Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

próbáltam ,

egy ilyen imbuszos csavar van ott , de hiába tekerem , meg sem mozdul :S

ne mán, azt a pár ezere Ft-ot szánd már rá, hogy elmész és beállítottatod. a szmebjövődnek kifolyik a szeme, attól mert te azt hiszed jól állítottad be.

az utólagos xeont meg tényleg bírságolják, de nagyon. így télen f*sz kivan. Jön szembe a paraszt és szart se látok vagy helyzetjelző és ködlámpa.....ááááá ki tudnám tépni a kocsiból és bucira verni a kobakját. vki meg olyan ostoba, hogy észre se veszi, hogy nincs rajta !!!semmilyen!!! világítás, villogsz rá, dudálsz és észre se veszi :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni amatőr autószerelőként. Kicseréltem a pollenszűrőt az autómon, de sikerült elintéznem a levegő keringetőt. Most csak 4. fokozatban működik. A probléma az, hogy egy kéteres csatlakozót (az ellenállások csatlakozóját) leszedtem valahonnan. De nem találom, hogy hova kellene visszadugnom. El tudna valaki navigálni? Na de úgy ám, hogy meg is találjam! Már befeküdtem a konzol alá, de se híre, se hamva. :huh:

bármilyen segítséget előre is köszönök!

öa

a pollenszűrőnél nállam max a kesztűtartó világítását tudom kihúzni

Link to comment
Megosztás:

a pollenszűrőnél nállam max a kesztűtartó világítását tudom kihúzni

A kesztyűtartó az megvan. Azt tudom, hogy honnan szedtem le. Ez mellett van egy lényegesen vékonyabb kéteres kábel, ami libego-lobog. Szerintem ez az venti ellenállás bekötése.

Link to comment
Megosztás:

Szerény véleményem szerint nem is baj. Flancolás az egész és eszméletlenül vakítanak.

Igen, én xenonnal vettem a kocsit és tényleg jól világított. Felelős vezetőként (mivel természetesen se fényszórómosó, se automata magasságállítás nem volt a kocsiban), bár az enyém elég lefele világított, inkább kiszereltem. Mondanom se kell, a gyári égő fele olyan jól sem világít, de jobb így...

Link to comment
Megosztás:

Szerény véleményem szerint nem is baj. Flancolás az egész és eszméletlenül vakítanak.

És vajon ezt hogyan tervezik kivitelezni?

Szvsz ahogy már valaki írta korábban, az utólagos xenonszetteken nincs mit betiltani, mivel eddig sem volt legális, a "betiltás" szankcionálását meg nem értem. Elvileg ugye a rendőr nem nyittathatja fel veled a motorháztetőt, a lámpa fényéből meg nem ítélhet, mert azt mondom neki hogy rosszul lát, ez bizony csak xenonhatású égő ami meg legális. Emiatt az utólagos xenon megléte csak műszakikor derülhet ki, de akkor meg akinek van esze kiszereli a szettet mielőtt odatolja a verdát a KPM-hez. Szóval sztem patthelyzet, minden ugyanúgy lesz majd eztán is ahogy eddig volt.

Link to comment
Megosztás:

És vajon ezt hogyan tervezik kivitelezni?

Szvsz ahogy már valaki írta korábban, az utólagos xenonszetteken nincs mit betiltani, mivel eddig sem volt legális, a "betiltás" szankcionálását meg nem értem. Elvileg ugye a rendőr nem nyittathatja fel veled a motorháztetőt, a lámpa fényéből meg nem ítélhet, mert azt mondom neki hogy rosszul lát, ez bizony csak xenonhatású égő ami meg legális. Emiatt az utólagos xenon megléte csak műszakikor derülhet ki, de akkor meg akinek van esze kiszereli a szettet mielőtt odatolja a verdát a KPM-hez. Szóval sztem patthelyzet, minden ugyanúgy lesz majd eztán is ahogy eddig volt.

Akkor van kaka, ha a rend őre a KPM-el együtt ellenőriz! Akkor már kinyittathatják a motorháztetőt! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni amatőr autószerelőként. Kicseréltem a pollenszűrőt az autómon, de sikerült elintéznem a levegő keringetőt. Most csak 4. fokozatban működik. A probléma az, hogy egy kéteres csatlakozót (az ellenállások csatlakozóját) leszedtem valahonnan. De nem találom, hogy hova kellene visszadugnom. El tudna valaki navigálni? Na de úgy ám, hogy meg is találjam! Már befeküdtem a konzol alá, de se híre, se hamva. :huh:

bármilyen segítséget előre is köszönök!

öa

up! Elnézést mindenkitől, de ma meg kellene oldanom

öa

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Véleményem szerint az utólagos xenonnak nincsen semmi hátránya, sőt... . Az a lényeg hogy el kell vinni és beállíttatni. Engem sokkal jobban zavar az a kedves autós, aki refivel autózgat, ráadásul egyik oldal a repülöket kémleli, másik meg pont a szembejövő pupilláit. A buszokról és teherautókró már ne is beszéljünk, ami ha mögöttünk áll meg és kicsit kilóg oldalra, akkor zavaró csak igazán, ugye? Szóval egy jól beállítot xenonnal legalább látni az utat.

A rendőrök meg a KPM -el együtt inkább szórakozzanak a teherautókkal, amik rongálják az utat, mert túlsúlyosak, roncsok és pofátlanok is a méretükből adódóan, vagy éppen üldözzenek bűnözőket, amihez meg persze bátorság kéne...

Link to comment
Megosztás:

ne mán, azt a pár ezere Ft-ot szánd már rá, hogy elmész és beállítottatod. a szmebjövődnek kifolyik a szeme, attól mert te azt hiszed jól állítottad be.

az utólagos xeont meg tényleg bírságolják, de nagyon. így télen f*sz kivan. Jön szembe a paraszt és szart se látok vagy helyzetjelző és ködlámpa.....ááááá ki tudnám tépni a kocsiból és bucira verni a kobakját. vki meg olyan ostoba, hogy észre se veszi, hogy nincs rajta !!!semmilyen!!! világítás, villogsz rá, dudálsz és észre se veszi :huh:

a motornak tudom állítani a magasságot , úgy hogy nem veretem ki a másik szemét vele , itt is tudom hogy kb milyen magasságba kellene lennie

Link to comment
Megosztás:

a motornak tudom állítani a magasságot , úgy hogy nem veretem ki a másik szemét vele , itt is tudom hogy kb milyen magasságba kellene lennie

Helló!

Nekem is volt olyan, hogy azt mondtam a motorral majd lejjebb állitom, de ha manuálisan a lámpatesten túl magasra van állitva, akkor a motor nem tudja beállítani Lehet nem fogja vakítani a szembejövőt, ellenben te sem fogsz látni. Egy lámpabeállitás sosem árt. Én évente szoktam beállíttatni és utána tuti jó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tanácsotokat kérem, vajon mitől kaphatott lángra egy pillanat alatt ez az autó:

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/43617_b...r_rabahidvegnel

A benzincső törhetett el? Szinte semmi nem maradt a kocsiból, de a legnagyobb baj, hogy a sofőrjéből sem. :huh:

a képen látható hogy a bal első ajtó és a tűzfal közelében volt a legnagyobb hő

valszeg elektromos hiba által okozott tűz volt benne.

Link to comment
Megosztás:

a képen látható hogy a bal első ajtó és a tűzfal közelében volt a legnagyobb hő

valszeg elektromos hiba által okozott tűz volt benne.

Szerintem meg nem, de majd a szakértők megállapítják!

Ha megnézed, az olajteknő majdnem fenn van a zárhídnál, nem tartom kizártnak, hogy egy tuskó kiszakította a helyéről, és a szétszakadt benzincsőből nyomta rá a forró kipufogóra...

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Nekem is volt olyan, hogy azt mondtam a motorral majd lejjebb állitom, de ha manuálisan a lámpatesten túl magasra van állitva, akkor a motor nem tudja beállítani Lehet nem fogja vakítani a szembejövőt, ellenben te sem fogsz látni. Egy lámpabeállitás sosem árt. Én évente szoktam beállíttatni és utána tuti jó.

:lol: a motoromra írtam ,

még az F astrámnál állítottam fényszórót be van rajzolva a garázsfalon a helyes beállítás itt meg nem tudom hogyan lehet :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Írtátok, hogy a kormányszervóba zöld színű Opel szervófolyadék kell.

Az lenne a kérdésem, hogy ezt a folyadékot lehet-e helyettesíteni más gyártó termékével,

ha nem, akkor hol tudom beszerezni, illetve milyen néven keressem.

A válaszokat köszönöm.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nagy gondban vagyok! Tegnap semmi baja nem volt kocsinak de ma beültem beindítom kocsit és az alapjárat 2500-on pörög. Gyönyőrűen megy az autó, de ha berakom 1-esbe akkor adja a gázt neki, mintha nyomnám a pedált, többi sebességbe dettó. Please Help. Mi lehet ez EGR szelep vagy lambdaszonda?? Előre is köszi :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Írtátok, hogy a kormányszervóba zöld színű Opel szervófolyadék kell.

Az lenne a kérdésem, hogy ezt a folyadékot lehet-e helyettesíteni más gyártó termékével,

ha nem, akkor hol tudom beszerezni, illetve milyen néven keressem.

A válaszokat köszönöm.

Üdv!

kúton kapható hidraulika olaj alkalmas ideiglenesen,

nekem az F astrámba elrepedt a szervó vissza ömlő csőve és azzal töltöttem utána mindig

a SAE számot kell nézni , ha jól emlékszem

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg nem, de majd a szakértők megállapítják!

Ha megnézed, az olajteknő majdnem fenn van a zárhídnál, nem tartom kizártnak, hogy egy tuskó kiszakította a helyéről, és a szétszakadt benzincsőből nyomta rá a forró kipufogóra...

de ha a motort elérte a tuskó akkor már a motor abban a pillanatban megállt igy nem nagyon nyomhatott benzint.

szerintem, de szar lehet bent égni egy kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

kúton kapható hidraulika olaj alkalmas ideiglenesen,

nekem az F astrámba elrepedt a szervó vissza ömlő csőve és azzal töltöttem utána mindig

a SAE számot kell nézni , ha jól emlékszem

Én meg úgy tudom hogy a G Astrában már elektrohidraulikus szervó van, és az ehhez használt szervóolaj még véletlenül sem keverhető/helyettesíthető a hagyományos hidraulikus szervóval ellátott gépjárművekhez (mintpl amilyen az F Astra volt) való olajjal. Más szóval ami jó az F Astrába, az nem jó ebbe. Szvsz csak a gyárit, különben ki fogod nyírni a szervódat.

Link to comment
Megosztás:

Én meg úgy tudom hogy a G Astrában már elektrohidraulikus szervó van, és az ehhez használt szervóolaj még véletlenül sem keverhető/helyettesíthető a hagyományos hidraulikus szervóval ellátott gépjárművekhez (mintpl amilyen az F Astra volt) való olajjal. Más szóval ami jó az F Astrába, az nem jó ebbe. Szvsz csak a gyárit, különben ki fogod nyírni a szervódat.

Sziasztok!

A gondom az, hogy hol keressem, és mi a neve?

Olyasmi ez az olaj, mint annó volt a BX-emnek a hidraulika olaja. Szagra is és színre hasonlít bár tudom, nem ugyanaz.

Hol tudok ilyen gyári szervó folyadékot venni?

Link to comment
Megosztás:

Én meg úgy tudom hogy a G Astrában már elektrohidraulikus szervó van, és az ehhez használt szervóolaj még véletlenül sem keverhető/helyettesíthető a hagyományos hidraulikus szervóval ellátott gépjárművekhez (mintpl amilyen az F Astra volt) való olajjal. Más szóval ami jó az F Astrába, az nem jó ebbe. Szvsz csak a gyárit, különben ki fogod nyírni a szervódat.

ez arra értve , hogy ha szivárog , és el kell vinni szervízbe , ott úgy is lecserélik , persze ha szólsz

addig hogy a szervó motor csapágy ne nyuvadjon ki , nem hinném , hogy azon a pár km en megenné az olaj , és jobb mint olaj nélkül tekergetni a kormányt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A gondom az, hogy hol keressem, és mi a neve?

Olyasmi ez az olaj, mint annó volt a BX-emnek a hidraulika olaja. Szagra is és színre hasonlít bár tudom, nem ugyanaz.

Hol tudok ilyen gyári szervó folyadékot venni?

Hát az a helyzet hogy fogalmam sincs mivel helyettesíthető, nem találtam helyettesítőterméket sehol, viszont azt kiderítettem hogy a gyári szervóolaj cikkszáma 93160548 (katalógusszám: 1940715), 1liter nagyjából 5000Ft-ba kerül belőle és márkaszervizekben lehet kapni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.