Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Hűha, most megfogtál.

Utoljára én még az előző autómmal voltam klímásnál, úgy 5 éve. Akkor még az ATI udvarában dolgozott (hátul), de úgy tudom azóta elköltözött onnan. Megbízhatónak éppen megbízható volt, csak baromi drága, de alternatíva híján kénytelen voltam őt választani.

Szia!

Most,hogy emlited rémlik valami,hogy az ATI-nál volt egy klímás,amikor legutóbb arra jártam nem is figyeltem,hogy már nincs ott (ill. akkor még nem tudtam erről a problémámról,valószínű azért nem érdekelt).Legfeljebb majd benézek,hátha tudják hova költözött.

Azért nagyon köszönöm a segítségedet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én úgy jártam az idén, hogy a klímakompresszor alján olajat vettem észre egy aknás ellenőrzésnél. (nem keveset klímához képest) A klíma amúgy még bekapcsolható, hűt is, igaz, hogy gyengébb, mint volt.

Elvittem klímáshoz, ahol megnéztük UV-val, és kiderült, hogy a kompresszor háztömítésénél látszik szivárgás, nem a karmantyúnál. <_<

Azt mondja, hogy ez mindkét tömítés cseréjével jár és a komplett lefejtés/feltöltés mókával.

Volt közületek valakinek ilyen tömítéssel problémája?

Milyen áron mennek ezek a tömítések?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én úgy jártam az idén, hogy a klímakompresszor alján olajat vettem észre egy aknás ellenőrzésnél. (nem keveset klímához képest) A klíma amúgy még bekapcsolható, hűt is, igaz, hogy gyengébb, mint volt.

Elvittem klímáshoz, ahol megnéztük UV-val, és kiderült, hogy a kompresszor háztömítésénél látszik szivárgás, nem a karmantyúnál. <_<

Azt mondja, hogy ez mindkét tömítés cseréjével jár és a komplett lefejtés/feltöltés mókával.

Volt közületek valakinek ilyen tömítéssel problémája?

Milyen áron mennek ezek a tömítések?

Ha azokra a tömítésekre gondolsz ahova a csövek csatlakoznak akkor az annyira nem veszélyes. Helytől függően 3500-7000 ig terjed + leszívás csere majd töltés díja. Tavaly havernak a nyomott oldalon könnyezett ha jól emléxem akkor egybe volt, csak és ő 4500 ért vette a tömítést + 8500 ért csinálták meg, ebbe már benne volt a leszívás csere meg a feltöltés.

Link to comment
Megosztás:

Ha azokra a tömítésekre gondolsz ahova a csövek csatlakoznak akkor az annyira nem veszélyes. Helytől függően 3500-7000 ig terjed + leszívás csere majd töltés díja. Tavaly havernak a nyomott oldalon könnyezett ha jól emléxem akkor egybe volt, csak és ő 4500 ért vette a tömítést + 8500 ért csinálták meg, ebbe már benne volt a leszívás csere meg a feltöltés.

Nem a csőcsatlakozásoknál van a baj, hanem a tengely mellett, a tömszelence lesz cserés a mai infóm szerint.

A lefejtés, nitrogénes átjáratás, vákuum, full feltöltés olaj-gáz-festék mizéria 15 pénz.

Amúgy még fele megvolt a töltetnek, 300g hiányzott 3 év alatt.

Link to comment
Megosztás:

Nem a csőcsatlakozásoknál van a baj, hanem a tengely mellett, a tömszelence lesz cserés a mai infóm szerint.

A lefejtés, nitrogénes átjáratás, vákuum, full feltöltés olaj-gáz-festék mizéria 15 pénz.

Amúgy még fele megvolt a töltetnek, 300g hiányzott 3 év alatt.

Igen sajnos akkor még ehhez jön egy kompri ki és beszerelés és tömszelence javítás. Ami kb még 20-25 ezer FT <_< Viszon ha már kinnt van, akkor érdemes lenne megnézni hogy más milyen állapotba van benne.

Link to comment
Megosztás:

Igen sajnos akkor még ehhez jön egy kompri ki és beszerelés és tömszelence javítás. Ami kb még 20-25 ezer FT <_< Viszon ha már kinnt van, akkor érdemes lenne megnézni hogy más milyen állapotba van benne.

Ki és beszerelés 9e, tömszelence 6.5e, teljes visszatöltés olajjal festékkel 15e. Ez a vége.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Havonta elszoktam indítani a klímát, még télen is,hogy nehogy kiszáradjanak a tömítések, úgy, hogy elötte felmelegítem az utasteret majd belső levegő keringetésre rakva járatom egy darabig. Éve elején egy furcsa morgó hangra lettem figyelmes (nem kutya <_< ) a kompresszor térségéből hallom. A hangot pontosan nem tudom leírni, de hol halkabb, hol erősebb, hullámzik. Akkor még nem foglalkoztam vele, gondoltam ,majd jön a jó idő akkor biztos jobb lesz. Tegnapi 20 fok, kirándulás, klíma ugyan azt a 20 fokos levegőt tolta befele ami kint volt. Amikor bekapcsolom, a kompresszor megy, és később sem áll le, a hűtőventilátor nem kapcsol be, és hőmérővel megmérve a befújt levegőt, 18-19 fokos.

Elmehetett a gáz belőle? (2 éve töltötték) Vagy esetleg a kompresszor haldoklik?

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv.: Pinocchio

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Havonta elszoktam indítani a klímát, még télen is,hogy nehogy kiszáradjanak a tömítések, úgy, hogy elötte felmelegítem az utasteret majd belső levegő keringetésre rakva járatom egy darabig. Éve elején egy furcsa morgó hangra lettem figyelmes (nem kutya <_< ) a kompresszor térségéből hallom. A hangot pontosan nem tudom leírni, de hol halkabb, hol erősebb, hullámzik. Akkor még nem foglalkoztam vele, gondoltam ,majd jön a jó idő akkor biztos jobb lesz. Tegnapi 20 fok, kirándulás, klíma ugyan azt a 20 fokos levegőt tolta befele ami kint volt. Amikor bekapcsolom, a kompresszor megy, és később sem áll le, a hűtőventilátor nem kapcsol be, és hőmérővel megmérve a befújt levegőt, 18-19 fokos.

Elmehetett a gáz belőle? (2 éve töltötték) Vagy esetleg a kompresszor haldoklik?

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv.: Pinocchio

18-19 fok sok.nekem 8-10 fokosat nyom be.

A morgó hang,nálam akkor volt,mikor döglődött a csapágya a kompresszornak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Havonta elszoktam indítani a klímát, még télen is,hogy nehogy kiszáradjanak a tömítések, úgy, hogy elötte felmelegítem az utasteret majd belső levegő keringetésre rakva járatom egy darabig. Éve elején egy furcsa morgó hangra lettem figyelmes (nem kutya <_< ) a kompresszor térségéből hallom. A hangot pontosan nem tudom leírni, de hol halkabb, hol erősebb, hullámzik. Akkor még nem foglalkoztam vele, gondoltam ,majd jön a jó idő akkor biztos jobb lesz. Tegnapi 20 fok, kirándulás, klíma ugyan azt a 20 fokos levegőt tolta befele ami kint volt. Amikor bekapcsolom, a kompresszor megy, és később sem áll le, a hűtőventilátor nem kapcsol be, és hőmérővel megmérve a befújt levegőt, 18-19 fokos.

Elmehetett a gáz belőle? (2 éve töltötték) Vagy esetleg a kompresszor haldoklik?

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv.: Pinocchio

Ha elszökik a gáz, akkor be sem kapcsol.

Link to comment
Megosztás:

Ha elszökik a gáz, akkor be sem kapcsol.

Igen. Ezen én is agyaltam. Két éve amikor kevés volt a gáz benne, akkor ki-be kapcsolgatott. de most bekapcsol és nem kapcsol ki. Valami szelep nem ragadhatott fel esetleg? Ami érdekesség hogy az utastérben erősebben hallom a búgó hangot a főtőkonzol felől mint a kompresszornál, de csak amikor a klíma megy. Ha csak a venti megy nincs hangja.

Kb két hét múlva tudom vinni szerelőhöz. Csak érdeklődöm mi lehet a gubanc. Bár tudom ez így neten nem olyan egyszerű a hangokat, jelenségeket leírni.

Link to comment
Megosztás:

18-19 fok sok.nekem 8-10 fokosat nyom be.

Hát őszintén szólva az sem az igazi már, bár az enyémből is kb. ilyen hőmérsékletű levegő jön...

Ellenben egy ismerősöm most újította fel kompletten a klímát a Calibráján, ott friss gáztöltés után a műszerfal szellőzőrácsaiban mérve 1.6°C-os(!) levegő áramlott be az utastérbe... úgyhogy most meg hiába jó a klímája, csak fűtéssel együtt tudja használni, különben 2 perc alatt torokgyulladást kap. <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát őszintén szólva az sem az igazi már, bár az enyémből is kb. ilyen hőmérsékletű levegő jön...

Ellenben egy ismerősöm most újította fel kompletten a klímát a Calibráján, ott friss gáztöltés után a műszerfal szellőzőrácsaiban mérve 1.6°C-os(!) levegő áramlott be az utastérbe... úgyhogy most meg hiába jó a klímája, csak fűtéssel együtt tudja használni, különben 2 perc alatt torokgyulladást kap. <_<

Az igen!

Nekem amikor feltöltötték gázzal, és megcsinálták a hűtőventi előtét ellenállását, mert az első fokozat nem ment, mert elégett, 6 fokos levegőt fújt be. Sajnos télen valami történt vele.

Link to comment
Megosztás:

Hát őszintén szólva az sem az igazi már, bár az enyémből is kb. ilyen hőmérsékletű levegő jön...

Ellenben egy ismerősöm most újította fel kompletten a klímát a Calibráján, ott friss gáztöltés után a műszerfal szellőzőrácsaiban mérve 1.6°C-os(!) levegő áramlott be az utastérbe... úgyhogy most meg hiába jó a klímája, csak fűtéssel együtt tudja használni, különben 2 perc alatt torokgyulladást kap. <_<

Ha emlékezetem nem csal, akkor 4°C alá nem szabadna mennie.

Link to comment
Megosztás:

Ha emlékezetem nem csal, akkor 4°C alá nem szabadna mennie.

Teljesen jól emlékszel 4 foknál oldania kéne a fagyáskapcsolónak. Egy normálisan működő G astra befújt üzemi levegő hőmérsékleten 7-9 Cfok. 4foknál már fagyás van onnantól oldania kell a fagyáskapcsolónak, mert ha lefagy az adagoló szelep, akkor megnövekedik az előremenő nyomás, és ha határon belüli még akkor nem kapcsol ki magas nyomásra, és a kompri küzdeni fog ezáltal drasztikusan csökken az élettartama.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen jól emlékszel 4 foknál oldania kéne a fagyáskapcsolónak. Egy normálisan működő G astra befújt üzemi levegő hőmérsékleten 7-9 Cfok. 4foknál már fagyás van onnantól oldania kell a fagyáskapcsolónak, mert ha lefagy az adagoló szelep, akkor megnövekedik az előremenő nyomás, és ha határon belüli még akkor nem kapcsol ki magas nyomásra, és a kompri küzdeni fog ezáltal drasztikusan csökken az élettartama.

Most, hogy ezt leírtad, lehet nem télen ment tönkre a kompresszor? Amikor két éve volt a klímásnál, valami szelepet is cserélt, és feltöltötte. nyáron a következő jelenség volt, lehet nem is volt normális jelenség?

A hosszabb ideig volt bekapcsolva a klíma, kb. fél óránál több, a szélvédő kívülről jegesedett, amikor odafújattam, majd amikor kikapcsoltam a klímát, és utána mindig járattam még a ventit kb 5 percig hogy leszáradjon a radiátor. Ekkor mindig erősen bepárásodott a szélvédő belülről. Mint ha akkor olvadt volna el a radiátoron lévő lefagyott pára. De 4 foknál még nem fagyhatna le ha ott lekapcsol a szelep. De ha nálam ez rossz volt évek óta, a jegesedés, kikapcsolás utáni pára erre utal, a kompresszoromat hazavághatta?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1 héttel ezelőtt bekapcsoltam a klímát és még elindult a kompresszor,most hét végén már baxott elindulni,szét húztam a kompresszor csatiját és próba lámpával megnéztem,de nem jön rajta áram.

Meg tudnátok mondani,melyik a klímának a biztosítéka,hátha az van kicsapva,de lehet,hogy kevés a gáz benne?A múltkor linkeltem be egy képet,amin a szárító szűrő alja zöldes,lehet,hogy ott megy el a gáz,és azért nem kapcsol be?

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Havonta elszoktam indítani a klímát, még télen is,hogy nehogy kiszáradjanak a tömítések, úgy, hogy elötte felmelegítem az utasteret majd belső levegő keringetésre rakva járatom egy darabig. Éve elején egy furcsa morgó hangra lettem figyelmes (nem kutya B) ) a kompresszor térségéből hallom. A hangot pontosan nem tudom leírni, de hol halkabb, hol erősebb, hullámzik. Akkor még nem foglalkoztam vele, gondoltam ,majd jön a jó idő akkor biztos jobb lesz. Tegnapi 20 fok, kirándulás, klíma ugyan azt a 20 fokos levegőt tolta befele ami kint volt. Amikor bekapcsolom, a kompresszor megy, és később sem áll le, a hűtőventilátor nem kapcsol be, és hőmérővel megmérve a befújt levegőt, 18-19 fokos.

Elmehetett a gáz belőle? (2 éve töltötték) Vagy esetleg a kompresszor haldoklik?

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv.: Pinocchio

Mintha az Én kocsimról írtál volna. Pont ugyanilyen jelenség van Nálam is. Viszont azt megfigyeltem, hogy a bekapcsolt klímánál ha áttekerem a hőmérséklet szabályzót meleg állásba, akkor megszűnik a hang. Nekem is tavaly lett feltöltve a klíma egy hűtőcsere után.

Link to comment
Megosztás:

Mintha az Én kocsimról írtál volna. Pont ugyanilyen jelenség van Nálam is. Viszont azt megfigyeltem, hogy a bekapcsolt klímánál ha áttekerem a hőmérséklet szabályzót meleg állásba, akkor megszűnik a hang. Nekem is tavaly lett feltöltve a klíma egy hűtőcsere után.

nem hűt,nem erölködik... B)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek egy 3,5 éves kocsinál fel kell tőltetni a klímát, ha nem nagyon szoktam használni.Nem vagyok oda a klímáért úgyhogy inkább az ablakot szoktam lehúzni.

Szüleim G Astrája 6 éves, télen még sosem volt bekapcsolva, kb. évente 2 hónapot van használva heti egyszer a klíma. Hibátlanul működik, még nem kellett hozzányúlni. Ha jól működik akkor tuti nem kell bántani. Csak ha baja van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.