Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Nincs gáz ha szintetikus, hidd el. :wink:

Szóval ma bementem 3 motorboltba, ebből egy azt mondta, hogy bele lehet tenni, de nem ajánlott, mert gatya, a 2., hogy nyugodtan tegyem bele, a harmadik meg azt, hogy ha azt szeretném, hogy hamar főtengelyes legyen a gépem, akkor tegyem bele, de nem fog sokáig tartani.Na szóval ott vettem bele normális olajat 2100ft-ért, az 1L-t.

De most legalább biztos, hogy sokáig elég, de talán ha 2dl maradt a flakon alján. :)

Link to comment
Megosztás:

Szóval ma bementem 3 motorboltba, ebből egy azt mondta, hogy bele lehet tenni, de nem ajánlott, mert gatya, a 2., hogy nyugodtan tegyem bele, a harmadik meg azt, hogy ha azt szeretném, hogy hamar főtengelyes legyen a gépem, akkor tegyem bele, de nem fog sokáig tartani.Na szóval ott vettem bele normális olajat 2100ft-ért, az 1L-t.

De most legalább biztos, hogy sokáig elég, de talán ha 2dl maradt a flakon alján. :)

Helyesen döntöttél :occasion5:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Az ha egy 1.4-es 16 szelepes verda 5000km alatt eszik vagy 1 liter 5 W50-es olajat az nagy gáz?

Még jóval a tűrésen belül van, de akkor is.

Rövid távokat mentem vele túlnyomó többségben!Max 10 km!!!

Amúgy Mobil 1 az olaj.

Tudtok valamit a delphi olajokról?

papír szerint tudják ACEA A3-at, az 5 W 40 -es olajból 4 liter 6000 Ft a CORA-ban!!!

A nascart a cég támogatja, de mi van, ha csak a hulladékot csomagolják ide Magyarországra!!!

Link to comment
Megosztás:

Nem romlik meg. :P

De Neked mennyi az a 3e km? Megéri kétszer szerelőhöz vinni ezért?

Tenyleg nem döglik be az olaj, ha a polcon áll? Úgy értem, olajcsere is olyan, hogy pl 10ekm, VAGY 1 év.

Amúgy olajcseréhez minek kellene szerelőhöz vinni a verdát? :D Hogy lenyúlja a jó olajam, amit viszek, és beletegyen vmi szutykot? Sajna, ennyire bízom az emberekben, bocs, ha ez sértő feltételezés...

Link to comment
Megosztás:

Ha szerelővel cserélteted az olajad és nem ismered a szerelőt tényleg jobb ha ottvagy a csere idején :? Én is hallottam és láttam elszomorító dolgokat.De sajnos az ilyen gerinctelen emberek miatt nincs hitelük a jó szerelőknek sem. Amit opel16v írt az arra vonatkozik, hogy most hoztam el a gépet szerelőtől és arra célzottt, inkább cseréljek olajat, nehogy nagyobb baja legyen a kocsinak.

Link to comment
Megosztás:

Tenyleg nem döglik be az olaj, ha a polcon áll? Úgy értem, olajcsere is olyan, hogy pl 10ekm, VAGY 1 év.

Amúgy olajcseréhez minek kellene szerelőhöz vinni a verdát? :D Hogy lenyúlja a jó olajam, amit viszek, és beletegyen vmi szutykot? Sajna, ennyire bízom az emberekben, bocs, ha ez sértő feltételezés...

Helló!

Sok helyen az autód mellett állhatsz, míg javítják és figyelheted az olajodat. Azért kell szerelőhöz - vinni többek között - , mert észrevehet olyan hibát is amin Te véletlenül átsiklanál. És ami a legfontosabb: a fáradtolajat nem az árokparton locsolja szét.( gondolom Te sem )

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Nem bántottál meg :!: Teljesen egyetértek veled, de addig amíg megy a paraszt az autóval és a szemetet meg szórja az autóból, addig az ember a házi olajcsere hallatán egyből arra gondol amit te is írtál, pedig elvileg a benzinkutakon át kellene venniük a fáradtolajat, csak az emberek nagyrésze lusta elvinni, inkább kiönti vagy kidobja :evil:

Üdv 8)

Link to comment
Megosztás:

Például,

nálunk a városban nincs hova vinni a fáradtolajat, a MOL-kútnál sem tudják hova lehetne vinni...

Nem cégesen, magánemberként viszont a helyi képviselőn keresztül, talán az egyik kutas tud majd valami depófélét kiharcolni/tatni a városnak.

Cégesen a válasz:"Nem foglalkozunk ilyennel, nem tudjuk melyik másik MOL-kútnál lehetne elhelyezni a fáradtolajat."

Szomorú voltam mikor hallottam...

úgyhogy itthon gyüjtöm, kiszolgált desztvizes palackban, míg nem találok egy depót ahova vihetném.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Km óra szerint 86000 van benne, de nekem gyanús, mert 3 évesen volt benne 60e, a szervízkönyv szerint.Amúgy most 6 éves, és olaszból lett behozva.

6x3 =18 nos akkor kb160-170 van benne, na jó 140 :roll: hát ha dígó akkor még kormolták is valszeg. Persze most nem akarok általánosítani de olaszra sajna jellemző.

Link to comment
Megosztás:

Persze könnyen lehet!

A hangjáról csak annyit lehet mondani, hogy lényegesen szebb, mint a garantált 100e-ret futott.

De egy kérdés! Ha időnként hegyi körülmények között, (ami 2-2.5 km első fokozatban történő autökázást jelent magas fordulatszámon) elegendő a 10W 40 es olaj? mert akkor a motorhőfok is meglehetősen magas.

opel16v!

Neked, mint aki nyomja neki rendesen, mi a véleményed?

Még így is durva neki az 5W50?

:?:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.