Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy lecseréltem a 93-as csomagtérajtómat, egy GSI-re, a régi zárat áttettem az újba, mivel nem volt a másikhoz kulcsom és a gond akkor jött elő, amikor a hengerzár körül lévő kis takarókarikát fel akartam tenni.

Ez az a díszléc és a fogantyú felett a lyukban van a takarókarika.

2454737.jpg

Na ez a takarókarika belül körmös, hogy fel tudjon ülni ezen a záron (sárga vezetékkarikán belül), amin van az a beszúrás:

$_57.JPG

De az én régi hengerzáramon nincs, lásd bal felső kép:

$_57.JPG

A kérdésem az lenne, ki lehet-e cserélni a zárbetéketet valahogy, hogy fel tudjam tenni azt a kis kupakot?

1. Gondoltam esztergálásra, hogy a régi zárburkolatra egy beszúrás lenne gyártva, de gondolom az egy lemez, és nem tömör anyag, így leszúrná, így leesne az egész eleje.

2. Ötlet, hogy a kupak belső karmát vágnám le, hogy fel tudjon rendesen ülni, de ezt inkább akkor ha semmi más nem marad.

 

Előre is köszi a válaszokat és bocsi, ha sok képet tettem fel, csak így tudtam rendesen elmagyarázni.

 

Módosítva : Astrila
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Astrila írta:

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy lecseréltem a 93-as csomagtérajtómat, egy GSI-re, a régi zárat áttettem az újba, mivel nem volt a másikhoz kulcsom és a gond akkor jött elő, amikor a hengerzár körül lévő kis takarókarikát fel akartam tenni.

Ez az a díszléc és a fogantyú felett a lyukban van a takarókarika.

 

Na ez a takarókarika belül körmös, hogy fel tudjon ülni ezen a záron (sárga vezetékkarikán belül), amin van az a beszúrás:

 

De az én régi hengerzáramon nincs, lásd bal felső kép:

 

A kérdésem az lenne, ki lehet-e cserélni a zárbetéketet valahogy, hogy fel tudjam tenni azt a kis kupakot?

1. Gondoltam esztergálásra, hogy a régi zárburkolatra egy beszúrás lenne gyártva, de gondolom az egy lemez, és nem tömör anyag, így leszúrná, így leesne az egész eleje.

2. Ötlet, hogy a kupak belső karmát vágnám le, hogy fel tudjon rendesen ülni, de ezt inkább akkor ha semmi más nem marad.

 

Előre is köszi a válaszokat és bocsi, ha sok képet tettem fel, csak így tudtam rendesen elmagyarázni.

 

Üdv...ha jól értem ezt akarod cserélni....van az oldalán egy kis fül azt kell benyomni hogy ki tudd húzni a helyéről, ez általában a kulcs egy adott helyzetében sikerül csak. Egy kábé 2-3 miliméter átmérőjű lyukat keress a fém házon ott bebökve csavarhúzóval, tüskével, közben a kulcsot forgatva meg fogod találni a jó pozíciót amikor kijön a helyéről.

2328150-20160912-WfDMTH.jpg

Link to comment
Megosztás:

1 óra, pjotr írta:

Az utastérben felül a tetőn lévő kérpitozásnál elvált a szövet a kárpit többi részétől. Van valamilyen módszer, amivel vissza lehet rögzíteni a szövetet?

Normálisan csak úgy hogy kiveszed az utastérből, lehúzod a régi szövetet, eltávolítod a szivacs maradékát és újrakárpozod, vagy kárpitoztatod. Ha csak az a cél hogy ne lógjon a fejedre, akkor teszel egy fecskendőbe pillanatragasztót, és fölényomkodod ahol elengedett. Csúnya lesz, átüt rajta de nem fog lógni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, pjotr írta:

Az utastérben felül a tetőn lévő kérpitozásnál elvált a szövet a kárpit többi részétől. Van valamilyen módszer, amivel vissza lehet rögzíteni a szövetet?

Én a jófogáson vettem szövetet, nem mindig van. (Pár céggel beszéltem, de mind nagyker volt, nem adtak kis tételben.)  Ragasztót meg ilyet / itt vettem: https://ragasztonagyker.eu/vizallo_kontaktragaszto-qac-hca . Érdemes megkeresni, hol ázik be, mert szerintem attól lóg.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, felhasznaaloo írta:

Én a jófogáson vettem szövetet, nem mindig van. (Pár céggel beszéltem, de mind nagyker volt, nem adtak kis tételben.)  Ragasztót meg ilyet / itt vettem: https://ragasztonagyker.eu/vizallo_kontaktragaszto-qac-hca . Érdemes megkeresni, hol ázik be, mert szerintem attól lóg.

Itt Debrecenben bútorkárpitos boltban van mindenféle tetőkárpit anyag. :)

Lehet, hogy érdemes valami kárpitkereskedőt meglesni a környéken. A ragasztóból ezt nem tudtam hogy van. Én 6000ért vettem TESA márkájút, miután a kárpitosnál vett ragacs szépen elengedte a nyári hőségben... :(

 

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

3 órája, pszilaj írta:

Itt Debrecenben bútorkárpitos boltban van mindenféle tetőkárpit anyag. :)

Lehet, hogy érdemes valami kárpitkereskedőt meglesni a környéken. A ragasztóból ezt nem tudtam hogy van. Én 6000ért vettem TESA márkájút, miután a kárpitosnál vett ragacs szépen elengedte a nyári hőségben... :(

 

4 vagy 5 év után nekem elengedte a TESA, ugyhogy valami mást ki kell próbáljak

Link to comment
Megosztás:

13 órája, aholy írta:

4 vagy 5 év után nekem elengedte a TESA, ugyhogy valami mást ki kell próbáljak

Ez a QAC-HCA elég jó, elvileg 93 fokig hőálló, nekem eddig jól bírja (2 éve), igaz, beázásom sincs (ami próbára tenné).

HfGmPzYjmR0kBNj909ZgjVszi1FmeAewMIcwHg74

Az egy flakon a Caravan tetőkárpitjára épp hogy elég lett, az elején nyomtam neki, aztán majdnem kifogytam idő előtt. A homorú részeken jobban meg kell szórni. (Amúgy én is Debrecenből vettem a szövetet, a jófogáson keresztül. Nem színhelyes, de elmegy.)

P38VGhn-iIGve1KJSaPws3zU38MpQTM4JfZI__sQ

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

11 órája, felhasznaaloo írta:

Ez a QAC-HCA elég jó, elvileg 93 fokig hőálló, nekem eddig jól bírja (2 éve), igaz, beázásom sincs (ami próbára tenné).

 

Az egy flakon a Caravan tetőkárpitjára épp hogy elég lett, az elején nyomtam neki, aztán majdnem kifogytam idő előtt. A homorú részeken jobban meg kell szórni. (Amúgy én is Debrecenből vettem a szövetet, a jófogáson keresztül. Nem színhelyes, de elmegy.)

 

Na lassan akkor én is rászánom magam, a műbőr megvan már vagy 2 éve, azt lehet áttekerem, mert meglapult már tuti a tekercs állás során, még ilyen ragasztót kell rendelnem. 

Link to comment
Megosztás:

Tegnap az autópályán 110-120 km/h-s sebességgel haladva többször felvillant a motor sárga kontroll-lámpája a műszerfalon (X14NZ). Amint csökkentettem a sebességet, és a sebesség visszaesett a 90-100 km/h-s tartományba, a sárga lámpa szinte azonnal kialudt. Korábban két-három esetben előfordult már ez, de semmilyen hibakód nem volt. Volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata, illetve érdeklődöm, hogy milyen problémára tippeltek? Mit kellene megnézni, ha most sem lesz hibakód?

 

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, opelastras said:

Tegnap az autópályán 110-120 km/h-s sebességgel haladva többször felvillant a motor sárga kontroll-lámpája a műszerfalon (X14NZ). Amint csökkentettem a sebességet, és a sebesség visszaesett a 90-100 km/h-s tartományba, a sárga lámpa szinte azonnal kialudt. Korábban két-három esetben előfordult már ez, de semmilyen hibakód nem volt. Volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata, illetve érdeklődöm, hogy milyen problémára tippeltek? Mit kellene megnézni, ha most sem lesz hibakód?

 

Szia!

Nekem 130, 140 körül szokott jelentkezni, főleg hegymenetben. X16XEL.

Ha nem nyomod a szemét, elalszik, semmi hibakód, ha hosszabban nyomod, egyszer talán egy légtömegmérő/szabályozó -hibakódot sikerült kiolvasni.

Ennek x éve, próbálkoztam ezzel azzal, de nem segített, így "megszokott" jelenséggé vált.

Módosítva : janoo16
Link to comment
Megosztás:

On 9/13/2016 at 15:28, pjotr írta:

Az utastérben felül a tetőn lévő kérpitozásnál elvált a szövet a kárpit többi részétől. Van valamilyen módszer, amivel vissza lehet rögzíteni a szövetet?

 

On 9/13/2016 at 17:03, zotya975 írta:

Normálisan csak úgy hogy kiveszed az utastérből, lehúzod a régi szövetet, eltávolítod a szivacs maradékát és újrakárpozod, vagy kárpitoztatod. Ha csak az a cél hogy ne lógjon a fejedre, akkor teszel egy fecskendőbe pillanatragasztót, és fölényomkodod ahol elengedett. Csúnya lesz, átüt rajta de nem fog lógni.

Sziasztok!

Én anno rajzszöggel oldottam meg, átmenetileg. Talán kevésbé csúnya, mintha alá fecskendezve foltossá teszed.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, opelastras írta:

Tegnap az autópályán 110-120 km/h-s sebességgel haladva többször felvillant a motor sárga kontroll-lámpája a műszerfalon (X14NZ). Amint csökkentettem a sebességet, és a sebesség visszaesett a 90-100 km/h-s tartományba, a sárga lámpa szinte azonnal kialudt. Korábban két-három esetben előfordult már ez, de semmilyen hibakód nem volt. Volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata, illetve érdeklődöm, hogy milyen problémára tippeltek? Mit kellene megnézni, ha most sem lesz hibakód?

 

Nekem pont ugyan ezt csinálta, kiolvasva a lambdaszondára panaszkodott. Kicseréltem azóta nem jött elő. Persze nekem más motor van benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Le kell cserélnem a hűtővizemet, mert elég gyakran kapcsol be a ventillátorom. Eleinte rendben volt de gondolom elvízkövesedett a rendszer. 

Esetleg van-e valami tanácsotok a cserével kapcsolatban? 

Hűtőmosót gondoltam beletenni, majd utána leereszteni. Melyik márkát ajánljátok?

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Lajos12 írta:

Sziasztok! Le kell cserélnem a hűtővizemet, mert elég gyakran kapcsol be a ventillátorom. Eleinte rendben volt de gondolom elvízkövesedett a rendszer. 

Esetleg van-e valami tanácsotok a cserével kapcsolatban? 

Hűtőmosót gondoltam beletenni, majd utána leereszteni. Melyik márkát ajánljátok?

Vedd ki  a vízhűtőt, mert ott  a helyén nem lehet rendesen átmosni, és nyomasd meg oda-vissza slaggal. Bár sokan kimossák a rendszert trisóval, ecettel, egyéb vízkőoldóval gond nélkül, én tartok attól hogy esetleg utána kezd el ereszteni rejtette helyen pölö a fűtőradiátornál. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Vedd ki  a vízhűtőt, mert ott  a helyén nem lehet rendesen átmosni, és nyomasd meg oda-vissza slaggal. Bár sokan kimossák a rendszert trisóval, ecettel, egyéb vízkőoldóval gond nélkül, én tartok attól hogy esetleg utána kezd el ereszteni rejtette helyen pölö a fűtőradiátornál. 

Ha ilyen mosás után nem kezd el ereszteni, akkor nincs gond, ha meg igen, akkor legalább nem marad benne rejtett hiba, mert az előbb utóbb úgyis ereszteni fog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma kipróbáltam, hogy egy potit rakok a hőfok jeladó helyére, és végre volt hidegen alapjáratom. Ahogy csökkentettem az értékét mintha melegedne a motor, sajnos az alapjárat ingadozás továbbra is fennmaradt. Mi a véleményetek az utángyártott hőfok jeladóról? Az a baj, hogy egyik gyártó sem tünteti fel a jeladó hőfok-ellenállás értékeit :/ . 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

12 perce, fatadaniel94 írta:

Sziasztok!

Ma kipróbáltam, hogy egy potit rakok a hőfok jeladó helyére, és végre volt hidegen alapjáratom. Ahogy csökkentettem az értékét mintha melegedne a motor, sajnos az alapjárat ingadozás továbbra is fennmaradt. Mi a véleményetek az utángyártott hőfok jeladóról? Az a baj, hogy egyik gyártó sem tünteti fel a jeladó hőfok-ellenállás értékeit :/ . 

Köszi!

Nem tüntetni fel, de mielőtt kicseréled mérd ki hogy ami most van milyen értékeket produkál:

100C ~ 180 Ohm
80C ~ 320 Ohm
60C ~ 650 Ohm
40C ~ 1.18 kOhm
20C ~ 2.45 kOhm
0C ~ 5.6 kOhm
-10C ~ 9.45 kOhm
-20C ~ 15 kOhm

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Nem tüntetni fel, de mielőtt kicseréled mérd ki hogy ami most van milyen értékeket produkál:

100C ~ 180 Ohm
80C ~ 320 Ohm
60C ~ 650 Ohm
40C ~ 1.18 kOhm
20C ~ 2.45 kOhm
0C ~ 5.6 kOhm
-10C ~ 9.45 kOhm
-20C ~ 15 kOhm

70C - 530R

40C - 820R

20C - 2,5k

0C - 7,9k

Ezeket az értékeket kaptam. Olyan mintha túl hamar levenné a szivatót, pedig az értékekből nem ez jönne ki. 

Módosítva : fatadaniel94
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.