Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Annak a motornak 10eKm alatt max , de nagyon max fél lityi olajat kéne megenni :lol: :lol: :lol:

2 lehetőség alapvetően:

1. legalább (minimum) 2-szer annyi Km van benne, és még hajtották is,

2. Valós Km, de nagyonnagyon lehajtott motor

Esetleg meg kéne nézni, hogy a víz nem olajos e, most, hogy van benne olaj, 1-2 eKmn után megnézni a pálcát, egyrészt mennyi fogyott, másrészt nem "túrósodik" e.

Ja, és figyelni aktív kigyorsításkor, hogy mennyire füstöl, mert tuti hogy fog.

Ha ezek közül egyik jelenség sem áll, akkor simán át**sztak az olajcserekor és alig öntöttek bele 2-3 lityit (mondjuk akkor is sok fogyott)

Hát nem hangzik jól az a 2 lehetőség. :D

Amikor megvettem, egy 10 éve Opelnél dolgozó szerelő azt mondta, hogy kb. max 130 lehetett benne mikor megvettem.

Azt, hogy füstölne, még sohasem vettem észre. Vagy kívülről kéne megnéznem ürsebe rakva és valaki rálép a gázra emberesen?

Link to comment
Megosztás:

nekem y17dfti cser.-cser-ig 15000km. nem fogy az oil .2001évvégi a drága és 5w40oil van benne .FUX a neve .

Ezek szerint a motorolaj fogyása nem a dieselekre jellemző! :lol: Az enyémbe anno 93.000km-nél még Aral 5W30-ast töltöttek a kölni szervízben. Most már a duplájánál tartok, sosem ette az olajat, de már Fuchs 15W40 van benne.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem hangzik jól az a 2 lehetőség. :lol:

Amikor megvettem, egy 10 éve Opelnél dolgozó szerelő azt mondta, hogy kb. max 130 lehetett benne mikor megvettem.

Azt, hogy füstölne, még sohasem vettem észre. Vagy kívülről kéne megnéznem ürsebe rakva és valaki rálép a gázra emberesen?

Ha füstöl, az már régen rossz, azaz nem kicsit kopott lehet a motorod.....

Zöldkártyán mikor volt, vagy megy....??

Sokat elárul(hat)nak az adatok a motor állapotáról :lol:

Link to comment
Megosztás:

az én autóm megfelelt a hivatalos zöldkártyán a motorgenerál elött úgy,, hogy 500 km/1 liter olajat evett, és nincs középső kipufogódobom, illetve félig el volt olvadva a katalizátorom a sok olajtól....

DE: 5.000 km / 1 liter olajfogyasztás az teljesen jó. az 2 deci / 1000 km.

anyit egy turbós autó simán megehet / elégethet mionden gond nélkül,...

Link to comment
Megosztás:

az én autóm megfelelt a hivatalos zöldkártyán a motorgenerál elött úgy,, hogy 500 km/1 liter olajat evett, és nincs középső kipufogódobom, illetve félig el volt olvadva a katalizátorom a sok olajtól....

DE: 5.000 km / 1 liter olajfogyasztás az teljesen jó. az 2 deci / 1000 km.

anyit egy turbós autó simán megehet / elégethet mionden gond nélkül,...

Ok, de ez a fogyasztás szerintem akkor sem normális, meg még a turbósat is meg meg kell lépni, hogy 2 lityit bekapjon egy periódus alatt nem?

Link to comment
Megosztás:

az én autóm megfelelt a hivatalos zöldkártyán a motorgenerál elött úgy,, hogy 500 km/1 liter olajat evett, és nincs középső kipufogódobom, illetve félig el volt olvadva a katalizátorom a sok olajtól....

DE: 5.000 km / 1 liter olajfogyasztás az teljesen jó. az 2 deci / 1000 km.

anyit egy turbós autó simán megehet / elégethet mionden gond nélkül,...

de Ákos ez most nem egy turbos 1.2 -es :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha füstöl, az már régen rossz, azaz nem kicsit kopott lehet a motorod.....

Zöldkártyán mikor volt, vagy megy....??

Sokat elárul(hat)nak az adatok a motor állapotáról :lol:

Sosem láttam volna, hogy füstöl. Zöldkártyán májusban volt, csont nélkül átment, azt mondta a szerelő, hogy tökéletes ereményeket produkált.

Link to comment
Megosztás:

Sosem láttam volna, hogy füstöl. Zöldkártyán májusban volt, csont nélkül átment, azt mondta a szerelő, hogy tökéletes ereményeket produkált.

Alapvetően két okból fogyhat el ennyi olaj: vagy elfolyt valahol, vagy elfogyasztotta a motor.

Az utóbbi esetben valszeg meg kell bontani a motort és csak a generál segíthet rajta.

Ennyi mennyiség fogyása azért közel sem normális dolog....

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően két okból fogyhat el ennyi olaj: vagy elfolyt valahol, vagy elfogyasztotta a motor.

Az utóbbi esetben valszeg meg kell bontani a motort és csak a generál segíthet rajta.

Ennyi mennyiség fogyása azért közel sem normális dolog....

Elfolyni biztos nem folyt, azt észrevettem volna. Melóban mindig szinte ugyanott parkolok, meg is néztem a helyeket és egy csepp olaj nincs sehol.

Link to comment
Megosztás:

az én autóm megfelelt a hivatalos zöldkártyán a motorgenerál elött úgy,, hogy 500 km/1 liter olajat evett, és nincs középső kipufogódobom, illetve félig el volt olvadva a katalizátorom a sok olajtól....

Nah, nagy dolog! :huh: Mióta létezik a zöldkártya még sosem kérték, hogy álljak be a méréshez. Csak a papírokat és a kest kérik el (tehát adóztatnak).

Hát ez van. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nah, nagy dolog! :huh: Mióta létezik a zöldkártya még sosem kérték, hogy álljak be a méréshez. Csak a papírokat és a kest kérik el (tehát adóztatnak).

Hát ez van. <_<

így van ez is csak egy sima sarc. Pont tegnap volt a szempontban, Szlovák vs. Magyar új autót terhelő költségek.

Szlovák srác:

- műszaki?

- nincs, minek úja autónál

- törzskönyv

- nincs

- rendszám

- van

- szir szar matricák a renszámra

- nincs

és persze lehetne folytatni.

A Magyarnál asszem mindenki tudja, hogy mit válaszoltak...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Csak azért teszem fel itt is a kérdést mert a g astrát állítólag szerelték az ominózus motorral!

van 1 kis probléma 1 c combóval !2002-es magyarországi Z16SE motor garantált 65000 km-el világít a diagnosztika lámpa a katalizátor utáni lambdaszondát hozza hibára 1100 mV-ot mér a szép az egészben az hogy ha kicserélték akkor is marad ez az érték de ha lehuzzuk a szonda csatiját akkor is ez marad az érték !!!Az autó zabál mintha musztály lenne a co kibocsátása több mint 10%!Motorvezérlőre gondolnak a szakik mennyire gyakori ennek a hibája??Vagy egyáltalán ez -e a hiba?????

Link to comment
Megosztás:

- műszaki?

- nincs, minek úja autónál

És az a szép az egészben hogy én már láttam olyat hogy egy nyugat-európai futószalagról frissen legördült autó nem felelt meg a magyar hatóságok "műszaki vizsgáján", tehát ezek szerint az NKH (vagy hogy a fenébe hívják most őket) jobban tudja hogy milyennek kell lennie egy biztonságos közlekedésre alkalmas személyautónak, mint mondjuk az Opel gyár...

Meg mikor a vadonatúj Volvo nyergesvontató (~2000km volt benne, annyi amíg lábon ideért Svédországból) alját elkezdi böködni csavarhúzóval, hogy nincs-e átrohadva... a gazdáját úgy kellett lefogni hogy be ne fenyítse az embert szerelővassal amiért az a 30millás kamiont betámadja csavarhúzóval....

Link to comment
Megosztás:

És az a szép az egészben hogy én már láttam olyat hogy egy nyugat-európai futószalagról frissen legördült autó nem felelt meg a magyar hatóságok "műszaki vizsgáján", tehát ezek szerint az NKH (vagy hogy a fenébe hívják most őket) jobban tudja hogy milyennek kell lennie egy biztonságos közlekedésre alkalmas személyautónak, mint mondjuk az Opel gyár...

Meg mikor a vadonatúj Volvo nyergesvontató (~2000km volt benne, annyi amíg lábon ideért Svédországból) alját elkezdi böködni csavarhúzóval, hogy nincs-e átrohadva... a gazdáját úgy kellett lefogni hogy be ne fenyítse az embert szerelővassal amiért az a 30millás kamiont betámadja csavarhúzóval....

1. Sajnos teljesen elképzelhető, hogy az új autó nem felel meg a műszakin..a fékeik nincsenek még összekopva...ilyenkor nincs más lehetőség vasalgatni és jó lesz

2. ezt a csavarhúzós dolgot nem tudom hol hallottad, de már legalább 4 éve semmi ilyesmit nem használhatnak, főleg nem új autónál...van egy rugós célszerszám tudtommal..max azzal nézheti meg...még az ócska vas nyakig rozsda autót sem böködheti csak ezzel a cuccal ellenőrizheti! és ez nem etikai kérdés, hanem ez a szabvány/szabály nekik..szóval ez elég régi történet lehet..gondold el, ha egy 12 év átrozsdási garos kocsin átszaggatja a védő réteget és beperelik miatta...szerinted melyik szerelő viszi el a balhét, ha az ügyfél azt mondja hogy kocsi csere...már csak ezért sem csinálják..anno 2 éve amikor nővérem 4ütemű trabiját vittem vizsgára a szaki csak annyit mert kérdezni a küszöb javításra, hgy ugye az hegesztve van...nem piszkálhatta meg semmivel, főleg nem csavarhúzóval <_<

Link to comment
Megosztás:

És az a szép az egészben hogy én már láttam olyat hogy egy nyugat-európai futószalagról frissen legördült autó nem felelt meg a magyar hatóságok "műszaki vizsgáján", tehát ezek szerint az NKH (vagy hogy a fenébe hívják most őket) jobban tudja hogy milyennek kell lennie egy biztonságos közlekedésre alkalmas személyautónak, mint mondjuk az Opel gyár...

Meg mikor a vadonatúj Volvo nyergesvontató (~2000km volt benne, annyi amíg lábon ideért Svédországból) alját elkezdi böködni csavarhúzóval, hogy nincs-e átrohadva... a gazdáját úgy kellett lefogni hogy be ne fenyítse az embert szerelővassal amiért az a 30millás kamiont betámadja csavarhúzóval....

Nem tudom, mióta nem böködhetik csavarhúzóval, de 4-5 éve haver ment kpm-hez vizsgáztatni a 4 ütemű wareszt, azzat járt zöldségpiacra. Frissen volt kikasztnizva, új lemezeléssel, küszöbökkel.

Figura látta a javítási nyomokat, gondolom gittre gondolt, erre átnyomta a küszöböt izomból.

Ki is lyukadt szépen.

Haver majd agyvérzést kapott a helyszínen.

Mondta a ######inak, hogy mutassa meg a kocsiját a parkolóba, mert ekkora erővel egy vadi új kocsi küszöbét is át lehet ütni.

Volt belőle huzavona, és még a műszakin is átment a kocsi végül.

Azért durva volt, az tuti. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, mióta nem böködhetik csavarhúzóval, de 4-5 éve haver ment kpm-hez vizsgáztatni a 4 ütemű wareszt, azzat járt zöldségpiacra. Frissen volt kikasztnizva, új lemezeléssel, küszöbökkel.

Figura látta a javítási nyomokat, gondolom gittre gondolt, erre átnyomta a küszöböt izomból.

Ki is lyukadt szépen.

Haver majd agyvérzést kapott a helyszínen.

Mondta a ######inak, hogy mutassa meg a kocsiját a parkolóba, mert ekkora erővel egy vadi új kocsi küszöbét is át lehet ütni.

Volt belőle huzavona, és még a műszakin is átment a kocsi végül.

Azért durva volt, az tuti. <_<

Jó hát hülyék mindig is voltak. A szaki biztos 30 éve bökdös most elmondták neki, hogy nem kell de azért ha eddig bökdösött most miért ne. Lefogni nem foghatják le. Mondjuk azért régi vareszok szerettek is rohadni. Lehet hogy a régi autókra nem vonatkozik a bökdösési tilalom.

Link to comment
Megosztás:

Jó hát hülyék mindig is voltak. A szaki biztos 30 éve bökdös most elmondták neki, hogy nem kell de azért ha eddig bökdösött most miért ne. Lefogni nem foghatják le. Mondjuk azért régi vareszok szerettek is rohadni. Lehet hogy a régi autókra nem vonatkozik a bökdösési tilalom.

Ez mindig attól függ, hogy ki hogyan használja. Apu mindig lemosta, ha sós úton járt a kocsival, egyik kocsink sem rozsdásodott. Még a Corsát is mindig megmossa. :huh: Igaz Ő nem használja minden nap mint én. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.