Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Tudna esetleg segíteni valaki abban az ügyben, hogyha eltekerem a kormányt/opel zafia 1999,dec/ akkor elkezd szólni a szervómotorom és ha visszatekerem akkor is hallom hogy pörög.

Hidegtől lehet, mert gyenge a motor, vagy más oka van?

ha valaki tud valamit erről légyszí írjon

köszi

Link to comment
Megosztás:

Tudna esetleg segíteni valaki abban az ügyben, hogyha eltekerem a kormányt/opel zafia 1999,dec/ akkor elkezd szólni a szervómotorom és ha visszatekerem akkor is hallom hogy pörög.

Hidegtől lehet, mert gyenge a motor, vagy más oka van?

ha valaki tud valamit erről légyszí írjon

köszi

nézd meg az oilszintet de csak eredeti opel szervooillal tölcsed fel /zöld a szine/

Link to comment
Megosztás:

nézd meg az oilszintet de csak eredeti opel szervooillal tölcsed fel /zöld a szine/

Hát igen:(

Bementem az autósboltba és kértem hozzá oil-t mert láttam, hogy a nivója aljáig van.

kaptam is és rátöltöttem/pirosat/

De nem múlott el a hang

Bajt csináltam, ha esetleg zöld volt benne és összekeveredett?

Link to comment
Megosztás:

Hát igen:(

Bementem az autósboltba és kértem hozzá oil-t mert láttam, hogy a nivója aljáig van.

kaptam is és rátöltöttem/pirosat/

De nem múlott el a hang

Bajt csináltam, ha esetleg zöld volt benne és összekeveredett?

Hát semminek a keverése nem jótékony hatású, pl a fagyálót sem egészséges, a motorolajat sem(mert az habosodhat), és a szervoolajat sem, a szivatyú sem lehet túl olcsó, ha megfekszik....

Link to comment
Megosztás:

Hát igen:(

Bementem az autósboltba és kértem hozzá oil-t mert láttam, hogy a nivója aljáig van.

kaptam is és rátöltöttem/pirosat/

De nem múlott el a hang

Bajt csináltam, ha esetleg zöld volt benne és összekeveredett?

Te sem vagy egy türelmes típus...igaz én sem írtam érdemi választ...de ma is rákérdeztél...és ma már volt érdemi hozzászólás...de már későn....teljes olaj töltet csere lesz mostmár ha jól gondolom, mert a 2 oil itt már sokak által felemlítve nem keverhető...de nemsokára mond neked vki még vmi okosat....csak várj egy kicsit...

Link to comment
Megosztás:

Te sem vagy egy türelmes típus...igaz én sem írtam érdemi választ...de ma is rákérdeztél...és ma már volt érdemi hozzászólás...de már későn....teljes olaj töltet csere lesz mostmár ha jól gondolom, mert a 2 oil itt már sokak által felemlítve nem keverhető...de nemsokára mond neked vki még vmi okosat....csak várj egy kicsit...

Komolyan mondom nem ártana használni a keresőt, lassan kéthetente, havonta ugyanazok a témák jönnek elő.

Link to comment
Megosztás:

Komolyan mondom nem ártana használni a keresőt, lassan kéthetente, havonta ugyanazok a témák jönnek elő.

azért nem olyan sürün de elöjönnek de nem árt frissiteni a dolgokat mert mindig van valaki aki még okosabbat tud mondani . egyébként meg akkor hibásodik meg a müszer és akkor kiváncsi valaki de most izibe..........

Link to comment
Megosztás:

azért nem olyan sürün de elöjönnek de nem árt frissiteni a dolgokat mert mindig van valaki aki még okosabbat tud mondani . egyébként meg akkor hibásodik meg a müszer és akkor kiváncsi valaki de most izibe..........

Hát ez így igaz!

De ezért jó ez a Fórum!

De nagyon!

De tényleg!

Link to comment
Megosztás:

Hát ez így igaz!

De ezért jó ez a Fórum!

De nagyon!

De tényleg!

Ma egy örült miatt satuféket kellet nyomnom, ez eddig OK, nem lett semmi gubanc, majd amikor elindulok, mintha valami furcsa hangot bocsájtana ki, rádio MUTE.

Hát az első kerekek felöl nagy surlodó hang, megáll, megnéz, nem lát semmit....nah jólvan Opel Szervíz kb 5-6km, begurulok, és megnézik.... Szervíztól kb 1km-re hang megszünt, és azóta sem. Be nem mentem, mert elhajtotak volna.

Én valami kőre gondoltam, de pont akkor kapta be, érdekes, és amúgy éppen hogyan.

Link to comment
Megosztás:

Én valami kőre gondoltam, de pont akkor kapta be, érdekes, és amúgy éppen hogyan.

Érdemes lett volna megnézni a hang megszűnésekor, nem melegedett-e pl a felni.

Satu után jártam úgy, hogy kicsit megragadt még anno a Corsa fékbetétje. (nem csúszott rendesen azokon a kis rudakon, tisztítás után tuti lett)

Link to comment
Megosztás:

Érdemes lett volna megnézni a hang megszűnésekor, nem melegedett-e pl a felni.

Satu után jártam úgy, hogy kicsit megragadt még anno a Corsa fékbetétje. (nem csúszott rendesen azokon a kis rudakon, tisztítás után tuti lett)

Néztem, de acélfelni + disztárcsa miatt nem éreztem.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

segítsetek már egy kicsit kellet egy nagyot fékeznem ma ABS ahogy kell dolgozott rendesen csak az zavar azota is hogy olyan hülye érdes hangja volt szoval nagy volt a hangja fékezés közben majdnem olyan fémes hang volt inkább.

Féktárcsa meg ilyesmi az nem lehet mert még nincs egy éves sem az autó.

Szoval szerintetek ez normális hang vagy mennyek vele szervizbe?

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

segítsetek már egy kicsit kellet egy nagyot fékeznem ma ABS ahogy kell dolgozott rendesen csak az zavar azota is hogy olyan hülye érdes hangja volt szoval nagy volt a hangja fékezés közben majdnem olyan fémes hang volt inkább.

Féktárcsa meg ilyesmi az nem lehet mert még nincs egy éves sem az autó.

Szoval szerintetek ez normális hang vagy mennyek vele szervizbe?

Amikor fékeztél akkor a pedálnak volt hangja, vagy kintről jött a kerekektől?

Link to comment
Megosztás:

Amikor fékeztél akkor a pedálnak volt hangja, vagy kintről jött a kerekektől?

Hát megmondom öszintén nem volt annyi idömrá hogy azt is lefigyeljem,de szerintem a pedáltol mert az asszony meghalgatta mikor egyszer oda satuztam és azt mondta hogy semmi fura hangja ninccs csak a kereket halja.

Szoval pedáltol jön.

Az baj??????

Nem világit semmi.

A fék nagyon jol fog.

Nem nyikorog fékezéskor.

Ja és egyformán is fog megnéztem a radirnyomokat a betonon és szinte centire egyformák.

Csak az hülye hang ami volt na az idegsít.

Link to comment
Megosztás:

Hát megmondom öszintén nem volt annyi idömrá hogy azt is lefigyeljem,de szerintem a pedáltol mert az asszony meghalgatta mikor egyszer oda satuztam és azt mondta hogy semmi fura hangja ninccs csak a kereket halja.

Szoval pedáltol jön.

Az baj??????

Nem világit semmi.

A fék nagyon jol fog.

Nem nyikorog fékezéskor.

Ja és egyformán is fog megnéztem a radirnyomokat a betonon és szinte centire egyformák.

Csak az hülye hang ami volt na az idegsít.

Ne ijedj meg, ennek ilyen a hangja.Nálunk anya majdnem kiugrott az autóból, mekor egy jeges részen fékezett és elkezdett "darálni" a fékpedál.

Link to comment
Megosztás:

Néztem, de acélfelni + disztárcsa miatt nem éreztem.

Én mentem vele kb 10km-t annó, amikor kicsit beragadt a jobb eleje.

A lemezfelni volt fent, dísztárcsával, mert ez télen volt.

Amikor megálltam az állomáson, éreztem a "fékszagot".

Simán forró volt, ahogy a dísztárcsán át bedugtam az ujjam. (lemezfelni szélét értem el, nem a tárcsa körüli részt)

Link to comment
Megosztás:

Igen, nehéz megszokni! Előtte olyan autókkal volt dolgom, amikben csak a fékpedál rúgott-dobolt-darált a talpam alatt és a kontrol lámpa jelzett az ABS működésekor. Az Astránál először én is azt hittem, hogy ami tönkremehet az tönkre is ment. Mintha telitalppal paszíroznám az úttesthez a féktárcsákatt.

Gyerekkorom használt csapágyakból és deszkákból épített lélekvesztőin a kézifék gyanánt felerősített karók, vasrudak adtak ki ilyen hangot. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én mentem vele kb 10km-t annó, amikor kicsit beragadt a jobb eleje.

A lemezfelni volt fent, dísztárcsával, mert ez télen volt.

Amikor megálltam az állomáson, éreztem a "fékszagot".

Simán forró volt, ahogy a dísztárcsán át bedugtam az ujjam. (lemezfelni szélét értem el, nem a tárcsa körüli részt)

Azóta csináltam pár próbát, de nem csinálja azóta sem, pedig azért 90-ről satú többször azért kemény. :lol:

Link to comment
Megosztás:

biztos csak olaj kell neki:D egyik ismerőssel megcsinálták mikor ifjú titán volt be olajozta a féktárcsát az mz-n a kerités megállította. Aki mondta neki, a testvérte volt :lol:

F.sza gyerek volt a kedves tesó. Vagy csak nem nézte ki belőle, hogy meg is csinálja? :lol:

(Mint fiatal lakatosoknál, amikor reszelőzsírt ajánlgatnak nekik.)

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek légyszíves!

Na most a belső levegő-keringető csappantyúm állandóan dolgozik, zörgést lehet hallani a kesztyűtartó mögül. Eltörhetett a motor és a lapát közötti műanyag pöcök, ahogy azt már itt olvastam a fórumon. Mikor cseréltem a pollenszűrőt láttam, hogy egy szivacs borítású lapát a "kukta" tetején lévő rács mögött állandóan mozog. Párátlanítani párátlanít a kocsi, bár lehet csinálná jobban is, inkább a hangja zavar. De mostanában elnyomom zenével. :lol:

Ma az esztergom-kertvárosi márkakereskedésben és szervizben voltam árajánlatot kérni. Olvastam már itt nálatok nem egy leírást, hogy hogyan lehetne megcsinálni, de nem merek nekifogni, félek nagyobb gondot csinálnék vele, szedjem le az ablaktörlőket, a borítást kívülről.... Szóval inkább nem, nem értek hozzá, nem tudom a menetét. A márkaszervizben csak a munkadíj lenne 7-8ezer forint.

És ami a döbbenet, amit nem hiszek el azok alapján amit itt leírtatok, hogy a legolcsóbb alkatrész 14ezer!!!!!!!! jó magyar forint lenne, egy műanyag szerkezet, benne egy félgömb alakú lapáttal ami forog, az egész cucc oldalán pedig egy kis kar árválkodik, talán sárga színű. Én nem úgy láttam az enyémen, hogy ilyen félgömb állítaná az irányt. Delphi rendszerű klímás kocsim van. Ezt a vackot megmutatták nekem, azért tudom leírni.

A másik verzió, amit mondtak, hogy ha a motor tengelye tört el, akkor motort is kell cserélni, az pedig 20ezertől kezdődik!!!!!!! Csak nem mehetett tönkre a motorom, ha még mozog az a lapát!?

Egyelőre bejelentkeztem hétfőre, de erős a gyanúm, hogy le fogom mondani az időpontot, mert ennyiért inkább zavarjon az a fene, nem a kertben nő a pénzem.

Tud valaki valami okosat mondani, amivel esetleg keresztbe tehetek a márkaszerviznek és nem hagyom, hogy mondjuk csak pillanatragasztóval oldják meg a dolgot 21 ezer forint fejében? Nem hiszem, hogy jelen lehetnék a műtét során.

Vagy ha van itt valami szaki a fórumon Esztergom közelében és megcsinálná nekem a dolgot "jóárasítva" akkor elmennék hozzá. Még talán Budapestre is.

Uff, én szóltam. Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek légyszíves!

Na most a belső levegő-keringető csappantyúm állandóan dolgozik, zörgést lehet hallani a kesztyűtartó mögül. Eltörhetett a motor és a lapát közötti műanyag pöcök, ahogy azt már itt olvastam a fórumon. Mikor cseréltem a pollenszűrőt láttam, hogy egy szivacs borítású lapát a "kukta" tetején lévő rács mögött állandóan mozog. Párátlanítani párátlanít a kocsi, bár lehet csinálná jobban is, inkább a hangja zavar. De mostanában elnyomom zenével. :lol:

Ma az esztergom-kertvárosi márkakereskedésben és szervizben voltam árajánlatot kérni. Olvastam már itt nálatok nem egy leírást, hogy hogyan lehetne megcsinálni, de nem merek nekifogni, félek nagyobb gondot csinálnék vele, szedjem le az ablaktörlőket, a borítást kívülről.... Szóval inkább nem, nem értek hozzá, nem tudom a menetét. A márkaszervizben csak a munkadíj lenne 7-8ezer forint.

És ami a döbbenet, amit nem hiszek el azok alapján amit itt leírtatok, hogy a legolcsóbb alkatrész 14ezer!!!!!!!! jó magyar forint lenne, egy műanyag szerkezet, benne egy félgömb alakú lapáttal ami forog, az egész cucc oldalán pedig egy kis kar árválkodik, talán sárga színű. Én nem úgy láttam az enyémen, hogy ilyen félgömb állítaná az irányt. Delphi rendszerű klímás kocsim van. Ezt a vackot megmutatták nekem, azért tudom leírni.

A másik verzió, amit mondtak, hogy ha a motor tengelye tört el, akkor motort is kell cserélni, az pedig 20ezertől kezdődik!!!!!!! Csak nem mehetett tönkre a motorom, ha még mozog az a lapát!?

Egyelőre bejelentkeztem hétfőre, de erős a gyanúm, hogy le fogom mondani az időpontot, mert ennyiért inkább zavarjon az a fene, nem a kertben nő a pénzem.

Tud valaki valami okosat mondani, amivel esetleg keresztbe tehetek a márkaszerviznek és nem hagyom, hogy mondjuk csak pillanatragasztóval oldják meg a dolgot 21 ezer forint fejében? Nem hiszem, hogy jelen lehetnék a műtét során.

Vagy ha van itt valami szaki a fórumon Esztergom közelében és megcsinálná nekem a dolgot "jóárasítva" akkor elmennék hozzá. Még talán Budapestre is.

Uff, én szóltam. Köszönöm!

Ha ezért szervízbe mész ne csodálkozz az árakon...szerintem csak a "klapni" végében lévő müanyag betét tört el..illetve fordult át a klapniban, mert az tört el....ha adsz egy mail címet és lesz időm átlövöm neked a képeket, amit erről anno csináltam, amikor az enyémet gyógyítottam...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.