Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

elbeszéltek egymás mellet...

a z14xep(és társai) a vízpumpán van egy csonk amit műanyaggal is szereltek

a x14xe(és társai) a termosztáton van egy műanyag pipa... erre nincs külön cikszám ,de lehet hogy csináltattak hozzá... mert törik az is

Így van, a többiek szerintem a termosztátosról érdklődnek, az van a szelepfedélnél. Én anno több helyen érdeklődtem utána, bontóban is, de külön nem kapni hozzá. A bontottból meg nem szedik ki, nem is nagyon lehet, mert bele van sülve. Az egyik bontós a Vectra termosztátból ajánlotta ezt a pipát, abban fémból van megoldva, állítólag bele lehet tenni az Astráéba is, de ezt nem próbáltam.

Akit pedig a műanyag csonk méretei érdeklik, annak igyekszem leírni minél hamarabb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1 héten belül a harmadik olajgombát teszem a motorba!

és mindegyik ereszti az olajat a csatlakozónál!

mi lehet a hiba??

és 1000-es fordulatszám alatt világít az olajszint jelző is!

kifogtam a selejt gombákat vagy valami más lehet az ok?

Astra 1,2 benzin

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Átestem egy generátor felújításon.Keveset töltött a gép(12.2v),és fél óra egyhelyben állás,klíma járatástól lemerült az aksi de úgy ,hogy másnap reggel a kijelző sem világított.Aksit feltöltöttem de másnap megint.Generátor le,írány a generátorjavító.Reggel leadtam délután kész volt.Diódahíd + fesszabályzó + szimering csere. 21 000 forintom bánta. 6 hónap garancia.De most már legalább jóóó!

Alapjáraton 14,2v ,világításon + ventilátor + ablakfűtéssel 13,8v. Remélem mostanában nem lesz vele gond.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Átestem egy generátor felújításon.Keveset töltött a gép(12.2v),és fél óra egyhelyben állás,klíma járatástól lemerült az aksi de úgy ,hogy másnap reggel a kijelző sem világított.Aksit feltöltöttem de másnap megint.Generátor le,írány a generátorjavító.Reggel leadtam délután kész volt.Diódahíd + fesszabályzó + szimering csere. 21 000 forintom bánta. 6 hónap garancia.De most már legalább jóóó!

Alapjáraton 14,2v ,világításon + ventilátor + ablakfűtéssel 13,8v. Remélem mostanában nem lesz vele gond.

Szimering? :unsure: Nem csapágy? Vagy szénkefe?

Link to comment
Megosztás:

Szisztok

Az lenne a problémám hogy , a elvittük az autót egy szervizbe Belgiumba mert elkezdett nyöszörögni a szervó, a megállapítás alapján csak olaj kellett bele.

a probléma az hogy piros színű szervo olajat öntött bele. De nekem kb 1500 km ert utazni kell holnap reggel, kérdésem az hogy ezalatt az ut alatt tönkre vágja a szervot a piros színű olaj ? mert olvastam hogy valami spéci zöld kell bele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!1.4 16v Astrám hidegen-melegen 15-20at forgat mire beindul.A szerelőnek az a véleménye hogy a motorvezérlőegységet kell cserélni,ugyanis a benzin szivattyú ha ráadom a gyujtást nem indul be igy nincs nyomáson a rendsze és azért forgatja ilyen sokáig.Már kicseréltette a gyujtómodult,a gyertyákat és még ugyan ott vagyunk ahonnan elidultunk.Zsebem meg már kezd ürülni.KÖSZÖNÖM A SEGITSÉGET

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudja valaki a képen látható patentoknak a cikkszámát?

Egyik a csomagtér oldalkárpítját rögzíti, a másik a hátfal burkolatát.

Anno a márkaszervízben nem tudták normálisan levenni a vonohorog bekötéshez :D

http://kepfeltoltes.hu/120806/K_p_080_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120806/K_p_060_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szisztok

Az lenne a problémám hogy , a elvittük az autót egy szervizbe Belgiumba mert elkezdett nyöszörögni a szervó, a megállapítás alapján csak olaj kellett bele.

a probléma az hogy piros színű szervo olajat öntött bele. De nekem kb 1500 km ert utazni kell holnap reggel, kérdésem az hogy ezalatt az ut alatt tönkre vágja a szervot a piros színű olaj ? mert olvastam hogy valami spéci zöld kell bele.

fene sem tudja, de nem egészséges azt keverni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudja valaki a képen látható patentoknak a cikkszámát?

Egyik a csomagtér oldalkárpítját rögzíti, a másik a hátfal burkolatát.

Anno a márkaszervízben nem tudták normálisan levenni a vonohorog bekötéshez :D

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

ilyen patentokat jobb autós boltba tudsz venni ;)

Link to comment
Megosztás:

Így van, a többiek szerintem a termosztátosról érdklődnek, az van a szelepfedélnél. Én anno több helyen érdeklődtem utána, bontóban is, de külön nem kapni hozzá. A bontottból meg nem szedik ki, nem is nagyon lehet, mert bele van sülve. Az egyik bontós a Vectra termosztátból ajánlotta ezt a pipát, abban fémból van megoldva, állítólag bele lehet tenni az Astráéba is, de ezt nem próbáltam.

Akit pedig a műanyag csonk méretei érdeklik, annak igyekszem leírni minél hamarabb.

Képzeljétek találtam ilyen méretű (10mm sűrű menetes) HASCO vízcsatlakozót + könyök gyorscsatit, össze is raktam, szuper minden, csak a burkolat nem megy rá... :blink: Ideiglenesen jó, de csak esztergáltatok egyet rézből asszem - legalább nem kell kapkodnom, hogy kész legyen a nyaralásra :goofy: Köszi mindenkinek mindent! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

elbeszéltek egymás mellet...

a z14xep(és társai) a vízpumpán van egy csonk amit műanyaggal is szereltek

a x14xe(és társai) a termosztáton van egy műanyag pipa... erre nincs külön cikszám ,de lehet hogy csináltattak hozzá... mert törik az is

Igazad van, elnéztem hogy ez xe, nem xep.

T. celebrin! Bocs a rossz információért. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Igazad van, elnéztem hogy ez xe, nem xep.

T. celebrin! Bocs a rossz információért. :blush:

Tényleg, most látom, hogy vízpumpát írtál. Még jó, hogy valaki figyel! :icon1: Amúgy semmi gond, megoldódni látszik a probléma. Még annyi info, hogy Csergő-nél megkérdeztem, nekik nincs külön csak termosztáttal együtt. Keresni kell egy esztergályost aki megcsinálja rézből. Lényeg, hogy könyök legyen, különben nem fér el a burkolat... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Z14XEP-men az utóbbi időben gyakrabban kell utántöltenem a hűtőfolyadékot.

kb. 700km-enként 1,5-2 deci KALT-ig.

104000 km-nél járok. Eddig, a hét év alatt összesen kellett ráöntenem 1L-t.

Ellenőriztem a csöveket és a csatlakozási pontokat, de nem találtam szivárgásra utaló nyomot.

Hengerfejhibára utaló tünet sincs. Én a vízpumpára gyanakszom.

Ilyen mértékű vízfogyás még normális lehet ennyi km-nél?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Z14XEP-men az utóbbi időben gyakrabban kell utántöltenem a hűtőfolyadékot.

kb. 700km-enként 1,5-2 deci KALT-ig.

104000 km-nél járok. Eddig, a hét év alatt összesen kellett ráöntenem 1L-t.

Ellenőriztem a csöveket és a csatlakozási pontokat, de nem találtam szivárgásra utaló nyomot.

Hengerfejhibára utaló tünet sincs. Én a vízpumpára gyanakszom.

Ilyen mértékű vízfogyás még normális lehet ennyi km-nél?

Szia!

Hasonló problémával küzdöttem én is. 2 hónapja vettem egy G Astra-t, és ez alatt az idő alatt 2 liter hűtőfolyadékot kellett utána öntenem. Gyanakodtam, hogy valami nincs rendben, majd végül a szervízeltetés mellett döntöttem. Átvizsgálták, átmosták, túlnyomással feltöltötték keresve a szivárgás jeleit, de végül nem találtak hibát. Ennek 4 napja, de azóta egy dl folyadékot sem kellett utána önteni, miközben előtte volt olyan, hogy naponta kellett neki a folyadék. A szervízben sem tudják, mi történt, de megjavult egyenlőre.

Ennek ellenére én nagyon "belefogtam" a G Astraba. :( A 2 hónapja vett kocsi 4.ére van szervízben, legutóbb tegnap este szállt el az olajnyomásom - cserbenhagyva útközben -, pedig 4 napja volt szervizeltetve és olajcsere is akkor megvolt. Nagyon csalódott vagyok, mert elvileg egy tökéletes műszaki állapotú és remek, stram autót vettem, amivel a szalonban az eladó szerint 2 évig nem lesz gond, max. olajcsere.

Kezdő vezetőként és első autótulajdonosként minden mozzanatára figyelek, hallgatom, vizsgálom, megpróbálom kiismerni a kocsit. Ott tartok, hogy félve ülök bele, hogy vajon eljutok-e a célállomásomra, vagy vissza. Tényleg ilyen rossz tapasztalatokkal bír más is, vagy csak nekem sikerült rendesen a sűrűjébe nyúlnom???? Vagy a szervízben végeznek hanyag munkát? Gyakorlatilag azon gondolkozom, hogy visszaadom a kocsit, és választok egy másikat, de lehet az már nem Opel lesz... :((

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hasonló problémával küzdöttem én is. 2 hónapja vettem egy G Astra-t, és ez alatt az idő alatt 2 liter hűtőfolyadékot kellett utána öntenem. Gyanakodtam, hogy valami nincs rendben, majd végül a szervízeltetés mellett döntöttem. Átvizsgálták, átmosták, túlnyomással feltöltötték keresve a szivárgás jeleit, de végül nem találtak hibát. Ennek 4 napja, de azóta egy dl folyadékot sem kellett utána önteni, miközben előtte volt olyan, hogy naponta kellett neki a folyadék. A szervízben sem tudják, mi történt, de megjavult egyenlőre.

Ennek ellenére én nagyon "belefogtam" a G Astraba. :( A 2 hónapja vett kocsi 4.ére van szervízben, legutóbb tegnap este szállt el az olajnyomásom - cserbenhagyva útközben -, pedig 4 napja volt szervizeltetve és olajcsere is akkor megvolt. Nagyon csalódott vagyok, mert elvileg egy tökéletes műszaki állapotú és remek, stram autót vettem, amivel a szalonban az eladó szerint 2 évig nem lesz gond, max. olajcsere.

Kezdő vezetőként és első autótulajdonosként minden mozzanatára figyelek, hallgatom, vizsgálom, megpróbálom kiismerni a kocsit. Ott tartok, hogy félve ülök bele, hogy vajon eljutok-e a célállomásomra, vagy vissza. Tényleg ilyen rossz tapasztalatokkal bír más is, vagy csak nekem sikerült rendesen a sűrűjébe nyúlnom???? Vagy a szervízben végeznek hanyag munkát? Gyakorlatilag azon gondolkozom, hogy visszaadom a kocsit, és választok egy másikat, de lehet az már nem Opel lesz... :((

Szia,

Sajnálom, hogy így jártál, de szerintem ha a kezdeti nehézségeken túl vagy, akkor egy megbízható autót fogsz kapni. Ugyanebben a cipőben jártam én is, mint te: Első autó, aminek minden rezzenését figyeltem. Sokszor egy-egy zörejre már hibát feltételeztem, holott nem is volt probléma. Ez a fórum sokat segített abban, hogy ne járjak folyamatosan szervizbe. Nekem 13 éves a járgány és eddig a legkomolyabb problémám az volt vele, hogy tömítéseket és izzókat kellett benne cserélni. Évente kicserélek 1-2 elért tömítést vagy gumicsövet (jellemzően hűtőrendszer), olaj és szűrők cseréje és ezen kívül semmit. Már 3-ik éve használom a kocsit és most jutott el odáig, hogy gömbcsuklót és stabilizátort kell cserélnem, ami 35 eFt-ba fog fájni munkadíjjal együtt szervizben (ebben benne van a fék és lengéscsillapító ellenőrzés, valamint az üzemanyag szivattyú tömítésének cseréje is).

Hűtőrendszer: nálam csak hideg időben, akkor is minimálisan ereszt a rendszer (valószínű a hőtágulás/gumi lágyulás is közbeszól). Azért nem csináltam meg eddig, mert nem tudom beazonosítani, hogy pontosan honnan folyik. Eddig kicseréltem a termosztátból a hűtőbe tartó vastag hajlított csövet, mert teljesen elért a gumi (6.000 Ft volt a cső!!!). Itt megszűnt a folyás. 2 hónapra rá viszont ismét hűtővízszint csökkenést tapasztaltam. Nehéz volt beazonosítani a hiba helyét, mivel ahogy említettem csak 15 fok alatti hőmérséklet esetén ereszt és amint beindítom az autót el is párolog a nyoma. Jelenleg nálam 2 dolog lehet a hibás: 1. termosztáz tetejéből kimenő kis fekete műanyag csonk ---> termosztátház csere, vagy az erre a csonkra rácsatlakozó gumicső elöregedése --> gumicső csere (4-5 eFt).

Javaslom ennek az ellenőrzését. :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hasonló problémával küzdöttem én is. 2 hónapja vettem egy G Astra-t, és ez alatt az idő alatt 2 liter hűtőfolyadékot kellett utána öntenem. Gyanakodtam, hogy valami nincs rendben, majd végül a szervízeltetés mellett döntöttem. Átvizsgálták, átmosták, túlnyomással feltöltötték keresve a szivárgás jeleit, de végül nem találtak hibát. Ennek 4 napja, de azóta egy dl folyadékot sem kellett utána önteni, miközben előtte volt olyan, hogy naponta kellett neki a folyadék. A szervízben sem tudják, mi történt, de megjavult egyenlőre.

Ennek ellenére én nagyon "belefogtam" a G Astraba. :( A 2 hónapja vett kocsi 4.ére van szervízben, legutóbb tegnap este szállt el az olajnyomásom - cserbenhagyva útközben -, pedig 4 napja volt szervizeltetve és olajcsere is akkor megvolt. Nagyon csalódott vagyok, mert elvileg egy tökéletes műszaki állapotú és remek, stram autót vettem, amivel a szalonban az eladó szerint 2 évig nem lesz gond, max. olajcsere.

Kezdő vezetőként és első autótulajdonosként minden mozzanatára figyelek, hallgatom, vizsgálom, megpróbálom kiismerni a kocsit. Ott tartok, hogy félve ülök bele, hogy vajon eljutok-e a célállomásomra, vagy vissza. Tényleg ilyen rossz tapasztalatokkal bír más is, vagy csak nekem sikerült rendesen a sűrűjébe nyúlnom???? Vagy a szervízben végeznek hanyag munkát? Gyakorlatilag azon gondolkozom, hogy visszaadom a kocsit, és választok egy másikat, de lehet az már nem Opel lesz... :((

Én is belenyúltam, bár nekem ez nem az első autóm (előtte F astra volt). Ez benne van a pakliban ha használt autót veszel (mondjuk újnál is). Nekem vezérlést + olajszivattyút kellett cserélni. Valószínű adalékolva volt az olaj, így vásárláskor/átvizsgáltatáskor nem volt nagy hangja a láncnak. Aztán jött az olajcsere...

Nálam az szólt a G mellett hogy nagyon jó az alkatrész ellátottság, és túl drágának sem mondható. Megbízhatósága viszont szerintem közel sem áll az F-hez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Bocs ha ennyire hüjének nézek ki, de még csak most "tanulom" ezt az Astrát (Z14XEP) és a gépkönyvet amit kaptam vele, abból sokmindent nem tudok meg. Már kerstem leírásokat, javítási kézikönyveket a neten, le is szedtem egyet, de abba sajnos az én 2007-es Astra G 1,4 Twinport-om nincs benne, mert régebbi kiadás. Ha tudna valaki egy linket adni egy olyan javítási kézikönyvre amibe ez a tipus biztosan benne van és szájbarágós módon, talán be is ruháznék egybe. Csináltam egy-két felvételt addig is segítene valaki hogy melyikhez ( fék, kuplung) tartozik ez a két tartály a kicsi négyszögletes, és a lenti hosszúkás hengeres:

https://docs.google.com/open?id=0B-NyGW85wxhvSHB5WF9aNWg5MzA

És nemtudom ez jól van e így, mert ahogy néztem a biztosíték dobozt, van olyan hogy nincs benne bizti. Most kellene hogy legyen vagy sem, ez érdekelne. Végül is működik minden, hibát nem észlelek, csak kissé fura:

https://docs.google.com/open?id=0B-NyGW85wxhvNDBQM2dLSDdfOE0

És a gázpedál ezeknél elektromos, vagy bovdenes ezt hogy lehet kideríteni. A bovdent látni úgy értem nincs rejtve annyira akkor gondolom szabad szemmel is észre lehet venni valahogy. Ha valaki venné a fáradságot és válaszolna ezekre megköszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Bocs ha ennyire hüjének nézek ki, de még csak most "tanulom" ezt az Astrát (Z14XEP) és a gépkönyvet amit kaptam vele, abból sokmindent nem tudok meg. Már kerstem leírásokat, javítási kézikönyveket a neten, le is szedtem egyet, de abba sajnos az én 2007-es Astra G 1,4 Twinport-om nincs benne, mert régebbi kiadás. Ha tudna valaki egy linket adni egy olyan javítási kézikönyvre amibe ez a tipus biztosan benne van és szájbarágós módon, talán be is ruháznék egybe. Csináltam egy-két felvételt addig is segítene valaki hogy melyikhez ( fék, kuplung) tartozik ez a két tartály a kicsi négyszögletes, és a lenti hosszúkás hengeres:

https://docs.google....SHB5WF9aNWg5MzA

És nemtudom ez jól van e így, mert ahogy néztem a biztosíték dobozt, van olyan hogy nincs benne bizti. Most kellene hogy legyen vagy sem, ez érdekelne. Végül is működik minden, hibát nem észlelek, csak kissé fura:

https://docs.google....NDBQM2dLSDdfOE0

És a gázpedál ezeknél elektromos, vagy bovdenes ezt hogy lehet kideríteni. A bovdent látni úgy értem nincs rejtve annyira akkor gondolom szabad szemmel is észre lehet venni valahogy. Ha valaki venné a fáradságot és válaszolna ezekre megköszönöm előre is.

Szia!

Könyv ügyben nem tudok nyilatkozni, nem tudom van-e újabb kiadása.

A kis négyszögletes tartály fent a fékolaj, a lenti a másik oldalon a kormányszervó tartálya. A biztosítéktáblának nem feltétlenül kell tele lenni biztosítékkal, egy csomó olyan extra felszerelés van ami a te autódban valószínű nincs beépítve, meg vannak eleve üres biztosítékhelyek is. A gázpedálod elektromos, bovdenes csak a legelső szériákba szerelt motoroknál volt (amelyeknek x-el kezdődik a motorkódja).

szerk.: DarthVödör linkel az oldalán egy kezelési útmutatót (itt: https://sites.google.com/site/opelccled/letoeltesek) ha nem lenne meg neked innen letöltheted, és ebben meg tudod nézni melyik biztosítékhoz mi tartozik.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Könyv ügyben nem tudok nyilatkozni, nem tudom van-e újabb kiadása.

A kis négyszögletes tartály fent a fékolaj, a lenti a másik oldalon a kormányszervó tartálya. A biztosítéktáblának nem feltétlenül kell tele lenni biztosítékkal, egy csomó olyan extra felszerelés van ami a te autódban valószínű nincs beépítve, meg vannak eleve üres biztosítékhelyek is. A gázpedálod elektromos, bovdenes csak a legelső szériákba szerelt motoroknál volt (amelyeknek x-el kezdődik a motorkódja).

Köszönöm a válaszodat, és akkor a szevó tartályába milyen tipusú olaj kell. Ugyanaz mint a fékolajhoz ? Mivel az előző tulaj nem tudom milyen tipusú olajat tett bele, ha én most veszek tartalékba hogy legyen ha szükséges, (eddig nem kellett) lehet ezt keverni, illetve utántölteni ?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszodat, és akkor a szevó tartályába milyen tipusú olaj kell. Ugyanaz mint a fékolajhoz ? Mivel az előző tulaj nem tudom milyen tipusú olajat tett bele, ha én most veszek tartalékba hogy legyen ha szükséges, (eddig nem kellett) lehet ezt keverni, illetve utántölteni ?

Nem, a szervóba speciális szervóolaj kell, ha minden igaz, akkor ez: http://bont-opel.hu/Astra-G/Szervoolaj/flypage.tpl.html

Remélhetőleg korábban sem öntöttek bele mást, bár tudomásom szerint a szervóra nem nagyon jellemző, hogy fogyna belőle az olaj, ha fogy ott már komolyabb baj van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.