Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Elgondolkodtam azon, hogy az ÖMV 100-ast eddig mindenhol 399.90-ért láttam. Az ÖMV 95-et és a 98-at pedig ahány kút annyi ár. Gyakorlatilag úgy tűnik, mintha a 100-asnak meg lenne szabva az ára, a többinek meg nem.

Arra gondoltam (lehet, hogy nagy baromság), hogy a 100-asba mindenképpen bele kell tenniük az ahhoz szükséges adalékot, így nem játszhatnak az árral. Viszont a 95-ös és 98-asnál a kutakra van bízva (egy bizonyos keretek között), hogy az adalékból mennyit tesznek bele. Ha kevesebbet, kevesebb az ár, ha többet, akkor magasabb az ár.

Vagy ha a 100-ast Ausztriából hozzák, akkor mondhatják, hogy punktum ennyi az ára (egységár)...

Hülyeség?

Nagyon egyszerű: mivel amúgyis az a legdrágább üzemanyag, sokkal óvatosabban nyúlnak az árához (különösen ha áremelésről van szó), mint a többi üzemanyagfajtánál. A mai árérzékeny piacon így is a legtöbben az olcsó benzint/gázolajat keresik, mit gondolsz, ha egy hagyományos szerdai áremelésnél amikor mondjuk a benzinre is meg a gázolajra is rádobnak 5-5Ft-ot, ha a prémiumbenzin árát is emelnék, ki venné meg? Amúgy az eset nem egyedi, nem csak az OMV-re jellemző, a MOL és a Shell is jóval ritkábban piszkálja a prémium üzemanyagának árait. Mondjuk sajnos így van ez árcsökkentéskor is: ahhoz hogy a prémium üzemanyagok árai csökkenjenek, nagyon sokat (szvsz több tíz Ft-ot) kéne csökkennie a hagyományos üzemanyagok árainak is...

De nézzük a dolog jó oldalát: aki ilyen benzint tankol (pl. én a Coupéba a chip miatt) annak nem kell aggódnia a heti rendszeres áremelések miatt: én már tavaly tavasszal is négyszázért tankoltam, és nem görcsölök 2Ft miatt... <_<

Link to comment
Megosztás:

Az biztos,hogy én már láttam a helyi benzinkúton,hogy önti a tulaj az agip-os adalékot a mol-tól hozott benyába.

A benzin vizezésében nem hiszek,mivel a víz sűrűsége 1 a benziné 0,75,és csak a tartály folyamatos keverése mellett lehetne a benzinnel vizet is tankolni.

Link to comment
Megosztás:

Csak olyat állíts, amit bizonyítani is tudsz. Ha bizonyítani tudod, akkor ne itt állítsd! <_< Főleg, ha szándékosan történik, de ha nem, akkor is.

Az árak alakulása - szerintem - úgy működik, hogy a piacra bevezetett, jó nevű cég üzemeltetésre kiadja töltőállomásai+shop egy részét vagy egészét üzemeltetésre. Meghatározhatja, hogy melyik üzemanyagot milyen áron ill. árréssel forgalmazhat. Említett esetben a márkanév/kúthálózat tulajdonosa gazdasági vagy egyéb más érdekből dönthetett úgy, hogy a 100-as mindenhol azonos áron adható, a többinél üzemeltetőnek van mozgástere.

Sőt még azt is meghatározzák,hogy a prémium üa-ból mennyit kell havonta eladniuk.

Link to comment
Megosztás:

Tankoltam az este. A 95-ösből 6.5-öt evett a múltkor, most az evo-ból szintén 6.5-öt, igaz most kellet utánfutózni is egy böhöm nagy szekrénnyel, ami ugye megdobja a fogyit. Megint evo-t kapott, mérek mégegyszer!

Nekem most 7.1,úgy hogy csak város.Jó ez a kis 1.6 moci <_<

Link to comment
Megosztás:

Jo is,pedig nem kíméletes hajtás <_<

Nem tom milyen motorod van? De az enyém (Z14XE) diszkrét használat mellet, városi használat napi 7,5 km oda meg ugyanennyi vissza ezekben a hidegekben 10 fölött MOLos léből. Pedig minden érték jó CO tökéletes. Mi a f*szért fogyaszt ennyit????????????????????????????????????????????????????????????

Link to comment
Megosztás:

Nem tom milyen motorod van? De az enyém (Z14XE) diszkrét használat mellet, városi használat napi 7,5 km oda meg ugyanennyi vissza ezekben a hidegekben 10 fölött MOLos léből. Pedig minden érték jó CO tökéletes. Mi a f*szért fogyaszt ennyit????????????????????????????????????????????????????????????

Z16XE

Lehet azért mert 1.4,de nem tom.Én Agip-t használok,leálltam a román anyagról.Ez az 1.6 valahogy többet kért belőle.

Nekem is tetszik ez a városi fogyi.És még csak most jön a melegedés.... ;)Meg lehet az,hogy bent nem használok 4.-t,2000 felett pörgetem,miután be melegedett a moci.

Link to comment
Megosztás:

Z16XE

Lehet azért mert 1.4,de nem tom.Én Agip-t használok,leálltam a román anyagról.Ez az 1.6 valahogy többet kért belőle.

Nekem is tetszik ez a városi fogyi.És még csak most jön a melegedés.... ;)Meg lehet az,hogy bent nem használok 4.-t,2000 felett pörgetem,miután be melegedett a moci.

Lehet fizu után elviszem aztán egy kicsit megfagyiztatom hátha jót tesz neki. Bár nálam egyenletes az alapjárat meg minden ok. Új vezérléssel mostmár merek fagyizni is!

Link to comment
Megosztás:

Nem tom milyen motorod van? De az enyém (Z14XE) diszkrét használat mellet, városi használat napi 7,5 km oda meg ugyanennyi vissza ezekben a hidegekben 10 fölött MOLos léből. Pedig minden érték jó CO tökéletes. Mi a f*szért fogyaszt ennyit????????????????????????????????????????????????????????????

Városi használatok között is bőven lehet különbség. Nem mindegy, h 500méterenként lassitasz, fordulsz, gyorsitasz, vagy szinte egyenletes tempoban jutsz el a célodig. Az üzemanyagot a gyorsitások zabálják, nem az egyenletes haladás. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Második tankolásom utáni átlagok:

1.: Napi 2*14km 90km/h-val + néha város : 7,07 l/100km (608km)(Agip 95)

2.: Napi 2*14km 80km/h-val + néha város : 6,43 l/100km (622km)(Agip 95)

Most pedig OMW Super 95-öt tankoltam bele, de 30 km fagyizással kezdtem. Valószínűleg ez látszódni fog az átlagon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Második tankolásom utáni átlagok:

1.: Napi 2*14km 90km/h-val + néha város : 7,07 l/100km (608km)(Agip 95)

2.: Napi 2*14km 80km/h-val + néha város : 6,43 l/100km (622km)(Agip 95)

Most pedig OMW Super 95-öt tankoltam bele, de 30 km fagyizással kezdtem. Valószínűleg ez látszódni fog az átlagon.

Igen, kb 1 tizedben látszódni fog :D

De ezt szerintem simán lehet kompenzálni vezetési stílussal <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Második tankolásom utáni átlagok:

1.: Napi 2*14km 90km/h-val + néha város : 7,07 l/100km (608km)(Agip 95)

2.: Napi 2*14km 80km/h-val + néha város : 6,43 l/100km (622km)(Agip 95)

Most pedig OMWV Super 95-öt tankoltam bele, de 30 km fagyizással kezdtem. Valószínűleg ez látszódni fog az átlagon.

Korrekt adatok. Fagyi nemigen fog meglátszódni, sőt.

Link to comment
Megosztás:

Nem tom milyen motorod van? De az enyém (Z14XE) diszkrét használat mellet, városi használat napi 7,5 km oda meg ugyanennyi vissza ezekben a hidegekben 10 fölött MOLos léből. Pedig minden érték jó CO tökéletes. Mi a f*szért fogyaszt ennyit????????????????????????????????????????????????????????????

Az XE motor kicsit többet is eszik mint a XEP <_<

Link to comment
Megosztás:

Én most az OMW 100ast próbáltam, de semmi komoly különbséget nem tapasztalok! Kicsit jobban ugrik :lol: de a fogyi változatlan 8 - 8,2l

Te is úgy érzed? Azt hittem, csak képzelem, h 95-tel kicsit lomhább. :D Carrera 100-zal mintha jobban reagált volna, de fogyasztásban én sem vettem észre jelentősebb különbséget.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.