Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hello mindenki!

/Először is köszönöm a válaszokat a kérdésemre, ma meg is csináltam.../

Gondoltam megosztom veletek, a nappali fényről a képet...

Ilyenre sikerült.

A ködlámpa vezetékére kötöttem. Így tudom fel-le kapcsolni...

Tudom, mint írtátok így nem túl szabályos, de most na... :)

Elég állat lett. :D

A led egyik csatlakozási pontját, gyújtás pozitívra a másikat a helyzetjelző kapcsolt pozitívra kötöd. Ebben az esetben magától kialszik ha lámpát kapcsolsz.

Link to comment
Megosztás:

extraisti: én arra lennék kiváncsi hogy a nappali fényed 500 m ről mit világít, illetve napsütésben. a drl búrában benne vannak a szükséges jelölések?

Megnéztem messziről is, jó fénye van, de nem vakít. Napsütéses teszt, majd ha lesz napsütés kiderül. :D

Ebben sajna nincsenek jelölések. Nagyon olcsón sikerült hozzájutnom, szinte ingyen volt, ezért raktam fel próbaképpen, hogy milyen. Aztán a későbbiekben majd kicserélem egy E4-es jelöléssel ellátottra...

Link to comment
Megosztás:

A led egyik csatlakozási pontját, gyújtás pozitívra a másikat a helyzetjelző kapcsolt pozitívra kötöd. Ebben az esetben magától kialszik ha lámpát kapcsolsz.

Köszi, a hasznos infót.. A későbbiekben ha beruházok egy megfelelő jelölésekkel ellátott DRL-re akkor majd így fogom bekötni. Addig meg így megteszi. A rendőröket meg majd kidumálom... ;) De nem hinném, hogy annyira foglalkoznak ezzel. Ismerősöm is így jár már lassan 2 éve, és nem szóltak még neki ellenörzéskor sem. (lehet, csak szerencséje volt.) Vizsgán is átment. Neki külön kapcsoló van betéve. (akkor kapcsolja amikor akarja...)

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

hát elég viccesen tud kinézni a led csík bizonyos autókon. én egy dolog miatt nem engedném. mégpedig hogy aki felrak ilyen olyan homasitás nappali fényt, az nem fogja felkapcsolni a lámpát. mivel minek az úgy is ég a "drl", de a villágítása nulla. egy 10 v os helyzetjelző izzó ugyan ezt a szintet hozza,s az legalább jól néz ki. ezért vicces a kressz mert látszani és látni, de jól beállított xenont nem lehet berakni és az astának elég jó a fényszórója de a night breaker +90 is mintha gyertya lenne a 4300 xenonhoz.

hátsó lámpa búránál valaki csinált olyan villágítást hogy a felső ködzáró "rekeszt" megcsinálta helyzetjelzősnek mind két oldalt. láttam egyet a városban és elég jól nézet ki. gndolom ha az egyik oldalon féklámoa izzót rakok be akkor a ködlámpa is működik. csak ez így mennyire szabályos

Link to comment
Megosztás:

Köszi, a hasznos infót.. A későbbiekben ha beruházok egy megfelelő jelölésekkel ellátott DRL-re akkor majd így fogom bekötni. Addig meg így megteszi. A rendőröket meg majd kidumálom... ;) De nem hinném, hogy annyira foglalkoznak ezzel. Ismerősöm is így jár már lassan 2 éve, és nem szóltak még neki ellenörzéskor sem. (lehet, csak szerencséje volt.) Vizsgán is átment. Neki külön kapcsoló van betéve. (akkor kapcsolja amikor akarja...)

Üdv.

Munkatársamat Debrecenben állították meg mert ködlámpának nézték. És mikor elmondta mi ez akkor mondták neki mutassa be, hogy működik. 5000 helyszíni bírsággal "megúszta". :D

Link to comment
Megosztás:

Beraktam ma hátra az ajtónyítás érzékelő gombokat.A jobb oldali működik is ott megtaláltam a csatlakozót.A bal oldalt még ki kell piszkálnom az oszlopból.Rendes ez a Szira bontós,adott ingyen két kapcsolót.C corsából szedtem ki,csak az volt nála,de pont olyan mint a G astrájé.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Központi záramhoz lévő távirányítóm meghalt. Sajnos az autóvillamossági mérnök nem kecsegtetett jóval az új távirányítót illetően, mivel kb. az új programozással együtt, mindent beleértve 50 ezer ropiba fájna. Így azt találta ki, hogy tesz bele új vevő egységet és kapok hozzá külön távirányítót. Van valakinek ilyen megoldással lévő G Astraja? Remélem nem követek el hülyeséget.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki! Sajnos lemaradtam egy Veramonról, ezért ha valakinek esetleg volna egy be nem szerelt netán kiszerelt új vagy használt de működö példánya akkor szívesen megvenném! Eseteleg ha valaki rendelne akkor ahoz betársulnék. Ugyanis az én számlám nem alkalmas netes kifizetésre meg külföldre utalásra. Várom az ajánlatokat!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ,de valami házi megoldás? pl kábel elvágás stb? (bocs ha hülyeséget írok de kezdő vagyok)

Az is megoldható, csak akkor nem úszod meg a középkonzol bontást. A kijelző az autórádió antennaerősítőre kiadott tápfeszültsége alapján kapcsol át a dátumkijelzésről. De azt nem vághatod el a rádiónál, mert akkor az erősítő sem kap tápot. Ki kell venni a középkonzolt, és a kijelzőnél elvágni (vagy lehetőségszerint kikötni, nem tudom ki lehet e húzni az érintkezőt a csatlakozóból). Azt most nem tudom fejből pontosan melyik vezeték, de majd megnézem otthon, ha addig valaki nem írja le neked.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Központi záramhoz lévő távirányítóm meghalt. Sajnos az autóvillamossági mérnök nem kecsegtetett jóval az új távirányítót illetően, mivel kb. az új programozással együtt, mindent beleértve 50 ezer ropiba fájna. Így azt találta ki, hogy tesz bele új vevő egységet és kapok hozzá külön távirányítót. Van valakinek ilyen megoldással lévő G Astraja? Remélem nem követek el hülyeséget.

Köszi

HI!

a gyári távirányító max 21.000+ prog tech 2,szerintem a mérnők úr butaságokat beszél.Cromax és az opel is forgalmazza. A 21.000 tartalmazza távirányító és a ház árát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Központi záramhoz lévő távirányítóm meghalt. Sajnos az autóvillamossági mérnök nem kecsegtetett jóval az új távirányítót illetően, mivel kb. az új programozással együtt, mindent beleértve 50 ezer ropiba fájna. Így azt találta ki, hogy tesz bele új vevő egységet és kapok hozzá külön távirányítót. Van valakinek ilyen megoldással lévő G Astraja? Remélem nem követek el hülyeséget.

Köszi

Szia! Az 50 rugó kicsit sok. 15-ért van 2 kulcsos itt:

A srácnál már többen vásároltunk, megbízható és olcsó.

Klikk ide:

http://auto-motor.va...1702048640.html

3756_1_big.jpg

De van kulcs is nála 7500-ért:

http://auto-motor.va...1704108599.html

5056_2_big.jpg

Üdv: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki! Sajnos lemaradtam egy Veramonról, ezért ha valakinek esetleg volna egy be nem szerelt netán kiszerelt új vagy használt de működö példánya akkor szívesen megvenném! Eseteleg ha valaki rendelne akkor ahoz betársulnék. Ugyanis az én számlám nem alkalmas netes kifizetésre meg külföldre utalásra. Várom az ajánlatokat!

Ez engem is érdekelne, csak Z14XEP motorhoz.Az is elég lenne, ha valaki aki ilyen motorral szerelt kocsiba tett már Veramon fed.számgépet az leírná a mikéntjét, hogy miket kellett venni hogyan szerelte be stb...

Nagy cerka voltam, hogy nem kértem a kocsiba,mikor megvettem, de akkor pont nem a kocsi árának a növelése, hanem a csökkentése járt az eszemben. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki! Sajnos lemaradtam egy Veramonról, ezért ha valakinek esetleg volna egy be nem szerelt netán kiszerelt új vagy használt de működö példánya akkor szívesen megvenném! Eseteleg ha valaki rendelne akkor ahoz betársulnék. Ugyanis az én számlám nem alkalmas netes kifizetésre meg külföldre utalásra. Várom az ajánlatokat!

Amikor én rendeltem akkor nekem azt írta a fejlesztő hogy Western Union pénzátutalással is működik a dolog, ilyen lehetőség meg szinte minden postán van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok márka társak!

Nappali menetfényt szeretnék venni a paripámra.

A szembe jövő autókat szoktam nézegetni fél szemmel amelyiken van,de némelyik (nem fikázni akarom egyiket sem) olyan halovány,hogy majdnem a parkoló pilács erősebben világít.

Tudnátok nekem ajánlani valami jó erős fényűt,ami napsütésben is tökéletesen látszik,de árban nincsen nagyon el szálva.

Ja,és természetesen a kresz előírásainak megfelelően szeretném bekötni,tehát jó volna ha lenne hozzá valamilyen elektronika ami érzékeli a parkoló lámpa bekapcsolást,és lekapcsolja a nappali menetfényt.

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok márka társak!

Nappali menetfényt szeretnék venni a paripámra.

A szembe jövő autókat szoktam nézegetni fél szemmel amelyiken van,de némelyik (nem fikázni akarom egyiket sem) olyan halovány,hogy majdnem a parkoló pilács erősebben világít.

Tudnátok nekem ajánlani valami jó erős fényűt,ami napsütésben is tökéletesen látszik,de árban nincsen nagyon el szálva.

Ja,és természetesen a kresz előírásainak megfelelően szeretném bekötni,tehát jó volna ha lenne hozzá valamilyen elektronika ami érzékeli a parkoló lámpa bekapcsolást,és lekapcsolja a nappali menetfényt.

Köszönöm előre is!

Lehet már kapni olyat amihez van elektronika, de ha olyat nem sikerül venned, be tudod kötni akkor is szabályosan. A led egyik csatlakozási pontját gyújtás által kapcsolt pozitívra kötöd. A másikat a helyzetjelző pozitív vezetékére. Így világítani fog, és ha lámpát kapcsolsz, akkor kialszik.

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenki, aki érdekelt!

Veramon BC ügyben,

Van gyors ügyintézés, és 3-4nap alatt itt van. A Veramon SRO-nál (családi vállakozás) szinte már heti kapcsolatban vagyok David Bendával. Van neki mindenből raktáron.

A DRL-t is kezeli a Veramon!!!!

1. Akinek kell szívesen segítek a rendelében. Keressen meg privátban.

2. Aki maga akarja intézni:

A "srácnak" lehet Western Union-on is fizetni cseh koronában.

Én is így intéztem, 1350 Ft-ba került a tranzakció, a Postán vagy pénzváltókban pillanatok alatt megvan,

csak egy személyi meg lakcímkártya kell hozzá.

Az utalás 5 perc alatt teljesítődik, ő átveszi a pénzt a Cseh postán és már fel is adja abban a percben.

A postától 300 méterre lakik. És rugalmasan kezeli a megrendelést

David Benda-nak hívják, az email címe: veramon.astra@seznam.cz

Angolul lehet vele levelezni, vagy mobiltelefonon lehet elérni:+420 739 301 810 (angol vagy cseh nyelven)

DRL vezérlő ügyben:

- házilag olcsón meg lehet csinálni az elektronikát még a nem elektromos mágusoknak is, nem kell megvenni

A motor működését figyeli, ahogy a jogszabály is leírja (csak akkor kapcsol be, ha megy a motor (van olajnyomás, mert azt figyeli az áramkör), és ha a helyzetjelzőt vagy a világítás bekapcsolom a DRL kikapcsol, valamint csak akkor kapcsol le, ha megáll a motor, a műszerfalon pedig visszajelzi a bekapcsolt DRL-t egy fehér színű led ( a tempomat visszajelző mellett van egyébként a xenon visszajelzője lenne).

- keressetek privátban, vagy mondjátok meg hova lehet feltölteni a kapcsolási rajzot, mert ha ide belinkelem, akkor 3 nap után megint keresni fogják azok akik nem olvasgatnak vissza.

Link to comment
Megosztás:

Lehet már kapni olyat amihez van elektronika, de ha olyat nem sikerül venned, be tudod kötni akkor is szabályosan. A led egyik csatlakozási pontját gyújtás által kapcsolt pozitívra kötöd. A másikat a helyzetjelző pozitív vezetékére. Így világítani fog, és ha lámpát kapcsolsz, akkor kialszik.

Szia!

Köszönöm az infót és az útba igazítást!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok márka társak!

Nappali menetfényt szeretnék venni a paripámra.

A szembe jövő autókat szoktam nézegetni fél szemmel amelyiken van,de némelyik (nem fikázni akarom egyiket sem) olyan halovány,hogy majdnem a parkoló pilács erősebben világít.

Tudnátok nekem ajánlani valami jó erős fényűt,ami napsütésben is tökéletesen látszik,de árban nincsen nagyon el szálva.

Ja,és természetesen a kresz előírásainak megfelelően szeretném bekötni,tehát jó volna ha lenne hozzá valamilyen elektronika ami érzékeli a parkoló lámpa bekapcsolást,és lekapcsolja a nappali menetfényt.

Köszönöm előre is!

Szia!

Nekem ilyen ATU van, már 1 éve "szolgál" hibamentesen:

http://auto-motor.va...1709428787.html

Teljesen szabályosan be lehet kötni, van hozzá elektronika is a csomagban (helyzetjelzőre kikapcsolós, nem fényerő csökkentős), a fénye is megfelelő. (Műszakira én kiszereltem, de rendőr még nem állított meg miatta...)

Találtam egy videót is róla:

Tacso

Link to comment
Megosztás:

A DRL-t is kezeli a Veramon!!!!

DRL vezérlő ügyben:

- házilag olcsón meg lehet csinálni az elektronikát még a nem elektromos mágusoknak is, nem kell megvenni

A motor működését figyeli, ahogy a jogszabály is leírja (csak akkor kapcsol be, ha megy a motor (van olajnyomás, mert azt figyeli az áramkör), és ha a helyzetjelzőt vagy a világítás bekapcsolom a DRL kikapcsol, valamint csak akkor kapcsol le, ha megáll a motor, a műszerfalon pedig visszajelzi a bekapcsolt DRL-t egy fehér színű led ( a tempomat visszajelző mellett van egyébként a xenon visszajelzője lenne).

Nekem be van kötve a Veramonnak ez a funkciója is, de ennél úgy vettem észre hogy nem olajnyomást érzékel az elektronika, hanem fordulatszámjelet: nálam legalábbis akkor kapcsol be ha indítás után a motor először átlépte az 1000 fordulat/perc értéket, és mindaddig bekapcsolva marad amíg a gyújtást le nem veszem. Óvatos gázkezeléssel el tudok menni 1-2 saroknyit úgy hogy ne kapcsoljon be a DRL. :D

A visszajelzője nekem az első ködlámpa visszajelzőjére lett kötve (mivel nincs ködfényszóróm), de a helyzetjelzőre lekapcsolás még nincs megoldva.

Link to comment
Megosztás:

Nekem be van kötve a Veramonnak ez a funkciója is, de ennél úgy vettem észre hogy nem olajnyomást érzékel az elektronika, hanem fordulatszámjelet: nálam legalábbis akkor kapcsol be ha indítás után a motor először átlépte az 1000 fordulat/perc értéket, és mindaddig bekapcsolva marad amíg a gyújtást le nem veszem. Óvatos gázkezeléssel el tudok menni 1-2 saroknyit úgy hogy ne kapcsoljon be a DRL. :D

A visszajelzője nekem az első ködlámpa visszajelzőjére lett kötve (mivel nincs ködfényszóróm), de a helyzetjelzőre lekapcsolás még nincs megoldva.

Igen a Veránál a fordulatszám jelet figyeli. A helyzetjelző vezetékére kötsz egy relét, ami megszakítja a DRL tápfeszültségét, ha bekapcsolod, és már műxik is. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Glare68!

Én nem igazodok ki a Veramon oldalán.Nekem Z14XEP motor van a kocsimban, és úgy veszem észre, hogy ez a típus pont az egyik olyan amire nehéz megoldni ezt a fed.komputer dolgot.Most akkor mit kell vennem?

Néztem a fedélzeti számítógépet ami 1000CZK.A kijelző 2 soros az enyémben, amit úgy vettem észre, hogy nem sok vizet zavar a témában.Tulajdonképpen engem csak a fogyasztási adat érdekelne.

Gondolom a fedélzeti számítógép mellé még kéne vennem egy ablaktörlő kart, vagy valamit amiről vezérelhetem a PC-t.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.