Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

13 perce, csicsó írta:

Nálam csak 2.fokozat megy,ki be kapcsolgatva alacsony hütőviz hömérsékletnél is,sztem nincs meg a venti 1.fokozata

Ahogy Zoli is írja....

Valószínűleg azért kapcsolgat gyorsan, mert a 2-es fokozat gyorsabban hűti vissza. Arra számíts, hogy a szervizet az előtét ellenállást a ventivel együtt szokták cserélni. 40-80e Ft közötti összegért. Ennél olcsóbb lehet, ha magadnak próbálod megjavítani a szakadt előtétet. Illetve azt hiszem a redkoala oldalról lehet is rendelni külön előtétet. Hekkelésre nem biztatlak, de elképzelhető, hogy ingyen javíthatod. De lényeg, hogy ne hagyd így, ahogy most van. Még a nagy melegek előtt csináltasd meg, hogy bírja a gép!

Link to comment
Megosztás:

Ma kiszedtem a pollenszűrőt, volt benne egy kis levél növény maradvány.

A régi Swift-nél megcsináltam azt hogy ahol szívja a levegőt be, a szélvédő alsó részénél, műanyag rács alá fekete szunyoghálót

ragasztottam fel. Van aki itt ezt megcsinálta? Esetleg képek vannak? Még nem néztem meg hogyan tudnám a műanyag burkolatot leszedni, valószínűleg ez is patentos.  

Még valami, amikor kiszedtem a szűrőbetétet, az ajtót csak egy fémpatent tartotta, nem tudjátok honnan tudnék szerezni, vagy milyen néven keressem?

Módosítva : OpelAtti
Link to comment
Megosztás:

4 órája, OpelAtti írta:

Ma kiszedtem a pollenszűrőt, volt benne egy kis levél növény maradvány.

A régi Swift-nél megcsináltam azt hogy ahol szívja a levegőt be, a szélvédő alsó részénél, műanyag rács alá fekete szunyoghálót

ragasztottam fel. Van aki itt ezt megcsinálta? Esetleg képek vannak? Még nem néztem meg hogyan tudnám a műanyag burkolatot leszedni, valószínűleg ez is patentos.  

Még valami, amikor kiszedtem a szűrőbetétet, az ajtót csak egy fémpatent tartotta, nem tudjátok honnan tudnék szerezni, vagy milyen néven keressem?

https://cromax.hu/futorendszer/futesrendszer_alkatreszei/futomotor_haz_alkatreszei/futomotor_haz_rogzito_kapocs_opel_astra_g_37238

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13410370_1304391792923118_1181252129_o_wIlyet keresek,ha esetleg van valakinek szóljon. FR kódú!! 

Szerelő szerint ez a gond a klímánál,ugyanis ki-be kapcsol és gépre dugva a diagnosztikán 25-35 bar nyomást mutat holott csak 10-15 bar van a rendszerben. Nyomásszabályzó cserélve lett de a hiba ugyanúgy fennáll :-( 

Módosítva : Pajzs89
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A klímám fél óra járatás után 11.8 fokot fúj a középső rostélyon, 26 fokos külső hőmérséklet mellett.

A klímás szaki szerint tökéletes, szerintem hűvösebbet kellene tudnia.

Szerintetek?

Szerk.: 4 éve volt utoljára töltve.

 

Módosítva : nundee
Link to comment
Megosztás:

15 órája, nundee írta:

Sziasztok!

A klímám fél óra járatás után 11.8 fokot fúj a középső rostélyon, 26 fokos külső hőmérséklet mellett.

A klímás szaki szerint tökéletes, szerintem hűvösebbet kellene tudnia.

Szerintetek?

Szerk.: 4 éve volt utoljára töltve.

 

Szerintem az sok, valószínűleg tölteni kell. Nekem is kb. ennyit tudott a Scenic nemrég, elvittem klímáshoz, töltéskor kiderült, hogy a gáz ~30%-a hiányzott már. Töltés után beindítva leghidegebb állásban kb. 1-2 perc kellett, és 5-6 fokos fuvallat jött.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 órája, nundee írta:

Sziasztok!

A klímám fél óra járatás után 11.8 fokot fúj a középső rostélyon, 26 fokos külső hőmérséklet mellett.

A klímás szaki szerint tökéletes, szerintem hűvösebbet kellene tudnia.

Szerintetek?

Szerk.: 4 éve volt utoljára töltve.

 

Töltés után nekem is 5.5 fokot fújt a középső rostélynál 2-es fokozaton.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Olyan kérdésem lenne,hogy lyukas a klímahűtőm+állítólag a klímakompresszorom sem jó,a szerelő azt mondta kb 75 ből megcsinálja,10 ezer a kompresszor javítása,a többi a hűtő,töltés,munkadíj!Az oldalon láttam egyszer valahól a kompresszor javítást a hőkioldó dióda cseréről,valaki leírná nekem mégegyszer,hogy hogy is van ez,mekkora dióda kell bel,hol lehet kapni!Otthon szeretném meg szerelni,hűtő csere,+ a kompresszor javítása!Egyáltalán neki merjek állni!? :) Köszönöm a választ! Üdv a kocsi astra g 5 ajtós,1.6 benzines 2000 évjárat !

Módosítva : Roberth
Link to comment
Megosztás:

19 órája, Roberth írta:

Sziasztok!Olyan kérdésem lenne,hogy lyukas a klímahűtőm+állítólag a klímakompresszorom sem jó,a szerelő azt mondta kb 75 ből megcsinálja,10 ezer a kompresszor javítása,a többi a hűtő,töltés,munkadíj!Az oldalon láttam egyszer valahól a kompresszor javítást a hőkioldó dióda cseréről,valaki leírná nekem mégegyszer,hogy hogy is van ez,mekkora dióda kell bel,hol lehet kapni!Otthon szeretném meg szerelni,hűtő csere,+ a kompresszor javítása!Egyáltalán neki merjek állni!? :) Köszönöm a választ! Üdv a kocsi astra g 5 ajtós,1.6 benzines 2000 évjárat !

Kereső a barátod. Neki állhatsz te is, egész jó volt a leírás én is láttam. Tavaly cseréltem klímahűtőt OTTHON. 2 kis tömítő gumigyűrűt kellett szereznem, a többi simán ment. Meg persze feltöltettem, de ott is megdicsértek bennünket, hogy sikerült elsőre jól összerakni!

Link to comment
Megosztás:

Nem a legfrissebb, de randomra rámértem.

Tervezem, hogy kiszedem a pollenszűrőt (OPC BEHR rendszeres) és a hőcserélőre nyomok hab állagú tisztítót majd esetleg szivaccsal eldörgölöm, aztán sima vizzel ( vagy desztvíz?) lefröcskölöm valamilyen spray-es adagolóból, meg kitörlöm a tálcát. Habra van tippetek? Valami kellemes illatú bánomisén. Filléres neppertrükkökben mutattak be pár ilyet, de mégis személyes tapasztalat érdekel. Ehhez a mutatványhoz nagyon szűk a hely vagy beférhet egy normál méretű kéz?

large.2.jpg

Link to comment
Megosztás:

Most csináltam.

Kesztyű tartót kiszedtem, pollenszűrőt kiszedtem.

Prevent csöves klímatisztítót vettem, elsőnek kitöröltem a dzsuvát.

Jól befújtam habbal, majd becsuktam a kis ajtót, és elindítottam a ventilátort hogy fújja át a hőcserélőt. 2 perc.

Ismét jól befújtam és hagytam 15 percet állni, majd 10percig ventilátor és fűtés ami megszárította belül.

Vettem egy Prevent "bombát" is. mikor kiszáradt a pollenszűrő helye, utána elhasználtam a bombát is.

Majd be az új pollenszűrő, kesztyűtartó vissza.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 18. at 13:38, Kölyök írta:

Nem a legfrissebb, de randomra rámértem.

Tervezem, hogy kiszedem a pollenszűrőt (OPC BEHR rendszeres) és a hőcserélőre nyomok hab állagú tisztítót majd esetleg szivaccsal eldörgölöm, aztán sima vizzel ( vagy desztvíz?) lefröcskölöm valamilyen spray-es adagolóból, meg kitörlöm a tálcát. Habra van tippetek? Valami kellemes illatú bánomisén. Filléres neppertrükkökben mutattak be pár ilyet, de mégis személyes tapasztalat érdekel. Ehhez a mutatványhoz nagyon szűk a hely vagy beférhet egy normál méretű kéz?

Én ezt használom: https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__Szerelési+segédanyagok__Klímatisztító?s_gyarto=BIGMAN&cikkkod=CCPL030+*L

Akkora a doboz, hogy két-három tisztításra is elég. Ezért én évente 2x megcsinálom. Kellemes citrom illata van.

Adnak hozzá egy csövet. Kiveszem a pollenszűrőt, majd porszívóval és ecsettel kitakarítom a házat. Utána befújom a hőcserélőt. A csövet benn hagyom és visszateszem a ház fedelét. Ventilátor 3-as vagy 4-es fokozatra belső levegőkeringtetésen. Ezután még benyomom a doboz tartalmának kb. felét. Így járatom a szellőztetést 5-10 percig. Ezután vissza az új pollenszűrőt és kész.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, gezoli írta:

Én ezt használom: https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__Szerelési+segédanyagok__Klímatisztító?s_gyarto=BIGMAN&cikkkod=CCPL030+*L

Akkora a doboz, hogy két-három tisztításra is elég. Ezért én évente 2x megcsinálom. Kellemes citrom illata van.

Adnak hozzá egy csövet. Kiveszem a pollenszűrőt, majd porszívóval és ecsettel kitakarítom a házat. Utána befújom a hőcserélőt. A csövet benn hagyom és visszateszem a ház fedelét. Ventilátor 3-as vagy 4-es fokozatra belső levegőkeringtetésen. Ezután még benyomom a doboz tartalmának kb. felét. Így járatom a szellőztetést 5-10 percig. Ezután vissza az új pollenszűrőt és kész.

Én is ezt használom, szerintem jó cucc :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv! A klíma szerelésen még nem vagyok túl,de megszüntettem a hűtővíz csepegését az utastérben, hozzá kell tennem, hogy a szerelő egyből az mondta, hogy valószínű a fűtőradiátor lukas , gondoltam inkább megnézem magam!Ahogy gondoltam, semmi baja nem volt a radiátornak, a tömítő gyűrűk voltak a ludasak, bal oldalról benéztem, kicsit megemeltem a hűtőt és csöpögött a víz! Radiátor le, mind a négy tömítés ki és csere, azóta tökéletes! Legközelebb a klíma szerelés következik! :) valaki egy kis infót a klimakompresszór hőkioldó cseréjéről :)

Módosítva : Roberth
Link to comment
Megosztás:

Hi,

Alábbi hülyeséggel szembesültem ma 2007es Astra G-ben:

Hidegindítás után klímát bekapcsolom, hűt, remek.

Ha üzemmeleg motornál kapcsolom be, nem hűt.

Ha még nem üzemmeleg motornál kapcsolom be, akkor hűt, de amint a motor bemelegszik, a klíma nem hűt tovább, hiába van bekapcsolva.

Mi a bánat okozhat ilyet?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.