Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Nem mindig produkálja a hibát, vagy ha igen akkor sem sokáig, mint az első esetben.

Most lett izzító cserélve. lehet megbolygattunk valamit az adagolónál? Riasztó offos, úgy hogy marad az adagoló vagy a gyújtás kapcsoló. Ha tudok legközelebb rámérünk az adagolónál, annyi a kérdés hogy ott hol van az amire mérni kellene?

Ha jól emléxem, ez az egyetlen elektromos vezeték, ami az adagolóra megy.

 

Link to comment
Megosztás:

A lambdaszonda az nem, viszont legalább vacsiúj Bosch, illetve cseréltem motorhőfok jeladót is. Viszont jobban azóta fordul ez elő, mióta az 1,8 injektor van benne. Előtte nem dobált hibát, viszont néha le akart fulladni. 

De a lambdaszonda nem tartalmaz kompjútert, ezért tud csak az ecu hibakódot generálni arra, hogy a lambda értékei számára nem kielégítőek. :D

 

Link to comment
Megosztás:

A lambdaszonda az nem, viszont legalább vacsiúj Bosch, illetve cseréltem motorhőfok jeladót is. Viszont jobban azóta fordul ez elő, mióta az 1,8 injektor van benne. Előtte nem dobált hibát, viszont néha le akart fulladni. 

 

Nem lehet hogy a nagyobb injektorral nem tudja a motorvezérlő a helyes keveréket beállítani? Gondolom van egy tól-ig érték, amig tud nyitogatni.

Link to comment
Megosztás:

Kellett kis idő, mire az 1.6 ecu hozzászokott az 1.8-hoz, azóta különösebb probléma nem volt. A TPS potira anyázott párat, de az meg is halt. Az 1.4 és 1.6 poti meg egyforma ugye, de az 1.8 más. Akkoriban azért sírt a szája. Megkapta az 1.8-as TPS-t és érdekes módon az élőadatok is helyreálltak. Legalábbis szebbek voltak.

Nekem elvileg (élő adat szerint) a kétvezetékes jeladó jó, inkább a kopogásérzékelő az, ami néha hülyeséget ír.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nem tudom hogy hova illene a kérdésem, ezért itt kéredezem meg hogy az üzemanyag tankot mivel lehetne ideiglenesen tömíteni? Ma földesúton haladva áthajtottam egy kiálló nagy kövön és nagyot koppant az alján.Otthon vettem észre hogy csöpög a benzin ott ahol a kifolyó cső jön ki a tankból. Ezt kéne valahogy tömíteni amíg nem szerzek másik tankot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nem tudom hogy hova illene a kérdésem, ezért itt kéredezem meg hogy az üzemanyag tankot mivel lehetne ideiglenesen tömíteni? Ma földesúton haladva áthajtottam egy kiálló nagy kövön és nagyot koppant az alján.Otthon vettem észre hogy csöpög a benzin ott ahol a kifolyó cső jön ki a tankból. Ezt kéne valahogy tömíteni amíg nem szerzek másik tankot.

 

Vannak benzinálló ragasztók, direkt ilyen célra. Például: http://vdf-ker.hu/benzinallo_epoxy_ragaszto_cx_80_autoweld_2x25g_5373

 

Link to comment
Megosztás:

Vannak benzinálló ragasztók, direkt ilyen célra. Például: http://vdf-ker.hu/benzinallo_epoxy_ragaszto_cx_80_autoweld_2x25g_5373

 

 

Vagy inkább ez a gyurmás...

 

http://galeria.vezess.hu/files/822/039/000/zukragasztas/39822/39822_306369_300x225.jpg

 

Hamar köt, és merevíti is az anyagot. Nekem 5 éve a, tankot ezzel nyomtam ki. nem csöpög!

Link to comment
Megosztás:

Még van pár kérdésem: 1.a benzinpumpát hogy lehet kiszedni a helyéről?  Ma ki akartam szedni de nem fért ki a nyíláson, valahogy el kell forgatni?  Mert olyan ferdén van benne, meg úgy láttam hogy van egy műanyag lapka amitől nem akar kiférni.Nem mertem erőltetni, nehogy bajt csináljak még magamnak. 2.a benzin szint mérőt hol találom meg?Jól gondolom hogy a tankon oldalán van és csak annak  levétele után lehet hozzáférni? Attól mutathatja üresnek a tankot a mutató mert van egy elég szép horpadás az alján? Persze nem üres, negyedig volt tegnap mikor átmentem azon a kövön ami kilukasztotta a tankot.

Link to comment
Megosztás:

Még van pár kérdésem: 1.a benzinpumpát hogy lehet kiszedni a helyéről? Ma ki akartam szedni de nem fért ki a nyíláson, valahogy el kell forgatni? Mert olyan ferdén van benne, meg úgy láttam hogy van egy műanyag lapka amitől nem akar kiférni.Nem mertem erőltetni, nehogy bajt csináljak még magamnak. 2.a benzin szint mérőt hol találom meg?Jól gondolom hogy a tankon oldalán van és csak annak levétele után lehet hozzáférni? Attól mutathatja üresnek a tankot a mutató mert van egy elég szép horpadás az alján? Persze nem üres, negyedig volt tegnap mikor átmentem azon a kövön ami kilukasztotta a tankot.

Az a műanyag a végén egy szűrő, és igen, játszani kell vele míg kijön.

Link to comment
Megosztás:

Még van pár kérdésem: 1.a benzinpumpát hogy lehet kiszedni a helyéről?  Ma ki akartam szedni de nem fért ki a nyíláson, valahogy el kell forgatni?  Mert olyan ferdén van benne, meg úgy láttam hogy van egy műanyag lapka amitől nem akar kiférni.Nem mertem erőltetni, nehogy bajt csináljak még magamnak. 2.a benzin szint mérőt hol találom meg?Jól gondolom hogy a tankon oldalán van és csak annak  levétele után lehet hozzáférni? Attól mutathatja üresnek a tankot a mutató mert van egy elég szép horpadás az alján? Persze nem üres, negyedig volt tegnap mikor átmentem azon a kövön ami kilukasztotta a tankot.

 

Lehet hogy befeszült az úszó a szintjelzőn és nem tud mozogni. Majd ha visszarakod figyelj hogy a visszafolyó cső rá legyen dugva az AC alatti kis dobozkára.

1994269-20151005-yIAkN9.jpg

1994270-20151005-3ZtnRB.jpg

1994271-20151005-qt9OCW.jpg

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy befeszült az úszó a szintjelzőn és nem tud mozogni. Majd ha visszarakod figyelj hogy a visszafolyó cső rá legyen dugva az AC alatti kis dobozkára.

1994269-20151005-yIAkN9.jpg

1994270-20151005-3ZtnRB.jpg

1994271-20151005-qt9OCW.jpg

 

Köszi, akkor megpróbálom majd még egyszer. A 2. képen az a benzin szint jelző akar lenni? Ha igen akkor azt hol találom meg?

 

Link to comment
Megosztás:

Igen , caravannal itt van:

 

A másik két karosszéria típusnál pontosan nem tudom, de ott is valahol oldalt a tanknyílás felől.

 

Minden tiszteletem a Tiéd!  De tényleg!

 

(Nem neveztek még el Bukfencnek? :D )

 

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Következő lenne a kérdésem! C20xe alapjárat olyan mintha bütykös tengely lenne benne! Az óra szerint nem ingadozik az alapjárat de magas Kb 1100-1200

 

Mi okozhatja ezt?

 

- Új a Lambda szonda

- Új gyetyák

- Gyertyakábel

- Új MSD gyújtótrafó

- Benzi nyomás szabályzót is cseréltem

- Új Benzin szűrő

 

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Következő lenne a kérdésem! C20xe alapjárat olyan mintha bütykös tengely lenne benne! Az óra szerint nem ingadozik az alapjárat de magas Kb 1100-1200

 

Mi okozhatja ezt?

 

- Új a Lambda szonda

- Új gyetyák

- Gyertyakábel

- Új MSD gyújtótrafó

- Benzi nyomás szabályzót is cseréltem

- Új Benzin szűrő

 

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Vezérlés jó helyen van? 

Alapjárati motor, MAP-szenzor, fals levegő?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 2001-es F astrám 1.6 benzines 8 hengeres. Mostanában olyat csinál hogy menet közben megtorpan, mint amikor hirtelen levesszük a gázról a lábunkat, rángat egy-2 mp-ig majd szépen megy tovább. Van amikor a motorhiba lámpa is kigyullad,de nem minden esetbe. Ha kigyullad a hibalámpa, következő indításnál vagy menet közbe kialszik magától. Valamint nem tudom van-e köze  a hibához, de a fogyasztása is megnőtt 1literrel!

Szerintetek? Lamdaszonda be lett mérve és jól működik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.