Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

És az EGR sincs "nyitva", adott esetben nem lepi a por a szelep mozgó részeit.

De még mindig jobb, mintha a savas kipuf gázt kapná :) Nekem egy jó ideje félre van fordítva és még nem szorult meg, előtte meg már 3 hetente pucolgatnom kellett a kokszot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kérdés az EGR kis tüskéje mennyire áll ki a felületéből?

Neked hány mm zsákfurat kellett?

Ha a lyukas lemez vastagabb mint a kis kiállás, akkor jó megoldás. :)

A közbetétem 1 cm vastag, kb. 8,5-9 mm mély a furat benne. Kell ilyen mélység, mert teljesen nyitott állapotban nagyon kimozdul a szelep a felfekvési síkjából.

A vékony lemezek csak a félrefordítós megoldáshoz jók.

Hozzáteszem, én a Z14XE, Z16XE vonatkozásában beszélek, a régebbi, X-es generációnál ha jól tudom, a szelep tüskéje nem mozgott ki az egységből, ott elég lehetett egy sima vékony lemez is.

Egyébként a kimozgós tüskéjű változatoknál azért kell félrefordítani, vagy közbetétezni a szelepet (esetleg leprogramozni, ahol lehetséges), mert csak a szívósorra induló furat lezárásával ugyan nem etetjük mocsokkal a motort, ám a szelep ugyanúgy elkokszosodik, sárgalámpázás, rángatás, keheskedés lesz a vége.

Link to comment
Megosztás:

Ha a kicsi lukból jön (képen a jobb oldali) a kipugáz, ahogy valaki mondta, úgy a lyukas lemez is tök jó.

A kép alapján (nekem) logikusnak tűnik, az a luk van a kipufogócsonk felőli oldalon.

Nekem egyébként lehúzott EGR csatlakozóval (még ledugózatlanul) sincs műszerfalon hibajelzés, pedig meg lett hajtva úgy a kocsi.

Persze akkor adta a hibakódot (feszültség alacsony), de a műszerfalon semmi se jött.

Pedig az EGR-nek több hibakódja is van.

Kipufogógáz-visszavezetés mennyiség kicsi Kipufogógáz-visszavezetés mennyiség nagy

Tehet ezeknek is jönni kellene.

De lehet, hogy ez egy ilyen általános hibalista, nem minden motor, és EGR tud minden paramétert figyelni.

Remélem ez az EGR bűne (hogy nem jön kód), nem az ECU-é :(

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Ha a kicsi lukból jön (képen a jobb oldali) a kipugáz, ahogy valaki mondta, úgy a lyukas lemez is tök jó.

A kép alapján (nekem) logikusnak tűnik, az a luk van a kipufogócsonk felőli oldalon.

Nekem egyébként lehúzott EGR csatlakozóval (még ledugózatlanul) sincs műszerfalon hibajelzés, pedig meg lett hajtva úgy a kocsi.

Persze akkor adta a hibakódot (feszültség alacsony), de a műszerfalon semmi se jött.

Pedig az EGR-nek több hibakódja is van.

Kipufogógáz-visszavezetés mennyiség kicsi Kipufogógáz-visszavezetés mennyiség nagy

Tehet ezeknek is jönni kellene.

De lehet, hogy ez egy ilyen általános hibalista, nem minden motor, és EGR tud minden paramétert figyelni.

Remélem ez az EGR bűne (hogy nem jön kód), nem az ECU-é :(

A motorhiba piktogram világít gyújtáskor (ami aztán elalszik indításnál)? Mert ha nem, akkor vagy lekötötték a ledet, vagy szimplán elromlott. Ha meg világít, aztán elalszik, akkor ok, akkor valószínűleg le lett programozva az ecu-ról az egr. Nekem is Z14XE és dobálja a sárgákat ha le van húzva a csatlakozó.

Módosítva : beghyn
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy ma voltam előműszakin a kocsival ( G astra 1.4 benzin, 2000-es évjárat, 150.000 kmel) és a CO értékre magasabb érték jött ki mint amivel átmenn a műszakin és nem tudom hogy mi lehet a gondja, sportdob van rajta, elvileg az ottani ember azt mondta, hogy az nem befolyásolja az értéket, bár javasolta hogy rakjam vissza a régi dobot, mivel nincs rajta E jelzés és így nem megy át a műszakin :(

Azt mondta, hogy vagy a katalizátor ( az 2 éve lett cserélve sportkatalizátorra, akkor átment a műszakin vele, vagy a lambaszonda nem jó, esetleg eszi az olajat, ami végett lehet vagy a gyertyák, de az olajat nem eszi, csak szokásosan ennyi idősen. ) Szóval nem tudom mi lehet a gondja, de vissza lesz rakva a gyári kipufogódob és azzal majd rá lesz mérve a CO-ra és reméljük jó lesz.

Amúgy még annyit mondott, hogy 195/55 R 16 os gumi van rajta, ezzel sem biztos, hogy megfelel a műszakin, meg a sportpedálokat is vegyem ki, illetve a helyzetjelző ledes meg a rendszámtábla világítás is, azokat is vissza kellene cserélni gyárira.... Nem tudom ki mennyire jártas ilyen téren, szerintetek ez így működik manapság a vizsgaállomásokon, vagy mik a tapasztalataitok?

köszönöm előre is a válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

A gumihoz hozzá tudok szólni! A 195/55R16 váltómérete a 185/65R15 és 195/60R15 gyári méretű gumiknak. Szerintem ebbe nem köthetnek bele, mert a kezelési utasításban is szerepel ez a méret. Véleményem szerint a sport kipufogó miatt nem lehet rossz a CO.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy ma voltam előműszakin a kocsival ( G astra 1.4 benzin, 2000-es évjárat, 150.000 kmel) és a CO értékre magasabb érték jött ki mint amivel átmenn a műszakin és nem tudom hogy mi lehet a gondja, sportdob van rajta, elvileg az ottani ember azt mondta, hogy az nem befolyásolja az értéket, bár javasolta hogy rakjam vissza a régi dobot, mivel nincs rajta E jelzés és így nem megy át a műszakin :(

Azt mondta, hogy vagy a katalizátor ( az 2 éve lett cserélve sportkatalizátorra, akkor átment a műszakin vele, vagy a lambaszonda nem jó, esetleg eszi az olajat, ami végett lehet vagy a gyertyák, de az olajat nem eszi, csak szokásosan ennyi idősen. ) Szóval nem tudom mi lehet a gondja, de vissza lesz rakva a gyári kipufogódob és azzal majd rá lesz mérve a CO-ra és reméljük jó lesz.

Amúgy még annyit mondott, hogy 195/55 R 16 os gumi van rajta, ezzel sem biztos, hogy megfelel a műszakin, meg a sportpedálokat is vegyem ki, illetve a helyzetjelző ledes meg a rendszámtábla világítás is, azokat is vissza kellene cserélni gyárira.... Nem tudom ki mennyire jártas ilyen téren, szerintetek ez így működik manapság a vizsgaállomásokon, vagy mik a tapasztalataitok?

köszönöm előre is a válaszotokat.

Üdv.

ez a mai napig úgy működik, hogy egy 10-es zsebbe.

nekem volt olyan átalakított autóm, hogy csak az tudta, hogy milyen is volt akinek már volt olyanja.

mégis átment, ültetve, sport dobokkal, szétsötétítve, ledezett mindennel, cserélt hátsó fékkel (dobról tárcsára)

eltüntetett oldalindex-el, beültetett rendszámtáblával, átalakított lökhárítóval, sport légszűrővel, xenonnal meg már mittudom én, hogy mikkel.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

ez a mai napig úgy működik, hogy egy 10-es zsebbe.

nekem volt olyan átalakított autóm, hogy csak az tudta, hogy milyen is volt akinek már volt olyanja.

mégis átment, ültetve, sport dobokkal, szétsötétítve, ledezett mindennel, cserélt hátsó fékkel (dobról tárcsára)

eltüntetett oldalindex-el, beültetett rendszámtáblával, átalakított lökhárítóval, sport légszűrővel, xenonnal meg már mittudom én, hogy mikkel.

A mai napig nem hiszem, körbe kell fényképezni a járművet minden oldalról a vizsgán.

A kerékméret azonban szerintem is megengedett, hiszen újonnan lehetett ezzel kérni az autót.

A CO elég sok mindentől lehet rossz, a sport dob egymagában szerintem sem számít, de sport katalizátorral már lehet hogy túl gyors az áramlás. Próbáld meg esetleg a 100-as benzint.

Link to comment
Megosztás:

Ahová én hordom vizsgára a kocsikat ott sem túl alaposak.Mikor felszereltettem a vonóhorgot a visszajelzőt nem kötötték be.Aztán mondta az ember,hogy csatlakoztassak rá egy utánfutót,mert nekik az ellenőrző lámpák sem működnek ami a vizsgasoron van.Rajzról kötötte be,végülis jó lett.Mondtam neki,hogy akarok az első ablakokra tenni átlátszó fóliát,de úgy nem jó a fényáteresztése.Azt mondta ne akadjak már fel minden apróságon:) Régebben a Jettámat is oda hordtam vizsgára,volt rajta vonóhorog ugyan,de nem volt bejegyezve a forgalmiba,visszajelzője sem volt.Azzal sem foglalkoztak.Ha meg rossz volt a CO-ja beledugták a műszert egy másik kocsiba.Annyi volt a kikötése,hogy azért ne legyen szétrohadva meg működjenek a fékek,

Link to comment
Megosztás:

A mai napig nem hiszem, körbe kell fényképezni a járművet minden oldalról a vizsgán.

A kerékméret azonban szerintem is megengedett, hiszen újonnan lehetett ezzel kérni az autót.

A CO elég sok mindentől lehet rossz, a sport dob egymagában szerintem sem számít, de sport katalizátorral már lehet hogy túl gyors az áramlás. Próbáld meg esetleg a 100-as benzint.

asszony suzukiján középen keresztbe volt repedve az első szélvédő.

rendszám le,másik azonos suzukira , színre is azonos, fel és fotó.

Link to comment
Megosztás:

Akkor mondok jobbat......

Félig kiégett kocsit akartak műszaki vizsgára vinni és elmondanám hogy fotózták körbe.......Google kereső színazonos kép katt fénykép a monitorrol és kész is!!!

Ha nem a saját szememmel látom és nem az ismerősöm csinálja el sem hiszem,ugyan nem csak vizsga díjat kellett fizetni :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

De persze a full sötétítésnél ablak le,szarok a gátlók rá áll a rezgetőre ha szar a fék arra is van trükk....

Nekem szar volt a kipufogóm mert lyukas volt több helyen ami a mai napon fullra fel lett újítva annak az volt a trükje,hogy egy alkalmas rongydarab és befog a végénél.....

Elsőre rossz volt a CO vár egy kicsit hogy elinduljon a venti jo meleg volt a motor és üveghan......hopp tökéletes lett!!!! :omg:

Na szóval jó helyre kell vinni és mindenre van megoldás...... Ott van Mátyás,Széchenyi,Szent István rosszabb esetbe Deák....

De persze félre értés ne essék,mert teljesen elitélem a fék nélküli szarrá rohadt most esik ki a kereke autósokat hogy még 2 év és viszem a bontóba de már 3x eljátszották embereket!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy ma voltam előműszakin a kocsival ( G astra 1.4 benzin, 2000-es évjárat, 150.000 kmel) és a CO értékre magasabb érték jött ki mint amivel átmenn a műszakin és nem tudom hogy mi lehet a gondja, sportdob van rajta, elvileg az ottani ember azt mondta, hogy az nem befolyásolja az értéket, bár javasolta hogy rakjam vissza a régi dobot, mivel nincs rajta E jelzés és így nem megy át a műszakin :(

Azt mondta, hogy vagy a katalizátor ( az 2 éve lett cserélve sportkatalizátorra, akkor átment a műszakin vele, vagy a lambaszonda nem jó, esetleg eszi az olajat, ami végett lehet vagy a gyertyák, de az olajat nem eszi, csak szokásosan ennyi idősen. ) Szóval nem tudom mi lehet a gondja, de vissza lesz rakva a gyári kipufogódob és azzal majd rá lesz mérve a CO-ra és reméljük jó lesz.

Amúgy még annyit mondott, hogy 195/55 R 16 os gumi van rajta, ezzel sem biztos, hogy megfelel a műszakin, meg a sportpedálokat is vegyem ki, illetve a helyzetjelző ledes meg a rendszámtábla világítás is, azokat is vissza kellene cserélni gyárira.... Nem tudom ki mennyire jártas ilyen téren, szerintetek ez így működik manapság a vizsgaállomásokon, vagy mik a tapasztalataitok?

köszönöm előre is a válaszotokat.

A kerekekkel szerintem nem lesz gond. Az elöző kocsimban Astra f 2003-tól volt benne sport pedál szett soha nem szóltak. Nem emlékszem pontosan mikortól, de ledes helyzetjelzők voltak benne, a rendszámvilágítás is (most is ezek vannak) soha nem szóltak. Szvsz ezekkel semmi gond nem lesz. Anno az F-es Astrára gyorsba kellett egy vonóhorog, vettem egyet bontóba. Se műbizonylat, se semmi. Feldobtuk oszt jónapot. Két műszakival később vették észre, hogy nincs benne a visszajelző, beleszortuk és kész. Azért nem kell annyira túldramatizálni. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hátsó lengéscsillapítót kell cserélnem ,melyik márkát ajánljátok Kayaba,Monroe,Hans-Pries és olajos vagy gázos legyen?

Köszi a választ!

Üdv,

Csaby

Ha már választani lehet a felsoroltakból, akkor én a Sachs-ra (gázos) szavazok... :D

(Ha nem vagy valami nagy kanyarvadász élményautózós típus, akkor igazából egyik felsorolttal sem lenne gond. De ha mindenképpen sorrendet szeretnél hallani/látni, akkor az jó ahogy Te is felsoroltad/rangsoroltad...)

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A motorhiba piktogram világít gyújtáskor (ami aztán elalszik indításnál)? Mert ha nem, akkor vagy lekötötték a ledet, vagy szimplán elromlott. Ha meg világít, aztán elalszik, akkor ok, akkor valószínűleg le lett programozva az ecu-ról az egr. Nekem is Z14XE és dobálja a sárgákat ha le van húzva a csatlakozó.

Világítanak a lámpák ha elfordítom a kulcsot (a motorhiba, meg a "villáskulcsos autó" is), és indításkor elalszik minden.

De nekem még rajta van az EGR, nincs ledugózva, tehát biztos nincs leprogramozva sem.

Pont azt mondom, hogyha lehúzom az EGR csatlakozót, akkor nem jelez a műszerfal hibát.

Egy hiba jön az EGR-ről, de műszerfalon az sem jelez, csak az OBD-vel lehet kiolvasni.

Ha rajta van a csatlakozó, akkor meg semmi hiba nem jön sehol.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mi okozhatja azt a jelensèget,hogy menet közben üzem meleg motornál benyomom a kuplungot váltáshoz vagy csak hogy guruljak ès 1400-1800rpm között ugrál a forulatom kb 4-5másodpercig utána èszheztèr.

Furi mert ha nullára lelassitok vissza áll 900ra viszont ha nem megyek a kocsival rendesen le esik forgatás után alapjáratra.

Bosszanto ,mert a fogyasztásom is igen csak megnőtt igy az alapjárati motorra gondolok de lehet valaki jobban tudja egyèbkènt x16szr 1.6 8v motorrol lenne szò.

Minden segitsèget előre is köszönök!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mi okozhatja azt a jelensèget,hogy menet közben üzem meleg motornál benyomom a kuplungot váltáshoz vagy csak hogy guruljak ès 1400-1800rpm között ugrál a forulatom kb 4-5másodpercig utána èszheztèr.

Furi mert ha nullára lelassitok vissza áll 900ra viszont ha nem megyek a kocsival rendesen le esik forgatás után alapjáratra.

Bosszanto ,mert a fogyasztásom is igen csak megnőtt igy az alapjárati motorra gondolok de lehet valaki jobban tudja egyèbkènt x16szr 1.6 8v motorrol lenne szò.

Minden segitsèget előre is köszönök!

Z...XE-s motoroknál az alapjárat sebesség függő. Tehát minél gyorsabban gurulsz üresben, annál nagyobb az alapjárati fordulatszám. 90-nél ez 1500 körül van. 30-40-től áll be 900 környékére.

Ettől függetlenül ha nálad ugrál, akkor valami nem stimmel. Mert szépen kéne csökkennie a sebesség változással.

De lehet a 8V-nél tökmáshogy van minden.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy ma voltam előműszakin a kocsival ( G astra 1.4 benzin, 2000-es évjárat, 150.000 kmel) és a CO értékre magasabb érték jött ki mint amivel átmenn a műszakin és nem tudom hogy mi lehet a gondja, sportdob van rajta, elvileg az ottani ember azt mondta, hogy az nem befolyásolja az értéket, bár javasolta hogy rakjam vissza a régi dobot, mivel nincs rajta E jelzés és így nem megy át a műszakin :(

Azt mondta, hogy vagy a katalizátor ( az 2 éve lett cserélve sportkatalizátorra, akkor átment a műszakin vele, vagy a lambaszonda nem jó, esetleg eszi az olajat, ami végett lehet vagy a gyertyák, de az olajat nem eszi, csak szokásosan ennyi idősen. ) Szóval nem tudom mi lehet a gondja, de vissza lesz rakva a gyári kipufogódob és azzal majd rá lesz mérve a CO-ra és reméljük jó lesz.

Amúgy még annyit mondott, hogy 195/55 R 16 os gumi van rajta, ezzel sem biztos, hogy megfelel a műszakin, meg a sportpedálokat is vegyem ki, illetve a helyzetjelző ledes meg a rendszámtábla világítás is, azokat is vissza kellene cserélni gyárira.... Nem tudom ki mennyire jártas ilyen téren, szerintetek ez így működik manapság a vizsgaállomásokon, vagy mik a tapasztalataitok?

köszönöm előre is a válaszotokat.

Köszi szépen a válaszokat rá!!

Hát ma vissza lett cserélve a gyári dob az autóra és így is magasabb a CO értéke mint kellene 0,56-0,58 között mozog és azt mondták hogy 0,3nak kell lennie, bár esetleg ti tudtok valami pontos értéket, hogy mennyinek kell lenni konkrétan a különböző évjáratú autóknál? Enyém 2000-es évjáratú... mondták azt is hogy szerintük a lambda szonda az jó, mert ha nem lenne jó akkor azt kijelezné hibaként, ez így van valójávan? Ők a katalizátorra gyanakodnak, ( két éve vettem újan, sport katalizátor, hát nem tudom), azért gyanakodnak rá, mert elvileg ha jó lenne akkor kellene neki a hátsó dobon valami kevés víznek cseperegni, de nem csepereg, szóval erre gyanakodnak, vagy nektek esetleg valami más ötlet? Így hogy tudnám leműszakiztatni az autót, normális kereteken belül????? Mert nem sok ötletem van.... és már kicsit sok az utánajárás, nem gondoltam volna, hogy ennyire kacifántos lesz :( :(

Várom ötletes válaszaitokat és köszönöm előre is a segítséget :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a válaszokat rá!!

Hát ma vissza lett cserélve a gyári dob az autóra és így is magasabb a CO értéke mint kellene 0,56-0,58 között mozog és azt mondták hogy 0,3nak kell lennie, bár esetleg ti tudtok valami pontos értéket, hogy mennyinek kell lenni konkrétan a különböző évjáratú autóknál? Enyém 2000-es évjáratú... mondták azt is hogy szerintük a lambda szonda az jó, mert ha nem lenne jó akkor azt kijelezné hibaként, ez így van valójávan? Ők a katalizátorra gyanakodnak, ( két éve vettem újan, sport katalizátor, hát nem tudom), azért gyanakodnak rá, mert elvileg ha jó lenne akkor kellene neki a hátsó dobon valami kevés víznek cseperegni, de nem csepereg, szóval erre gyanakodnak, vagy nektek esetleg valami más ötlet? Így hogy tudnám leműszakiztatni az autót, normális kereteken belül????? Mert nem sok ötletem van.... és már kicsit sok az utánajárás, nem gondoltam volna, hogy ennyire kacifántos lesz :( :(

Várom ötletes válaszaitokat és köszönöm előre is a segítséget :)

A sport katalizátor nem a gyári (Inkább tettél volna bele egy átmenő csövet, az nem került volna annyiba és az is racsingos). Azért kerül annyiba a gyári, amennyibe. Azzal lesz jó a CO. (ha tényleg jó a lambda és az ecu sem dúsít valami egyéb fals jel miatt)

Link to comment
Megosztás:

A sport katalizátor nem a gyári (Inkább tettél volna bele egy átmenő csövet, az nem került volna annyiba és az is racsingos). Azért kerül annyiba a gyári, amennyibe. Azzal lesz jó a CO. (ha tényleg jó a lambda és az ecu sem dúsít valami egyéb fals jel miatt)

Én is szívtam anno a Calibrával zöldkártyán (akkor még volt). Utángyártott katit vettem bele, nem is volt jó a CO vele. Viszont igen jól ment az autó. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a válaszokat rá!!

Hát ma vissza lett cserélve a gyári dob az autóra és így is magasabb a CO értéke mint kellene 0,56-0,58 között mozog és azt mondták hogy 0,3nak kell lennie, bár esetleg ti tudtok valami pontos értéket, hogy mennyinek kell lenni konkrétan a különböző évjáratú autóknál? Enyém 2000-es évjáratú... mondták azt is hogy szerintük a lambda szonda az jó, mert ha nem lenne jó akkor azt kijelezné hibaként, ez így van valójávan? Ők a katalizátorra gyanakodnak, ( két éve vettem újan, sport katalizátor, hát nem tudom), azért gyanakodnak rá, mert elvileg ha jó lenne akkor kellene neki a hátsó dobon valami kevés víznek cseperegni, de nem csepereg, szóval erre gyanakodnak, vagy nektek esetleg valami más ötlet? Így hogy tudnám leműszakiztatni az autót, normális kereteken belül????? Mert nem sok ötletem van.... és már kicsit sok az utánajárás, nem gondoltam volna, hogy ennyire kacifántos lesz :( :(

Várom ötletes válaszaitokat és köszönöm előre is a segítséget :)

Az én autóm kipufogójából csak akkor jön "víz", ha a lecsapódott (kondenz?) vizet nagy gázadásra kifújja... A sok városi használat gyakran van lötyi a hátsó dobban. Akkor ezek alapján az én autóm katalizátora se lenne jó? 126k km, tudomásom szerint gyári a katalizátor...

Link to comment
Megosztás:

A sport katalizátor nem a gyári (Inkább tettél volna bele egy átmenő csövet, az nem került volna annyiba és az is racsingos). Azért kerül annyiba a gyári, amennyibe. Azzal lesz jó a CO. (ha tényleg jó a lambda és az ecu sem dúsít valami egyéb fals jel miatt)

Köszi szépen válaszodat! Az a helyzet hogy a sportkatalizátorral meg a gyári dobbal két éve átment a műszakin, most meg nem tudom miért lett 2 év után magasabb a CO értéke ennyivel, most 0,3 felett nem megy át, azt mondták vizsgaállomáson.

Meg lett nézve a katalizátor, az is jó, nincsenek a kerámiák összetöredezve, semmi jel nem mutat arra, hogy rossz lenne, lambda szondát széthúztuk és úgy indítottuk el a kocsit, akkor megjelent a hiba vagyis az a sárga valami :) , nem tudom mi a pontos neve, mikor visszadugtuk akkor meg eltünt, így meglehet vizsgálni a lamda szonda működését, vagy még máshogy kellene? Esetleg valami más ötletetek, hogy mégis mi lehetne a probléma? Egr? vagy ?

köszi válaszotokat előre is!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.