Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

sajnos nem vicc

kiderült miért ... nem mindegyik kúthoz Ausztriából hozzák a 100as-t ... most tudom hová nem megyek többet :)

a bajos kútnál tankolva 15L/100 jöttem ki

a bevált kútnál 12L/100km

mindkettő omv 100 as :)

ne legyen rémisztő a szám ... 10km megyek majd leáll és este megint 10km nyáron 10ből kijön ha okosan megyek :)

megírod melyik-melyik?

Link to comment
Megosztás:

Mindenhol csak azt hallom hogy az 1.4 és 1.6 16v opel motorok milyen rosszul fogyasztanak. Én most nézegetem a G astra kombikat, de egyre jobban elmegy a kedvem tőlük. És ár/minőség arány sem igazán jó.

Ez így nem igaz. Az F Astrához képest persze nagyobb az önsúly, de jól beállított, karbantartott motorral, meg normális hajtással jó fogyasztást lehet kihozni. Ár/minőség arány tekintetében azért jobb, mint az F. De kinek mi, hogy, mennyi...

Link to comment
Megosztás:

megint 12 :)

milyen érdekes ,ha a bevált kútnál tankolok akkor ennyi :)

1 fejjel odébb G astra 2eft tankol... annak mi értelme van

Szoktam én is ilyet csinálni, ha nem a megszokott kútnál tankolok, és csak szaladgálok egy kicsit a városba, meg ha esetleg tudom, hogy két nap múlva 20 forintot esik a benzin ára ( de jó is lenne :D ) De komolyan 300ft/l-nek annyira tudnék örülni. Van mol green kártyám ami literenként -5forintot jelent, de jóóó nekem, nem is tudom minek csinálom csak a macera van vele, lehet kutat is kellene váltanom.

http://img152.images...2/4373/molo.jpg

Link to comment
Megosztás:

megint 12 :)

milyen érdekes ,ha a bevált kútnál tankolok akkor ennyi :)

1 fejjel odébb G astra 2eft tankol... annak mi értelme van

Lehet, hogy idegen volt neki a kút, vagy gazdasági okok miatt nem futotta többre. Nálam nem egyszer volt, hogy még tankolás után sem nagyon ment ki pirosból a mutató...Mióta beütött a hideg, látom, hogy lényegesen többet fogyaszt mint anno az F Astra, nagyon érezni a különbséget, ezért mostanában visszaálltam a gyakoribb tankolásra kevesebbért. Suli melletti melóból egyelőre ennyire futja.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy idegen volt neki a kút, vagy gazdasági okok miatt nem futotta többre. Nálam nem egyszer volt, hogy még tankolás után sem nagyon ment ki pirosból a mutató...

ám legyen :)

nem volt 5 liter.... ki áll be áll bemegy kijön ... ez mind idő :)

vagy csak én vagyok idő mániás :)

Link to comment
Megosztás:

ám legyen :)

nem volt 5 liter.... ki áll be áll bemegy kijön ... ez mind idő :)

vagy csak én vagyok idő mániás :)

Valahol igazatok van mind kettőtöknek. Ízlések és pofonok...

Én ritkábban tankolok, de akkor mindig kattanásig, aztán akkor nincs gond rá egy darabig.

Link to comment
Megosztás:

Valahol igazatok van mind kettőtöknek. Ízlések és pofonok...

Én ritkábban tankolok, de akkor mindig kattanásig, aztán akkor nincs gond rá egy darabig.

Hát sajna tényleg csak egy "kis" darabig. Jelenleg fél tanknál tartok 180 km vel :S Ha hihető hogy a mutató reálisan mutat akkor 13,8 L/100 a fogyasztás. Ebbe minimális fűtés meg alapjáratozás van és full város. De ez akkor is eszméletlen pocsék!!!! Nem értem ezt a szart karácsonykor simán elmentem Zalába 7 liter alatti fogyasztással hasonló hidegbe most meg dupláját fogyassza. Értitek ezt??? Milyen szar ez a Z14es motor hogy ennyit eszik ABNORMÁLIS!! 2000res omegás haver röhög rajtam hogy még az övé sem ennyi neki is max 11-12. VICCCCC. Rettentően idegesít. Egy tuti ha cserélek soha többé benzines meg főleg nem 1,4est. Nagy szopás a kis motor. Megbántam amennyit régebben megnyertem a kötelezőn elette üzemanyagba. Duma ez az 1,4es keveset fogyaszt duma. De ez az én esetem meg főleg. Már sokszor leirtam hogy minden értéke jó nem lyukas a tank sem a kipufogó. CO jó most volt műszakin ott sem volt semmi gond vele. Kapott új map szenzort FELESLEGES volt! Megy is gyorsan felmelegszik neeeeeeem értem!!!!

Link to comment
Megosztás:

Hát sajna tényleg csak egy "kis" darabig. Jelenleg fél tanknál tarok 180 km vel :S Ha hihető hogy a mutató reálisan mutat akkor 13,8 L/100 a fogyasztás. Ebbe minimális fűtés meg alapjáratozás van és full város. De ez akkor is dolgozó lány pocsék!!!! Nem értem ezt a szart karácsonykor simán elmentem Zalába 7 liter alatti fogyasztással hasonló hidegbe most meg dupláját fogyassza. Értitek ezt. Milyen szar ez a Z14es motor hogy ennyit eszik ABNORMÁLIS!! 2000res omegás haver röhög rajtam hogy még az övé sem ennyi neki is max 11-12. VICCCCC. Rettentően idegesít.

hőmérséklet jeladó volt már cserélve?

volt gépen a kocsi?

gondolok itt élőadat elemzésre

Link to comment
Megosztás:

hőmérséklet jeladó volt már cserélve?

volt gépen a kocsi?

gondolok itt élőadat elemzésre

Hőmérséklet OBD ről full jó szépen beáll olyan 90 körülire. Gépen néztük minden értéke jó lambda is jól adja a jelet nem lusta. Sőt a lambda szkóppal is lett nézve hátha az odb nem elég pontos. Ott is gyorsan reagált. De érdekes mert nyáron sem jön le városba 9 alá nagyon viszont kinnt röhögve megy 6,8al.

Link to comment
Megosztás:

Hát sajna tényleg csak egy "kis" darabig. Jelenleg fél tanknál tartok 180 km vel :S Ha hihető hogy a mutató reálisan mutat akkor 13,8 L/100 a fogyasztás.

Múltkor mértem a fogyasztásomat ebben a hideg időben. Városi és országúti is volt benne. 6.2 l/100km, előtte ősszel mértem még nyári gumikkal akkor 5.9 volt. Kicsit sokallom a fogyasztásodat...

Link to comment
Megosztás:

Hőmérséklet OBD ről full jó szépen beáll olyan 90 körülire. Gépen néztük minden értéke jó lambda is jól adja a jelet nem lusta. Sőt a lambda szkóppal is lett nézve hátha az odb nem elég pontos. Ott is gyorsan reagált. De érdekes mert nyáron sem jön le városba 9 alá nagyon viszont kinnt röhögve megy 6,8al.

nyáron se kevés a 9....

termosztát gondolom nézve vagy cserélve...

nem igazán van ötletem ... a lambda ,meg a hőmérséklet mérő szenzor ami nagyon befolyásolja a fogyit..

vagy egyszerűen elfolyik valahol

Link to comment
Megosztás:

Hát sajna tényleg csak egy "kis" darabig. Jelenleg fél tanknál tartok 180 km vel :S Ha hihető hogy a mutató reálisan mutat akkor 13,8 L/100 a fogyasztás. Ebbe minimális fűtés meg alapjáratozás van és full város. De ez akkor is eszméletlen pocsék!!!! Nem értem ezt a szart karácsonykor simán elmentem Zalába 7 liter alatti fogyasztással hasonló hidegbe most meg dupláját fogyassza. Értitek ezt??? Milyen szar ez a Z14es motor hogy ennyit eszik ABNORMÁLIS!! 2000res omegás haver röhög rajtam hogy még az övé sem ennyi neki is max 11-12. VICCCCC. Rettentően idegesít. Egy tuti ha cserélek soha többé benzines meg főleg nem 1,4est. Nagy szopás a kis motor. Megbántam amennyit régebben megnyertem a kötelezőn elette üzemanyagba. Duma ez az 1,4es keveset fogyaszt duma. De ez az én esetem meg főleg. Már sokszor leirtam hogy minden értéke jó nem lyukas a tank sem a kipufogó. CO jó most volt műszakin ott sem volt semmi gond vele. Kapott új map szenzort FELESLEGES volt! Megy is gyorsan felmelegszik neeeeeeem értem!!!!

azért a fogyasztás mérésed alapja ne a mutató állása legyen már...bocs ha túl egyszerű a kérdés, de nem lehet, hogy az a 180 km nem is 180 km? gondolok olyasmire, hogy nekem pl nagyobb a téli gumi méretem mint a gyári, s így kevesebbet számol mint a valós megtett út...nekem is 1.4-es a motorom, de én maximálisan elégedett vagyok a fogyasztásával.

Link to comment
Megosztás:

azért a fogyasztás mérésed alapja ne a mutató állása legyen már...bocs ha túl egyszerű a kérdés, de nem lehet, hogy az a 180 km nem is 180 km? gondolok olyasmire, hogy nekem pl nagyobb a téli gumi méretem mint a gyári, s így kevesebbet számol mint a valós megtett út...nekem is 1.4-es a motorom, de én maximálisan elégedett vagyok a fogyasztásával.

Azért az XEP már kevesebbet eszik, az XE más tészta. Én már beletörődtem, hogy az enyém se egy fogyasztás bajnok. Ha kíméletesen hajtom, akkor sem sikerül országúton se sokkal 7 liter alá vinni, de mivel főleg városban használom, az eddigi vegyes 7,5 körüli átlagomat nem tartom vészesen soknak.

Link to comment
Megosztás:

Hát sajna tényleg csak egy "kis" darabig. Jelenleg fél tanknál tartok 180 km vel :S Ha hihető hogy a mutató reálisan mutat akkor 13,8 L/100 a fogyasztás. Ebbe minimális fűtés meg alapjáratozás van és full város. De ez akkor is eszméletlen pocsék!!!! Nem értem ezt a szart karácsonykor simán elmentem Zalába 7 liter alatti fogyasztással hasonló hidegbe most meg dupláját fogyassza. Értitek ezt??? Milyen szar ez a Z14es motor hogy ennyit eszik ABNORMÁLIS!! 2000res omegás haver röhög rajtam hogy még az övé sem ennyi neki is max 11-12. VICCCCC. Rettentően idegesít. Egy tuti ha cserélek soha többé benzines meg főleg nem 1,4est. Nagy szopás a kis motor. Megbántam amennyit régebben megnyertem a kötelezőn elette üzemanyagba. Duma ez az 1,4es keveset fogyaszt duma. De ez az én esetem meg főleg. Már sokszor leirtam hogy minden értéke jó nem lyukas a tank sem a kipufogó. CO jó most volt műszakin ott sem volt semmi gond vele. Kapott új map szenzort FELESLEGES volt! Megy is gyorsan felmelegszik neeeeeeem értem!!!!

Elhiszem, hogy el vagy keseredve. Sajnálom. De nyilván nem a motor típusával van a baj, hanem mással. Vagy elromlott, elhasználódott, vagy rossz a vezetési technika. Vagy a futómű, fék stb. De ettől még ne mondd már rá hogy szar. Biztos csak a sajátodra gondoltál, de nekem is rosszul esett na.

http://www.spritmoni...ail/507869.html

Nézd meg. Szerintem túlzás az 1.4-est szarozni.

Amúgy van egy ismerős akinek a Toyota Hiace-ja 0km-es kora óta 3-4 literrel többet evett más azonos géptől. Az eladás segített rajta. Gyári hiba. Ilyen is van....

És a fogyasztást a szintjelzőhöz számolni lehetetlen. Fölösleges. Féltankkal számolni is literekkel tér el. Lehet nem is fogyaszt sokat, csak rosszúl számolsz???

Nekem van hogy 70-80 km-ig nem is mozdul a műszer, aztán szemmel látom, hogy megy le. Tankold kattanásig, ellenőrizd, hogy a km számlálód tényleg annyit mutat-e mint amennyit mész. Utána ha "üres" a tank akkor megint kattanásig. Akkor már kb megkapod a valóst. De ez is csak sok mérés után lesz pontos. Addig sok a csalás a mérésben.

Link to comment
Megosztás:

Elhiszem, hogy el vagy keseredve. Sajnálom. De nyilván nem a motor típusával van a baj, hanem mással. Vagy elromlott, elhasználódott, vagy rossz a vezetési technika. Vagy a futómű, fék stb. De ettől még ne mondd már rá hogy szar. Biztos csak a sajátodra gondoltál, de nekem is rosszul esett na.

http://www.spritmoni...ail/507869.html

Nézd meg. Szerintem túlzás az 1.4-est szarozni.

Amúgy van egy ismerős akinek a Toyota Hiace-ja 0km-es kora óta 3-4 literrel többet evett más azonos géptől. Az eladás segített rajta. Gyári hiba. Ilyen is van....

És a fogyasztást a szintjelzőhöz számolni lehetetlen. Fölösleges. Féltankkal számolni is literekkel tér el. Lehet nem is fogyaszt sokat, csak rosszúl számolsz???

Nekem van hogy 70-80 km-ig nem is mozdul a műszer, aztán szemmel látom, hogy megy le. Tankold kattanásig, ellenőrizd, hogy a km számlálód tényleg annyit mutat-e mint amennyit mész. Utána ha "üres" a tank akkor megint kattanásig. Akkor már kb megkapod a valóst. De ez is csak sok mérés után lesz pontos. Addig sok a csalás a mérésben.

:icon13:

Link to comment
Megosztás:

Elhiszem, hogy el vagy keseredve. Sajnálom. De nyilván nem a motor típusával van a baj, hanem mással. Vagy elromlott, elhasználódott, vagy rossz a vezetési technika. Vagy a futómű, fék stb. De ettől még ne mondd már rá hogy szar. Biztos csak a sajátodra gondoltál, de nekem is rosszul esett na.

http://www.spritmoni...ail/507869.html

Nézd meg. Szerintem túlzás az 1.4-est szarozni.

Amúgy van egy ismerős akinek a Toyota Hiace-ja 0km-es kora óta 3-4 literrel többet evett más azonos géptől. Az eladás segített rajta. Gyári hiba. Ilyen is van....

És a fogyasztást a szintjelzőhöz számolni lehetetlen. Fölösleges. Féltankkal számolni is literekkel tér el. Lehet nem is fogyaszt sokat, csak rosszúl számolsz???

Nekem van hogy 70-80 km-ig nem is mozdul a műszer, aztán szemmel látom, hogy megy le. Tankold kattanásig, ellenőrizd, hogy a km számlálód tényleg annyit mutat-e mint amennyit mész. Utána ha "üres" a tank akkor megint kattanásig. Akkor már kb megkapod a valóst. De ez is csak sok mérés után lesz pontos. Addig sok a csalás a mérésben.

Ez a spritmonitor jo oldalnak tunik, magyar nyelvu, ehez hasonlo oldal nincs?

Link to comment
Megosztás:

Ez a spritmonitor jo oldalnak tunik, magyar nyelvu, ehez hasonlo oldal nincs?

Én nem találtam még. A fórumon sokan ezt használják. Amúgy meg készítettem egy excel táblát ami még grafikont is rajzol. :)

Abban is vezetem. Ott ir össz km-t, litert, Ft-ot, ft/km-t, átlagot. :) És grafikonon jelzi az össz átlagfogyasztáshoz képesti tankolási átlagokat. :)

Tankol_s_t_bl_zat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tankol_s_graf_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.