Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

24 perce, C5oNtkov4c5 írta:

Sziasztok!

Egy kérdés  felújítattam a 25 éves generátorom egy cégnél , a töltése teljesen jó minden működik rendesen, de ugyan azt csinálja mint felújítás előtt ha pl. ráadom a világítást akkor hirtelen leesik a töltés és a fordulat majd vissza is áll eredetbe...ez normális?? Gyújtást is felújítottam (Rotor,elosztófedél)

Na meg felkerült az OPELFORUMOS rendszámtábla keret is de így is csinálja............ :D :D :D :D

 

 

 

Ha alapjáraton több fogyasztót bekapcsolok egyszerre nekem is leesik a fordulatszám , ha a generátort terheled akkor a motort is. 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, zotya975 írta:

Ha alapjáraton több fogyasztót bekapcsolok egyszerre nekem is leesik a fordulatszám , ha a generátort terheled akkor a motort is. 

Alapjáraton van ez amúgy nekem is. Nem áll le meg nincs más probléma, csak hirtelen visszaesik majd újra visszaáll...evvel akkor együtt tudok élni! :D

Link to comment
Megosztás:

3 órája, C5oNtkov4c5 írta:

Sziasztok!

Egy kérdés  felújítattam a 25 éves generátorom egy cégnél , a töltése teljesen jó minden működik rendesen, de ugyan azt csinálja mint felújítás előtt ha pl. ráadom a világítást akkor hirtelen leesik a töltés és a fordulat majd vissza is áll eredetbe...ez normális?? Gyújtást is felújítottam (Rotor,elosztófedél)

Na meg felkerült az OPELFORUMOS rendszámtábla keret is de így is csinálja............ :D :D :D :D

 

Ennek így kell működnie. Akkor van gond ha nem szabályoz rá.

Szabad tudni hol és mennyiért csinálták? Nálam is szól már a csapágy, illetve gyári még a fesszab is (kefékkel egybeépített fajta).

A rendszámkeret +20 amper :hehe:

Link to comment
Megosztás:

hiba pontosítva:
[astra f, 2001-es 1,6(szr) motor, 8 szelep, megkímélt]
Az alábbi eddig meg nem fejtett hibája van a kocsinak:
2-2,5 ezres fordulat alatt egyszerűen nem él, nem húz a kocsi (pl 4-es sebességben 40km/h-nál iszonyat lomha, de a többi sebességnél is, a gázpedált simán padlózod, de nem elég nyomatékos az autó).
utána már megtalálja magát, amúgy szép a motor járása, bár picit rövid az útja a gázpedálnak, de a fojtószelep rendesen kinyílik.
Az alábbiak ellenőrizve, cserélve:
-kompresszióra rámérve, gyári értékek
-cserélve: gyújtás, légszűrő, vízpumpa, hajtáslánc (duplán ellenőrizve, a helyén van.), kipufogórendszer, ac pumpa
Korábban nem tudom milyen volt, nem rég került hozzám a kocsi.
A segítséget köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

1 perc, xmacx írta:

hiba pontosítva:
[astra f, 2001-es 1,6(szr) motor, 8 szelep, megkímélt]
Az alábbi eddig meg nem fejtett hibája van a kocsinak:
2-2,5 ezres fordulat alatt egyszerűen nem él, nem húz a kocsi (pl 4-es sebességben 40km/h-nál iszonyat lomha, de a többi sebességnél is, a gázpedált simán padlózod, de nem elég nyomatékos az autó).
utána már megtalálja magát, amúgy szép a motor járása, bár picit rövid az útja a gázpedálnak, de a fojtószelep rendesen kinyílik.
Az alábbiak ellenőrizve, cserélve:
-kompresszióra rámérve, gyári értékek
-cserélve: gyújtás, légszűrő, vízpumpa, hajtáslánc (duplán ellenőrizve, a helyén van.), kipufogórendszer, ac pumpa
Korábban nem tudom milyen volt, nem rég került hozzám a kocsi.
A segítséget köszi előre is!

40-nél inkább 3-ban padlózd, 3000 környékén várható valami. A teli padlógázt sehogysem szereti, ha lassan de határozottan lépsz oda, jobban megy.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, xmacx írta:

hiba pontosítva:
[astra f, 2001-es 1,6(szr) motor, 8 szelep, megkímélt]
Az alábbi eddig meg nem fejtett hibája van a kocsinak:
2-2,5 ezres fordulat alatt egyszerűen nem él, nem húz a kocsi (pl 4-es sebességben 40km/h-nál iszonyat lomha, de a többi sebességnél is, a gázpedált simán padlózod, de nem elég nyomatékos az autó).
utána már megtalálja magát, amúgy szép a motor járása, bár picit rövid az útja a gázpedálnak, de a fojtószelep rendesen kinyílik.
Az alábbiak ellenőrizve, cserélve:
-kompresszióra rámérve, gyári értékek
-cserélve: gyújtás, légszűrő, vízpumpa, hajtáslánc (duplán ellenőrizve, a helyén van.), kipufogórendszer, ac pumpa
Korábban nem tudom milyen volt, nem rég került hozzám a kocsi.
A segítséget köszi előre is!

4-es fokozatban 40 km/h-nál, ne számíts semmire, max kormos gyertyákra. Olyankor més 2-esből sem váltom el! Az autó hangját figyeld, 4.-k fokozatban olyan 65 km/h-tól KEZD kisimúlni, ami annyit jelent, addig szenved. Nyugodtan használd alacsonyabb fokozatban. Ha tesztelted, várjuk a fejleményeket.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 perce, xmacx írta:

Normálisan nem 40-nél váltok 4-be csak szemléltettem a problémát az alacsony fordulatszámnál való erőtlenségre. Ugyan ez a tipusu kocsi (1,6 szr) van a családban, ami reagál alacsony fordulaton is ha hozzáérsz a gázpedálhoz

1 autó sem egyforma. Meg kell tapasztalnod, hogy meddig kell huzatni az autódat, persze nyílván nem teli gázzal, csak fokozatosan. Mivel nincs más problémára utaló jel elmondásod szerint, lehet érdemes lenne még kicsit kitakarítani. + kikormolni.

Gyertyák milyenek? Hogy néznek ki?

Link to comment
Megosztás:

56 perce, xmacx írta:

hiba pontosítva:
[astra f, 2001-es 1,6(szr) motor, 8 szelep, megkímélt]
Az alábbi eddig meg nem fejtett hibája van a kocsinak:
2-2,5 ezres fordulat alatt egyszerűen nem él, nem húz a kocsi (pl 4-es sebességben 40km/h-nál iszonyat lomha, de a többi sebességnél is, a gázpedált simán padlózod, de nem elég nyomatékos az autó).
utána már megtalálja magát, amúgy szép a motor járása, bár picit rövid az útja a gázpedálnak, de a fojtószelep rendesen kinyílik.
Az alábbiak ellenőrizve, cserélve:
-kompresszióra rámérve, gyári értékek
-cserélve: gyújtás, légszűrő, vízpumpa, hajtáslánc (duplán ellenőrizve, a helyén van.), kipufogórendszer, ac pumpa
Korábban nem tudom milyen volt, nem rég került hozzám a kocsi.
A segítséget köszi előre is!

Ha esetleg szabad érdeklődnöm, milyen értékeket mértetek?

Link to comment
Megosztás:

15 perce, tuskes írta:

1 autó sem egyforma. Meg kell tapasztalnod, hogy meddig kell huzatni az autódat, persze nyílván nem teli gázzal, csak fokozatosan. Mivel nincs más problémára utaló jel elmondásod szerint, lehet érdemes lenne még kicsit kitakarítani. + kikormolni.

Gyertyák milyenek? Hogy néznek ki?

Gyertyák is újak

ezer km-et már mentem vele. A kipufogó csere minimálisan javított a helyzeten (bosal-t kapott)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Bundee írta:

Ennek így kell működnie. Akkor van gond ha nem szabályoz rá.

Szabad tudni hol és mennyiért csinálták? Nálam is szól már a csapágy, illetve gyári még a fesszab is (kefékkel egybeépített fajta).

A rendszámkeret +20 amper :hehe:

Székesfehérváron a Berényi úton van az IndyCar cég...náluk...nagyon patikán dolgoznak.Nem tudom hogyan tudták ilyen tisztára takarítani...mintha új lenne...csapágyakat cseréltek,szénkefét,tekercset újra lakkozták...patika. 18.000ftért.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, C5oNtkov4c5 írta:

Székesfehérváron a Berényi úton van az IndyCar cég...náluk...nagyon patikán dolgoznak.Nem tudom hogyan tudták ilyen tisztára takarítani...mintha új lenne...csapágyakat cseréltek,szénkefét,tekercset újra lakkozták...patika. 18.000ftért.

A képek alapján tényleg nagyon szép munkát végeztek, és korrekt áron. Három-öt ezer Forinttal voltak drágábbak a bontós árnál, viszont ez így nem lutri, mint a bontott.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, C5oNtkov4c5 írta:

Székesfehérváron a Berényi úton van az IndyCar cég...náluk...nagyon patikán dolgoznak.Nem tudom hogyan tudták ilyen tisztára takarítani...mintha új lenne...csapágyakat cseréltek,szénkefét,tekercset újra lakkozták...patika. 18.000ftért.

Ők valóban jó melót végeznek. Amúgy homokfúvással tisztítják meg, aztán kap lakkot. Kalapácslakkhoz hasonlót. Szerintem a komutátort is cserélték.

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

29 perce, daykiller írta:

Ők valóban jó melót végeznek. Amúgy homokfúvással tisztítják meg, aztán kap lakkot. Kalapácslakkhoz hasonlót. Szerintem a komutátort is cserélték.

Inkább csúszógyűrű nem? 

2445037-20170115-tiOVCi.jpg

15 órája, Bundee írta:

40-nél inkább 3-ban padlózd, 3000 környékén várható valami. A teli padlógázt sehogysem szereti, ha lassan de határozottan lépsz oda, jobban megy.

Inkább 2-ben :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, daykiller írta:

Ők valóban jó melót végeznek. Amúgy homokfúvással tisztítják meg, aztán kap lakkot. Kalapácslakkhoz hasonlót. Szerintem a komutátort is cserélték.

Nagyon korrektek és majdnem hogy mindent be tudnak szerezni...nekem a régi 92 es önindítóhoz szereztek szénkefe szetettet az egész kis szerkezetet nem kellett forrasztással szarakodni...

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Pingvin írta:

A képek alapján tényleg nagyon szép munkát végeztek, és korrekt áron. Három-öt ezer Forinttal voltak drágábbak a bontós árnál, viszont ez így nem lutri, mint a bontott.

Bontottal nem akartam bajlódni...töltés hibám nem volt csak csapágy zaj...mondtam nekik hogy fullosra újítsák fel mert nem 2 évre kell.... 18 ért szerintem is korrekt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Van valami tapasztalat, hogy milyen vízcsövet érdemes venni? Lehet kapni valahol komplett készletet? Sajnos ma eldurrant az a legalsó a motor mögött, otthontól 30km-re, az autót úgy kellett hazahúzni, úgyhogy szeretném lecserélni az összeset a biztonság kedvéért. :)

Link to comment
Megosztás:

47 perce, Busman írta:

Sziasztok!

 

Van valami tapasztalat, hogy milyen vízcsövet érdemes venni? Lehet kapni valahol komplett készletet? Sajnos ma eldurrant az a legalsó a motor mögött, otthontól 30km-re, az autót úgy kellett hazahúzni, úgyhogy szeretném lecserélni az összeset a biztonság kedvéért. :)

Hát passz, nekem is cserélni kéne, a cromaxnál egész jó árak vannak, és van mindenféle. Mák  hogy észrevetted, de hogyan, menet közben? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

54 perce, Busman írta:

Sziasztok!

 

Van valami tapasztalat, hogy milyen vízcsövet érdemes venni? Lehet kapni valahol komplett készletet? Sajnos ma eldurrant az a legalsó a motor mögött, otthontól 30km-re, az autót úgy kellett hazahúzni, úgyhogy szeretném lecserélni az összeset a biztonság kedvéért. :)

Aszem olyanbol árul valaki a faces alkatrészes csoportban savállót, többfajta motorhoz is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kopott főtengely szimering okozhat olyan hibajelenséget, hogy pályán 125km/h-tól (3100 fordulat/s-tól) elkezd valami gyors ütemben magas hangon kattogni a motor felől (mintha valami kisebb forgó alkatrész ütődne valamihez.

Elő lehet idézni 2-es, 3-as sebességeknél is de akkor inkább négyezres fordulattól.

válaszokat köszi előre is!

motor: 1,6 szr (8szelep) 

Link to comment
Megosztás:

38 perce, xmacx írta:

Sziasztok!

Kopott főtengely szimering okozhat olyan hibajelenséget, hogy pályán 125km/h-tól (3100 fordulat/s-tól) elkezd valami gyors ütemben magas hangon kattogni a motor felől (mintha valami kisebb forgó alkatrész ütődne valamihez.

Elő lehet idézni 2-es, 3-as sebességeknél is de akkor inkább négyezres fordulattól.

válaszokat köszi előre is!

motor: 1,6 szr (8szelep) 

Biztosan nem.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, xmacx írta:

köszi!

a hibám mitől lehet akkor?

Gyakorlatilag millió dologtól. Fordulatszám függő, vagy terheléstől is függ? Ha csak fordulatszám függő, üresben próbáld meg előidézni és egy videót próbálj meg róla feltölteni. A hang alapján el lehet kezdeni a keresést.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.