akkor átcserélem a másik oldalival...Köszi mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

Ezaz, ez nagyon annak tűnik, hogy először még van nyomás, majd utána mivel nem megy a pumpa, akkor eltűnik a nyomás is. Esetleg próbára direktben az akkuról adj 12V-ot a pumpára és nézd meg úgy is, hogy úgy indul-e.

...........hát......

Mértem a csatlakozón,de találtam 12v-ot,ezért kivettem a szivattyút.

Nem volt olyan könnyű amennyire gondoltam,de sikerült,kijött.

Azért rápróbáltam 12v-al,és elindult. Telibe kapott a benne lévő benzinnel.. :-)

Rámértem a csatira,és pár másodpercig van áram,aztán csak indítózásnál,tehát jónak tűnik.

Akkor mi lehetett a probléma?

Visszarakásnál eltörtem a sarut,ezért nem raktam össze,ki sem tudtam próbálni.... :-(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hidegindításkor ingadozik az alapjárat, kb 800-1000 közt. 1-2 km megtéte után ez megszűnik. Aznap akárhányszor újraindítom nincs ilyen probléma. Csak reggel első indításkor jön elő. Ez jelenthet problémát?

700 és 900 között az ideális. Szerintem ez még belefér.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagykérdésem lenne újfent.

Ma elmentem boltolni a géppel (történet fontos eleme, h itt hó van és -8 fok). Kb 4 km-t mentem az autóval, légkondi ment, h ne párásodjon a szélvédő, hátulról is olvasztottam lefelé a jeget. A boltnál mikor kiszálltam erős égett műanyag szagot éreztem az autó mellett. Építkezés van a bolt mellett, reméltem, h onnan jött. Mikor haza értünk ha nem is annyira erősen, de megint éreztem. Szagoltam a motortérben is, de semmi, csak az autó mellett lehetett érezni mindkét oldalt. Bementem kabátért, kesztyűért meg egy lámpáért, megint beröffentettem a gépet, járt vagy jó 10-15 percig, de semmi szag. Valakinek valami ötlet, h mi lehetett? Nemsokára lesz egy 1000 km-es utam és nem örülnék ha a verda kigyulladna alattam :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.