Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

On 2016. 06. 16. at 8:40 AM, Handbrake said:

Kereső a barátod. Neki állhatsz te is, egész jó volt a leírás én is láttam. Tavaly cseréltem klímahűtőt OTTHON. 2 kis tömítő gumigyűrűt kellett szereznem, a többi simán ment. Meg persze feltöltettem, de ott is megdicsértek bennünket, hogy sikerült elsőre jól összerakni!

Köszi,már rá leltem!Az a 2 kis gumigyűrű hová kellett,és milyet vettél bele,beszerezném én is mielőtt neki állok,hátha nekem is cserélni kell?. Köszi

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 21. at 0:16, trassher írta:

Van hangja a kompresszorodnak? Az enyémnek hallható hangja volt mielőtt megszorult másfél hét használat után.

Az a hallhato hang milyen? Mert pl, amikor kicsit magasabb a nyomas peldaul dugoban (Mielott a venti kapcsolja a masodik fokozatot) , akkor azert kuzd a kompresszor es lehet minimalis bugasa. J Astra OPC-be, pl folyamatosan bugott halkan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2007 -es Astra G, Z14XEP motor, Delphi rendszer, manuális klíma: megnyomom a klíma bekapcs. gombját, a visszajelző világít, az utastér ventilátor elindul ha esetleg ki lenne kapcsolva, de a motortérben nem történik semmi, a kompresszor tekercse nem húz be. Hibakód nincs, az összes biztosítékot ellenőriztem, ahol a "használati utasítás" említi, hogy köze van a klímához, azok épek.

Kevesebb mint 1 éve szinte teljesen kifogyott a gáz (és az olaj...) a rendszerből, de akkor emlékeim szerint simán indult a kompresszor, hűteni abszolút semmit nem hűtött, de próbálkozott, viszont semmi ellenállást nem fejtett ki a motorra (nyilván nem volt mit összesűríteni). Akkor elvittük egy klímás ismerőshöz (aki idő közben sajnos külföldre költözött), aki talán a szárítószűrőnél talált valami tömítetlenséget, amit javított, majd feltöltötte a rendszert gázzal és olajjal és azon a nyáron hibátlanul működött, majd amikor most tavasszal ki akartam próbálni, akkor szembesültem az említettekkel.

Máshol azt mondták, hogy a gázhiány miatt nem megy. Lehet, de hol érdemes keresni ezt a szivárgást, mi az ami jellemzően sérül és/vagy elöregedik és cserére szorul? A behúzótekercsnek hány Ohm ellenállásúnak kell lenni ép állapotban? Milyen hiba jöhet még szóba? 

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

4 órája, nzozz írta:

majd feltöltötte a rendszert gázzal és olajjal és azon a nyáron hibátlanul működött, majd amikor most tavasszal ki akartam próbálni, akkor szembesültem az említettekkel.

Hogy mi a hiba, azt látatlanban nem tudom megmondani. De a klímát 2 hetente bekapcsolom télen is 10 perce legalább pozitív hőmérsékletnél és nincs panaszom. Októberben 8 éves a verda, ugyanaz a rendszer. Tavaly elvittem bevizsgálni, mégiscsak 7 éves volt, hibátlan, hozzá sem nyúltak.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Vilmoskörte írta:

Hogy mi a hiba, azt látatlanban nem tudom megmondani. De a klímát 2 hetente bekapcsolom télen is 10 perce legalább pozitív hőmérsékletnél és nincs panaszom. Októberben 8 éves a verda, ugyanaz a rendszer. Tavaly elvittem bevizsgálni, mégiscsak 7 éves volt, hibátlan, hozzá sem nyúltak.

Hát ezt én is mindig meg akarom csinálni, csak elfelejtem és a 2 hétből 2 hónap lesz... 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 22. at 11:01, nzozz írta:

Sziasztok!

2007 -es Astra G, Z14XEP motor, Delphi rendszer, manuális klíma: megnyomom a klíma bekapcs. gombját, a visszajelző világít, az utastér ventilátor elindul ha esetleg ki lenne kapcsolva, de a motortérben nem történik semmi, a kompresszor tekercse nem húz be. Hibakód nincs, az összes biztosítékot ellenőriztem, ahol a "használati utasítás" említi, hogy köze van a klímához, azok épek.

Kevesebb mint 1 éve szinte teljesen kifogyott a gáz (és az olaj...) a rendszerből, de akkor emlékeim szerint simán indult a kompresszor, hűteni abszolút semmit nem hűtött, de próbálkozott, viszont semmi ellenállást nem fejtett ki a motorra (nyilván nem volt mit összesűríteni). Akkor elvittük egy klímás ismerőshöz (aki idő közben sajnos külföldre költözött), aki talán a szárítószűrőnél talált valami tömítetlenséget, amit javított, majd feltöltötte a rendszert gázzal és olajjal és azon a nyáron hibátlanul működött, majd amikor most tavasszal ki akartam próbálni, akkor szembesültem az említettekkel.

Máshol azt mondták, hogy a gázhiány miatt nem megy. Lehet, de hol érdemes keresni ezt a szivárgást, mi az ami jellemzően sérül és/vagy elöregedik és cserére szorul? A behúzótekercsnek hány Ohm ellenállásúnak kell lenni ép állapotban? Milyen hiba jöhet még szóba? 

 

Köszönöm

Ha jó a tekercs, rövidzárat kell mérned. Ha rossz, akkor szakadást. Most eltekintek attól, hogy zárlatos és összeégett, arra kicsi az esély.

Régebbi évjáratú autók tekercsében van hőbiztosíték, az szokott megszakadni. Nem tudom XEP-ben van-e. Mért meg a tekercs, majd a gáz nyomását. 
Hideg motornál 18-20 külső hőmérsékleten 500-650 kPa nyomás esetén jó. Ezt meg tudod tenni ELM327-es és ScanMyOpel programmal.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 22. at 9:15, Kölyök írta:

Az a hallhato hang milyen? Mert pl, amikor kicsit magasabb a nyomas peldaul dugoban (Mielott a venti kapcsolja a masodik fokozatot) , akkor azert kuzd a kompresszor es lehet minimalis bugasa. J Astra OPC-be, pl folyamatosan bugott halkan.

Nálam fémes hangja volt már egyből bekapcsolás után. Ahhoz tudnám hasonlítani mint amikor egy csapágy kezdi megadni magát.

Módosítva : trassher
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerencsére még nem volt baj a klímámmal, viszont mostanában feltűnt, hogy elég hangos lett menet közben. Egyenes arányban növekszik a fordulattal, tehát minél magasabb a fordulatszám, annál hangosabb fütyülő hangot ad. Aztán mikor elváltok, akkor olyan, mintha turbos lenne a gép:-):-) de ugyanúgy hűt, mint eddig. Tapasztaltatok már ilyet? Ötletek? Eddig is volt hangja, de azért nem ennyire.

Módosítva : peacetrang
Link to comment
Megosztás:

12 órája, peacetrang írta:

Sziasztok!

Szerencsére még nem volt baj a klímámmal, viszont mostanában feltűnt, hogy elég hangos lett menet közben. Egyenes arányban növekszik a fordulattal, tehát minél magasabb a fordulatszám, annál hangosabb fütyülő hangot ad. Aztán mikor elváltok, akkor olyan, mintha turbos lenne a gép:-):-) de ugyanúgy hűt, mint eddig. Tapasztaltatok már ilyet? Ötletek? Eddig is volt hangja, de azért nem ennyire.

Több dolog is lehet. Én arra gondolnék ( és ez lesz a jobbik eset ), hogy a nagy meleg miatt magas a nyomás, és kicsit kényelmetlen a kompresszornak. Ha pl dugóban állok (elégritka) és kb 3 ezerre emelem a fordulatszámot, hallok kicsi búgást ami aztán elhalkul ahogy a ventik bekapcsolnak es lecsokken a nyomas. Oreg kompresszor csak jelzi hogy jelen van. A masik a csapagyazas, de az csunya hang.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 23. at 15:08, nzozz írta:

Köszönöm a választ! Tudnál ajánlani valami használható ELM327 -et?

Ezzel kapcsolatban nincs jó hírem. Én ebay-ről vettem 6db-ot. Abból 3 működik rendesen. A baj az, hogy az első 3. Az utolsó 3 nem.

Ebay-ről ez a cucc 1200-2000 Ft-ért megvásárolható. Én a helyedben keresnék egy vaterás vagy jófogásos eladód a közeledben, aki megengedi, hogy kipróbáld. Igaz ő fog kérni érte 3000-5000 Ft-ot.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, nzozz írta:

Nos hát mint kiderült, a klímahűtő a szűrő környékén eresztette az anyagot, de nem kicsit... jövőhéten csere Nissens -re. Szerintem ez a típus megfelelő, de hogy tudom ellenőrizni rendelés előtt illetve jól értelmezem, hogy ez a szárítószűrőt is tartalmazza? https://alkatreszek.hu/ns94650_sz

 

Köszönöm

Igen, szárítószűrős.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, hood 21 írta:

Veszprémben tudnátok javasolni jó klímást? Lehetőleg aki kompresszort is tud javítani. Kicsit hangosabb mint volt+másfél hónapja töltettem Tapolcán de megint nem jó....

Üdv Robi

 

Németh László az ATI udvarában (Kádártai út 33) Nem feltétlenül olcsó, de rá még eddig nem volt panaszom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 23. at 21:07, peacetrang írta:

Sziasztok!

Szerencsére még nem volt baj a klímámmal, viszont mostanában feltűnt, hogy elég hangos lett menet közben. Egyenes arányban növekszik a fordulattal, tehát minél magasabb a fordulatszám, annál hangosabb fütyülő hangot ad. Aztán mikor elváltok, akkor olyan, mintha turbos lenne a gép:-):-) de ugyanúgy hűt, mint eddig. Tapasztaltatok már ilyet? Ötletek? Eddig is volt hangja, de azért nem ennyire.

Ugyan ez van nálam is..... viszont 3500-as fordulatnál már "sírni" is kezd néha.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
A télen vettem egy astra g 1.4 v16 comfortot.
Digitális klíma van benne de sajnos nem működik. Most elég aktuálissá vált hogy mennyire jó is lenne.. főleg ha hosszú útra megyek.
Feltöltésen nem is gondolkozok még mert egyáltalán be sem kapcsol. Az előző tulaj azt mondta nem éri meg rendbe tenni. Azt nem tudom miért akkor nem is érdekelt.
Nagy baja lehet illetve sokba kerülhet a javítás? Mik a hibalehetőségek első körben amiket cserélnem kellene benne?
Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Ezt így senki sem fogja neked megmondani.Nézesd meg egy klímással,hogy megéri-e megcsináltatni vagy nem.Akkor sem kapcsol be,ha nincs benne gáz.Gondolom ha csak ennyi baja lenne,akkor az előző tulaj feltöltette volna.Helyedben vettem volna olyat amiben működik,már ha nem adták extrém olcsón:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.