Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Amit leírtál már csak egy kapcsolási rajzba kellene önteni. :-)

Itt a rajz:

immo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az enyémben az időzítő egy lm2903n dual komparátorral van megoldva, de annak a rajzát nem tudom. (MAN gyári fékkopásjelzőből készült.) Aki ért a méretezéshez, nézze át legyen szíves a monostabil rajzát, pl hogy kell-e még védelem vagy zavarszűrés. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Én még ezt ajánlanám figyelmedbe:

http://www.homasita.hu/product/3299

A fentebb említetteket még nem próbáltam, de a hagyományosnál látványosan erősebb és fehérebb fénye van, és éppen két éve raktam bele az enyébe azt a párt ami most benne van. Szóval nekem eddig beváltak, és elég "kötséghatékony" is.

Köszönöm szépen Neked is az infót!

Most már csak döntenem kell,melyik legyen. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nem tudom jó topikba írom e ha nem akkor bocs. Mostanában paranojás vagyok. Meg szeretném védeni a kocsit lopás ellen. Szerintetek a rejtett kapcsoló a jó megoldás vagy két meglévő kapcsoló a műszerfalon együttes elkapcsolása után indítható az autó. Immo és risazstó is van benne de abban nem bízok . Szerintem ha valami trükk is van benne akkor lelassítja a tolvajt. És hátha odébb áll.

Vagy ha van jobb ötletetek szívesen veszem.

Illetve van még egy problémám. Már vásárlás után észre vettem de akkor nem is foglalkoztam vele de mostanában már dühít: A középső konzolon a fűtés kapcsolók lámpái akkor világítanak mikor kedvük van. A teljes középső rész sötét. Csak a rádió gombjai világítanak. Próbáltam kiszedni azt a kis dobozt középről és benyulva a kábeleket mozgatni hátha rájövök melyik rosz de nem találtam. Néha ha felpofozom akkor vissza jön de ha leállítom és ujra indítom megint nem világít. Tudom nagyobb baja soha se legyen csak hátha találkoztatok már ilyennel.

Évekkel ezelőtt is elugattam már párszor : dugózd le a zárat, azaz akadályozd meg, hogy "kulccsal" be lehessen menni az autóba. Ha ezt megteszed, nyugodtan alszol, keres a kedves rabló úr egy gyári állapotú autót.

(saját tapasztalat)

Link to comment
Megosztás:

Évekkel ezelőtt is elugattam már párszor : dugózd le a zárat, azaz akadályozd meg, hogy "kulccsal" be lehessen menni az autóba. Ha ezt megteszed, nyugodtan alszol, keres a kedves rabló úr egy gyári állapotú autót.

(saját tapasztalat)

Szeretném megtudni, hogy ha ledugózom és véletlen lemerül az akksim, mit fogok csinálni? Kiflexelem a motorháztetőt az aksi fölött, hogy kicseréljem? Vagy más megoldási is létezik az akku problémára?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ha utólag akarok első ködlámpát beépíteni akkor kell újabb relét betenni? Valahol olvastam itt ezen az oldalon, már nem tudom melyik lapon, talán DarthVödör írta a következőket:

"a biztitábla kiszed majd megkeres az V (római 5) relé

annak a hátuljánál elvág a vastagabik fekete vezetéket

összeköt a behúzott vezetékkel

berak relé ,berak bizti (15A felső sor kormány felöl a harmadik , a kisbiztis táblánál ott van )

kiszed villágitás kapcsoló ,berak egy első ködlámpás kapcsoló

és huss mükszik+

Szóval elég az a relé ami már amúgy is benne van?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ha utólag akarok első ködlámpát beépíteni akkor kell újabb relét betenni? Valahol olvastam itt ezen az oldalon, már nem tudom melyik lapon, talán DarthVödör írta a következőket:

"a biztitábla kiszed majd megkeres az V (római 5) relé

annak a hátuljánál elvág a vastagabik fekete vezetéket

összeköt a behúzott vezetékkel

berak relé ,berak bizti (15A felső sor kormány felöl a harmadik , a kisbiztis táblánál ott van )

kiszed villágitás kapcsoló ,berak egy első ködlámpás kapcsoló

és huss mükszik+

Szóval elég az a relé ami már amúgy is benne van?

Köszi.

Majd megnézzük.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ha utólag akarok első ködlámpát beépíteni akkor kell újabb relét betenni? Valahol olvastam itt ezen az oldalon, már nem tudom melyik lapon, talán DarthVödör írta a következőket:

"a biztitábla kiszed majd megkeres az V (római 5) relé

annak a hátuljánál elvág a vastagabik fekete vezetéket

összeköt a behúzott vezetékkel

berak relé ,berak bizti (15A felső sor kormány felöl a harmadik , a kisbiztis táblánál ott van )

kiszed villágitás kapcsoló ,berak egy első ködlámpás kapcsoló

és huss mükszik+

Szóval elég az a relé ami már amúgy is benne van?

Köszi.

Amennyiben benne van az említett helyen, de ha nem volt benne ködlámpa nem valószínű, hogy beletették a reléjét. Ha nincs azt kell pótolni, azon kívül másik nem kell.

Link to comment
Megosztás:

Én ilyenről még nem hallottam :D

Balfaxságból, gondatlanságból, nemtörődöm-jóleszazmég megfontolásból valóban lemerülhet.

:D

Az melyik ezek közül, ha kiesik a csomagtérvilágítás kapcsolóját lenyomó műanyag bizbasz a csomagtérajtóból, és lecsukott állapotban pont belecsúszik a lyukba a kapcsoló kiálló rúdja, emiatt folyamatosan világít a csomagtérlámpa?

Link to comment
Megosztás:

:D

Az melyik ezek közül, ha kiesik a csomagtérvilágítás kapcsolóját lenyomó műanyag bizbasz a csomagtérajtóból, és lecsukott állapotban pont belecsúszik a lyukba a kapcsoló kiálló rúdja, emiatt folyamatosan világít a csomagtérlámpa?

Ha ügyelnél a körletrendre, biztosan észrevennéd :D

Link to comment
Megosztás:

Szeretném megtudni, hogy ha ledugózom és véletlen lemerül az akksim, mit fogok csinálni? Kiflexelem a motorháztetőt az aksi fölött, hogy kicseréljem? Vagy más megoldási is létezik az akku problémára?

Kell egy csatlakozót szerelni, ahol rá lehet csatlakozni az akksira, s tölteni...

Link to comment
Megosztás:

Én ilyenről még nem hallottam :D

Balfaxságból, gondatlanságból, nemtörődöm-jóleszazmég megfontolásból valóban lemerülhet.

Ha a balf@szságra úgy tekintünk, hogy tavasszal veszek egy akkumulátort mert a gyári megadja magát 7 év után és ez az ÚJ akksi az első fagynál (ugye nyár után persze) úgy gondolja, hogy megadja magát garázsban napi használat mellett! Úgy, hogy nem lehet feltölteni, akkor igen én voltam a balf@sz. A régit pont a nemtörődöm vele mert jó lesz még miatt cseréltem le miután már nem volt túl aktív, de még betekerte, de kicseréltem mert nem törődtem vele ugye.... Igazad van hanyagságból vettem selejt akksit is hozzáteszem varta aksi volt próbáltam nem gagyit venni de úgy tűnik mellé nyúltam... Teljes mértékben egyetértek veled...

Gondolom ezek alapján te még nem jártál ilyen helyzetben. Engem is érdekel az autó biztonsága mivel már egy ügyeskezű elvtárs laposcsavarhúzóval bepróbálta a zárakat a csomagtartót azóta is csak központiról tudom nyitni zárni de nem sikerült feltörnie. Emiatt a dolog miatt elfogadható ötletnek tartom a levakolását a záraknak, de csak úgy tartom reális dolognak, hogy ha olyan van (pl.:lemerül az aksi) legalább én be tudjak jutni az autóba.

Bocsánat ezért a megnyilvánulásért, de Jogosnak vélem. Nem célom ezzel beszólni neked vagy kóstolgatni téged vagy bárkit, de előfordulnak ilyesfajta balesetek amik nem az egyén imént felsorolt hibáiból fakad.

Link to comment
Megosztás:

Évekkel ezelőtt is elugattam már párszor : dugózd le a zárat, azaz akadályozd meg, hogy "kulccsal" be lehessen menni az autóba. Ha ezt megteszed, nyugodtan alszol, keres a kedves rabló úr egy gyári állapotú autót.

(saját tapasztalat)

Gondolom ez a megoldás évekkel később segít az autó eladásánál is :D Akkor inkább behegesztem az ajtót. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ha utólag akarok első ködlámpát beépíteni akkor kell újabb relét betenni? Valahol olvastam itt ezen az oldalon, már nem tudom melyik lapon, talán DarthVödör írta a következőket:

"a biztitábla kiszed majd megkeres az V (római 5) relé

annak a hátuljánál elvág a vastagabik fekete vezetéket

összeköt a behúzott vezetékkel

berak relé ,berak bizti (15A felső sor kormány felöl a harmadik , a kisbiztis táblánál ott van )

kiszed villágitás kapcsoló ,berak egy első ködlámpás kapcsoló

és huss mükszik+

Szóval elég az a relé ami már amúgy is benne van?

Köszi.

Szia! Én is utólag építettem be ködlámpát. Nekem nagy segitségemre volt hogy az ignisben ugyan az a kapcsoló van mint az opelben. Valahol a neten volt egy leírás amiben 3 módszer volt hogy lehet kapcsolni a ködlámpát az eredeti nem ködlámpás kapcsoloval de most hirtelen nem találom. Azt tudom hogy ignishez írták de egy az egyben jó volt az opelhez is,a bekötések is.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom ez a megoldás évekkel később segít az autó eladásánál is :D Akkor inkább behegesztem az ajtót. :D

G Astráról beszélünk, nem olyan bonyolult a művelet. Csak ki kell cserélni a vezetőoldali ajtó kilincsét olyanra mint ami a hátsó ajtón van, mert azon nincs zár (vagy Vauxhalléra mert ott meg a jobboldalin van kulcsnyílás). Ha lemerül az akksi akkor meg a csomagtartón keresztül be lehet jutni ideiglenesen (már ha 3 vagy 5 ajtós autód illetve Caravanod van), a tolvaj úgysem fogja ezt a módszert választani mert elég feltűnő és gyanakvásra ad okot.

Alternatív megoldás a bejutásra lemerült akksi esetén: vagy kell egy csatlakozópárt elrejteni valahová nem túl nyilvánvaló helyre (nekem anno a Kadetten a hátsó lökhárító alatt volt, amire egy akkumulátort csatlakoztatva kinyílt a jobb hátsó ajtó, lehetővé téve a bejutást), vagy ha végképp nincs más megoldás akkor be kell törni a legolcsóbb üveget az autón.

Eladás előtt meg visszacseréled a kilincset és máris olyan az autó mint új korában.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Én is utólag építettem be ködlámpát. Nekem nagy segitségemre volt hogy az ignisben ugyan az a kapcsoló van mint az opelben. Valahol a neten volt egy leírás amiben 3 módszer volt hogy lehet kapcsolni a ködlámpát az eredeti nem ködlámpás kapcsoloval de most hirtelen nem találom. Azt tudom hogy ignishez írták de egy az egyben jó volt az opelhez is,a bekötések is.

Köszi! Nekem nem lesz gond a kapcsolóval, cserélem egy az egyben. Nem akarom átíépíteni, hátha nem úgy sikerülne ahogy szeretném, nem akarom a kukába dobni. Inkább a relé érdekelt volna. De azt is veszek egyet, az sem baj ha marad egy tartaléknak.

Jamies írta hogy majd segít megnézni a rendszert! Előe is köszi neki!

Link to comment
Megosztás:

G Astráról beszélünk, nem olyan bonyolult a művelet. Csak ki kell cserélni a vezetőoldali ajtó kilincsét olyanra mint ami a hátsó ajtón van, mert azon nincs zár (vagy Vauxhalléra mert ott meg a jobboldalin van kulcsnyílás). Ha lemerül az akksi akkor meg a csomagtartón keresztül be lehet jutni ideiglenesen (már ha 3 vagy 5 ajtós autód illetve Caravanod van), a tolvaj úgysem fogja ezt a módszert választani mert elég feltűnő és gyanakvásra ad okot.

Alternatív megoldás a bejutásra lemerült akksi esetén: vagy kell egy csatlakozópárt elrejteni valahová nem túl nyilvánvaló helyre (nekem anno a Kadetten a hátsó lökhárító alatt volt, amire egy akkumulátort csatlakoztatva kinyílt a jobb hátsó ajtó, lehetővé téve a bejutást), vagy ha végképp nincs más megoldás akkor be kell törni a legolcsóbb üveget az autón.

Eladás előtt meg visszacseréled a kilincset és máris olyan az autó mint új korában.

Így már elég jó ötletnek tűnik, így kilincs cserével. Sajnos nekem tönkre ment a csomagtér ajtó zárja kulccsal nem nyit - zár. Azt ha cserélem akkor a mostani kulcsom jó lesz bele, vagy másik kulcs lesz hozzá? Ha másik kulcs kell hozzá megpróbálok vaterázni 1 komplett vauxhall zár szettet kulccsal.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom ezek alapján te még nem jártál ilyen helyzetben.

Nem, én olyan helyzetben jártam, hogy lenyúlták az autómat. Ami aztán a világ hetedik csodájával egyenértékű tettel előkerült, fél év után. Hidd el, tudom mit beszélek, senkinek sem kívánom azt a reggelt, amikor eltűnt..

Na de így visszafejtettem a történetet, szerintem a tulajdonosok 95 % el sem hiszi, mennyire pofonegyszerű elvinni egy gyári állapotú autót.

Kezdődik azzal, hogy nyers kulccsal elfordítják (és egyben eltörik) a zárad. Pontosabban a hengerzár persely végén lévő négyzet alakú nyúlványt, ami egy műanyagdarabon keresztül mozgatja a pálcát. Így a reteszelés és a gyári riasztó már hatástalan.

Nyers kulccsal ugyanígy elfordítják a gyújtáskapcsolót, szintén összeroncsolva, de a kormányzárt kiiktatva.

Mondjam tovább, mi kell még, hogy el lehessen vinni ? :D

Ezért papolom, ha gyári állapotú az autód, imádkozz sűrűn, esetleg a casco fizet, ha mégis.

Az én történetem tanulsága is ez, ha nem tud kívűlről bejutni a záron keresztül, keres másik autót. Nem fogja betörni az ablakot, meg az ajtót feszegetni. Keres egy gyári állapotú gépet, minden sarkon áll egy minimum.

Inkább ne tudj reggel bejutni az autódba, mint hogy más bejusson, és elvigye. Neked kell eldönteni, melyik fontosabb.

Link to comment
Megosztás:

Nem, én olyan helyzetben jártam, hogy lenyúlták az autómat. Ami aztán a világ hetedik csodájával egyenértékű tettel előkerült, fél év után. Hidd el, tudom mit beszélek, senkinek sem kívánom azt a reggelt, amikor eltűnt..

Na de így visszafejtettem a történetet, szerintem a tulajdonosok 95 % el sem hiszi, mennyire pofonegyszerű elvinni egy gyári állapotú autót.

Kezdődik azzal, hogy nyers kulccsal elfordítják (és egyben eltörik) a zárad. Pontosabban a hengerzár persely végén lévő négyzet alakú nyúlványt, ami egy műanyagdarabon keresztül mozgatja a pálcát. Így a reteszelés és a gyári riasztó már hatástalan.

Nyers kulccsal ugyanígy elfordítják a gyújtáskapcsolót, szintén összeroncsolva, de a kormányzárt kiiktatva.

Mondjam tovább, mi kell még, hogy el lehessen vinni ? :D

Ezért papolom, ha gyári állapotú az autód, imádkozz sűrűn, esetleg a casco fizet, ha mégis.

Az én történetem tanulsága is ez, ha nem tud kívűlről bejutni a záron keresztül, keres másik autót. Nem fogja betörni az ablakot, meg az ajtót feszegetni. Keres egy gyári állapotú gépet, minden sarkon áll egy minimum.

Inkább ne tudj reggel bejutni az autódba, mint hogy más bejusson, és elvigye. Neked kell eldönteni, melyik fontosabb.

Ezt teljesen megértem. Nekem csak laposcsavarhúzót törtek bele a zárba igaz sikerült kijátszani nehézkesen.

Szerencsére garázsban áll a szekér mostmár, de néha Budapesten vagy egyéb városba ahol még fent állhat a veszély.

Azzal a megoldással teljesen kiegyeztem, hogy lecserélem a bal első zárat 1 kulcsmentesre + a csomagtér ajtóét amit az elvtárs tönkretett... plusz 1 töltő kábelt húzok majd ki valahova jó helyre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.