Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok

Most olvastam vissza egy kicsit és azt tapasztaltam, hogy többen kűzdenek a hátsó ablakmosó cső eltörése miatt.

Hát én is így jártam és elég egyszerűen rövidrezártam a problémát a kényes tetőkárpit piszkálása nélkül.

Az ötajtós Astrámnál nekem is az ötödik ajtónál lévő gumi "harmónikában" tört el a cső és annyira visszacsúszott, hogy nem is értem el.

A megoldás: elrohantam agy díszhal boltba és vettem 6-7 méter csövet, majd az anyósülés lábterénél lévő műanyag burkolat bontása után elvágtam a régi hártafelé menő csövet és kihúztam a tető irányába menőt ... majd ez a darab elment kukázni.

Az új csövet végigfüztem a küszöböknél lévő műanyag burkolat eltávolítása után ezek alá a csomagtartóig, és ott a bal hátsó lámpa kivételével ügyesen feljátszottam az említett "gumu harmónikáig". A küszöböknél nagyon szakszerűen el lehet helyezni a csövet mert a meglévő kábelkötegelők egyszerűen bonthatók és ezek jól rögzítik azt. Az anyósülés lábterénél összetoldottam a motortéri irányt az új csővel egy kis műanyag csövecskével (ezt nem tudom, hogy honnan guberáltam) és már szinte kész is a mutatvány.

Remélem érthető voltam ... vagy legalább is gondolat ébresztő.

Link to comment
Megosztás:

Szia

A csövet az anyósülésnél vágtam el, bent az utastérben. Ez a pont a lábtérnél a műa borítás mögött van. Itt van valami elektronika is. Nem láttam értelmét, hogy kínlódjak a motortér irányában való behúzásnak.

Link to comment
Megosztás:

Szia Hala!

Az lenne a kérdésem, hogy a csövet hogyan vitted be a motortérből a kocsiba?

Válaszodat előre is köszönöm!

Bár a kérdés nem nekem szólt,de azért beleszólok segítség gyanánt

" az anyósülés lábterénél lévő műanyag burkolat bontása után elvágtam a régi hártafelé menő csövet és kihúztam

a tető irányába menőt ... "

Tehát nem kellett bevezetni mert már ott van, csak a régit vágta el...

Link to comment
Megosztás:

Az itt olvasottak alapján én csak a két fogozkodót vettem le és azokon keresztűl operáltam ki a régi csövet meg be az újat. Szuper - van ablakmosóm. És mikor meg akartam javítani az ablaktörlőt, hatalmas örömömre rájöttem, hogy csak a testkábel volt kiesve csavarostól.

Link to comment
Megosztás:

HI!

Én mosó nélkül is kilátok. :wink: :wink:

Aludni még nem próbáltam benne,de biztos kényelmetlen. :lol:

Az én fiam is azt szokta mondani, hogy ha legközelebb kocsit veszek akkor az olyan legyen amelyiken hátul is van ablaktörlő, mintha ez lenne a legfontosabb szempont :lol: :lol: :lol:

Egyébként meg mosó nélkül is tényleg kilátunk hátra, mert a mienk 23 cm-el hosszabb és nem dobálja fel annyira a sarat, mint a nem sedanok.

Link to comment
Megosztás:

az normális ha most ebben az jó kis időben nagyon meleg a váltóbox meg a lábnál levő részek,ill. tudja e valaki mi lehet az oka? tisztelettel?

Szerintem normális, ott megy kb. a kipuff, meg a katalizátor (800C üzemi hőmérséklet) sincs messze...

Link to comment
Megosztás:

Tudnátok nekem ajánlani egy jó/olcsó/nem behúzós bontót BPen?

Az anyósülésnél a biztiöv csatjánál elfáradt a két dróthuzal (a kezemben maradt maga a csat). Ez ilyen reteszes/visszahúzós (?) fajta. Ilyet szeretnék...

Link to comment
Megosztás:

Tudnátok nekem ajánlani egy jó/olcsó/nem behúzós bontót BPen?

Az anyósülésnél a biztiöv csatjánál elfáradt a két dróthuzal (a kezemben maradt maga a csat). Ez ilyen reteszes/visszahúzós (?) fajta. Ilyet szeretnék...

www.opelbonto.hu www.lakiatti.hu

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emléxem Szabyka árul egy komplett jobbos ülést, kérdezd meg tőlle, hogy rajta van e a biztonsági öv csatija, valami 2000 re emléxem :wink:

Nincs rajt a csatija és sin sincs rajt csak az ülés :lol:

De érdeklődj itt : simip@axelero.hu

Tőle vettem az új üléseimet csak a csatikat nem adta hozzá + a sínt szerintem még megvan Neki! Fehérvári a srác!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.