Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

erre is, de ne csodálkozz ennyire, ez is a feladatukhoz tartozik...szóval semmi elvetendőt nem csináltak.....majd ha esetleg vmelyik gyerekeden egy ilyen vmicskével gyorsabban érkező jármű hajt át(ilyen soha ne történjen!) akkor hiányolni fogod onnan a trafipaxot, hogy akkor, miért nem voltak ott amikor kellett volna...mert akkor az a sofőr is meg tudott volna állni...hiszen kisebb (az előírt) sebességgel közlekedett volna....

Egy szó mint száz, itt nem azzal van agond, hogy mérnek..tegyék, ez a dolguk! de attól ne legyen különbeség, hogy egy corsa jön feléjük vagy egy terepjáró szarvassal a tetején....

Szerk: még azt hozzátenném, hogy gyorshajtókon kívűl van annyi szabálytalanság, hogy az csuda, de ez így kényelmesebb, ez a meló nekik is, hogy "csak ülnek" a kocsiban, pedig a lámpa be nem kapcsolástól a záróvonalon előzéstől (a xenonosokig), a nem megfelelő műszaki állapotban lévő gépkocsikig minden ott van lehetőségnek...és ez is a feladatuk lenne...

...van igazság írásodban.. de... ha nem szúrom ki a mérőautót és 61-km/órás (ez már emberiség elleni bűntett!)sebességgel gurulok tovább lefele a lejtőn és lekapnak, aztán meg jön a bírságos csekk akkor meg majd azt mondom a gyermekemnek, h a héten nem eszünk mert kifizettük a rendőrbácsiknak a bírságot..!

..na szóval menjenek ezek a jó k. anyaókájukba!!

Egyébként ezt az autót már láttam Dombóvár környékén több helyen is bújkálni!!

Az a baj, sosem azzal foglalkoznak amivel kéne!!

Ezzel részemről lezártam a témát!

Link to comment
Megosztás:

...van igazság írásodban.. de... ha nem szúrom ki a mérőautót és 61-km/órás (ez már emberiség elleni bűntett!)sebességgel gurulok tovább lefele a lejtőn és lekapnak, aztán meg jön a bírságos csekk akkor meg majd azt mondom a gyermekemnek, h a héten nem eszünk mert kifizettük a rendőrbácsiknak a bírságot..!

..na szóval menjenek ezek a jó k. anyaókájukba!!

Egyébként ezt az autót már láttam Dombóvár környékén több helyen is bújkálni!!

Az a baj, sosem azzal foglalkoznak amivel kéne!!

Ezzel részemről lezártam a témát!

ugyanezt írtam előrébb.... :huh: csak nem ilyen ....stílusban és nem ilyen erősen fogalmazva

Link to comment
Megosztás:

Erre is gondoltam, de minden forrasztva van. Ha meg elenged a forrasztás, akkor szerintem nem tud jól érintkezni, ilyen hosszú ideig. Kb. 1-1.5 éve csinálja,

volt hogy 1 hétig nem világított, volt hogy tényleg csak pislogott mintha érintkezéshibás lenne. Legutoljára 1 hete aludt el 1 útra, azóta jó.

Gondoltam az inverterre is, ami a plazmát működteti, de a szivargyújtó az ledes, mint mondtam. Arra gondoltam ha elalszik legközelebb szétszedem, de ez olyan "majd legközelebb" dolog. :huh:

QPACK

Gondoltam már, hogy kicserélem az összes biztit. Egyébbként megnéztem az összes biztit, de mindegyik jónak tűnt.

Az a baj a plazma számlapokkal,hogy másfél év elteltével elkezd szarakodni,és a végére megáll.... de szerintem is kontaktos lesz,esetleg a testeket is átnézhetnéd..

Link to comment
Megosztás:

...van igazság írásodban.. de... ha nem szúrom ki a mérőautót és 61-km/órás (ez már emberiség elleni bűntett!)sebességgel gurulok tovább lefele a lejtőn és lekapnak, aztán meg jön a bírságos csekk akkor meg majd azt mondom a gyermekemnek, h a héten nem eszünk mert kifizettük a rendőrbácsiknak a bírságot..!

..na szóval menjenek ezek a jó k. anyaókájukba!!

Egyébként ezt az autót már láttam Dombóvár környékén több helyen is bújkálni!!

Az a baj, sosem azzal foglalkoznak amivel kéne!!

Ezzel részemről lezártam a témát!

igazad van,és az a borzasztó,hogy sok helyen kint felejtik az útépitésből visszamaradt táblákat,és a kö....gök oda állnak be,és szépen mindenkit aki arra jár megbüntet,nemhogy beszólna az illetékeseknek,hogy van egy tábla,amit el kellene tüntetni.... Az a baj,hogy a rendőrségnél is a fejénél rohad a hal....

Link to comment
Megosztás:

Megkérdezhetném, hogy kinek hány Ah-ás akkumlátor van beszerelve az autójába? Most olvastam, hogy a GM 65 Ah-ás akksit ajánl a G astrákba.... amikor én megvettem egy leharcolt gyári 44-es volt a kocsiban. Most egy perion 55-ös, de azért fényszóró kapcsoláskor, kormány mozgatáskor lehet látni a műszerfalon a fényerő változást.

Link to comment
Megosztás:

Megkérdezhetném, hogy kinek hány Ah-ás akkumlátor van beszerelve az autójába? Most olvastam, hogy a GM 65 Ah-ás akksit ajánl a G astrákba.... amikor én megvettem egy leharcolt gyári 44-es volt a kocsiban. Most egy perion 55-ös, de azért fényszóró kapcsoláskor, kormány mozgatáskor lehet látni a műszerfalon a fényerő változást.

Bosch Silver 55Ah

Link to comment
Megosztás:

:lol: .. ...még jó, h tűrtőztettem magam, különben csak egy üres hsz. jelent volna meg... :lol:

elhiszem...hogy ez volt a cenzúrázott :huh: , de tudni kell az embernek kicsit kívűlről is néznie az eseményeket..a méásik szemszögéből...

A beleélésről...

Egyik barátom volt aki nagyon felháborodott a családi pótlék bizonyos fizetés feletti alanyi jog megvonása miatt....pár évvel ezelőtt...

idézem: "miért más az Én gyerekem mint másé, a másiknak bezzeg jár? miért kell neki nélkülöznie?" hát, hogy ismondjam, a bicska kinyílt a zsebembe, Ő haza vitt kb 300eFt-ot havonta...ott volt anno egyik családtagom, aki írd és mond 70eFt-ból tartotta fent magát a háztartását és a gyerekét....erre mást nem tudtam tőle kérdezni, miért annak a másik gyereknek és családnak miért gondolod, hogy olcsóbb a ruha, a taníttatás vagy a gáz és még sorolhatnám....szóval gyakran esünk abba a hibába, hogy csak mi és mi...és a többi ember?...az eszébe sem jut sokunknak, hogy valyon mi lehet a másikkal....szóval ilyen gyarlók vagyunk sokan és csoda e ilyen mentalitással, ha ott áll vki az út szélén a lerobbant kocsijával és hiába kér segítséget, a legtöbben még nem is lassítanak, nemhogy megálljanak....az Én autóm még megy meggondolással...és ha te állnál ott a családdal a gyerekekkel -10fokban vagy téged is éppen haza várnának, de atechnika közbe szól?

Ennyit akartam még hírtelen írni...mostmár beszéljetek a hüvelygombáról! :D

Link to comment
Megosztás:

Megkérdezhetném, hogy kinek hány Ah-ás akkumlátor van beszerelve az autójába? Most olvastam, hogy a GM 65 Ah-ás akksit ajánl a G astrákba.... amikor én megvettem egy leharcolt gyári 44-es volt a kocsiban. Most egy perion 55-ös, de azért fényszóró kapcsoláskor, kormány mozgatáskor lehet látni a műszerfalon a fényerő változást.

az enyémben vmi magyar van immáron 1 éve és semmi gondom vele...egyébként a sima (értsd nem klímás) gépekbe tudtommal 44Ah-s kell a klímásakba 55Ah-s, persze a benzinesekről beszélek....

Szerk: Megnéztem Jászaku

Link to comment
Megosztás:

Megkérdezhetném, hogy kinek hány Ah-ás akkumlátor van beszerelve az autójába? Most olvastam, hogy a GM 65 Ah-ás akksit ajánl a G astrákba.... amikor én megvettem egy leharcolt gyári 44-es volt a kocsiban. Most egy perion 55-ös, de azért fényszóró kapcsoláskor, kormány mozgatáskor lehet látni a műszerfalon a fényerő változást.

Exide silvel ezüstnitrátos 90Ah

Link to comment
Megosztás:

elhiszem...hogy ez volt a cenzúrázott :huh: , de tudni kell az embernek kicsit kívűlről is néznie az eseményeket..a méásik szemszögéből...

A beleélésről...

Egyik barátom volt aki nagyon felháborodott a családi pótlék bizonyos fizetés feletti alanyi jog megvonása miatt....pár évvel ezelőtt...

idézem: "miért más az Én gyerekem mint másé, a másiknak bezzeg jár? miért kell neki nélkülöznie?" hát, hogy ismondjam, a bicska kinyílt a zsebembe, Ő haza vitt kb 300eFt-ot havonta...ott volt anno egyik családtagom, aki írd és mond 70eFt-ból tartotta fent magát a háztartását és a gyerekét....erre mást nem tudtam tőle kérdezni, miért annak a másik gyereknek és családnak miért gondolod, hogy olcsóbb a ruha, a taníttatás vagy a gáz és még sorolhatnám....szóval gyakran esünk abba a hibába, hogy csak mi és mi...és a többi ember?...az eszébe sem jut sokunknak, hogy valyon mi lehet a másikkal....szóval ilyen gyarlók vagyunk sokan és csoda e ilyen mentalitással, ha ott áll vki az út szélén a lerobbant kocsijával és hiába kér segítséget, a legtöbben még nem is lassítanak, nemhogy megálljanak....az Én autóm még megy meggondolással...és ha te állnál ott a családdal a gyerekekkel -10fokban vagy téged is éppen haza várnának, de atechnika közbe szól?

Ennyit akartam még hírtelen írni...mostmár beszéljetek a hüvelygombáról! :lol:

na az egy mocskos dolog:)

Link to comment
Megosztás:

Klímás az autód? Vagy cseréltél generátort?

Mert tudtommal a sima G Astráknak 70Amperes generátoruk van, ami az életben nem fogja neked rendesen feltölteni ezt az akksit, csak a klímásokban van 100Amperes, az már megfelelő.

Klímás, dízelembe még a gyári 70Ah-s akksi van.

Link to comment
Megosztás:

Mert tudtommal a sima G Astráknak 70Amperes generátoruk van, ami az életben nem fogja neked rendesen feltölteni ezt az akksit, csak a klímásokban van 100Amperes, az már megfelelő.

Ez hülyeség. Nemtudom, ki találta ki, de ne terjesszük. Ha az autóban 20A-es generátor van, de megvan a 14V, akkor akár 1000Ah-s akku is lehet, az is fel lesz töltve. Persze ha 1000Ah le van merülve, akkor eltart egy darabig, mire 20A-es generátor feltölti, de fel fogja tölteni.

Link to comment
Megosztás:

elhiszem...hogy ez volt a cenzúrázott :huh: , de tudni kell az embernek kicsit kívűlről is néznie az eseményeket..a méásik szemszögéből...

A beleélésről...

Egyik barátom volt aki nagyon felháborodott a családi pótlék bizonyos fizetés feletti alanyi jog megvonása miatt....pár évvel ezelőtt...

idézem: "miért más az Én gyerekem mint másé, a másiknak bezzeg jár? miért kell neki nélkülöznie?" hát, hogy ismondjam, a bicska kinyílt a zsebembe, Ő haza vitt kb 300eFt-ot havonta...ott volt anno egyik családtagom, aki írd és mond 70eFt-ból tartotta fent magát a háztartását és a gyerekét....erre mást nem tudtam tőle kérdezni, miért annak a másik gyereknek és családnak miért gondolod, hogy olcsóbb a ruha, a taníttatás vagy a gáz és még sorolhatnám....szóval gyakran esünk abba a hibába, hogy csak mi és mi...és a többi ember?...az eszébe sem jut sokunknak, hogy valyon mi lehet a másikkal....szóval ilyen gyarlók vagyunk sokan és csoda e ilyen mentalitással, ha ott áll vki az út szélén a lerobbant kocsijával és hiába kér segítséget, a legtöbben még nem is lassítanak, nemhogy megálljanak....az Én autóm még megy meggondolással...és ha te állnál ott a családdal a gyerekekkel -10fokban vagy téged is éppen haza várnának, de atechnika közbe szól?

Ennyit akartam még hírtelen írni...mostmár beszéljetek a hüvelygombáról! :lol:

Qpack !

Ezt annyira szépen leírtad..., büszke vagyok rá, hogy olvashattam, mert magam is hasonlóan gondolom a dolgokat!

Teljesen elhidegültek az emberek egymástól, mindenkiben a haramiát, meg a szélhámost látják...

Ezek az emberek nem tudják, milyen érzés, mikor az idős házaspár hálásan - már szinte nekem kellemetlen - köszönte meg, hogy a csomagtartómból a " bika kábelt " kivéve meghívtam Őket egy indításra és haza tudtak menni! Én meg tudtam, hogy megvan a napi jó cselekedetem ! :D

Lehetek a barátod ?? :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Qpack !

Ezt annyira szépen leírtad..., büszke vagyok rá, hogy olvashattam, mert magam is hasonlóan gondolom a dolgokat!

Teljesen elhidegültek az emberek egymástól, mindenkiben a haramiát, meg a szélhámost látják...

Ezek az emberek nem tudják, milyen érzés, mikor az idős házaspár hálásan - már szinte nekem kellemetlen - köszönte meg, hogy a csomagtartómból a " bika kábelt " kivéve meghívtam Őket egy indításra és haza tudtak menni! Én meg tudtam, hogy megvan a napi jó cselekedetem ! :D

Lehetek a barátod ?? :lol: ;)

úgy beszélsz....csak nem Te is cserkész voltál? :huh: (én részemről rover...)

már az vagy :lol: részemről...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.